STRONA GŁÓWNA · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT 21-08-2018 08:32:36
Nawigacja

STRONA GŁÓWNA

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

SAMORZĄD SZKOLNY

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

EEG BIOFEEDBACK

METODA TOMATISA

LINKOWNIA


VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA 2017/2018
Programy nauczania i podręczniki - GIMNAZJUM 2017/2018
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA Z ODDZIAŁAMI ZASADN. SZK. ZAW 2017/2018

Film nagrany przez rodziców uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Październik 2016
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Konkurs Poezji Religijnej w Szubinie
WYDARZENIA 2017/2018

Uczniowie ZSS  po raz kolejny wzięli udział w Konkursie Poezji Religijnej organizowanym przez ZSS w Szubinie. Tegoroczny –jubileuszowy, bo odbywający się po raz 15-sty konkurs odbył się 6 lutego .Uczniowie mogli zaprezentować swoje interpretacje wierszy min. ks. Twardowskiego, ks. Tichnera, J. Kochanowskiego ,czy R. Brandstaettera. Uczniów oceniało jury w składzie ks. Kan. T. Lesiński, dyr. Rejonowej Biblioteki w Szubinie p. M. Rzeszewski , ks. Paweł Białczyk oraz p. Marlena Nowaczewska przedstawicielka MOPS. Poezja wprowadziła nas w inny, piękny świat oraz poruszyła nasze uczucia do Boga i ludzi . Celem konkursu jest bowiem propagowanie wśród dzieci i młodzieży wartości religijnych oraz uwrażliwianie ich  na piękno poezji chrześcijańskiej.

Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca. Werdykt jury przedstawia się min.:

Gimnazjum: I miejsce - Adrian Kuźniarek

Szkoła podstawowa: II miejsce – Mariusz Błażak

Szkoła PdP: II miejsce – Mariusz Szwed

           SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!!!!!!!!

Zwycięzcy i wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Uczniów do konkursu przygotowała p. Violetta Czekaj.

news: konkurswszubinie2018.jpg

Bezpieczne ferie 2018
WYDARZENIA 2017/2018Bezpieczne ferie 2018
W ramach akcji „Bezpieczne ferie” dnia 6 lutego uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez Komendę Powiatową PSP w Żninie o sposobach bezpiecznego spędzania czasu podczas ferii zimowych oraz zasadach zachowania się na lodzie.
Ponadto młodzież zapoznano z materiałem związanym z akcją prewencyjną „Czad i ogień, obudź czujność”.
Uczniowie mieli również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy i użycia defibrylatora treningowego.Bezpieczeństwo na lodzie

W dniu 9 lutego uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez KPPSP w Żninie w ramach akcji Bezpieczeństwo na lodzie. Uczniom zwrócono uwagę na konieczność zachowania szczególnej ostrożności podczas zabaw na lodzie. Strażacy przestrzegali o podstawowej zasadzie: „nie ma bezpiecznego lodu na jeziorze, stawie czy rzece”. Bezpiecznie jest tylko na lodowiskach i specjalnie przygotowanych ślizgawkach. Przedstawiono także jak wygląda akcja ratownicza prowadzona z użyciem profesjonalnego sprzętu oraz w jaki sposób można ratować się we własnym zakresie w przypadku załamania się tafli lodowej pod nogami.

Życzymy wszystkim bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych.

Współorganizatorzy akcji: Magdalena Czaplicka i Dominika Piechowiak- Jasińska

Zdjęcia z działań znajdują się w galerii...
news: bezpieczneferie2018.jpg
Integracyjne spotkanie z kolędą i pastorałką
WYDARZENIA 2017/2018

Jak co roku byliśmy organizatorami „Integracyjnego spotkania z kolędą i pastorałką”, które odbyło się 25 stycznia. Do wspólnego kolędowania zaprosiliśmy: Zespół Szkół Publicznych nr 1, Szkołę Podstawową nr 2, Szkołę Podstawową nr 5, Niepubliczne Przedszkole  „U Boba”, Przedszkole Miejskie nr 2. Zarówno dzieci przedszkolne jak i młodzież szkolna, śpiewem i refleksją słów kolęd, pastorałek, wierszy oraz krótkich inscenizacji o tematyce świątecznej zgłębiło i ukochało tajemnicę Bożego Narodzenia. Czas pobytu w  świątyni mariackiej, bo tam właśnie odbywało się kolędowanie, przybliżył wszystkich do Boga, był pewnego rodzaju wyznaniem wiary, umocnieniem jej i pogłębieniem przeżycia Tajemnicy Narodzin Boga. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie : Ewa Plewa, Angelika Przybyła, Adrian Kuźniarek, Mariusz Błażak, Jakub Michałowski, Natalia Lasecka, Mariusz Szwed. Uczniów do występu przygotowała p. Kasia Siwak, a nad całością czuwała i spotkanie przygotowała p. Violetta Czekaj.

