STRONA GŁÓWNA · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT 22-11-2018 12:14:18

SAMORZĄD SZKOLNY

EEG BIOFEEDBACK

METODA TOMATISA

Programy nauczania i podręczniki - GIMNAZJUM
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA Z ODDZIAŁAMI ZASADN. SZK. ZAW

NASZ SUKCES!!
WYDARZENIA 2017/2018

Uczennica klasy II Szkoły Przysposabiającej do Pracy Natalia Rymer zajęła III miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym p.n. „Stroik wielkanocny”. Konkurs zorganizowany był przez Zespół Szkół Specjalnych w Koronowie. Opiekunem uczennicy była nauczycielka Małgorzata Dytman.

Wycieczka do Bydgoszczy do Muzeum Mydła i Historii Brudu
WYDARZENIA 2017/2018

26 marca 2018r uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy brali udział w wycieczce do „Muzeum Mydła i Historii Brudu” w Bydgoszczy.  Uczestniczyliśmy w warsztatach, przygotowując pamiątkowe mydło według określonej receptury. Zwiedzaliśmy muzeum i poznawaliśmy ciekawostki na temat higieny na przełomie różnych epok historycznych. Na koniec zrobiliśmy drobne zakupy-upominki w sklepie z mydłem J. Opiekunami podczas wycieczki były nauczycielki: Małgorzata Dytman, Elżbieta Ziółkowska i Teresa Paradowska.

21 MARCA DNIEM KOLOROWEJ SKARPETKI
Dziś w naszej szkole podczas długiej przerwy odbył się wiosenny aerobik.
Uczestnicy ubrali kolorowe skarpetki jako symbol solidaryzowania się z osobami z Zespołem Downa. Aerobik poprowadziła pani Wioletta Łożyńska.
news: dzienzespoludowna.jpg
Zapraszamy na Dzień Otwarty
news: DzienotwartywZSS.jpg
Rekolekcje 2018
WYDARZENIA 2017/2018

W dniach od 12 -14 marca odbywały się rekolekcje wielkopostne. Przewodniczył im ks. Proboszcz Witold Sadłowski. Rekolekcjonista w bardzo prosty i sugestywny sposób przybliżył nam prawdy wiary, rozumienie sakramentów pokuty i eucharystii oraz naszej przynależności do wspólnoty jaką jest Kościół. Wtorek, był wyjątkowym dniem ze względu na to, że oprócz nauki rekolekcyjnej uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej. Wędrowaliśmy korytarzami naszej szkoły, by kolejno zatrzymywać się przy kolejnych stacjach i rozważać mękę i śmierć Jezusa. Wszystkie stacje przygotowane i odczytane zostały przez uczniów, towarzyszył im śpiew oraz podniosła, pełna skupienia i zasłuchania atmosfera.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
WYDARZENIA 2017/2018REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

12 - 14 MARCA 2018

12.03.2018 godzina 10.00 - świetlica szkolna
13.03.2018 godzina 10.00 - świetlica szkolna
14.03.2018 godzina 12.00 - msza św. w kościele NMP w Żninie
DZIEŃ KOBIET
news: 8marca2018.JPG
Ogłoszenie wyników konkursu „Super klasa”
WYDARZENIA 2017/2018

Ogłoszenie wyników konkursu „Super klasa” zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.

Super klasą w I półroczu 2017/2018 została klasa Va, której wychowawcą jest pani Katarzyna Gwiazda.

Klasa otrzymała nagrodę w postaci klocków Lego City i pamiątkowy dyplom.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji klas.

news: fotokasiagwiazdaiklasa.jpg

Ferie w szkole
news: feriewszkole.jpg
Konkurs Poezji Religijnej w Szubinie
WYDARZENIA 2017/2018

Uczniowie ZSS  po raz kolejny wzięli udział w Konkursie Poezji Religijnej organizowanym przez ZSS w Szubinie. Tegoroczny –jubileuszowy, bo odbywający się po raz 15-sty konkurs odbył się 6 lutego .Uczniowie mogli zaprezentować swoje interpretacje wierszy min. ks. Twardowskiego, ks. Tichnera, J. Kochanowskiego ,czy R. Brandstaettera. Uczniów oceniało jury w składzie ks. Kan. T. Lesiński, dyr. Rejonowej Biblioteki w Szubinie p. M. Rzeszewski , ks. Paweł Białczyk oraz p. Marlena Nowaczewska przedstawicielka MOPS. Poezja wprowadziła nas w inny, piękny świat oraz poruszyła nasze uczucia do Boga i ludzi . Celem konkursu jest bowiem propagowanie wśród dzieci i młodzieży wartości religijnych oraz uwrażliwianie ich  na piękno poezji chrześcijańskiej.

Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca. Werdykt jury przedstawia się min.:

Gimnazjum: I miejsce - Adrian Kuźniarek

Szkoła podstawowa: II miejsce – Mariusz Błażak

Szkoła PdP: II miejsce – Mariusz Szwed

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!!!!!!!!

Zwycięzcy i wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Uczniów do konkursu przygotowała p. Violetta Czekaj.

news: konkurswszubinie2018.jpg

Bezpieczne ferie 2018
WYDARZENIA 2017/2018Bezpieczne ferie 2018
W ramach akcji „Bezpieczne ferie” dnia 6 lutego uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez Komendę Powiatową PSP w Żninie o sposobach bezpiecznego spędzania czasu podczas ferii zimowych oraz zasadach zachowania się na lodzie.
Ponadto młodzież zapoznano z materiałem związanym z akcją prewencyjną „Czad i ogień, obudź czujność”.
Uczniowie mieli również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy i użycia defibrylatora treningowego.

Bezpieczeństwo na lodzie

W dniu 9 lutego uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez KPPSP w Żninie w ramach akcji Bezpieczeństwo na lodzie. Uczniom zwrócono uwagę na konieczność zachowania szczególnej ostrożności podczas zabaw na lodzie. Strażacy przestrzegali o podstawowej zasadzie: „nie ma bezpiecznego lodu na jeziorze, stawie czy rzece”. Bezpiecznie jest tylko na lodowiskach i specjalnie przygotowanych ślizgawkach. Przedstawiono także jak wygląda akcja ratownicza prowadzona z użyciem profesjonalnego sprzętu oraz w jaki sposób można ratować się we własnym zakresie w przypadku załamania się tafli lodowej pod nogami.

Życzymy wszystkim bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych.

Współorganizatorzy akcji: Magdalena Czaplicka i Dominika Piechowiak- Jasińska

Zdjęcia z działań znajdują się w galerii...
news: bezpieczneferie2018.jpg
Strona 3 z 38 < 1 2 3 4 5 6 > >>