STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 17-11-2019 11:14:10

VI DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
SOS! Na ratunek przyrodzie!

28 maja br. uczniowie klasy II-III Gimnazjum dla dzieci i młodzieży upośledzonej umysłowo w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz klasy I-II i III Przysposabiającej Do Pracy, brali udział w VI Dniu Godności Osób Niepełnosprawnych. Opiekunami były M. Małecka i A. Jaworska.

Impreza odbywała się w Parku Miejskim nad Małym Jeziorem w Żninie.

Uczniowie przygotowali wystawkę prac wykonywanych w szkole połączoną z rozdawaniem folderów promujących działania ekologiczne. Zaprezentowano również torby ekologiczne, które niedawno rozdawano w szkole w ramach akcji „SOS! Na pomoc przyrodzie”.

Imprezie towarzyszyły występy artystyczne uczestników zaproszonych placówek Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz różne pokazy. Równolegle z atrakcjami był poczęstunek i dyskoteka.

Ten dzień to również okazja do spotkań z absolwentami szkoły, którzy są uczestnikami WTZ w Żninie oraz ŚDS. Były wspólne rozmowy, pamiątkowe zdjęcia i tańce.

Deszczowa pogoda pokrzyżowała plany organizatorów i skróciła obchody Dnia Godności. Mimo to uczniowie naszej szkoły wrócili zadowoleni, z nagrodami wygranymi w konkursach oraz z podziękowaniem dla szkoły za udział w imprezie. Do zobaczenia w roku 2010!