STRONA GŁÓWNA · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT 21-05-2018 12:47:14
Nawigacja

STRONA GŁÓWNA

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

SAMORZĄD SZKOLNY

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

EEG BIOFEEDBACK

METODA TOMATISA

LINKOWNIA


VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA 2017/2018
Programy nauczania i podręczniki - GIMNAZJUM 2017/2018
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA Z ODDZIAŁAMI ZASADN. SZK. ZAW 2017/2018

Film nagrany przez rodziców uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Październik 2016
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Jasełka szkolne
WYDARZENIA 2017/2018
news: jaselka2017.jpg
Zdjęcia z uroczystości w galerii...

Tegoroczne jasełka były kontynuacją odbywającego się kilka dni wcześniej konkursu „W świątecznym nastroju”. Zgromadzoną na sali gimnastycznej publiczność, to jest: zaproszonych gości , rodziców, nauczycieli ,uczniów w ciepłych słowach, przywołując magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia powitała pani dyrektor Grażyna Sawicka. Głównym mottem przedstawienia było przesłanie, że „Boża miłość nie zna granic”. Uczniowie wykreowali postaci św. Rodziny, to jest Maryi, św. Józefa, aniołów ale także przedstawicieli państw Unii Europejskiej, którzy mimo różnic kulturowych, geograficznych czy mentalnych potrafili znaleźć „wspólny język”, zapomnieć o dzielących ich różnicach, przebaczyć sobie urazy i przyjąć zaproszenie do Betlejem, by pokłonić się Jezusowi. Po występie młodych artystów nagrodzonych gromkimi brawami, świąteczne życzenia złożyli Przewodnicząca Rady Powiatu Pani Józefa Błajet, wicestarosta Pan Andrzej Hłond, ks. Proboszcz Sławomir Rydz. Symbolicznie połamano się opłatkiem, a ks. Proboszcz przypomniał obecnym by przychodzącego Chrystusa przyjąć przede wszystkim w swoim czystym sercu. Pani dyrektor G. Sawicka przedstawiła krótko historię Betlejemskiego Światła Pokoju , które już od kilku lat dociera na Pałuki dzięki harcerzom z drużyny” Nieprzetartego szlaku”.
Wszyscy goście, podobnie jak wcześniej różne instytucje czy osoby publiczne zostali obdarowani tym światłem. Świąteczne życzenia popłynęły również od przedstawicieli Samorządu Szkolnego. Nad całością czuwała i uroczystość przygotowała p. V. Czekaj, o oprawę muzyczną zadbała p. K. Siwak.

Konkurs w świątecznym nastroju
WYDARZENIA 2017/2018Wszyscy uczniowie Zespołu Szkół już 18 grudnia, w przedświąteczny poniedziałek podobnie jak pasterze i mędrcy zaczęłli przeżywać radość z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia . Wszystko za sprawą odbywającego się już po raz ósmy Konkursu "W Świątecznym  Nastroju". Celem tegorocznego konkursu było poznanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia  w różnych krajach Europy oraz poznanie różnic kulturowych wynikających z różnego położenia geograficznego krajów europejskich. Owa radość wyrażała się w szczególny sposób w prezentowanych przez zespoły klasowe  ciekawych informacjach o zwyczajach i tradycjach świątecznych obchodzonych w różnych krajach europejskich. W jury konkursowym zasiadła pani dyrektor G. Sawicka oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani J. Głowska. Konkurs przebiegał w dwóch odsłonach. W pierwszej części zespoły klasowe pod czujnym okiem wychowawców przedstawiały na forum wypracowane efekty swojej wielotygodniowej pracy.Uczniowie kl.II i III gimnazjum pod kierunkiem p. A.Mróz zaprezentowali kraje: Niemcy, Litwę, Polskę, Ukrainę, Rosję, Białoruś,Czechy, Słowację, gimnazjaliści pod opieką pań E. Dobosz i D. Piechowiak- Jasińskiej - kraje skandynawskie, szkoła podstawowa kl.IV,V, VI ,VII- z wych. p. M. Imbiorowską- Hiszpanię,zespół pani J.Witkowskiej- Włochy ,a łączona grupa uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy - prezentowała Grecję.   Różnorodność form, pomysłowość uczniów oraz metody i sposób przekazu były zdumiewające. Począwszy od imponująco wyglądających stołów, poprzez kolorowe ,mieszczące bogactwo informacji plakaty, aż po filmiki i prezentacje multimedialne . Nie zabrakło kolęd w obcych językach. W drugiej części konkursu uczniowie z zespołów edukacyjno - terapeutycznych prezentowali przed komisją konkursową ozdoby świąteczne. I w tym przypadku nie brakowało świetnych pomysłów. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze ,czego dowodem było wspólne kolędowanie ,o co zadbała pani Kasia Siwak, oraz słodki poczęstunek pierniczkami. Całość przygotowała pani V. Czekaj, wspierały ją panie E. Dobosz, D. Piechowiak - Jasińska.
Zdjęcia z konkursu w glerii...

