STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 17-11-2019 13:27:34

Program SOS! NA RATUNEK PRZYRODZIE!
SOS! Na ratunek przyrodzie!
Projekt SOS! NA ratunek przyrodzie! realizowany w naszej szkole od września 2008 roku zyskał uznanie ekspertów i otrzymał wsparcie finansowe od fundacji Nasza  Ziemia oraz firmy Henkel.
Projekt został laureatem Konkursu Grantowego „Henkel—Zielone Granty” 2008/2009.
Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Grant ufundowała spółka Henkel Polska. Więcej na temat Konkursu: www.naszaziemia.pl/konkurs_grantowy
Placówka, jako jedna z 20 w Polsce otrzymała 5000 złotych na realizację  zadań z zakresu edukacji ekologicznej. Fundatorzy nagrody sfinansują działania przewidziane do realizacji w miesiącach od marca do kwietnia 2009. W najbliższym czasie  czeka uczniów wiele ciekawych inicjatyw. Chętna do działania młodzież, która nie jest obojętna na  sprawy ochrony przyrody w naszej okolicy może zgłaszać się do następujących nauczycieli: pani Janiny Witkowskiej, pani Małgorzaty Dytman, pani Anny Jaworskiej, pani Anny Mróz, pani Teresy Paradowskiej, pani Katarzyny Kurek, pana Tomasza Jaworskiego. Na aktywnych uczestników czeka na koniec roku bardzo atrakcyjna nagroda! Otrzymają ją uczniowie, którzy zdobędą tytuł ,,Miłośnika przyrody"
Dotychczas zrealizowano już następujące punkty, o których informowano już uczniów w naszej szkole. Oto niektóre z punktów:
  • akcja ,,Sprzątanie Świata"
  • edukacja zdrowotna - ,,Zdrowie na talerzu"
  • wycieczka do zakładu Lafarge
  • przygotowanie upominków świątecznych z materiałów ekologicznych
  • edukacja konsumencka.
Obecnie trwa praca realizowana metodą projektów nad działaniami:
  • uaktualnienie  mapy zagrożeń ekologicznych,
  • kontynuowanie badanie zjawiska biodegradacja,
  • zbiórka surowców wtórnych,
  • zbiórka baterii.
W marcu zostanie przeprowadzony pokaz mody ekologicznej w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Żninie.
Równolegle współpracujemy również z Przedszkolem Miejskim nr 2, w którym grupa 6-latków wspólnie z rodzicami oraz panią Małgorzatą Walkowiak przygotowuje instrumenty muzyczne, starając się wykorzystać zbędne opakowania.

Na wszelkie pomysły oraz sugestie od uczniów, rodziców, mieszkańców naszego regionu czekamy pod adresem e-mailowym dbamosrodowisko@interia.pl