STRONA GŁÓWNA · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT 18-02-2018 18:42:59
Nawigacja

STRONA GŁÓWNA

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

SAMORZĄD SZKOLNY

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

EEG BIOFEEDBACK

METODA TOMATISA

LINKOWNIA


VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA 2017/2018
Programy nauczania i podręczniki - GIMNAZJUM 2017/2018
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA Z ODDZIAŁAMI ZASADN. SZK. ZAW 2017/2018

Film nagrany przez rodziców uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Październik 2016
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Udział uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy w konkursach
WYDARZENIA 2016/2017

10 maja 2017 w naszej szkole odbyła się IX edycja międzyszkolnego konkursu dla uczniów Szkół Przysposabiających do Pracy „Przez zielone okulary”. Hasło przewodnie tegorocznego konkursu: „Dalekie i bliskie podróże po Polsce”. W  części teoretycznej uczniowie rozwiązywali test, później prezentowali plakaty reklamujące swój region. Gościliśmy u nas drużyny z: Bydgoszczy, Karnowa, Szerzaw, Torunia, Chojnic. Organizatorami konkursu były: nauczycielki: M.Dytman, L.Kwaśniewska, E.Ziółkowska.

Sponsorzy konkursu: PSS „Społem” w Żninie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gąsawie.

 

17 maja 2017 w SOSW NR 3 w Bydgoszczy odbył się międzyszkolny konkurs dla Szkół Przysposabiających do Pracy p.n. „Jestem dumny, że jestem Polakiem”. Podczas zmagań konkursowych uczniowie zmagali się z pytaniami m.in. o znajomość państw sąsiadujących z Polską, największe miasta w Polsce, najważniejsze zabytki. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Monika Skibińska, Weronika Janus i Mikołaj Pietras. W konkursie zdobyliśmy III miejsce. Uczniów do konkursu przygotowały nauczycielki: M.Dytman, E.Ziółkowska.

 

 

18 maja 2017 w Zespole Szkół Specjalnych w Karnowie odbyła się VIII edycja międzyszkolnego konkursu dla uczniów Szkół Przysposabiających do Pracy pod patronatem starosty nakielskiego „Mistrz klawiatury”. Uczniowie przepisywali tekst na komputerze, a później wspólnie wykonywali plakat „Moje hobby”. Uczniów do konkursu przygotowały nauczycielki L.Kwaśniewska, E.Ziółkowska

 

23 maja 2017 uczniowie Szkoły PdP wyjechali do Koronowa na międzyszkolny konkurs pt. „Zdrowo jem, zdrowo żyję”. Uczniowie rozwiązywali test z zakresu wiedzy o zdrowym odżywianiu, znajomości warzyw i owoców oraz zdrowych nawyków. Szkołę reprezentowały dziewczyny: Natalia Rymer, Weronika Janus i Monika SkibińskaW konkursie nasi uczniowie zdobyli zaszczytne IV miejsce. Konkurs był fajną okazją do spędzenia miło czasu i zapoznania nowych koleżanek i kolegów z Bydgoszczy, Świecia, Tucholi, Szubina i Koronowa. Uczniów do konkursu przygotowały : M. Dytman i E.Ziółkowska.

Zloty harcerskie w ramach grantu oświatowego: „Kolekcja ideałów – prawo harcerskie”
WYDARZENIA 2016/2017

8 harcerzy i 2 instruktorów hm Grażyna Sawicka i pwd Tomasz Jaworski 17 Drużyny ZHP NS im Janusza Korczaka w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie w ramach realizacji grantu oświatowego „Kolekcja ideałów – prawo harcerskie” uczestniczyli w miesiącu maju w dwóch ogólnopolskich wydarzeniach zorganizowanych dla młodzieży niepełnosprawnej. Były to: IX Ogólnopolski Zlot Integracyjny Drużyn ZHP NS w Dęblinie oraz XXX Ogólnopolski Zlot Integracyjny Drużyn ZHP NS w Stemplewie.

Harcerze podczas zlotów uczestniczyli w apelach, zajęciach usprawniających, harcerskich obrzędowych ogniskach, biegach patrolowych czy zajęciach o charakterze rekreacyjno sportowym. W Dęblinie przebywali w murach Twierdzy Dęblin na terenie jednostki wojskowej 1 Dęblińskiego Batalionu Drogowo Mostowego. W Stemplewie nocowali w namiotach na terenie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych i Rehabilitacyjnych.

