STRONA GŁÓWNA · FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza" · BIP · KONTAKT · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · RODO 28-03-2024 22:09:41
Nawigacja


WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

Oferta zajęć dla dzieci z diagnozą autyzmu

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza"


Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Realizacja zadań grantu oświatowego „…Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię… - zdobywamy Odznakę – Bohater”.
WYDARZENIA 2016/2017

Od marca do października 2016 r. harcerze 17 Drużyny Nieprzetartego Szlaku im Janusza Korczaka działającej w Zespole Szkół Specjalnych realizowali pod kierunkiem dh hm. Grażyny Sawickiej i dh pwd. Tomasza Jaworskiego zadania grantu oświatowego „…Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię… - zdobywamy Odznakę – Bohater”.

Stanowił kontynuację grantów „Ruszamy z Nieprzetartym Szlakiem ” z 2010,  2011,  2012, 2014 i 2015 r.

Realizacja zadań przez  Harcerzy 17 Drużyny Nieprzetartego Szlaku  im Janusza Korczaka w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie stworzyła warunki do wszechstronnego, intelektualnego i społecznego rozwoju. Harcerze pogłębili wiedzę o życiu i działalności wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika. Poznali miejsca historyczne związane z Mikołajem Kopernikiem – Bohaterem Chorągwi Kujawsko Pomorskiej ZHP. Poszukując informacji o życiu i działalności wielkiego astronoma poszerzali  wiedzę o tematyce astronomicznej. Działania te były okazją do  rozwijania kompetencji z zakresu samodzielnej pracy z komputerem.

Ciekawym dla uczestników etapem realizacji zadań grantowych była wycieczka do Torunia. Stanowiła ona dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie i ze sprzężeniami doskonałą okazję do podniesienia samodzielności i zaradności. Wdrażała ich do uczestnictwa w kulturze. Zajęcia edukacyjne w Centrum Popularyzacji Kosmosu i Planetarium w Toruniu  umożliwiły harcerzom zapoznanie się z podstawowymi przyrządami astronomicznymi i obserwację nieba nocą. Podczas wycieczki uczestnicy wzbogacili wiedzę o wielkim astronomie oglądając film „Mój Kumpel Niko” i poszerzyli zainteresowania tematyką astronomiczną.   ...aby zobaczyć galerię zdjęć kliknij w ten tekst !

Podczas Zlotu Ognik Hufca Pałuki w Smerzynie Drużyna wzięła udział w biegu patrolowym pod hasłem Nasz Bohater – Mikołaj Kopernik. Zadania wykonywane w godzinach wieczornych wprowadzały harcerzy w niezapomniany dla nich nastrój i stanowiły  okazję do emocjonalnych przeżyć. Wzięli udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Chorągiew Kujawsko-pomorską przygotowując prace pod hasłem Mikołaj Kopernik wielki astronom. Harcerze zaangażowali się również w układanie słów do piosenki o wielkim Polaku. ...aby zobaczyć galerię zdjęć kliknij w ten tekst !

Harcerze realizując zadania grantowe wykonywali je z dużym zaangażowaniem kształtując poczucie odpowiedzialności. Podczas wycieczki oraz na zlotu rozwijali umiejętności samoobsługowe, kształtowali nawyki właściwych zachowań w środkach lokomocji oraz umiejętność radzenia sobie w nowych sytuacjach.  

news: wycieczkatorun2016.jpg

Medale i odznaczenia dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły przyznane przez Kuratoratorium Oświaty w Bydgoszczy
WYDARZENIA 2016/2017

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej 7 października Kurator Oświaty w Bydgoszczy przyznał nagrody, medale za zasługi dla oświaty, wychowania, osiągnięcia pedagogiczne i długoletnią pracę.

Medale i odznaczenia dla nauczycieli i pracowników szkoły:

Medal Komisji Edukacji Narodowej, najwyższe odznaczenie resortowe, jest uhonorowaniem całokształtu pracy nauczyciela, otrzymała pani Grażyna Sawicka.

Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymali: pani Janina Dąbrowska, pan Dariusz Wałecki, pani Janina Witkowska, pani Elżbieta Ziółkowska.

Medal Srebrny za Długoletnią Służbę otrzymali: pani Violetta Czekaj, pani Aleksandra Kobusińska, pan Jarosław Kobusiński, pani Lilianna Kwaśniewska.

Medal Brązowy za Długoletnią Służbę otrzymały: pani Magdalena Czaplicka, pani Ewa Dobosz, pani Małgorzata Dytman, pani Monika Kuras, pani Magdalena Łukawska, pani Małgorzata Małecka, pani Katarzyna Siwak, pani Hanna Mrówczyńska, pani Karolina Konarska.

news: odznaczeninauczyciele.jpg

Akcja BEZPIECZNA DROGA
WYDARZENIA 2016/20173 października 2016r. odbyła się kolejna edycja programu edukacyjnego dla uczniów szkoły podstawowej pn.”Bezpieczna droga”. Zajęcia miały na celu przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, zachowania szczególnej ostrożności w drodze do szkoły i domu. Prawidłowego oznakowania rowerów i tornistrów.
Specjalny wykład przygotowała i prowadziła pani policjantka z Komendy Policji w Żninie asp.szt. Edyta Gościńska. Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionej firmy A’dal-bert z Jaworzna każde dziecko otrzymało światełko odblaskowe. Zajęcia przygotowały nauczycielki Małgorzata Dytman i Janina Witkowska.

news: bezpiecznadroga2016.JPG

Ognisko integracyjne
WYDARZENIA 2016/2017Dnia 1 października 2016 roku na terenie PTTK W Żninie odbyło się coroczne ognisko integracyjne. Przy muzyce i śpiewie dzieci bawiły się razem z rodzicami i nauczycielami. Organizatorami byli nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie, którzy kierują specjalne podziękowania dla dyrekcji i pracowników PTTK za udostępnienie terenu ośrodka.
Więcej zdjęć - proszę kliknąć w foto poniżej...
news: ognisko2016.jpg
Turnus rehabilitacyjny w Jarosławcu
WYDARZENIA 2016/2017

W dniach od 15 do 28 września 2016  grupa uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie  wraz  z rodzicami oraz nauczycielkami  przebywała na turnusie rehabilitacyjnym w  Ośrodku Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnym  ,,Rafa” w Jarosławcu. W tej nadmorskiej miejscowości podopieczni uczestniczyli w zabiegach rehabilitacyjnych dobranych do stanu zdrowia, poznawali środowisko i przyrodę charakterystyczną dla nabrzeża Bałtyku, integrowali się z rówieśnikami z innych grup przebywających na terenie ośrodka.

Turnusy rehabilitacyjne,  są zorganizowaną formą aktywnej rehabilitacji połączoną z elementami wypoczynku. Głównym celem uczestnictwa w turnusie jest ogólna poprawa psychofizycznej sprawności oraz rozwijanie umiejętności społecznych uczestników, między innymi poprzez nawiązywanie i rozwijanie kontaktów społecznych, realizację i rozwijanie zainteresowań, a także przez udział w innych zajęciach przewidzianych programem turnusu. Wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, które realizowane są w Zespole Szkół Specjalnych od wielu lat stanowią dobrą okazję do sprawdzenia umiejętności  niepełnosprawnych uczniów w zakresie samodzielności i samoobsługi w zupełnie  innym środowisku niż dom lub szkoła. Sprzyjają integracji wyjeżdżającej grupy, wymianie doświadczeń wśród rodziców, bogaceniu doświadczeń, przeżyć i emocji. Sprzyjająca pogoda, dobra infrastruktura ośrodka oraz bardzo życzliwa i troskliwa w stosunku do osób niepełnosprawnych obsługa sprawiły, że pobyt w Jarosławcu był bardzo udany. Organizatorkami i opiekunkami turnusu były nauczycielki: Anna Jaworska i Aleksandra Kobusińska.

