STRONA GŁÓWNA · FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza" · BIP · KONTAKT · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · RODO 04-02-2023 23:28:12
Nawigacja

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

Oferta zajęć dla dzieci z diagnozą autyzmu

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza"


Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Zajęcia Jakmkorzystać z internetu - Cyfrowe Supermoce
2022-2023
06.10.2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach pt. "Bezpiecznie i ciekawie. Jak korzystać z internetu - Cyfrowe Supermoce" ⌨️💾 realizowanych przez Fundację Dignitate w Bydgoszczy.


news: cyfrowesupermoce.jpg

news: cyfrowesupermoce2.jpg
Funka - Zlot harcerzy ZHP Nieprzetartego Szlaku
2022-2023
W dniach 19.09.2022 - 23.09.2022 harcerze 17 Drużyny Nieprzetartego Szlaku im. J. Korczaka działającej w naszej szkole wzięli udział w corocznym Zlocie w Funce. Uczestniczyli w zajęciach oferowanych przez organizatorów: Zajęcia na wodzie - żeglarstwo oraz rejs statkiem Bartek, zajaęcia rękodzielnicze -  praca z gliną, zajęcia łącznościowe - krótkofalarstwo, filatelistyka, zajęcia z historii Wojska Polskiego, zajęcia sportowe.
Harcerze do Funki pojechali pod opieką dh phm. Teresy Paradowskiej oraz dh pwd. Tomasza Jaworskiego

news: rozproku2019.jpg


Kontynuacja programu "Bezpieczna droga"
2022-2023
12 września 2022 w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantką mł. asp. Katarzyną Leszczyńską  - Krawczyk w ramach programu edukacyjnego " Bezpieczna droga".
🅿️🚸

Zajęcia miały na celu zwiększyć bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. Organizatorzy spotkania. M. Dytman i J. Witkowska. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w zajęciach.
news: received_1265633227526082.jpeg

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022-2023
2022-2023
Dzień dobry po wakacjach!
Dnia 1 września 2022 r. o godzinie 8.00 pani dyrektor Grażyna Sawicka uroczyście powitała wszystkich zebranych uczniów, rodziców i nauczycieli.
Przestawiła nowych pracowników, wychowawców i podział uczniów na oddziały w poszczególnych szkołach. Wszyscy zebrani mieli okazję zapoznać się z nowymi zasadami jakie będą wdrożone w nadchodzącym czasie.
Na zakończenie pani dyrektor życzyła wszystkim powodzenia w nowym roku szkolnym.
Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2021-2022
2021-2022
Podsumowanie działań Samorządu Uczniowskiego😉
2021-2022

Nagroda w konkursie ogólnopolskim dla Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie
2021-2022
news: niepodleglalogotyp.jpg      news: MKiDNlogotyp.jpg

      Dnia 14 czerwca 2022 delegacja Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie odebrała w Warszawie nagrodę Dyrektora Narodowego Centrum Kultury.

Uczniowie ZSS brali udział w IV edycji ogólnopolskiego konkursu: Do Hymnu! i zdobyli nagrodę pieniężną  w wysokości dwóch tysięcy złotych.

     Szkoła znalazła się w pierwszej dwudziestce  w kraju, na 174 szkoły podstawowe startujące w konkursie. Komisja konkursowa doceniła wkład pracy, zaangażowanie, wrażenie artystyczne oraz niestandardowy pomysł prezentacji.

Nagrodę, pamiątkowe dyplomy i statuetkę odebrała w Warszawie podczas uroczystej  gali w Kinie Kultura na Krakowskim Przedmieściu pani dyrektor szkoły mgr Grażyna Sawicka.Towarzyszyły jej organizatorki wydarzenia Anna Jaworska oraz Katarzyna Siwak.

Do Hymnu! to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. Występy uczniów ocenia zewnętrzna komisja, która wizytuje szkoły podczas przesłuchania.

news: dohymnunagroda.jpg

Fotorelacja z wizyty w stolicy - proszę kliknąć w zdjęcie powyżej.

