STRONA GŁÓWNA · FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza" · BIP · KONTAKT · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · RODO 01-10-2022 06:37:48
Nawigacja

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

Oferta zajęć dla dzieci z diagnozą autyzmu

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza"


Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
2021-2022

Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone 16 listopada.

Niesie ze sobą ważne cele o których powinniśmy pamiętać każdego dnia. 

Należą do nich na przykład: 

- uwrażliwienie społeczeństwa na różnego rodzaju przejawy nietolerancji i dyskryminacji,

- przypomnienie, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację, bez względu na pochodzenie, kulturę, religię, czy rasę, a także niepełnosprawność, cechy wyglądu, poglądy itd.

- kształtowanie postawy tolerancji szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej,

- mobilizowanie opinii publicznej w temacie tolerancji i informowania o niebezpieczeństwach związanych z objawami nietolerancji;

Pani Dominika Piechowiak- Jasińska, Magdalena Czaplicka i Dominika Hutek przeprowadziły z uczniami pogadanki i zajęcia warsztatowe. Dla całej społeczności szkolnej był to czas na zastanowienie się nad swoją postawą wobec innych, czas wymiany poglądów oraz przezwyciężania stereotypów i uprzedzeń.

news: miedzynarodowydzientolerancji.jpeg

III MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE "URATUJ ŻYCIE"
2021-2022
     Nasi uczniowie Dawid W. i Mikołaj Sz. z klasy VIII zajęli III miejsce w kategorii szkół podstawowych w Powiatowym Konkursie Wiedzy z Zakresu Pierwszej Pomocy. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci kart podarunkowych na kwotę 200zł do zrealizowania w sieci sklepów Media Expert. Uczniów do konkursu przygotowała pani Magdalena Czaplicka.
news: uratujzycie2021.jpg
Zdrowie na tależu 2021
2021-2022

     Już po raz kolejny odbyła się realizacja szkolnego programu p.n. "Zdrowie na talerzu". W ramach programu 8 listopada odbyło się wspólne śniadanie w klasach, połączone z ogólnopolskim programem "Śniadanie daje moc". Celem zajęć było zwiększenie świadomości n.t. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

    Koordynatorami programu są: J.Witkowska, A. Kobusińska, M.Dytman. pogadankę na temat zdrowego odżywiania poprowadziła pani Maja Kuras - Zamorowska. Do wspólnego śniadania przyłączyli się nauczyciele wraz ze swoimi uczniami. Osoby biorące udział w akcji: K.Gwiazda, E.Ziółkowska, E.Dobosz, A.Mróz, A. Szypowska, M.Łukawska, A.Jaworska, T.Paradowska, G.Ślęzak, A.Muzykiewicz, L.Kwaśniewska.

news: sniadaniedajemoc2021.jpeg

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
2021-2022

Dziś obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem piosenki "Pszczółka Maja". Nie zabrakło barwnych przebrań i akcentów z bajek na ubraniach dzieci. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w zorganizowanych przez Panie Dominikę, Kasię, Magdę i Dominikę atrakcjach. Wspólne tańce i zabawy ruchowe w rytm znanych z bajek przebojów muzycznych sprawiły wszystkim wiele uśmiechu i radości. Panie przygotowały również pokaz bajek tych popularnych wśród dzieci dzisiaj, ale nie zabrakło także kreskówek z dawnych lat, m.in. "Bolka i Lolka", "Pszczółki Maji", "Reksia", czy "Muminków". Starsze dzieci mogły wykazać się znajomością bajek Disneya i wzięły udział w przygotowanym przez Panią Dominikę quizie. Za pomoc i zaangażowanie w organizacji tak świetnej zabawy serdecznie dziękujemy nauczycielom oraz pracownikom obsługi.

news: dzienpostacizbajek.jpg

Konkursy "Najpiękniejszy znaczek pocztowy" i "Dzień makaronu"
2021-2022

      Od 18 do 30 października  w naszej szkole trwał zorganizowany przez opiekunów samorządu uczniowskiego konkurs plastyczny „Najpiękniejszy znaczek pocztowy ze Żnina”.

Jego celem było przybliżenie tematyki poczty oraz rozwijanie wyobraźni, kreatywności i aktywności twórczej dzieci. Każdy uczestnik, wykorzystując różne techniki plastyczne wykonał projekt znaczka pocztowego.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody.

Wyróżniono laureatów: 

I miejsce - Igor O., Wojciech T.

II miejsce - Gracjan S., Jakub S.

III miejsce - Nadia D., Maja K.

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia i podziękowania za udział w konkursie.

Dziękujemy dzieciom za przepiękne prace.

news: znaczekpocztowy.jpg


Dzień Makaronu

Z okazji Dnia Makaronu przypadającego na dzień 25 października odbył się konkurs "Wazon z makaronu" organizowany również przez opiekunki samorządu uczniowskiego.

Dzieci wykazały się dużą inwencją twórczą. Wszystkie dostarczone prace były piękne, kolorowe, pomysłowe i wykonane z różnorodnych rodzajów makaronów. Pojawiło się także spaghetti skręcane z krepy!

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody.

I miejsce - Jacek N., Dawid W.

II miejsce - Maria K., Wiktor W., Norbert Sz.