 news: turnusjaroslawiec2016.jpg

Udział harcerzy w 50 Jubileuszowym Zlocie Nieprzetartego Szlaku w Funce
WYDARZENIA 2016/2017W dniach 19 – 25 września 2016 15 harcerzy 17 Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku im. Janusza Korczaka działającej w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie uczestniczyli w 50 Jubileuszowym Zlocie Nieprzetartego Szlaku w Funce. Zlot „Z Nieprzetartym  Szlakiem – aktywni i zintegrowani”odbył się dzięki wsparciu PFRON .  Uczestnicy brali udział w zajęciach  w ramach ścieżek: turystycznej, sportowej, ekologicznej i kulturalnej.  
Wśród wielu atrakcji, jakie organizatorzy zapewnili dla dzieci i młodzieży warto wymienić: warsztaty ceramiczne i wikliniarskie,  rzeźbę, zajęcia z ornitologii, strzelanie z łuku, zajęcia żeglarskie, wycieczki rowerowe. Zadowolenia dostarczyły dzieciom zajęcia na basenie oraz wycieczka do Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszowskich.
Podczas uroczystego apelu powitalnego, obecni byli m.in: Naczelnik ZHP – Hm Małgorzata Sinica, Kierownik Referatu Nieprzetartego Szlaku Kwatery Głównej Hm Dorota Kołakowska, władze samorządowe, dyrektorzy placówek oświatowych i wielu innych gości. Zaszczytu dostąpił również Pan Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie, Grzegorz Koziełek, który został wyróżniony przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci odznaczeniem Przyjaciel Dziecka.
Wśród odznaczonych z ZSS w Żninie znaleźli się również hm Grażyna Sawicka, która otrzymała odznaczenie przyznane przez Związek Harcerstwa Polskiego: Srebrny Krzyż za Zasługi dla ZHP, oraz pwd Tomasz Jaworski wyróżniony przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci odznaczeniem Przyjaciel Dziecka.

Galeria zdjęć ze Zlotu - proszę kliknąć aby obejrzeć zdjęcia...

Wyjazd dzieci był możliwy dzięki środkom pozyskanym przez Stowarzyszenie Sympatyków Harcerstwa Żnińskiego z oferty na realizację zadania publicznego ogłoszonego przez Gminę Żnin pt: Z Nieprzetartym Szlakiem uczymy się żyć.
XVI Festyn Integracyjny „Zielone Serduszko” oraz IV Powiatowy Konkurs Wokalny - „Rozśpiewana Wyspa”
WYDARZENIA 2015/2016

XVI Festyn Integracyjny „Zielone Serduszko”

Dnia 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka został zorganizowany XVI Festyn Integracyjny „Zielone Serduszko”, podczas którego odbył się I przegląd Piosenki - „Pałacowe Śpiewanki”.

Podczas konkursu zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, którzy zdobyli wyróżnienia: Angelika Przybyła i Adrian Kuźniarek.

Do konkursu uczniów przygotowała Bianka Urbanowska.

 

 

IV Powiatowy Konkurs Wokalny - „Rozśpiewana Wyspa”

W konkursie, który odbył się 17 czerwca 2016 r w Łabiszynie wystąpili najbardziej utalentowane muzycznie i wokalnie dzieci i młodzież z całego powiatu. Wśród nich znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie: Mariusz Szwed i Dawid Burdelak. Celem konkursu było popularyzowanie śpiewania piosenek, konfrontacja dorobku artystycznego młodych wykonawców, wymiana doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu.

Uczestnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych: dorośli – powyżej 16 roku życia – III miejsce zajął uczeń ZSS w Żninie Dawid Burdelak.

Do konkursu uczniów przygotowała Bianka Urbanowska.