Kiermasz bożonarodzeniowy
WYDARZENIA 2017/201813 grudnia uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy przygotowali kiermasz świąteczny. Swoje prace prezentowali w szkole dla swoich koleżanek, kolegów i rodziców. Wśród przedmiotów dekoracyjnych wykonanych m.in. podczas zajęć z zakresu przysposobienia do pracy podziwiać można było: brokatowe gwiazdki, drewniane gwiazdorki, aniołki z brzozy, świąteczne serwetki, choinki, ludziki z szyszek, serduszka z tkaniny. W imieniu uczniów dziękujemy wszystkim za
słowa uznania i życzymy Dobrego Roku.
Zapraszamy do galerii aby zobaczyć prace naszych uczniów - proszę kliknąć w zdjęcie poniżej...
news: kiermasz2017.jpg

XIII Powiatowy Konkurs "Pałucka Szopka Bożonarodzeniowa".
Kolejny sukces!
Uczniowie naszej szkoły Adrian Bała, Bartosz Wawrzyniak, Jacek Nowak wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. "Kujawsko-Pomorska Szopka Bożonarodzeniowa". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Toruniu. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie przestrzennej szopki bożonarodzeniowej, uwzględniającej elementy tradycji Bożego Narodzenia. Gratulujemy naszym uczniom bowiem otrzymali pierwszą nagrodę w kategorii praca zespołowa.
Nagrodzeni uczniowie swoją konkursową pracę wykonali pod kierunkiem mgr Janiny Witkowskiej.
news: szopka.jpg
Mikołajki w naszej szkole
WYDARZENIA 2017/2018
Mikołajki w naszej szkole 
6 grudnia został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą ozdobę choinkowa zorganizowany w ramach akcji Super klasa przez samorząd uczniowski. Komisja konkursowa stanęła przed bardzo trudnym zadaniem, ponieważ wszystkie ozdoby piękne, a pomysły zaskakujące. Wszystkie klasy otrzymały najwyższa liczbę punktów w rankingu klas. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami i dyrekcją przyozdobili naszą szkolną choinkę, a rozbrzmiewająca muzyka  wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Dziękujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom za pomysłowość i zaangażowanie - samorząd uczniowski.
news: mikolajki6.jpg
Europejski Tydzień Autyzmu
WYDARZENIA 2017/2018
Europejski Tydzień Autyzmu

1-7 grudnia

Obchodzony jest co roku, w pierwszym tygodniu grudnia.

Święto zostało zainicjowane przez Parlament Europejski, który w 1996r. uchwalił

Kartę Praw Osób z Autyzmem.

Celem tego szczególnego tygodnia, jest przede wszystkim dostarczenie wiedzy społeczeństwu na temat autyzmu.

W piątek 1 grudnia na znak solidarności z osobami z autyzmem ubraliśmy się
na niebiesko i wspólnie przygotowaliśmy plakat pt. „Autyzm Razem Nie Obok”.

Organizatorzy Samorząd Uczniowski
news: dzienautyzmu.jpg
Heppening: Nie krzywdź - kochaj mnie
WYDARZENIA 2017/201816 listopada 2017 roku kilkunastu uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami brało udział w Happeningu przeciwko przemocy, w ramach projektu: Nie krzywdź - kochaj mnie, który odbył się na rynku w Żninie. Uczestniczyli w nim młodzi ludzie ze żnińskich szkół.
Koordynatorami happeningu w stolicy Pałuk byli pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żninie, którzy udostępnili przybyłym szereg ulotek tematycznych, informowali o możliwościach pomocy pokrzywdzonym, a na koniec częstowali rogalami upieczonymi przez Cukiernię Świętego
Floriana.
news: happening.JPG
Koncert
WYDARZENIA 2017/2018
news: koncertplakat.jpg
Mistrzostwo Polski w X Ogólnopolskim Turnieju w Warcabach
WYDARZENIA 2017/2018

Mistrzowie Polski ze Żnina.

