STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 17-11-2019 10:58:46

Pokaz mody ekologicznej w Przedszkolu Miejskim nr 1
SOS! Na ratunek przyrodzie!Dnia 26 marca 2008 nasi uczniowie pod kierunkiem nauczycieli realizujących zadania projektu ekologicznego przygotowali pokaz mody ekologicznej dla podopiecznych Przedszkola Miejskiego nr 1. W trakcie pokazu nasi uczniowie zaprezentowali się w strojach wykonanych z materiałów naturalnego pochodzenia: lnu, juty, płótna. Wśród ubiorów stylizowanych na historyczne epoki były ubiory w kolorach brązowym, zielonym, zgaszonej czerwieni i naturalnego surowca. Natomiast grupa sześciolatków przygotowała ciekawe stroje z papieru, folii i innych odpadków.

Pokaz mody był jednym z elementów realizowanego w szkole projektu ,,SOS! Na ratunek przyrodzie!", który został laureatem Konkursu Grantowego ,,Henkel- Zielone Granty" 2008/2009.Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia a fundatorem spółka Henkel-Polska. Więcej na temat konkursu www.naszaziemia.pl/konkurs_grantowy .
Po pokazie 6-latki otrzymały karty pracy, zawierające zadania dotyczące recyklingu, które opracują w domu wspólnie z rodzicami.
Również z rodzicami zostały wykonane w Przedszkolu Miejskim nr 2 instrumenty perkusyjne z niepotrzebnych opakowań. Instrumenty perkusyjne  zostaną wykorzystane w trakcie zajeć muzyczno-rytmicznych.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom, podopiecznym i rodzicom Przedszkola Miejskiego nr 1 i 2 współpracującym przy realizacji projektu.