Spotkanie w Karnowie
WYDARZENIA 2015/201610 czerwca 2016 r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w III integracyjnym spotkaniu dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną z woj. kujawsko-pomorskiego „Działamy  i odkrywamy” – aktywny dzień w Karnowie dla entuzjastów poznawania świata.

Podczas spotkania uczniowie prezentowali filmiki o swoim mieście w formie przewodnika turystycznego. Następnie wykonywali zadania na terenie szkoły np. zadania przyrodnicze, z zakresu pierwszej pomocy, a następnie w terenie we wsi Karnowo np. u gospodarza, mechanika samochodowego, w sklepie. W spotkaniu uczestniczyło 20 drużyn. Spotkanie odbyło się pod patronatem: Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Opiekunami uczniów były nauczycielki Małgorzata Dytman, Elżbieta Ziółkowska. Prezentację multimedialną uczniowie przygotowali pod okiem nauczycielki Ewy Mielcarzewicz.

Spotkanie było wspaniałą okazją do zabawy, nauki i poznawania środowiska społeczno-przyrodniczego naszego województwa.

news: karnowo2016.jpg

Zlot harcerzy Hufca Pałuki Ognik 2016
WYDARZENIA 2015/2016W dniach 10 i 11 czerwca harcerze 17 DH NS im. Janusza Korczaka wzięli udział w corocznym Zlocie w Smerzynie.
Galeria zdjęć ze Zlotu - proszę klinkćć tutaj...
Nasza Planeta
WYDARZENIA 2015/2016Zdjęcia z konkursu - proszę kliknąć tutaj...
„Pod Żaglami …uczymy się żyć”
WYDARZENIA 2015/2016

W dniach 05 do 08 maja 2016 roku w Harcerskim Ośrodku Wodnym w Pucku  pod opieką drużynowych hm Grażyny Sawickiej oraz pwd Tomasza Jaworskiego przebywało ośmiu harcerzy 17 drużyny ZHP  Nieprzetartego Szlaku im Janusza Korczaka.

Czterodniowy pobyt  był możliwy dzięki  realizacji  oferty zadania publicznego pt „Pod Żaglami …uczymy się żyć”.  złożonej przez organizację pozarządową Stowarzyszenie Sympatyków Harcerstwa Żnińskiego  i zakwalifikowanej przez  Starostwo Powiatowe w Żninie. Jej beneficjentami byli niepełnosprawni uczestnicy, uczniowie  Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie.

Kilka dni poza domem było szansą na integrację w naturalnych warunkach,  nabycie nowych umiejętności i rozwój społeczny. Dzięki wsparciu Fucdacji Dum Spiro Spero z Bydgoszczy wśród wielu atrakcji nie zabrakło miejsca na zajęcia  rehabilitacyjne:  siatkówkę plażową, zajęcia na siłowni, partię kręgli, spacery.

Podczas zajęć edukacyjnych harcerze obserwowali w wadach zatoki Puckiej organizmy żywe i roślinność. Poznając tajniki żeglarstwa wiązali węzły żeglarskie i uczyli się zespołowej   odpowiedzialności niezbędnej podczas żeglowania łodzią typu PUCK..

Uczestnictwo w tego typu zajęciach dostarcza im wielu niezapomnianych wrażeń i pozytywnych emocji. Obserwacja malowniczych pejzaży przy blasku zachodzącego słońca to dla dzieci z dysfunkcjami okazja do kształtowania wrażliwości estetycznej.

Jak podają instruktorzy: od ośmiu lat pozyskujemy środki by organizować zajęcia w formie wyjazdowej,  by w naturalny sposób uczyć naszych podopiecznych żyć i pokonywać pojawiające się przeciwności. Kilkugodzinna podróż z czterema przesiadkami i sukcesy osiągnięte  podczas realizowanych zajęć to sposób na podniesienie samooceny...

Galeria zdjęć z Pucka - proszę kliknąć tutaj...

Strona 30 z 58 << < 27 28 29 30 31 32 33 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2021/2022
kontakt:
jawor.antom@gmail.com