STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 16-10-2019 18:55:56
Nawigacja

STRONA GŁÓWNA

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

LINKOWNIA
SZUKAJ NA STRONIE

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA Z ODDZIAŁAMI ZASADN. SZK. ZAW PO GIMN

Film nagrany przez rodziców uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Październik 2016
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Mikołajkowy kiermasz świąteczny
WYDARZENIA 2018/20196 grudnia w naszej szkole po raz kolejny odbył się Mikołajkowy kiermasz świąteczny przygotowany przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Podczas zajęć uczniowie przygotowali różnego rodzaju ozdoby świąteczne i dekoracyjne, które prezentowali całej społeczności szkolnej. Wszyscy mogli podziwiać wspaniałą ekspozycję prac m.in. drewniane renifery,  bombki szklane oraz z płatków kosmetycznych, obrazki świąteczne, wianki, skrzaty bożonarodzeniowe, kartki świąteczne wykonane techniką haftu matematycznego. Wszystkie wykonane prace bardzo się podobały, a nasi uczniowie czuli się docenieni. Prace powstały pod kierunkiem nauczycieli: M.Dytman, L.Kwaśniewskiej, M.Czaplickkiej, E.Kołodziejczak.
Zdjęcia prac znajdują się w galerii, aby zobaczyć proszę kliknąć w tekst.
"W świątecznym nastroju"
WYDARZENIA 2018/20196 grudnia w mikołajkowe południe uczniowie IIIa i IIIb gimnazjum oraz wszystkie klasy Szkoły Przyspasabiającej do Pracy uczestniczyli w kolejnej edycji konkursu "W świątecznym nastroju". Uczestnicy w miłej, radosnej i przyjaznej atmosferze rozwiązywali min. zagadki o tematyce świątecznej, odpowiadali na wylosowane  przez siebie  pytania, układali menu wigilijne. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i znajomością tradycji i symboliki związanej z czasem adwentu i Bożego Narodzenia. Organizatorki , a jednocześnie prowadzące potyczki świąteczne panie E. Dobosz i V. Czekaj miały niemały kłopot z przyznaniem poszczególnych miejsc, ponieważ zwycięzcami okazali się wszyscy. Postanowiły przyznac równorzędne I miejsca wszystkim biorącym udział klasom. Konkurs zakończono rozdaniem pamiątkowych dyplomów, wspólnym zdjęciem i słodkim poczęstunkiem.
news: wswiatecznymnastroju.jpeg
Mikołajki w naszej szkole.
WYDARZENIA 2018/2019Mikołajki w naszej szkole.
Podczas muzycznej przerwy uczniowie wraz z nauczycielami i dyrekcją przyozdobili naszą szkolną choinkę. Wszystkie ozdoby zostały wykonane własnoręcznie przez uczniów. Dziękujemy uczniom, nauczycielom za pomysłowość i zaangażowanie. Samorząd Uczniowski.
news: mikolajki1.jpg
Europejski Tydzień Autyzmu 01.12 – 07.12
WYDARZENIA 2018/2019

Europejski Tydzień Autyzmu 01.12 – 07.12

Uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły zaangażowali się w akcję mającą na celu zwrócenie uwagi na problem autyzmu. Nasi podopieczni, pod nadzorem wychowawców, z wielkim angażowaniem wykonali niebieskie serca, na których narysowali różnorodne, osobiste przesłania. Następnie grupa dzieci z kilku zespołów klasowych, wspólnie wykonała prace plastyczne. Ponadto uczniowie uczestniczyli w zabawach mających na celu integrację wszystkich uczestników, w tym również dzieci ze zdiagnozowanym autyzmem oraz uczenie właściwych zachowań społecznych. Wszystkie podjęte działania realizowane były pod hasłem „WSZYSCY JESTEŚMY RÓŻNI LECZ RÓWNIE WAŻNI”. Organizatorami akcji byli członkowie działającego w szkole Zespołu do spraw autyzmu oraz Samorząd uczniowski.