Uczniowie ZSS 31 maja uczestniczyli w XII edycji Archidiecezjalnego Festiwalu Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych
2021-2022
       Uczniowie ZSS  31 maja uczestniczyli w XII edycji Archidiecezjalnego  Festiwalu Twórczości Religijnej Osób  Niepełnosprawnych.
Wzorem lat ubiegłych festiwal miał formę przeglądu piosenek i małych form scenicznych oraz wystawy prac plastycznych nawiązujących do hasła przewodniego tegorocznej edycji: " Posłani w pokoju Chrystusa. Błogosławiony  Stefan Kardynał Wyszyński".
Efekty wielodniowych  przygotowań na scenie gnieźnieńskiego Centrum Edukacyjno - Formacyjnego zaprezentowali: Bernard Różański, oraz rodzeństwo Anita i Przemek Smok w autorskim utworze pt : "Prymas Tysiąclecia - nasz przewodnik". Autorkami tekstu piosenki są panie : Kasia Siwak, Ewa Gadzińska, Viola Czekaj. Występ przez publiczność został przyjęty bardzo ciepło i entuzjastycznie. Wykonującym gratulowano doskonałej pamięci, znakomitej dykcji i poruszającego wykonania.
Z kolei autorzy  pierwszej kategorii festiwalowej: prace plastyczne, poproszeni zostali już w marcu o zilustrowanie wybranych scen z życia błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy: Jacek Nowak, Bartosz Wawrzyniak,Jan Wolanowski pod czujnym okiem pań Lilianny Kwaśniewskiej oraz Violetty Czekaj przygotowali płaskorzeźbę w gipsie : "Udział kard. St. Wyszyńskiego w wyborze Karola Wojtyły na papieża 16 X 1978 r." Natomiast Julia Kuszyńska, Oliwier Błażak, Krzysztof Wiśniewski pod kierunkiem pani Patrycji Masztalerz - Kaczmarek przygotowali pracę plastyczną:" Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Polski - obrońca praw człowieka."
Wszystkie prace ukazujące niezwykłe talenty i zdolności podopiecznych różnych placówek kształcenia i wychowania specjalnego  można było podziwiać " na żywo" w gmachu Seminarium duchownego  oraz w opublikowanym na tę okoliczność albumie.
Festiwal po raz kolejny zintegrował osoby z niepełnosprawnością intelektualną z duszpasterską działalnością Kościoła diecezjalnego oraz wydarzeniami Kościoła w Polsce.😊
news: gniezno22.jpeg

Dzień Dziecka
2021-2022Więcej zdjęć w galerii - aby obejrzeć  - kliknij w foto poniżej...
news: dziendziecka22.jpg
Udział w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych "Do hymnu!"
2021-2022

news: niepodleglalogotyp.jpg news: MKiDNlogotyp.jpg

     Dnia 19 maja 2022 nasza szkoła uczestniczyła w przesłuchaniu przez komisję zewnętrzną konkursu ,,Do Hymnu IV”.

,,Do Hymnu”  to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

Do szkoły na przesłuchanie przyjechał prof. zw. dr hab.  Roman Grucza oraz prof. dr hab.  Aleksandra Grucza- Rogalska.

Komisja była pod wrażeniem aktywności uczniów, podziękowała za przepiękne przygotowania konkursowe, złożyła sława uznana dla wszystkich nauczycieli i dyrekcji szkoły, podkreśliła trud i determinację szkoły specjalnej, która konkuruje w konkursie ze szkołami masowymi.

Nasi uczniowie spełnili warunki konkursowe, śpiewając utwory z pamięci i acapella. Wszyscy byli perfekcyjnie przygotowani przez panią Katarzynę Siwak. Nad oprawą organizacyjną czuwała pani Ania Jaworska.

W realizację konkursu włączyła się cała społeczność szkolna, która przygotowywała dekoracje, poczęstunek, oprawę całego przedsięwzięcia.

Nasza placówka postawiła na realizację zadania w atmosferze plenerowej, zbliżonej do strefy kibica, dzięki czemu uczniowie mogli się nauczyć jak można być patriotą każdego dnia, a nie tylko od święta. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz uczestniczyły po konkursie w zajęciach integracyjno-tanecznych.

Organizatorzy dziękują za zaangażowanie dzieciom, rodzicom, pracownikom szkoły oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że ten dzień wypadł doskonale.news: dohymnu.jpg
Więcej foto w galerii - aby zobaczyć proszę kliknąc w zdjęcie !
Majowe Święta
2021-2022
Kliknij w foto aby zobaczyć więcej!...
news: majoweswieta.jpg
Strona 3 z 54 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2021/2022
kontakt:
jawor.antom@gmail.com