STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · KONTAKT · RODO 25-05-2022 12:37:11
Nawigacja

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

Oferta zajęć dla dzieci z diagnozą autyzmu

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

LINKOWNIA
SZUKAJ NA STRONIE


Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO SZK. PODSTAWOWEJ
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO GIMNAZJUM

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Wyjazd harcerzy 17 Drużyny ZHP NS im. J. Korczaka po Betlejemskie Światło Pokoju 2021
2021-2022
Spacerując uliczkami Zakopanego harcerze odwiedzili także ważne miejsce na mapie tego miasta - cmętarz na Pęksowym Brzysku.
     
     Harcerze byli pod opieką dh. phm. Teresy Paradowskiej - organizatorki przedsięwzięcia oraz dh. Anny Wojciechowskiej, dh. Anny Jaworskiej oraz dh. pwd. Tomasza Jaworskiego, którzy składają serdeczne podziękowanie właścicielowi firmy PPH Handlomix Panu Krzysztofowi Wieczorkowi za umożliwienie podróży w komfortowych warunkach a Panu kierowcy Dawidiwi Dojasiowi za bezpieczne zrealizowanie trasy.


Choinka
2021-2022

     W Mikołajki do naszej szkoły zawitała przepiękna choinka. Uczniowie ubrali ją własnoręcznie przygotowanymi ozdobami. Dzięki temu nabrała jeszcze więcej blasku i jest wyjątkowa. 

 news: choinka2021.jpg

     Dziękujemy za podarowanie choinki Państwu Małgorzacie i Mateuszowi Goc, oraz wszystkim dzieciom za wzięcie udziału w dekorowaniu, a pracownikom obsługi za pomoc przy ustawieniu jej w budynku. 

Zapach, który roznosi się po całej szkole wprowadził nas jeszcze bardziej w świąteczny nastrój!

Mikołajkowy Turniej w Piłkarzyki
2021-2022

6 grudnia odbył się w naszej szkole Mikołajkowy Turniej w Piłkarzyki. Organizatorem był p. Michał. Do turnieju zgłosiło się 10 drużyn dwu osobowych. Rywalizowano systemem brazylijskim do 2 przegranych meczy. Miejsce III zajęli Mikołaj K. z Dawidem W.

II miejsce Filip M z Bartoszem W.

Turniej wygrał Norbert Sz z Jackiem B.


Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz słodki poczęstunek.

news: mikolajkipilkarzykiturniej.jpeg
Spotkanie z Panią Policjant Katarzyną Leszczyńską – Krawczyk
2021-2022

    17.11.2021 w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panią Policjant Katarzyną Leszczyńską – Krawczyk.
Uczniowie szkoły branżowe, przysposabiającej do pracy oraz uczniowie starszych klas szkoły podstawowej mieli możliwość wzięcia udziału w tych zajęciach. Głównym celem było przybliżenie uczniom takich zagadnień jak:
odpowiedzialność prawna nieletnich – poszerzenie zakresu świadomości,
konsekwencje prawne popełnianych wykroczeń i przestępstw,
uzależnienia i substancje odurzające oraz ich wpływ na życie i bezpieczeństwo nasze i innych.

Organizatorami spotkania były panie pedagog i psycholog we współpracy z opiekunami samorządu uczniowskiego. Wszystkim dziękujemy za udział. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom będziecie odpowiedzialniej podejmowali decyzje dotyczące swoich zachowań.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji
2021-2022

Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone 16 listopada.

Niesie ze sobą ważne cele o których powinniśmy pamiętać każdego dnia. 

Należą do nich na przykład: 

- uwrażliwienie społeczeństwa na różnego rodzaju przejawy nietolerancji i dyskryminacji,

- przypomnienie, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację, bez względu na pochodzenie, kulturę, religię, czy rasę, a także niepełnosprawność, cechy wyglądu, poglądy itd.

- kształtowanie postawy tolerancji szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej,

- mobilizowanie opinii publicznej w temacie tolerancji i informowania o niebezpieczeństwach związanych z objawami nietolerancji;

Pani Dominika Piechowiak- Jasińska, Magdalena Czaplicka i Dominika Hutek przeprowadziły z uczniami pogadanki i zajęcia warsztatowe. Dla całej społeczności szkolnej był to czas na zastanowienie się nad swoją postawą wobec innych, czas wymiany poglądów oraz przezwyciężania stereotypów i uprzedzeń.

news: miedzynarodowydzientolerancji.jpeg

III MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE "URATUJ ŻYCIE"
2021-2022
     Nasi uczniowie Dawid W. i Mikołaj Sz. z klasy VIII zajęli III miejsce w kategorii szkół podstawowych w Powiatowym Konkursie Wiedzy z Zakresu Pierwszej Pomocy. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci kart podarunkowych na kwotę 200zł do zrealizowania w sieci sklepów Media Expert. Uczniów do konkursu przygotowała pani Magdalena Czaplicka.
news: uratujzycie2021.jpg
Zdrowie na tależu 2021
2021-2022

     Już po raz kolejny odbyła się realizacja szkolnego programu p.n. "Zdrowie na talerzu". W ramach programu 8 listopada odbyło się wspólne śniadanie w klasach, połączone z ogólnopolskim programem "Śniadanie daje moc". Celem zajęć było zwiększenie świadomości n.t. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

