STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · KONTAKT · RODO 03-03-2021 00:44:59
Nawigacja

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

LINKOWNIA
SZUKAJ NA STRONIE

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO SZK. PODSTAWOWEJ
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO GIMNAZJUM

UCZNIOWIE I RODZICE - NAUCZYCIELOM
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
NEXERA
news: banerNexera.png
Realizacja projektu eTwinning pt. „MASALLARLA WEB 2.0/ FAIRY TALES WEB 2.0”
Wydarzenia 2019-2020

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły – a dokładnie klasy VII a i VIIIa, wzięli udział w realizacji projektu eTwinning pt. „MASALLARLA WEB 2.0/ FAIRY TALES WEB 2.0”.

            W projekcie brało udział 10 szkół z 6 różnych krajów (Turcja, Polska, Słowacja, Rumunia, Azerbejdżan, Macedonia Północna). W jego ramach uczniowie mieli za zadanie napisać bajkę na temat zmian klimatycznych. Uczniowie naszej szkoły wraz z pomocą nauczycieli języka angielskiego, Grażyny Ślęzak oraz geografii, pani Katarzyny Gwiazdy, stworzyli bajkę pod tytułem „A Strange, Strange Duck and her even stranger adventures” - „Kaczka Dziwaczka i jej jeszcze dziwniejsze przygody”. Uczniowie wykonali także ilustracje do bajki.

            ZAPRASZAMY NA BAJKĘ! - aby przeczytać, proszę kliknąć :))

100 maseczek
Wydarzenia 2019-2020
100 maseczek uszytych przez Aneta Balcer trafiło do Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie. Pani Aneta przekazała je na ręce Pani Grażyny Sawickiej, Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie, która serdecznie podziękowała za pomoc i wsparcie potrzeb szkół.

news: maseczkidlazss.jpg

news: maseczkidlazss2.jpg

Wsparcie pedagogiczno-psychologiczne
Wydarzenia 2019-2020
Drodzy Rodzice i Uczniowie.
     W związku z zaistniałą, trudną i nową sytuacją dla nas nauczycieli i dla Was Rodzice i Uczniowie uruchamiamy na ten czas wsparcie pedagogiczno-psychologiczne drogą elektroniczną. Zachęcamy do dzielenia się swoimi problemami i spostrzeżeniami. Będziemy z Wami w stałym kontakcie.
Piszcie do nas na adres: pedagogpsychologzss4@gmail.com

Pozdrawiamy Anna Muzykiewicz, Grażyna Ślęzak, Dominika Piechowiak-Jasińska.

news: Facebook.png
Informacja dla nauczycieli, uczniów, rodziców !
Wydarzenia 2019-2020

                                                                                                       Żnin, 24 marca 2020r.

Informacja dla nauczycieli, uczniów, rodziców !

W związku z wejściem w życie


ROZPORZĄDZENIEMINISTRA EDUKACJINARODOWEJ z dnia 11 marca 2020 r. poz. 490 w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 20 marca 2020 r. poz. 492 zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 20 marca 2020 r. poz. 493 w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 

Określam sposób organizowania przez nauczycieli pracy zdalnej z uczniami:

1.      Jako koordynatorów pracy zdalnej z uczniami w zespołach klasowych zostali powołani wychowawcy klas.

2.      Bezpośredni nadzór nad ich działaniami sprawuje Dyrektor szkoły.

3.      Wychowawcy klas w dniu 25 marca 2020 r. nawiążą ze wszystkimi uczniami  i ich rodzicami kontakt i potwierdzą sposób organizacji pracy zdalnej z wykorzystaniem dostępnych dla nich elektronicznych form komunikowania się.

4.      Nauczyciele będą przekazywali uczniom zadania do wykonania z wykorzystaniem zarówno środków komunikacji elektronicznej jak  i pakietów zadań w formie papierowej, wysłanych na adres zamieszkania ucznia.

5.      Wychowawcy w porozumieniu z nauczycielami przedmiotów w zespołach klasowych z lekką niepełnosprawnością intelektualną określą i przekażą sposób oceniania i pozyskiwania informacji zwrotnej o wykonaniu zadań i podejmowanych aktywnościach uczniów.

6.      Prosimy o wyrozumiałość, podejmowanie współpracy z nauczycielami w sposób indywidualny, możliwy do zrealizowania.

