STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 14-12-2019 19:10:45
Nawigacja

STRONA GŁÓWNA

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

LINKOWNIA
SZUKAJ NA STRONIE

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA Z ODDZIAŁAMI ZASADN. SZK. ZAW PO GIMN

UCZNIOWIE I RODZICE - NAUCZYCIELOM
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Wojewódzki Konkurs Wiedzy z pierwszej pomocy „Nie daj się zaskoczyć-siła bezpieczeństwa”
WYDARZENIA 2018/2019

Dnia 27.05.2019 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Żninie, odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy z pierwszej pomocy „Nie daj się zaskoczyć-siła bezpieczeństwa”.  Organizatorkami były nauczycielki Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie, pani  Magdalena Czaplicka i Dominika Piechowiak- Jasińska.

Honorowy patronat nad konkursem objął Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty i  Starosta Żniński, pan Zbigniew Jaszczuk. Współorganizatorami konkursu była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żninie.

W konkursie brali udział uczniowie z niepełnosprawni intelektualnie z  pięciu placówek: Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Bydgoszczy, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kruszwicy, Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy  w Toruniu, Zespole Szkół Specjalnych w  Karnowie oraz  Zespół Szkół Specjalnych w Żninie. 

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy dotyczącej zasad udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowania właściwych reakcji w sytuacjach zagrożenia życia.

 

Konkurs składał się z dwóch części teoretycznej ( test z 20 pytań ) i praktycznej I etap wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej  osoby dorosłej, II etap przedstawienie scenki:  udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

 

Komisja Konkursowa w składzie: kierownik Wydziału Zdrowia, Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Żninie pani Izabela Gronet, Koordynator  Ratownictwa Medycznego PSP pan Daniel Osmański i dowódca JGR w Żninie pan Waldemar Ulatowski przyznała:

 I miejsce drużynie  Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie w składzie: Przemysław Smok, Jakub Michałowski i Adrian Kuźniarek

II miejsce drużynie  Zespół Szkół Specjalnych w Karnowie

III miejsce drużynie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego dla Dziewcząt w Kruszwicy.

Nagrody w konkursie ufundował Starosta Żniński, Pan Zbigniew Jaszczuk.

Każdy uczestnik wyjechał wyposażony w wiedzę, praktyczne umiejętności i atrakcyjne nagrody.

news: 1.jpg

Mistrz klawiatury - konkurs w Karnowie dla Szkół Przysposabiających do Pracy
WYDARZENIA 2018/2019

Mistrz klawiatury - konkurs w Karnowie dla Szkół Przysposabiających do Pracy

23 maja 2019 uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy brali udział w międzyszkolnym konkursie pn. „Mistrz klawiatury” w Karnowie.

Była to już X edycja konkursu pod patronatem starosty nakielskiego. W konkursie  brały udział drużyny z Szubina, Kcyni, Bydgoszczy, Żnina i Karnowa. W tym roku hasło przewodnie konkursu brzmiało: Prasa (gazetki szkolne). Uczniowie przepisywali tekst na komputerze oraz rozwiązywali test z zakresu wiadomości o prasie. W konkursie nasza drużyna zdobyła II miejsce.

Uczniów przygotowali nauczyciele: Małgorzata Dytman i Tomasz Jaworski.

news: mistrzklawiatury2019.jpeg

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 2019
WYDARZENIA 2018/2019

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 2019 

21 marca, to pierwszy dzień wiosny. Nasza szkoła powitała ten dzień spacerem z piosenką nad Duże Jezioro, gdzie wykonano wspólną fotografię z Marzannami. Trzy Marzanny zostały  wykonane z dużym zaangażowaniem przez klasę p. K. Kurek, klasę I-II-III PdP na zajęciach z p. M. Małecką oraz przez uczniów na świetlicy szkolnej z p. A. Wiktorowską i p. A. Kurek. Ten dzien dostarczył nam wszystkim miłych i niezapomnianych wrażeń.

