STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 18-08-2019 17:40:17
Nawigacja

STRONA GŁÓWNA

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

SAMORZĄD SZKOLNY

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

LINKOWNIA
SZUKAJ NA STRONIE

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Programy nauczania i podręczniki - GIMNAZJUM
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA Z ODDZIAŁAMI ZASADN. SZK. ZAW

Film nagrany przez rodziców uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Październik 2016
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Jasełka 2018 oraz 45-lecie ZSS
WYDARZENIA 2018/2019
19 grudnia społeczność szkolna brała dział w corocznych jasełkach szkolnych. Spotkanie to było także okazją do świętowania jubileuszu szkoły a mianowicie 45 - lecia jej istnienia. Patronat honorowy imprezy objął Starosta Żniński. W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele, emerytowani pracownicy naszej szkoły. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz przyjaciół szkoły.
Uroczystość ta miała charakter imprezy lokalnej, promującej szkołę, przedstawiającej jej dorobek i rozwój.

·         Podczas uroczystości zaproszeni goście zapoznani zostali z nową architekturą budynku, jego bazą dydaktyczno-wychowawczą oraz wybitnymi osiągnięciami uczniów.

·         Przedstawiono etapy powstania i rozwoju szkoły, a zebrane materiały i pamiątki zaprezentowano w formie wystaw, prelekcji, archiwalnych nagrań i prezentacji multimedialnej.

·         W szkole zorganizowano konkursy plastyczne „Nasza szkoła” oraz „Mój Nauczyciel”.

·         Zwrócono uwagę na rolę placówki w kształceniu, integracji uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi ze środowiskiem lokalnym. 

·         Zasygnalizowano znaczącą rolę rodziców w procesie edukacji i rozwoju uczniów oraz współpracy Rady Rodziców z placówką. 

·         Zaprezentowano dorobek szkoły w zakresie współpracy z instytucjami i organizacjami oraz znaczenie imprez o charakterze regionalnym.

·         Wskazano znaczenie kultywowania tradycji i kultury Pałuk w zadaniach realizowanych przez placówkę.

Podczas uroczystości 45–lecia Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie w części artystycznej uczniowie i nauczyciele zaprezentowali talenty i wyjątkowe umiejętności rozwijane przez kadrę pedagogiczna, mimo niepełnosprawności.

Po oficjalnej części zorganizowano do uczestników uroczystości słodki poczęstunek w formie bufetu.

Zakładamy cykliczność obchodów lecia szkoły, co 5 lat.

Obszerny fotoreportaż znajduje się w galerii zdjęć.
news: jaselka2018.jpg
news: jaselkai45lecieszkoly2018.jpg
Spotkania z funkcjonariuszami Powiatowej Komendy Policji w Żninie
WYDARZENIA 2018/2019

W ramach realizacji działań profilaktycznej naszej szkoły przeprowadzono dwa spotkania z funkcjonariuszami Powiatowej Komendy Policji w Żninie. 29 października 2018 odbyła się pogadanka nt. „Stop dopalaczom” ze starszymi klasami szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły branżowej. Natomiast 13 listopada odbyły się zajęcia warsztatowe w małych grupach  z uczniami starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum nt. „Odpowiedzialności karnej”.

Warsztaty pt. „Zachowania trudne u dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, w tym z autyzmem - behawioralna skrzynka z narzędziami dla nauczyciela”
WYDARZENIA 2018/2019

W dniach 30.11.2018 r. i  13.12. 2018 r.  w Zespole Szkół Specjalnych odbyły się warsztaty pt. „Zachowania trudne u dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, w tym z autyzmem  - behawioralna skrzynka z narzędziami dla nauczyciela” skierowane do nauczycieli przedszkoli oraz klas I-III szkoły podstawowej z powiatu żnińskiego. Działanie to wpisało  się w realizację Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 – 2020 w powiecie żnińskim. Organizatorami  byli  Zespół Szkół Specjalnych w Żninie oraz Starostwo Powiatowe w Żninie.

Celem warsztatów była wymiana doświadczeń nauczycieli z placówek powiatowych oraz podniesienie kompetencji w radzeniu sobie z zachowaniami trudnymi dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną z wykorzystaniem technik behawioralnych. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele reprezentujący następujące placówki oświatowe: Przedszkole Miejskie nr 1 w Żninie, Przedszkole Miejskie nr 2 im. Jana Brzechwy w Żninie, Szkołę Podstawową nr 5 w Żninie, Szkołę Podstawową im. T. Kościuszki w Janowcu Wielkopolskim, Szkołę Podstawową w Gościeszynie, Zespół Szkół w Łabiszynie, Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Kowalewie oraz Szkołę Podstawową w Rogowie.

