STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 23-11-2019 01:11:24

Dzień Ziemi z ekologiczną torbą
SOS! Na ratunek przyrodzie!Świętowanie Dnia Ziemi było kolejnym etapem projektu ,,SOS!Na ratunek przyrodzie!". W tym dniu mieszkańcy naszego regionu mogli uzyskać bezpłatnie w naszej szkole torbę na zakupy w zamian za przyrzeczenie,że już nie będą korzystać z jednorazowych foliowych opakowań. Do szkoły przybyło wiele zainteresowanych osób, które o akcji dowiedziały się z Expressu Żnińskiego, Radia Żnin lub zostały bezpośrednio zaproszone przez uczniów Szkoły Podstawowej, którzy przed szkołą prowadzili akcję informacyjną. Wydano 230 toreb.
news: ekotorby1.jpg "Przechodziłam ulicą Mickiewicza i dzięki temu zobaczyłam na płocie ogłoszenia o szkolnej akcji – mówi pani Teresa. - Uczniowie zaprosili mnie do szkoły, gdzie rozdawano torby. Aby dostać jedną, musiałam złożyć ślubowanie i podpisać się na wielkim arkuszu papieru".

(Informacja z „Expressu Żnińskiego”)

Po akcji rozdawania toreb uczniowie przystąpili do malowania plakatów tematycznych, rozwiązywania zagadek, zabaw i gier zespołowych. Działania zaplanowane w projekcie na miesiąc maj to zajęcia terenowe na ścieżce ekologicznej ekologicznej, wydanie foldera, podsumowanie i świętowanie na biwaku w Oćwiece.news: ekotorby3.jpg
news: ekotorby2.jpg

news: ekotorby4.jpg