Kiermasz wielkanocny
WYDARZENIA 2018/2019

4 kwietnia 2019 roku w naszej szkole po raz kolejny odbył sie kiermasz wielkanocny przygotowany przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy. W czasie zajęć uczniowie przygtotowywali róznego rodzaju ozdoby i dekoracje, które mogła podziwiać społeczność szkolna. Były to: wianki, stroiki, jajeczka, drewniane króliczki, doniczki zdobione techniką Decoupage z  bukszpanem i wierzbą, wieszaki i obrazki wykonane również  tą techniką, palmy wielkanocne, dekoracje na korze, kompozycje w koszykach,  kurki i króliki z drewna oraz skrzynki z wiosennymi motywami. Prace powstały pod kierunkiem nauczycieli: M. Dytman, L. Kwaśniewskiej, M. Czaplickiej, T. Paradowskiej i M. Małeckiej.

Foto w galerii zdjęć.


 

„Przez zielone okulary”
WYDARZENIA 2018/2019

„Przez zielone okulary”

 

15 maja 2019 roku w naszej szkole odbyła się XI edycja międzyszkolnego konkursu pn. „Przez zielone okulary” dla uczniów szkół Przysposabiających do Pracy z województwa kujawsko-pomorskiego.

W tym roku hasło przewodnie brzmiało: Praca jest ważna.

W I części konkursu uczniowie rozwiązywali test ze znajomości zagadnień związanych z poszukiwaniem i wykonywaniem różnych czynności pracy.

W części drugiej prezentowali przygotowane plakaty przedstawiające różne zawody.

W tym roku gościliśmy u siebie zaprzyjaźnione drużyny :

ZSS Karnowo, ZSS Koronowo, ZSS Toruń, ZSS Szubin, SOSW Szerzawy i SOSW Bydgoszcz.

Podczas corocznego spotkania, uczniowie poznają siebie, integrują się z rówieśnikami z różnych placówek i oczywiście miło spędzają czas.

Bardzo serdecznie dziękujemy firmie PSS w Żninie za pomoc i wsparcie naszego konkursu.

Konkurs przygotowały i zorganizowały nauczycielki: Małgorzata Dytman i Elżbieta Ziółkowska.

news: ZIELONEOKULARY2019.jpeg

 

Drzwi Otwarte
WYDARZENIA 2018/2019

Komunikat

w sprawie ,,Drzwi Otwartych”

w szkołach ponadgimnazjalnych

 prowadzonych przez Powiat Żniński

 Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie odbędą się w dniu 30 maja 2019 

w godzinach 9.00 do 16.00

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie informuje, że od dnia 29.04.2019 w placówce zostaje zawieszony ogólnopolski strajk nauczycieli.
WYDARZENIA 2018/2019Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie informuje, że od dnia 29.04.2019 w placówce zostaje zawieszony ogólnopolski strajk nauczycieli.

Dyrektor ZSS przypomina, że zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora dni 29, 30 kwietnia oraz 02 maja 2019 r są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla wszystkich szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Specjalnych: Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Branżowej Szkoły I Stopnia z oddziałami Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Szkoła Przysposabiająca do Pracy.

W dniach, o których mowa powyżej, szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo - wychowawcze. Świetlica szkolna będzie czynna w godzinach 7.15 - 15.45.
Sukces Przemka- Konkurs Poezji Religijnej
WYDARZENIA 2018/2019Uczniowie naszej szkoły 20 lutego 2019 roku wzięli udział w XVI Międzyszkolnym Konkursie Poezji Religijnej w Szubinie. Wśród uczestników znalazły się również reprezentacje ze szkół w Kcyni, Karnowie, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy, Zespołu Szkół Specjalnych nr 31 w Bydgoszczy i oczywiście gospodarzy. Celem tej uroczystości o charakterze religijnym, niezmiennie od samego początku jest rozpowszechnianie poezji wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie wartości chrześcijańskich wśród uczniów szkól Specjalnych Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych to jest: szkoły podstawowej, gimnazjum + klasy 7 i 8 oraz szkoły przysposabiającej do pracy. Dzieci i młodzież przedstawiały własne interpretację wierszy między innymi księdza Jana Twardowskiego, Romana Brandstaettera i księdza Tischnera. Poziom recytowanej poezji z roku na rok jest coraz wyższy. Uczniowie zaskakują jury niebanalnymi interpretacjami, trafnie dobranym repertuarem i dykcją. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jakub Smarul, Adrian Kuźniarek i Przemysław Smok przygotowywani byli pod czujnym okiem pani Violetty Czekaj. Uczeń naszej szkoły Przemek Smok zdyskwalifikował rywali, zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wszyscy uczniowie zostali obdarowani dyplomami i słodyczami.
news: konkurspoezjireligijnej2019.JPG
Przeprowadzili zbiórkę karmy dla leśnych zwierząt
WYDARZENIA 2018/2019Uczniowie klas VI-VIII SP, pod kierunkiem n-li.  Janiny Witkowskiej i Dominiki Hutek, przeprowadzili zbiórkę karmy dla leśnych zwierząt. Do akcji przyłączyła się cała szkolna społeczność, za co serdecznie dziękujemy. Finał akcji miał miejsce w Nadleśnictwie Gołąbki, gdzie młodzież uczestniczyła w spotkaniu z leśniczym, który przeprowadził zajęcia na leśnej ścieżce edukacyjnej i przybliżył zawód człowieka żyjącego najbliżej przyrody.
news: zbiorkakarmydlalesnychzwierzat.jpeg
Nasi uczniowie w projekcie: „Klub Młodzieżowy: Warcaby i szachy - nauka i zabawa”
WYDARZENIA 2018/2019
news: warcabyszachyinfo.jpg
news: ulotkawarcaby.JPG