news: koledykosciol.jpg

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka
WYDARZENIA 2017/2018

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia Samorząd uczniowski we współpracy z panem Michałem Zaborowskim zorganizował dla najmłodszych obchody 92 rocznicy urodzin Kubusia. Uczniowie przynieśli maskotki misia, obejrzeli na dużym ekranie bajkę Kubuś Puchatek, a następnie wzięli udział w zabawach ruchowych. Wszyscy dobrze się bawili, a na pamiątkę otrzymali zakładkę do książki z bohaterami z bajki.

Zdjęcia z Dnia Kubusia Puchatka znajdują się w galerii.

Akcja Góra grosza
WYDARZENIA 2017/2018
Samorząd uczniowski wraz z naszą szkolną społecznością brał udział w Akcji Góra grosza organizowanej co roku prze Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. 
Zebraliśmy łącznie 253,87 zł 
Największą kwotę 50,58 zł zebrali uczniowie klasy Va : Bartek Lemański, Damian Jarczaszek i Oliwier Błażak. Zwycięzcy otrzymali drobne upominki w postaci przyborów szkolnych i pamiątkowy dyplom. 
Dziękujemy uczniom, rodzicom i wychowawcom za zaangażowanie.
news: goragrosza2018.jpg

Wesołych Świąt !!!
WYDARZENIA 2017/2018
news: zyczeniaswiateczne2017.jpg
Jasełka szkolne
WYDARZENIA 2017/2018
news: jaselka2017.jpg
Zdjęcia z uroczystości w galerii...

Tegoroczne jasełka były kontynuacją odbywającego się kilka dni wcześniej konkursu „W świątecznym nastroju”. Zgromadzoną na sali gimnastycznej publiczność, to jest: zaproszonych gości , rodziców, nauczycieli ,uczniów w ciepłych słowach, przywołując magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia powitała pani dyrektor Grażyna Sawicka. Głównym mottem przedstawienia było przesłanie, że „Boża miłość nie zna granic”. Uczniowie wykreowali postaci św. Rodziny, to jest Maryi, św. Józefa, aniołów ale także przedstawicieli państw Unii Europejskiej, którzy mimo różnic kulturowych, geograficznych czy mentalnych potrafili znaleźć „wspólny język”, zapomnieć o dzielących ich różnicach, przebaczyć sobie urazy i przyjąć zaproszenie do Betlejem, by pokłonić się Jezusowi. Po występie młodych artystów nagrodzonych gromkimi brawami, świąteczne życzenia złożyli Przewodnicząca Rady Powiatu Pani Józefa Błajet, wicestarosta Pan Andrzej Hłond, ks. Proboszcz Sławomir Rydz. Symbolicznie połamano się opłatkiem, a ks. Proboszcz przypomniał obecnym by przychodzącego Chrystusa przyjąć przede wszystkim w swoim czystym sercu. Pani dyrektor G. Sawicka przedstawiła krótko historię Betlejemskiego Światła Pokoju , które już od kilku lat dociera na Pałuki dzięki harcerzom z drużyny” Nieprzetartego szlaku”.
Wszyscy goście, podobnie jak wcześniej różne instytucje czy osoby publiczne zostali obdarowani tym światłem. Świąteczne życzenia popłynęły również od przedstawicieli Samorządu Szkolnego. Nad całością czuwała i uroczystość przygotowała p. V. Czekaj, o oprawę muzyczną zadbała p. K. Siwak.

