STRONA GŁÓWNA · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 20-04-2019 18:23:15
Nawigacja

STRONA GŁÓWNA

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

SAMORZĄD SZKOLNY

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieliLINKOWNIA


VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Programy nauczania i podręczniki - GIMNAZJUM
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA Z ODDZIAŁAMI ZASADN. SZK. ZAW

Film nagrany przez rodziców uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Październik 2016
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
"Mistrz klawiatury" oraz "Wojewódzki konkurs profilaktyczny
WYDARZENIA 2017/2018Wojewódzki konkurs profilaktyczny
21 maja br. silna reprezentacja Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Wiedzy Profilaktycznej, pokonując siedem innych placówek. Organizatorem konkursu był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bydgoszczy na ul. Granicznej. Szkołę reprezentowali: Natalia Rymer, Natalia Lasecka oraz Mariusz Szwed. Do konkursu uczniów przygotowały pani Katarzyna Gwiazda oraz Grażyna Ślęzak.


Mistrz klawiatury
24 maja 2018r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy brali udział w międzyszkolnym konkursie w Karnowie. To już IX edycja konkursu p.n. "Mistrz klawiatury" pod patronatem starosty nakielskiego. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to 100-lecie odzyskania niepodległości. W konkursie nasza drużyna zdobyła wyróżnienie. Podczas konkursu dobrze się bawiliśmy i cieszyliśmy się ze spotkania z naszymi rówieśnikami z różnych placówek m.in. Chojnic, Bydgoszczy, Szubina, Koronowa. Uczniów do konkursu przygotowali nauczyciele M. Dytman, T. Jaworski, E. Ziółkowska
Kolejne środki unijne dla Powiatu Żnińskiego
WYDARZENIA 2017/2018

Informacja, że w dniu 23 maja 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu miało miejsce uroczyste podpisanie umów na łącznie 25 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego, a jednym z dofinansowań jest przedsięwzięcie Powiatu Żnińskiego polegające na modernizacji infrastruktury kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie daje naszej placówce szansę na korzystne dla uczniów zmiany.  Przedmiotem inwestycji będą prace remontowe oraz zakup wyposażenia pracowni kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie. Całkowita wartość projektu wynosi 670 032,59 zł, natomiast dofinansowanie to 569 527,70 zł. Głównym celem zadania będzie rozwój i poprawa stanu infrastruktury edukacyjnej w zakresie szkolnictwa specjalnego. Realizacja zadań projektu możliwi uczniom Branżowej Szkoły I Stopnia kształcenie w lepszych warunkach lokalowych i  sanitarnych, a nauczycielom zapewni bazę, w tym wykorzystanie specjalistycznego wyposażenia do realizacji kształcenia zawodowego.

Druga edycja powiatowego konkursu czytelniczego o „Kolorową Zakładkę”
WYDARZENIA 2017/2018W dniu 10 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Żninie odbyła się druga edycja powiatowego konkursu czytelniczego o „Kolorową Zakładkę”. Konkurs nawiązuje do tradycji imprez czytelniczych organizowanych przez szereg lat w Zespole Szkół Specjalnych przy współpracy biblioteki publicznej.
W tym roku zmagania uczestników dotyczyły twórczości Wandy Chotomskiej.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe Dyplomy oraz pakiety upominkowe.

Organizatorami imprezy byli Magdalena Imbiorowska, Beata Brzykca oraz Tomasz Jaworski.
news: kolorowazakladka2edycja.jpg
Wojewódzki Konkurs Wiedzy z Pierwszej Pomocy
WYDARZENIA 2017/2018

Dnia 26.04.2017 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie,  odbył się Wojewódzki  Konkurs Wiedzy z Pierwszej Pomocy „Nie daj się zaskoczyć-siła bezpieczeństwa”.  Organizatorkami były nauczycielki Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie, pani  Magdalena Czaplicka i Dominika Piechowiak- Jasińska.

Honorowy patronat nad konkursem objął Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty i  Starosta Żniński, pan Zbigniew Jaszczuk. Współorganizatorami konkursu była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żninie.

W konkursie brali udział uczniowie z niepełnosprawni intelektualnie z  czterech placówek: Gimnazjum w Zespole Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu, Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Bydgoszczy oraz Gimnazjum w Zespole Szkół Specjalnych w  Karnowie oraz Żninie. 

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy dotyczącej zasad udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowania właściwych reakcji w sytuacjach zagrożenia życia oraz wobec osób poszkodowanych w wypadkach.

 

Konkurs składał się z dwóch części teoretycznej ( test z 20 pytań ) i praktycznej I etap wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej  osoby dorosłej, II etap przedstawienie scenki:  udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

 

Komisja Konkursowa w składzie: kierownik Wydziału Zdrowia, Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Żninie pani Izabela Gronet, z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żninie pan Sławomir Reszkowski  i Powiatowy  Koordynator  Ratownictwa Medycznego KP PSP pan Daniel Osmański przyznała:

 I miejsce drużynie  Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie

 II miejsce drużynie  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Bydgoszczy

 III miejsce drużynie gospodarzy w składzie: Kamil Liskowski, Przemysław Smok i Dominik Paszkiewicz.

Nagrody w konkursie ufundował Starosta Żniński, Pan Zbigniew Jaszczuk.