7.      Dyrektor oraz wicedyrektor szkoły, specjaliści: pedagodzy i psycholog oraz wszyscy nauczyciele służą wsparciem dla uczniów i ich dla rodziców w sytuacjach wymagających trudności w zakresie realizacji zadań w formie pracy zdalnej pod numerem telefonu Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie 523020530 oraz 573 998 435 w godz. 7:30 do 15:30.     

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie

Grażyna Sawicka   

Wytyczne MEN w związku z sytuacją epidemiczną.
Wydarzenia 2019-2020Bezpośredni link do strony Ministerstwa Edukacji Narodowej - https://www.gov.pl/web/edukacja
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy - wytyczne MEN w sprawie zdalnego nauczania
Wydarzenia 2019-2020

Materiały edukacyjne do nauki zdalnej – rekomendacje MEN

Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, Zespołem GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowało rekomendacje dotyczące materiałów edukacyjnych do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów szkół.

Epodreczniki.pl, podręcznik internetowy „Włącz Polskę”, portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej czy Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji to strony, które mogą być wykorzystywane do zdalnej pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Więcej informacji na stronie internetowej MEN https://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalnaBezpośrednie linki do strony Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy:Kanał edukacyjny Telewizji Polskiej online - https://eszkola.tvp.pl/

news: eszkola.jpg

Kanał edukacyjny

Każdego dnia, na stronie tvp.vod.pl w godzinach 9.00-13.00 w sekcji „eSzkoła” uczniowie i nauczyciele będą mogli znaleźć wartościowe materiały dotyczące wybranego zagadnienia. Informacje z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy - https://kuratorium.bydgoszcz.uw.gov.pl/main.php?menu=1&item=200&page=9429
Kujawsko Pomorska e- Szkoła oraz Kanał edukacyjny Telewizji Polskiej online
Wydarzenia 2019-2020

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów uruchomia dziś Kujawsko-Pomorską e-Szkołę.

e- Szkoła rusza w poniedziałek o godz. 12.00 i będzie nadawać zajęcia dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.  

 

Od 17.03.2020 r. od godz. 9:00 przygotowano lekcje online dla klas 8 szkół podstawowych.

Wykłady, pokazy, warsztaty – z przerwami na pytania i dyskusję będą prowadzone z następujących przedmiotów:

- język polski,

- matematyka,

- język angielski.

 

Docelowo chcielibyśmy wprowadzić zajęcia z wszystkich przedmiotów nauczanych w szkole podstawowej.

Program zajęć przygotowują wspólnie wszystkie kujawsko-pomorskie centra edukacji nauczycieli, zajęcia będą prowadzić najwyższej klasy nauczyciele specjaliści.

Startujemy z lekcjami dla ósmoklasistów i maturzystów, bo to oni mogliby ponieść największe straty wynikające z zamknięcia szkół.

Program szkoły będziemy rozwijać o zajęcia dla kolejnych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym liceów i szkół zawodowych oraz branżowych.

 

Lekcje będą prezentowane na żywo na kanale You Tube

Wystarczy kliknąć:

https://www.youtube.com/channel/UCXkeiZ2i3F_LeVnvjj4a07Q

https://edupolis.pl/ lub www.kujawsko-pomorskie.pl


Kanał edukacyjny Telewizji Polskiej online - https://eszkola.tvp.pl/

Informacje z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy - https://kuratorium.bydgoszcz.uw.gov.pl/main.php?menu=1&item=200&page=9429


Komunikat
Wydarzenia 2019-2020

news: Komunikatdlauczniow.jpg
Ogłoszenie
Wydarzenia 2019-2020
news: ogloszeniekorona.jpg
Hołd Żołnierzom Niezłomnym
Wydarzenia 2019-2020
W poniedziałek 2 marca 2020 przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego na ulicy 700- lecia w Żninie zebrały się delegacje i poczty sztandarowe.
W apelu pamięci wzięli udział również uczniowie Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy i Branżowej Szkoły I Stopnia. Delegacje harcerzy wspólnie z Panią Dyrektor złożyli okolicznościową wiązankę kwiatów.
news: zlozeniekwiatow.jpg

Strona 3 z 47 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2019/2020
kontakt:
jawor.antom@gmail.com