III miejsce - Anna Sz., Mikołaj K. 

 Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom!

news: dzienmakaronu.jpg

Integracyjny Dzień Nauczyciela
2021-2022
     13 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Nauczyciela na sportowo zorganizowany przez opiekunów Samorządu  Uczniowskiego panią Magdę, Dominikę i Dominikę.
     Przedstawiciele Samorządu złożyli życzenia,wręczyli kartki z podziękowaniami swoim nauczycielom i  zaprosili do wspólnej zabawy.Nauczyciele wychowania fizycznego Pan Robert, Piotr i Michał przygotowali konkurencję sportowe w których rywalizowali uczniowie z nauczycielami. Pani Kasia przeprowadziła zabawy muzyczno-ruchowe podczas których wszyscy świetnie się bawili. Na koniec uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w treningu funkcjonalnym pod fachowym okiem instruktora fitness pani Wioli. Głodni i zmęczeni skorzystaliśmy z poczęstunku pizzą, którą upiekła pani Teresa wraz z uczniami szkoły pdp.
news: IMG_20211013_120519.jpg
Dzień Drzewa
2021-2022

Od kilkunastu lat w Polsce w październiku obchodzony jest Dzień Drzewa. Jego celem jest wspólne sadzenie drzewek przez ludzi różnych profesji i w różnym wieku, oraz zachęcanie innych do sadzenia roślin, zwłaszcza w miejscu, w którym żyją. Dzięki tej akcji rośnie w Polsce coraz więcej drzew. Nasza Szkoła również chce popularyzować tę piękną i pożyteczną ideę wśród naszych uczniów i ich rodzin. Dlatego postanowiliśmy od tego roku czynnie obchodzić „Dzień Drzewa” sadząc nowe drzewka. O pomoc zwróciliśmy się do Nadleśnictwa Gołąbki. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - pani Dominika Hutek oraz pani Magdalena Czaplicka udały się z uczniami do Leśnictwa Łysinin. Dzieci sadziły świerki według fachowych instrukcji leśniczego. Bardzo ciekawie opowiadał on o lesie, jak ważne jest poszanowanie przyrody i nasz aktywny udział w tworzeniu pięknego środowiska wokół nas. Uczestnicy wyjazdu bardzo przeżywali spotkanie z panem leśniczym, zadawali pytania i z zaangażowaniem sadzili swoje sadzonki. Ta ciekawa i pożyteczna lekcja ekologii warta jest, by ją w przyszłości kontynuować.

news: sadzeniedrzewek.jpg

Więcej foto w galerii - kliknij w zdjęcie powyżej aby zobaczyć...

Dzień Chłopaka
2021-2022

Międzynarodowy Dzień Empatii
2021-2022
2 października jest Międzynarodowym Dniem Empatii. Dziś w naszej szkole odbyły się warsztaty z wyrażania uczuć. Uczniowie dowiedzieli się czym jest empatia i w jaki sposób wyrażać uczucia. Wszyscy uczniowie otrzymali odznaki super mocy empatii...
🙂    🙂
news: dzienempatii.jpg
Dzień głośnego czytania
2021-202229 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.  Dzień ten został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest promocja lektury i głośnego czytania.
Dzis w naszej szkole w ramach Dnia Głośnego Czytania nauczyciele czytali wiersze i bajki najmłodszym uczniom.
Organizatorzy akcji:

Zlot harcerzy ZHP NS w Funce
2021-2022

W dniach 20 – 24 września harcerze 17 Drużyny Nieprzetartego Szlaku im. Janusza Korczaka wzięli udział w Zlocie drużyn ZHP NS w Funce. Harcerze aktywnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach jakie zaoferowali organizatorzy we współpracy z instruktorami.

Oto bogaty program Zlotu:

1. Zajęcia programowe zgodnie z ofertą HCEE Funka.

2. Zapoznanie z Izbą Tradycji HCEE.

3. „ABC harcerskiej musztry”.

4. Świeczkowisko - śpiew piosenek harcerskich połączone z pląsami i zabawami.

5. Uroczyste przyrzeczenie harcerskie w zależności od potrzeb.

 6. Zajęcia z krótkofalarstwa.

7. Pogadanki połączone z prezentacją: - „Grzyby polskich lasów” - zajęcia w terenie - „Lotnictwo dawniej i dziś” - prezentacja multymedialna - „Znaczki pocztowe i ich historia”

8. Pierwsza Pomoc Przedmedyczna.

9. Kyno-terapia.

10. Zajęcia twórcze pt. „W świecie zmysłów - gry i eksperymenty”.

11. Zajęcia taneczno-ruchowe na wesoło.

12. Dodatkowa atrakcja - „Małe co nieco” z Piekarni Cukierni Brunka w Chojnicach.

13. Spektakl Teatu Vaśka z Torunia.

   Po zakończeniu wszyscy szczęśliwie dotarli do szkoły, pozostały wspomnienia uwiecznione na fotografiach. Zapraszamy do oglądania – po kliknięciu w zdjęcie poniżej przeniesiemy się do całej galerii zdjęć.

news: funka2021.jpg

Strona 4 z 52 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2021/2022
kontakt:
jawor.antom@gmail.com