Konkurs w świątecznym nastroju
WYDARZENIA 2017/2018Wszyscy uczniowie Zespołu Szkół już 18 grudnia, w przedświąteczny poniedziałek podobnie jak pasterze i mędrcy zaczęłli przeżywać radość z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia . Wszystko za sprawą odbywającego się już po raz ósmy Konkursu "W Świątecznym  Nastroju". Celem tegorocznego konkursu było poznanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia  w różnych krajach Europy oraz poznanie różnic kulturowych wynikających z różnego położenia geograficznego krajów europejskich. Owa radość wyrażała się w szczególny sposób w prezentowanych przez zespoły klasowe  ciekawych informacjach o zwyczajach i tradycjach świątecznych obchodzonych w różnych krajach europejskich. W jury konkursowym zasiadła pani dyrektor G. Sawicka oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani J. Głowska. Konkurs przebiegał w dwóch odsłonach. W pierwszej części zespoły klasowe pod czujnym okiem wychowawców przedstawiały na forum wypracowane efekty swojej wielotygodniowej pracy.Uczniowie kl.II i III gimnazjum pod kierunkiem p. A.Mróz zaprezentowali kraje: Niemcy, Litwę, Polskę, Ukrainę, Rosję, Białoruś,Czechy, Słowację, gimnazjaliści pod opieką pań E. Dobosz i D. Piechowiak- Jasińskiej - kraje skandynawskie, szkoła podstawowa kl.IV,V, VI ,VII- z wych. p. M. Imbiorowską- Hiszpanię,zespół pani J.Witkowskiej- Włochy ,a łączona grupa uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy - prezentowała Grecję.   Różnorodność form, pomysłowość uczniów oraz metody i sposób przekazu były zdumiewające. Począwszy od imponująco wyglądających stołów, poprzez kolorowe ,mieszczące bogactwo informacji plakaty, aż po filmiki i prezentacje multimedialne . Nie zabrakło kolęd w obcych językach. W drugiej części konkursu uczniowie z zespołów edukacyjno - terapeutycznych prezentowali przed komisją konkursową ozdoby świąteczne. I w tym przypadku nie brakowało świetnych pomysłów. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze ,czego dowodem było wspólne kolędowanie ,o co zadbała pani Kasia Siwak, oraz słodki poczęstunek pierniczkami. Całość przygotowała pani V. Czekaj, wspierały ją panie E. Dobosz, D. Piechowiak - Jasińska.
Zdjęcia z konkursu w glerii...

Kiermasz bożonarodzeniowy
WYDARZENIA 2017/201813 grudnia uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy przygotowali kiermasz świąteczny. Swoje prace prezentowali w szkole dla swoich koleżanek, kolegów i rodziców. Wśród przedmiotów dekoracyjnych wykonanych m.in. podczas zajęć z zakresu przysposobienia do pracy podziwiać można było: brokatowe gwiazdki, drewniane gwiazdorki, aniołki z brzozy, świąteczne serwetki, choinki, ludziki z szyszek, serduszka z tkaniny. W imieniu uczniów dziękujemy wszystkim za
słowa uznania i życzymy Dobrego Roku.
Zapraszamy do galerii aby zobaczyć prace naszych uczniów - proszę kliknąć w zdjęcie poniżej...
news: kiermasz2017.jpg

XIII Powiatowy Konkurs "Pałucka Szopka Bożonarodzeniowa".
Kolejny sukces!
Uczniowie naszej szkoły Adrian Bała, Bartosz Wawrzyniak, Jacek Nowak wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. "Kujawsko-Pomorska Szopka Bożonarodzeniowa". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Toruniu. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie przestrzennej szopki bożonarodzeniowej, uwzględniającej elementy tradycji Bożego Narodzenia. Gratulujemy naszym uczniom bowiem otrzymali pierwszą nagrodę w kategorii praca zespołowa.
Nagrodzeni uczniowie swoją konkursową pracę wykonali pod kierunkiem mgr Janiny Witkowskiej.
news: szopka.jpg
Mikołajki w naszej szkole
WYDARZENIA 2017/2018
Mikołajki w naszej szkole 
6 grudnia został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą ozdobę choinkowa zorganizowany w ramach akcji Super klasa przez samorząd uczniowski. Komisja konkursowa stanęła przed bardzo trudnym zadaniem, ponieważ wszystkie ozdoby piękne, a pomysły zaskakujące. Wszystkie klasy otrzymały najwyższa liczbę punktów w rankingu klas. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami i dyrekcją przyozdobili naszą szkolną choinkę, a rozbrzmiewająca muzyka  wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Dziękujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom za pomysłowość i zaangażowanie - samorząd uczniowski.
news: mikolajki6.jpg
Strona 3 z 37 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2017/2018
kontakt:
jawor.antom@gmail.com