Od 4 stycznia do końca czerwca 2019 r realizowany jest projekt unijny Lokalnej Grupy Działania - Pałuki spólna Sprawa pt.: "Warcaby i szachy - nauka i zabawa"

Celem zajęć oprócz nauki gry w warcaby i szachy jest takze integracja środowiska oraz kształtowanie właściwych postaw społecznych. Wprojekcie bierze udział ośmioro uczniów: 3 dziewczynki i 5 chłopców. Planowane są 3 wycieczki: do Torunia, Ciechocinka, Golubia Dobrzynia. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie: Annę Kurek, Tomasza Wierskiego oraz Tomasza Jaworskiego. Koordynatorem zajęć jest p. Grażyna Ślęzak.

news: projektwarcabyszachy.JPG


OGŁOSZENIE O NABORZE DO PROJEKTU

Ogłaszamy nabór dla uczniów – uczestników zajęć dodatkowych realizowanych w ramach projektu „Klub Młodzieżowy: Warcaby i szachy - nauka i zabawa” realizowanego przezŻniński Klub Morsa, ul. Szkolna 35, 88-400 Żnin w ramach Osi priorytetowej 11. Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność Działania 11.1 Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014–2020.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizowany jest w okresie: od: 01.01.2019 r. do: 30.06.2019 r.

Miejsce realizacji: Siedziba Żnińskiego Towarzystwa Kulturalnego, ul. Plac Wolności 2/5 , 88-400 Żnin.

Wartość projektu: 46768,80 zł.

Wkład Funduszy Europejskich: 44368,80 zł

Celem głównym projektu jest rozwijanie umiejętności uczenia się gry w warcaby i szachy przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym, prowadzenie zajęć i treningów w oparciu o alternatywne metody spędzania wolnego czasu, alternatywną integrację dzieci i młodzieży podczas zajęć o charakterze wychowawczym i profilaktycznym, wsparcie procesu edukacyjnego poprzez pomoc w nauce i kształtowanie logicznego myślenia, pomoc w odkrywaniu potencjału intelektualnego, rozwój zdolności interpersonalnych, zapewnienie bezpiecznych form spędzania czasu wolnego oraz rozwój talentów i zainteresowań, wzmacnianie procesu integracji ze społeczeństwem, wzmacnianie poznawania własnej wartości, kształtowanie umiejętności interpersonalnych poprzez uczestnictwo w turniejach warcabowych i szachowych oraz uczenie się właściwych form kontaktów społecznych i integracji społecznej.

Rekrutacja uczestników odbywa się w terminie od 18 grudnia 2018 r. do 31 grudnia 2018 r. poprzez złożenie formularza rekrutacyjnego i oświadczenia uczestnika projektu u koordynatora projektu w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie, w biurze projektu (Siedziba Żnińskiego Towarzystwa Kulturalnego, ul. Plac Wolności 2/5 w Żninie) lub w biurze Żnińskiego Klubu Morsa (ul. Szkolna 35 w Żninie).