news: tydzienautyzmu1.jpg

SZLACHETNA PACZKA DLA SENIORA
WYDARZENIA 2018/2019

Nasza szkoła - Zespół Szkół Specjalnych, w tym roku po raz pierwszy wzięła udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Chcieliśmy być darczyńcami. Zdecydowaliśmy się przygotować paczkę dla seniora na Mikołajki.Inicjatorem akcji byli nauczyciele uczący w klasach Przysposabiających do Pracy. Do 30 listopada zbieraliśmy artykuły spożywcze o wydłużonym terminie ważności i produkty chemiczne. Nie spodziewaliśmy się, że nasi uczniowie i ich rodzice tak chętnie włączą się w zbiórkę. Efekty przerosły nasze oczekiwania. Okazało się, że ilość zebranych produktów była tak duża, że zamiast zaplanowanej jednej paczki zrobiliśmy ich aż pięć. Do każdej paczki dołączyliśmy kartkę z życzeniami wykonaną przez uczniów szkoły PdP, podpisaną w imieniu uczniów, ich rodziców i nauczycieli przez Panią Dyrektor.Paczki za pośrednictwem MOPS w Żninie trafiły do pięciu starszych osób w trudnej sytuacji materialnej.Nasi uczniowie wielokrotnie doświadczali pomocy ze strony innych osób, a teraz mogli sami obdarować potrzebujących. Okazało się, że umiemy się dzielić i ofiarować coś od siebie na szczytny cel.Dzięki naszej pomocy kilka starszych osób wesoło spędzi święta!Dzieląc się z innymi robimy coś ważnego i dobrego, a oto przecież chodzi w życiu!

news: szlachetnapaczka2018.JPG

Poznajemy tradycje i zwyczaje świąteczne
WYDARZENIA 2018/2019
Uczniowie klas IV –VI dla dzieci z autyzmem oraz uczniowie klas II, IV, V  w listopadzie, w ramach realizacji zadań zaplanowanych w innowacji pedagogicznej „Poznajemy tradycje i zwyczaje świąteczne” uczestniczyli w działaniach mających na celu przybliżenie tradycji związanych z kultywowaniem pamięci osób zasłużonych dla ojczyzny, kształtowaniem postaw patriotycznych, w tym również utrwaleniem znajomości symboli narodowych oraz rozwijaniem umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali wiązanki, które z szacunkiem i w skupieniu złożyli pod pomnikiem Walki i Męczeństwa w Żninie. Ważnym wydarzeniem dla wszystkich Polaków w tym również dla naszych uczniów była 100 rocznica odzyskania przez Polskę  niepodległości. Z tej okazji podopieczni wykonali dwie wspólne prace prezentujące flagę oraz godło Polski. Zostały one zaprezentowane podczas uroczystego apelu zorganizowanego z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości.
news: Resized_20181031_093448_3626.jpeg
Góra grosza
WYDARZENIA 2018/2019
news: goragrosza2018.jpg
Szkolny konkurs logopedyczny ”Co ma ręka do gadania”
WYDARZENIA 2018/2019Dnia 28 listopada 2018r. w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie odbył się szkolny konkurs logopedyczny „Co ma ręka do gadania” przeprowadzony przez Sylwię Słotę i Małgorzatę Małecką. Konkurs jest elementem składowym wprowadzonej od października 2018r. i zaplanowanej do realizacji na trzy lata innowacji logopedycznej „Kreatywna logopedia”, której twórcami irealizatorkami są w/w nauczycielki ZSS. Do udziału w konkursie zostały zaproszonewszystkie młodsze klasy szkoły podstawowej.Głównym założeniem konkursu były ćwiczenia palców i dłoni, które mają wpływ na rozwój mowy. Uczniowie zostali podzieleni na dwie drużyny Zielonych i Żółtych, których kapitanami były panie prowadzące konkurs i wykonywali zadania o różnym stopniu trudnościz zakresu motoryki małej.W konkursie brały udział dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym oraz niepełnosprawnościami współwystępującymi i sprzężonymi. Na pozór łatwe ćwiczenia są dla dzieci niepełnosprawnych bardzo trudne, a niektóre wręcz niemożliwe do wykonania jak zapinanie guzików czy sznurowanie butów. Organizatorki konkursu zwróciły uwagę, że doskonalenie tych umiejętności wpływa pozytywnie na rozwój mowy i komunikacji.

