STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 15-11-2019 08:05:03

II Powiatowy Przegląd Piosenki Ekologicznej "Ekosąg" 2009
SOS! Na ratunek przyrodzie!29 kwietnia w ZSS im. Janusza Korczaka w Kcyni odbyła się kolejna edycja przeglądu piosenki ekologicznej, która jest zwieńczeniem całorocznej pracy koła przyrodniczego działającego w tamtejszej szkole. Przegląd jest jedną z części projektu edukacyjnego w ramach innowacji pedagogicznej pt. "Przyroda sprzymierzeńcem w walce z nałogami i uzależnieniami". Temat tej edycji: "Szklana planeta". W przeglądzie brali udział uczniowie z 10 szkół podstawowych, gimnazjów, zawodowych szkół specjalnych - w sumie 110 osób. Było to spotkanie integracyjne uczniów pełnosprawnych z niepełnosprawnymi. Nasza szkoła przygotowała program pt: "Ziemia naszą matką jest" i wespół ze szkołą w Mycielewie zajęła pierwsze miejsce. Dodatkowo zostaliśmy nagrodzeni i otrzymaliśmy wyróżnienie za choreografię. Dzięki temu szkoła wzbogaciła się o nowy sprzęt audio i 15 egzemplarzy Encyklopedii Szkolnej - Język Polski. Uczniów do przeglądu przygotowały panie Violetta Czekaj wraz z Katarzyną Siwak.
news: kcynia.jpg  news: kcynia2.jpg