 W dniach 24-25. 11 br. w Miłakowie (warmińsko-mazurskie) odbył się X Ogólnopolski Turniej w Warcabach 64-polowych ZSS „Sprawni Razem” – Integracja. W turnieju wzięło udział kilkudziesięciu zawodników z całej Polski. Województwo kujawsko-pomorskie po wcześniejszych eliminacjach wojewódzkich reprezentowało aż 5 zawodników Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie „Szkolnej Ligi Gier – Warcaby i Szachy”: Patryk Kijewski, Remigiusz Jurski, Adam Pinkowski, Dominik Paszkiewicz i Kamil Pleśniak. Zawody były rozgrywane w kategorii drużynowej i indywidualnej Turniej rozegrano komputerowym systemem szwajcarskim na zegarach szachowych w czasie 10 minut przeznaczonych na każdą partię. Rozegrano łącznie 11 rund między zawodnikami, bez ograniczeń wiekowych. Sędzią głównym zawodów był Prezydent Międzynarodowej Federacji Warcabowej Pan Leszek Pętlicki. W kategorii drużynowej zwyciężył zdecydowanie zespół ZSS w Żninie w składzie: Patryk Kijewski, Remigiusz Jurski i Adam Pinkowski zdobywając łącznie 47 punktów i tytuł Drużynowych Mistrzów Polski. W kategorii indywidualnej zwyciężył Adam Pinkowski (14 lat) ZSS Żnin po zaciętej walce z Anną Grzelak (OSW Szczecin) zdobywając tytuł Mistrza Polski. Trzecie miejsce uzyskał Remigiusz Jurski (17 lat)  również z ZSS w Żninie. Patryk Kijewski (14 lat)  zajął 6 miejsce, grał niestety jedną rundę mniej, gdyż losowo pauzował 1 rundę i przez to do podium zabraknął mu 1 punkt. Zwycięscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary i medale oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy zawodnicy biorący udział w Turnieju otrzymali pamiątkowe upominki. Zawody zorganizował UKS „Zawisza” przy SOSW w Miłakowie, Patronat Honorowy objął Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego oraz Starosta Ostródzki. Turniej ten służył wyłonieniu reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Polsce w roku 2018.

Po raz pierwszy w historii organizowanych Mistrzostw Polski w Warcabach w Miłakowie przyznano też puchar, dyplom i nagrodę pamiątkową w kategorii najlepszy trener. Otrzymał ją nauczyciel ZSS w Żninie Tomasz Wierski, prowadzący „Szkolną Ligę Gier – Warcaby i Szachy”. W ciągu ostatnich lat warcabiści ZSS w Żninie zdobywali wiele medali, pucharów i nagród na szczeblu regionalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

news: mistrzwarcaby.jpg

Śniadanie daje moc !
WYDARZENIA 2017/2018

8 listopada w nasza szkoła w ramach programu „Zdrowie na talerzu” przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali zdrowe, pyszne śniadania. Przygotowali kanapki, sałatki, surówki, pasty. Nie zabrakło też zdrowych warzyw i owoców, a także naturalnych soków owocowych. Koordynatorami szkolnego programu są nauczycielki: M.Dytman, A.Kobusińska, J.Witkowska. Dziękujemy wszystkim nauczycielom za liczne przyłączenie się do akcji...

Zdjęcia do obejrzenia w galerii...

Akcja „Super klasa"
WYDARZENIA 2017/2018
news: superklasa.jpg

Akcja „Super klasa”

została wymyślona przez samorząd szkolny w celu:

- zaangażowania uczniów w życie szkoły   (uroczystości, apele)

- udział w akcjach wolontariatu

 

w ramach akcji „super klasa”

w I i II półroczu

będzie  prowadzony ranking klas.

Punkty (od 1  do 5) będą przyznawane  w zależności od  zaangażowania uczniów

w danej klasie w akcje i imprezy organizowane przez nasz Samorząd.


Strona 3 z 36 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2017/2018
kontakt:
jawor.antom@gmail.com