GALERIE ZDJĘĆ:

Zlot harcerzy ZHP NS w Stemplewie ...

Zlot harcerzy ZHP NS w Dęblinie ...

news: Deblin2017.jpg

Udział w XIII Międzyszkolnym Spotkaniu Integracyjnym "Korczakiada 2017"
WYDARZENIA 2016/2017

25 maja 2017 uczennice Zespołu Szkół Specjalnych Zuzanna Bałażyk z klasy VI i Karolina Nowak z klasy I gim zajęły II miejsce w XIII Międzyszkolnym Spotkaniu Integracyjnym "Korczakiada 2017". Konkurs odbył się w Zespole Szkół Specjalnych w Kcyni pod hasłem "Z królem Maciusiem na bezludnej wyspie". Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat życiorysu Janusza Korczaka, jego twórczości oraz znajomością wiedzy z gramatyki i ortografii języka polskiego. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych tematycznie związanych z hasłem spotkania. Do konkursu uczennice przygotowała pani Magdalena Imbiorowska. Naszym laureatkom serdecznie gratulujemy.


news: korczakiada2017.jpg

 

VII Regionalny Konkursi Historyczny "W czasach Króla Kazimierza Wielkiego - Rycerskie potyczki nad Wisłą"
WYDARZENIA 2016/2017

18 maja 2017 roku uczniowie klas I-III gimnazjum wzięli udział w VII Regionalnym Konkursie Historycznym "W czasach Króla Kazimierza Wielkiego - Rycerskie potyczki nad Wisłą", który odbył się na Zamku Krzyżackim w Toruniu. W konkursie uczestniczyło 8 drużyn z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Naszą szkołę reprezentowali Damian Zieliński, Mariusz Bauza i Adrian Kuźniarek, którzy zajęli I miejsce. Ponadto Adrian Kuźniarek zajął indywidualnie I miejsce w rzucie nożem a Damian Zieliński w strzelaniu do tarczy. Uczestnicy mieli możliwość integracji z rówieśnikami, wspaniałej zabawy, ponadto zwiedziliśmy z przewodnikiem ruiny zamku krzyżackiego, poznaliśmy historię średniowiecznego rycerstwa.

Do konkursu uczniowie zostali przygotowani przez panią Magdalenę Imbiorowską.

VII Przegląd Twórczości Literatury Dziecięcej „Słowa niosą radość” - "Trzeszczące wierszyki"
WYDARZENIA 2016/2017

Dnia 12 maja 2017 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie miał miejsce VII Przegląd Twórczości Literatury Dziecięcej „Słowa niosą radość”, który w tym roku odbywał się pod hasłem - Trzeszczące wierszyki.

Do udziału w Przeglądzie organizatorzy zaprosili dzieci z Przedszkola Niepublicznego „U Boba”wraz z wychowawcami, Paniami - Moniką Goerke, Mariolą Pawlicką i Aurelią Janik-Walczak. Zaproszono uczniów klasy IIB z wychowawcą Panią Edytą Małecką i klasy IIID z wychowawcą Panią Joanną Karamolze Szkoły Podstawowej nr 1 z Zespołu Publicznych Szkół nr 1 w Żninie, uczniów klasy II F z wychowawcą Panią Elżbietą Lubikze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żninie oraz uczniów „oddziału zerowego” z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Niepublicznych w Bożejewicach z wychowawcą Panią Bożeną Kawczyńską. W Przeglądzie brali też udział uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie z klas, których wychowawcami są Panie -  Anna Jaworska, Katarzyna Kurek i Bianka Urbanowska.

Uroczystego otwarcia Przeglądu i powitania przybyłych gości dokonał Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Pan Grzegorz Koziełek.

Początek Przeglądu uświetnił występ dzieci z Przedszkola Samorządowego w Gąsawie. W części konkursowej jako pierwsze występowały dzieci z Przedszkola Niepublicznego „U Boba”, a następnie uczniowie ze szkół.