Pobierz załączniki:

REGULAMIN REKRUTACJI I UDZIAŁU W GRANCIE

FORMULARZ REKRUTACYJNY UCZESTNIKA PROJEKTU


ZAKOŃCZENIE PROJEKTU

Żniński Klub Morsa kończy realizację projektu unijnego pt. Klub Młodzieżowy „Warcaby i szachy – nauka i zabawa”. Zajęcia odbywały się od stycznia do czerwca br. Dzięki dofinansowaniu unijnemu Lokalnej Grupy Działania „Pałuki  - Wspólna Sprawa” co piątek młodzież bierze udział w zajęciach odbywających się w siedzibie Żnińskiego Towarzystwa Kulturalnego. W zajęciach uczestniczą trzy dziewczynki i pięciu chłopców. Na zajęcia uczęszczały też osoby z otoczenia młodzieży. Celem zajęć była nauka gry w szachy i warcaby, ale także m.in. rozwój społeczny, emocjonalny i integracja. Zajęcia prowadzą Anna Kurek, Tomasz Wierski oraz Tomasz Jaworski, a koordynatorem projektu jest Grażyna Ślęzak.

W kwietniu uczestnicy, oprócz regularnych zajęć, pojechali na wycieczkę do Golubia-Dobrzynia i Chełmna. Ponadto w maju udali się na dwudniową wycieczkę Torunia i Ciechocinka.

W ramach projektu dla uczestników zostały zakupione dresy z nazwą Klubu Młodzieżowego oraz logo LGD i UE.

Uczestnicy Klubu odnieśli także sukcesy na polu gry w warcaby – I miejsce indywidualnie podczas V Żnińskiej Wiosny Warcabowej oraz III miejsce drużynowo podczas turnieju warcabowego w Toruniu.

Niestety z końcem czerwca Klub Młodzieżowy kończy swoją działalność w ramach dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego, ale na pewno uczestnicy nie kończą gry w szachy i warcaby oraz zawartych przyjaźni.


Kolędowanie i integracja
WYDARZENIA 2018/2019

8  stycznia, we wtorkowe przedpołudnie w szkole panowała niecodzienna atmosfera. Wszystko za sprawą odbywającego się już po raz dziewiąty "Spotkania z kolędą i pastorałką". Spotkaniom tym oprócz wspólnego śpiewu kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce świątecznej przyświeca również  idea szeroko rozumianej integracji środowisk szkolnych. Uczestników powitały panie: wicedyrektor Magdalena Imbiorowska oraz inicjatorka przedsięwzięcia i prowadząca koncert Violetta Czekaj. Do wspólnego kolędowania zaprosiliśmy 4 szkoły z terenu naszego miasta.  Po raz pierwszy gościliśmy zespół muzykujących uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Społecznych "Trójka", którzy w niebanalnych aranżacjach i z udziałem wielu instrumentów zaprezentowali nam swój repertuar kolędowy. Uczniów do występu przygotowała p. Elżbieta Kończal. Ponadto wysłuchaliśmy i zaśpiewaliśmy pastorałki z zespołami: Szkoły Podstawowej nr 5 (chór pod opieką p. Reginy Wysockiej), Szkoły Podstawowej nr 1 (uczniowie przygotowani przez p. Beatę Różańską), Szkoły Podstawowej nr 2 ( uczennice przygotowane przez p. Barbarę Bratz) oraz zespół gospodarzy przygotowany przez p. Kasię Siwak. Integracyjne kolędowanie odbyło się dwa dni po Uroczystości Objawienia Pańskiego tj. święcie Trzech Króli, co miało odzwierciedlenie w elementach stroju gospodarzy. Uczniowie bowiem klas młodszych w ramach innowacji pedagogicznej "Poznajemy tradycje i zwyczaje świąteczne" na tę okolicznośc przygotowali i założyli korony królewskie. Podkreśliło to charakter spotkania, ale było także swego rodzaju wyznaniem wiary i oddaniem pokłonu Panu Bogu.

Obszerna fotorelacja znajduje się w galerii zdjęć. Aby zobaczyć można także kliknąć w tekst.

Strona 4 z 43 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2019/2020
kontakt:
jawor.antom@gmail.com