Szkolenie prowadziły mgr Katarzyna Gwiazda, mgr Grażyna Ślęzak oraz mgr Magdalena Łukawska – nauczyciele specjaliści z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie.

news: 2warsztaty.jpg

Mikołajkowy kiermasz świąteczny
WYDARZENIA 2018/20196 grudnia w naszej szkole po raz kolejny odbył się Mikołajkowy kiermasz świąteczny przygotowany przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Podczas zajęć uczniowie przygotowali różnego rodzaju ozdoby świąteczne i dekoracyjne, które prezentowali całej społeczności szkolnej. Wszyscy mogli podziwiać wspaniałą ekspozycję prac m.in. drewniane renifery,  bombki szklane oraz z płatków kosmetycznych, obrazki świąteczne, wianki, skrzaty bożonarodzeniowe, kartki świąteczne wykonane techniką haftu matematycznego. Wszystkie wykonane prace bardzo się podobały, a nasi uczniowie czuli się docenieni. Prace powstały pod kierunkiem nauczycieli: M.Dytman, L.Kwaśniewskiej, M.Czaplickkiej, E.Kołodziejczak.
Zdjęcia prac znajdują się w galerii, aby zobaczyć proszę kliknąć w tekst.
"W świątecznym nastroju"
WYDARZENIA 2018/20196 grudnia w mikołajkowe południe uczniowie IIIa i IIIb gimnazjum oraz wszystkie klasy Szkoły Przyspasabiającej do Pracy uczestniczyli w kolejnej edycji konkursu "W świątecznym nastroju". Uczestnicy w miłej, radosnej i przyjaznej atmosferze rozwiązywali min. zagadki o tematyce świątecznej, odpowiadali na wylosowane  przez siebie  pytania, układali menu wigilijne. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i znajomością tradycji i symboliki związanej z czasem adwentu i Bożego Narodzenia. Organizatorki , a jednocześnie prowadzące potyczki świąteczne panie E. Dobosz i V. Czekaj miały niemały kłopot z przyznaniem poszczególnych miejsc, ponieważ zwycięzcami okazali się wszyscy. Postanowiły przyznac równorzędne I miejsca wszystkim biorącym udział klasom. Konkurs zakończono rozdaniem pamiątkowych dyplomów, wspólnym zdjęciem i słodkim poczęstunkiem.
news: wswiatecznymnastroju.jpeg
Mikołajki w naszej szkole.
WYDARZENIA 2018/2019Mikołajki w naszej szkole.
Podczas muzycznej przerwy uczniowie wraz z nauczycielami i dyrekcją przyozdobili naszą szkolną choinkę. Wszystkie ozdoby zostały wykonane własnoręcznie przez uczniów. Dziękujemy uczniom, nauczycielom za pomysłowość i zaangażowanie. Samorząd Uczniowski.
news: mikolajki1.jpg
Europejski Tydzień Autyzmu 01.12 – 07.12
WYDARZENIA 2018/2019

Europejski Tydzień Autyzmu 01.12 – 07.12

Uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły zaangażowali się w akcję mającą na celu zwrócenie uwagi na problem autyzmu. Nasi podopieczni, pod nadzorem wychowawców, z wielkim angażowaniem wykonali niebieskie serca, na których narysowali różnorodne, osobiste przesłania. Następnie grupa dzieci z kilku zespołów klasowych, wspólnie wykonała prace plastyczne. Ponadto uczniowie uczestniczyli w zabawach mających na celu integrację wszystkich uczestników, w tym również dzieci ze zdiagnozowanym autyzmem oraz uczenie właściwych zachowań społecznych. Wszystkie podjęte działania realizowane były pod hasłem „WSZYSCY JESTEŚMY RÓŻNI LECZ RÓWNIE WAŻNI”. Organizatorami akcji byli członkowie działającego w szkole Zespołu do spraw autyzmu oraz Samorząd uczniowski.