Każdy uczestnik wyjechał wyposażony w wiedzę, praktyczne umiejętności i atrakcyjne nagrody.

news: pierwszapomoc2018.jpg

IV Żnińska Wiosna Warcabowa 2018
WYDARZENIA 2017/2018Po raz czwarty w ZSS w Żninie odbył się turniej warcabowy "IV Żnińska Wiosna Warcabowa" o Puchar Starosty Żnińskiego. W turnieju wzięło udział 8 drużyn z naszego województwa, które grały w kategoriach wiekowych (łącznie 34 zawodników), rocznik 2002 i młodsi oraz rocznik 2001 i starsi. Cały turniej odbył się pod patronatem Starosty Żnińskiego i Burmistrza Żnina.

W kategorii młodszej zwyciężyli:
I   Adam Pinkowski ZSS Żnin
II  Dominik Paszkiewicz ZSS Żnin
III Patryk Kijewski ZSS Żnin

W kategorii starszej zwyciężyli:
I   Remigiusz Jurski ZSS Żnin
II  Mirosław Wawrzyniak Środ. Dom Samopomocy Żnin
III Patryk Lisiecki SOSW Strzelno

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe związane ze Żninem. Pani Teresa Paradowska upiekła smaczne bułeczki z wiśniami jako poczęstunek :))
Nagrody i upominki otrzymali również:
1. Najmłodszy zawodnik - Kacper Wiśniewski 11 lat z Karnowa
2. Najstarszy zawodnik Marek Jankowski - 51 lat ze Żnina.

W klasyfikacji drużynowej w kategorii młodszej zwyciężył ZSS Żnin, a w kategorii starszej SOSW Strzelno.
Turniej zorganizowali:
Tomasz Wierski
i Piotr Przywara
news: wiosnawarcabowa2018.jpg

VIII Przegląd Twórczości Literatury Dziecięcej Słowa Niosą Radość
WYDARZENIA 2017/2018

Dnia 24.04. 2018 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie odbył się VIII Przegląd Twórczości Literatury Dziecięcej Słowa Niosą Radość pod hasłem W zdrowym ciele, zdrowy duch.

Do udziału w przeglądzie organizatorzy zaprosili przedszkolaków z Przedszkola Niepublicznego u Boba, z oddziału zerowego przy Szkole Podstawowej nr 2, klasę pierwszą ze Szkoły Podstawowej nr 2, klasę pierwszą i trzecią ze Szkoły Podstawowej nr 1. W przeglądzie brali też uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie.

Wyniki: Kategoria przedszkola: 5- latki- Emilia Owczarczak I miejsce, 6-latki- Julia Kaczmarek I miejsce, Antonina Kurek i miejsce, Małgorzata Świtała II miejsce, Olga Winiecka II miejsce. KATEGORIA SZKOŁY:  kl. I ZOFIA Piwecka I miejsce, Szymon Przymusiński I miejsce, Jakub Przybyła I miejsce, Hanna Czekaj III miejsce, Bartosz Rynarzewski II miejsce, Urszula Kwiatkowska III miejsce. Kl. III  Maja Kujawa I miejsce, Emil Zwierzykowski I miejsce,  Hanna Piasecka I miejsce, Jakub Smarul II miejsce, Jan Dudek II miejsce, Mikołaj Szymański III miejsce. W konkursie barały udział dzieci z klasy IV, V P. Anny Jaworskiej.

Przegląd zakończył się spektaklem teatralnym pt. Lampa Alladyna wykonanym przez Teatr Waśka z Torunia.

Organizatorkami Przeglądu były: Sylwia Słota, Lilianna Kwaśniewska, Aleksandra Przywara, Katarzyna Siwak.

Foto z konkursu znajduje się w galerii - proszę kliknąć w tekst...

"Przez zielone okulary"
WYDARZENIA 2017/2018 To już 10 lat!!!
Zaśpiewajmy Razem
WYDARZENIA 2017/2018W Żnińskim Domu Kultury odbyło się integracyjne muzykowanie w rytmach disco polo "Zaśpiewajmy Razem". W spotkaniu udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy ze Żnina, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej z Tonowa oraz nauczyciele, opiekunowie i rodzice uczniów. Spotkanie odbyło się już po raz piąty. Organizacją zajęli się: Ewa Dobosz, Kasia Siwak z ZSS oraz Piotr Pryka ze ŚDS.
news: discopolokoncert.jpg
NASZ SUKCES!!
WYDARZENIA 2017/2018

Uczennica klasy II Szkoły Przysposabiającej do Pracy Natalia Rymer zajęła III miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym p.n. „Stroik wielkanocny”. Konkurs zorganizowany był przez Zespół Szkół Specjalnych w Koronowie. Opiekunem uczennicy była nauczycielka Małgorzata Dytman.

Wycieczka do Bydgoszczy do Muzeum Mydła i Historii Brudu
WYDARZENIA 2017/2018

26 marca 2018r uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy brali udział w wycieczce do „Muzeum Mydła i Historii Brudu” w Bydgoszczy.  Uczestniczyliśmy w warsztatach, przygotowując pamiątkowe mydło według określonej receptury. Zwiedzaliśmy muzeum i poznawaliśmy ciekawostki na temat higieny na przełomie różnych epok historycznych. Na koniec zrobiliśmy drobne zakupy-upominki w sklepie z mydłem J. Opiekunami podczas wycieczki były nauczycielki: Małgorzata Dytman, Elżbieta Ziółkowska i Teresa Paradowska.

21 MARCA DNIEM KOLOROWEJ SKARPETKI
Dziś w naszej szkole podczas długiej przerwy odbył się wiosenny aerobik.
Uczestnicy ubrali kolorowe skarpetki jako symbol solidaryzowania się z osobami z Zespołem Downa. Aerobik poprowadziła pani Wioletta Łożyńska.
news: dzienzespoludowna.jpg
Strona 4 z 39 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2018/2019
kontakt:
jawor.antom@gmail.com