Uczniowie mogli otrzymać Tytuł Mistrza Sprawnych Palców i Dłoni wykonując poprawnie zadania manipulacyjne z różnymi przedmiotami.

Pierwsze miejsce w drużynie Żółtych i Tytuł Mistrza Sprawnych Palców i Dłoni zajął Wojciech Trela, drugie Wiktoria Chareńska, a trzecie Wojciech Garwol.

W drużynie Zielonych pierwsze miejsce i Tytuł Mistrza Sprawnych Palców i Dłoni otrzymał Krzysztof Wiśniewski, drugie Piotr Dojaś, a trzecie Jakub Smarul.

Uczniowie otrzymali dyplomy z nagrodami oraz słodycze, którymi zostali również obdarowani wszyscy uczestnicy konkursu.

 

W procesie kształtowania się mowy sprawność dłoni ma niebagatelne znaczenie. Pracując nad usprawnianiem dłoni pracujemy również nad mową dziecka. A można to robić w formie wspaniałej zabawy!

news: comarekadogadania.JPG

Szlachetna paczka
WYDARZENIA 2018/2019

news: szlachetnapaczka2018.jpg
Uroczystość 100 lecia odzyskania niepodległości
WYDARZENIA 2018/2019
     W dniu 9 listopada społeczność szkolna uroczyście obchodziła Święto Odzyskania Niepodległości. Uczniowie pod opieką pani Teresy Paradowskiej oraz przy akompaniamencie pani Katarzyny Siwak przedstawili montaż słowno - muzyczny o tematyce patriotycznej. O godzinie 11.11 odśpiewany został hymn Polski czym szkoła włączyła się w uroczyste ogólnopolskie śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.
     Uczniowie pod kierunkiem pana Grzegorza Koziełka zaprezentowali latawce w ramach Szkolnego Dnia Latawca pt. „Biało-czerwona na niebie”.
news: 100lecieodzyskanianiepodleglosci.jpg
Kolejna edycja ogólnopolskiego programu "Śniadanie daje moc" w naszej szkole...
WYDARZENIA 2018/2019
8 listopada 2018r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji p.n. :ŚNIADANIE DAJE MOC" w ramach realizacji programu "ZDROWIE NA TALERZU". W tym dniu uczniowie naszej szkoły wspólnie z wychowawcami przygotowali zdrowe śniadanie. Odbyły się zajęcia edukacyjne, które miały na celu utrwalenie zdrowych nawyków żywieniowych, zapoznanie z zasadami piramidy zdrowia i wdrożenie ich w codzienne życie.
Koordynatorkami szkolnego programu są nauczycielki: M.Dytman. A.Kobusińska, J.Witkowska.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy przyłączyli się do akcji:
E. Ziółkowska kl.III podst.
K. Kurek kl. I-II podst.
E. Gadzińska kl. VI-VIII
W. Łożyńska kl. IV-VI auty.
T. Paradowska kl. I PDP
L. Kwaśniewska kl. II PDP
M. Dytman kl. I-III PDP
B. Urbanowska kl. I-II ż
J. Witkowska kl. VI,VII,VIII
A. Jaworska kl.III-IV-V
A. Mróz kl. IV-VIII
A. Szypowska kl. II, IV, VI podst.
M. Łukawska kl.IV, VI podst.
 Dziękujemy:)
news: sniadaniedajemoc2018.jpg
Strona 4 z 41 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2019/2020
kontakt:
jawor.antom@gmail.com