    Koordynatorami programu są: J.Witkowska, A. Kobusińska, M.Dytman. pogadankę na temat zdrowego odżywiania poprowadziła pani Maja Kuras - Zamorowska. Do wspólnego śniadania przyłączyli się nauczyciele wraz ze swoimi uczniami. Osoby biorące udział w akcji: K.Gwiazda, E.Ziółkowska, E.Dobosz, A.Mróz, A. Szypowska, M.Łukawska, A.Jaworska, T.Paradowska, G.Ślęzak, A.Muzykiewicz, L.Kwaśniewska.

news: sniadaniedajemoc2021.jpeg

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
2021-2022

Dziś obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem piosenki "Pszczółka Maja". Nie zabrakło barwnych przebrań i akcentów z bajek na ubraniach dzieci. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w zorganizowanych przez Panie Dominikę, Kasię, Magdę i Dominikę atrakcjach. Wspólne tańce i zabawy ruchowe w rytm znanych z bajek przebojów muzycznych sprawiły wszystkim wiele uśmiechu i radości. Panie przygotowały również pokaz bajek tych popularnych wśród dzieci dzisiaj, ale nie zabrakło także kreskówek z dawnych lat, m.in. "Bolka i Lolka", "Pszczółki Maji", "Reksia", czy "Muminków". Starsze dzieci mogły wykazać się znajomością bajek Disneya i wzięły udział w przygotowanym przez Panią Dominikę quizie. Za pomoc i zaangażowanie w organizacji tak świetnej zabawy serdecznie dziękujemy nauczycielom oraz pracownikom obsługi.

news: dzienpostacizbajek.jpg

Konkursy "Najpiękniejszy znaczek pocztowy" i "Dzień makaronu"
2021-2022

      Od 18 do 30 października  w naszej szkole trwał zorganizowany przez opiekunów samorządu uczniowskiego konkurs plastyczny „Najpiękniejszy znaczek pocztowy ze Żnina”.

Jego celem było przybliżenie tematyki poczty oraz rozwijanie wyobraźni, kreatywności i aktywności twórczej dzieci. Każdy uczestnik, wykorzystując różne techniki plastyczne wykonał projekt znaczka pocztowego.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody.

Wyróżniono laureatów: 

I miejsce - Igor O., Wojciech T.

II miejsce - Gracjan S., Jakub S.

III miejsce - Nadia D., Maja K.

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia i podziękowania za udział w konkursie.

Dziękujemy dzieciom za przepiękne prace.

news: znaczekpocztowy.jpg


Dzień Makaronu

Z okazji Dnia Makaronu przypadającego na dzień 25 października odbył się konkurs "Wazon z makaronu" organizowany również przez opiekunki samorządu uczniowskiego.

Dzieci wykazały się dużą inwencją twórczą. Wszystkie dostarczone prace były piękne, kolorowe, pomysłowe i wykonane z różnorodnych rodzajów makaronów. Pojawiło się także spaghetti skręcane z krepy!

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody.

I miejsce - Jacek N., Dawid W.

II miejsce - Maria K., Wiktor W., Norbert Sz.

III miejsce - Anna Sz., Mikołaj K. 

 Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom!

news: dzienmakaronu.jpg

Integracyjny Dzień Nauczyciela
2021-2022
     13 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Nauczyciela na sportowo zorganizowany przez opiekunów Samorządu  Uczniowskiego panią Magdę, Dominikę i Dominikę.
     Przedstawiciele Samorządu złożyli życzenia,wręczyli kartki z podziękowaniami swoim nauczycielom i  zaprosili do wspólnej zabawy.Nauczyciele wychowania fizycznego Pan Robert, Piotr i Michał przygotowali konkurencję sportowe w których rywalizowali uczniowie z nauczycielami. Pani Kasia przeprowadziła zabawy muzyczno-ruchowe podczas których wszyscy świetnie się bawili. Na koniec uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w treningu funkcjonalnym pod fachowym okiem instruktora fitness pani Wioli. Głodni i zmęczeni skorzystaliśmy z poczęstunku pizzą, którą upiekła pani Teresa wraz z uczniami szkoły pdp.
news: IMG_20211013_120519.jpg
Dzień Drzewa
2021-2022

Od kilkunastu lat w Polsce w październiku obchodzony jest Dzień Drzewa. Jego celem jest wspólne sadzenie drzewek przez ludzi różnych profesji i w różnym wieku, oraz zachęcanie innych do sadzenia roślin, zwłaszcza w miejscu, w którym żyją. Dzięki tej akcji rośnie w Polsce coraz więcej drzew. Nasza Szkoła również chce popularyzować tę piękną i pożyteczną ideę wśród naszych uczniów i ich rodzin. Dlatego postanowiliśmy od tego roku czynnie obchodzić „Dzień Drzewa” sadząc nowe drzewka. O pomoc zwróciliśmy się do Nadleśnictwa Gołąbki. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - pani Dominika Hutek oraz pani Magdalena Czaplicka udały się z uczniami do Leśnictwa Łysinin. Dzieci sadziły świerki według fachowych instrukcji leśniczego. Bardzo ciekawie opowiadał on o lesie, jak ważne jest poszanowanie przyrody i nasz aktywny udział w tworzeniu pięknego środowiska wokół nas. Uczestnicy wyjazdu bardzo przeżywali spotkanie z panem leśniczym, zadawali pytania i z zaangażowaniem sadzili swoje sadzonki. Ta ciekawa i pożyteczna lekcja ekologii warta jest, by ją w przyszłości kontynuować.

news: sadzeniedrzewek.jpg

Więcej foto w galerii - kliknij w zdjęcie powyżej aby zobaczyć...

Strona 3 z 52 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2021/2022
kontakt:
jawor.antom@gmail.com