news: tydzienautyzmu1.jpg

SZLACHETNA PACZKA DLA SENIORA
WYDARZENIA 2018/2019

Nasza szkoła - Zespół Szkół Specjalnych, w tym roku po raz pierwszy wzięła udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Chcieliśmy być darczyńcami. Zdecydowaliśmy się przygotować paczkę dla seniora na Mikołajki.Inicjatorem akcji byli nauczyciele uczący w klasach Przysposabiających do Pracy. Do 30 listopada zbieraliśmy artykuły spożywcze o wydłużonym terminie ważności i produkty chemiczne. Nie spodziewaliśmy się, że nasi uczniowie i ich rodzice tak chętnie włączą się w zbiórkę. Efekty przerosły nasze oczekiwania. Okazało się, że ilość zebranych produktów była tak duża, że zamiast zaplanowanej jednej paczki zrobiliśmy ich aż pięć. Do każdej paczki dołączyliśmy kartkę z życzeniami wykonaną przez uczniów szkoły PdP, podpisaną w imieniu uczniów, ich rodziców i nauczycieli przez Panią Dyrektor.Paczki za pośrednictwem MOPS w Żninie trafiły do pięciu starszych osób w trudnej sytuacji materialnej.Nasi uczniowie wielokrotnie doświadczali pomocy ze strony innych osób, a teraz mogli sami obdarować potrzebujących. Okazało się, że umiemy się dzielić i ofiarować coś od siebie na szczytny cel.Dzięki naszej pomocy kilka starszych osób wesoło spędzi święta!Dzieląc się z innymi robimy coś ważnego i dobrego, a oto przecież chodzi w życiu!

news: szlachetnapaczka2018.JPG

Poznajemy tradycje i zwyczaje świąteczne
WYDARZENIA 2018/2019
Uczniowie klas IV –VI dla dzieci z autyzmem oraz uczniowie klas II, IV, V  w listopadzie, w ramach realizacji zadań zaplanowanych w innowacji pedagogicznej „Poznajemy tradycje i zwyczaje świąteczne” uczestniczyli w działaniach mających na celu przybliżenie tradycji związanych z kultywowaniem pamięci osób zasłużonych dla ojczyzny, kształtowaniem postaw patriotycznych, w tym również utrwaleniem znajomości symboli narodowych oraz rozwijaniem umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali wiązanki, które z szacunkiem i w skupieniu złożyli pod pomnikiem Walki i Męczeństwa w Żninie. Ważnym wydarzeniem dla wszystkich Polaków w tym również dla naszych uczniów była 100 rocznica odzyskania przez Polskę  niepodległości. Z tej okazji podopieczni wykonali dwie wspólne prace prezentujące flagę oraz godło Polski. Zostały one zaprezentowane podczas uroczystego apelu zorganizowanego z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości.
news: Resized_20181031_093448_3626.jpeg
Góra grosza
WYDARZENIA 2018/2019
news: goragrosza2018.jpg
Szkolny konkurs logopedyczny ”Co ma ręka do gadania”
WYDARZENIA 2018/2019Dnia 28 listopada 2018r. w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie odbył się szkolny konkurs logopedyczny „Co ma ręka do gadania” przeprowadzony przez Sylwię Słotę i Małgorzatę Małecką. Konkurs jest elementem składowym wprowadzonej od października 2018r. i zaplanowanej do realizacji na trzy lata innowacji logopedycznej „Kreatywna logopedia”, której twórcami irealizatorkami są w/w nauczycielki ZSS. Do udziału w konkursie zostały zaproszonewszystkie młodsze klasy szkoły podstawowej.Głównym założeniem konkursu były ćwiczenia palców i dłoni, które mają wpływ na rozwój mowy. Uczniowie zostali podzieleni na dwie drużyny Zielonych i Żółtych, których kapitanami były panie prowadzące konkurs i wykonywali zadania o różnym stopniu trudnościz zakresu motoryki małej.W konkursie brały udział dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym oraz niepełnosprawnościami współwystępującymi i sprzężonymi. Na pozór łatwe ćwiczenia są dla dzieci niepełnosprawnych bardzo trudne, a niektóre wręcz niemożliwe do wykonania jak zapinanie guzików czy sznurowanie butów. Organizatorki konkursu zwróciły uwagę, że doskonalenie tych umiejętności wpływa pozytywnie na rozwój mowy i komunikacji.

Uczniowie mogli otrzymać Tytuł Mistrza Sprawnych Palców i Dłoni wykonując poprawnie zadania manipulacyjne z różnymi przedmiotami.

Pierwsze miejsce w drużynie Żółtych i Tytuł Mistrza Sprawnych Palców i Dłoni zajął Wojciech Trela, drugie Wiktoria Chareńska, a trzecie Wojciech Garwol.

W drużynie Zielonych pierwsze miejsce i Tytuł Mistrza Sprawnych Palców i Dłoni otrzymał Krzysztof Wiśniewski, drugie Piotr Dojaś, a trzecie Jakub Smarul.

Uczniowie otrzymali dyplomy z nagrodami oraz słodycze, którymi zostali również obdarowani wszyscy uczestnicy konkursu.

 

W procesie kształtowania się mowy sprawność dłoni ma niebagatelne znaczenie. Pracując nad usprawnianiem dłoni pracujemy również nad mową dziecka. A można to robić w formie wspaniałej zabawy!

news: comarekadogadania.JPG

Strona 3 z 41 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2018/2019
kontakt:
jawor.antom@gmail.com