W kategorii przedszkola przyznano trzy pierwsze miejsca, które zajęły: Gabriela Kruk, Jadwiga Raisner i Zofia Szatkowska. Drugie miejsca otrzymały: Natalia Jaszczuk, Nikola Derrzko i Olga Winiecka. Trzecie miejsca należały do chłopców- Nataniela Psutego i Franciszka Wojdala. Dyplomy za udział w konkursie otrzymali: Małgorzata Świtała i Jacek Tucholski.

W kategorii szkoły przyznano aż cztery pierwsze miejsca, które zajęli: Marek Kuczma z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bożejewicach, Adam Siwak ze Szkoły Podstawowej nr 2, Zofia Walczak i Emil Zwierzykowski ze Szkoły Podstawowej nr1. Przyznano trzy drugie miejsca – Angelika Przybyła z ZSS, Dawid Ziętek ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Nikola Boruch ze Szkoły Podstawowej nr1.Trzy trzecie miejsca zajęli: Jakub Smarul z ZSS, Tatiana Jabłońska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bożejewicach i Zuzanna Zubel ze Szkoły Podstawowej nr2.Dyplomy za udział w konkursie otrzymali: Małgorzata Pytlewska i Bartosz Wawrzyniak z ZSS, Jakub Lisiecki ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Patryk Winiecki ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a zaproszone placówki podziękowania.

W przerwie między występami recytatorskimi dzieci z przedszkola i szkól oraz w czasie obrad jury po występach, Pani Katarzyna Siwakdla wszystkich zgromadzonych w sali przeprowadziła zabawy muzyczno-ruchowe, które dostarczyły wiele radości.

Po części konkursowej wystąpił Objazdowy Teatr Dla Dzieci „Pomarańczowy Cylinder” z Torunia ze spektaklem „Alicja w krainie wagarów”, który potrafił tekstami i oryginalnymi strojami rozbawić dzieci i nauczycieli.

Przegląd zorganizowały: Sylwia Słota, Małgorzata Małecka, Katarzyna Siwak, Lilianna Kwaśniewska i Aleksandra Przywara.

news: 2017slowaniosaradosc.jpg

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
WYDARZENIA 2016/2017Dnia 28 kwietnia w naszej szkole został zorganizowany uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie wierszem i piosenką uczcili ten dzień tak ważny dla każdego Polaka.
Wspomniano także o Święcie Pracy 1 Maja oraz Święcie Flagi 2 Maja.
Organizatorami apelu były panie: K. Siwak i Elżbieta Ziółkowska.
news: apelmaj2017.jpg
I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy „Nie daj się zaskoczyć-siła bezpieczeństwa”
WYDARZENIA 2016/2017

Dnia 24.04.2017 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie,  odbył się I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy „Nie daj się zaskoczyć-siła bezpieczeństwa”.  Organizatorkami były nauczycielki Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie, pani  Magdalena Czaplicka i Dominika Piechowiak- Jasińska.

Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Żniński, pan Zbigniew Jaszczuk.

W konkursie brali udział uczniowie z niepełnosprawni intelektualnie z  pięciu placówek: Gimnazjum w Zespole Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu, Gimnazjum w Zespole Placówek Specjalnych w Szerzawach k/Mogilna oraz Gimnazjum w Zespole Szkół Specjalnych w Szubinie,  Karnowie oraz Żninie. 

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy dotyczącej zasad udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowania właściwych reakcji w sytuacjach zagrożenia życia oraz wobec osób poszkodowanych w wypadkach.

Konkurs składał się z dwóch części teoretycznej ( test z 30 pytań ) i praktycznej I etap wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej  osoby dorosłej, II etap przedstawienie scenki:  udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Komisja Konkursowa w składzie: kierownik Wydziału Zdrowia, Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Żninie pani Izabela Gronet, ratownik medyczny Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie pana Roman Rzyszkowski oraz przedstawiciele Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żninie pan Daniel Osmański i pan Damian Niezgoda przyznała I miejsce drużynie z Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie,

II miejsce drużynie gospodarzy, a III  Zespół Szkół im. Marka Kotańskiego z Inowrocławia.

Nagrody w konkursie ufundował Starosta Żniński, a słodki poczęstunek Cukiernia pani Grażyny Roza-Górnej.

Każdy uczestnik wyjechał wyposażony w wiedzę, praktyczne umiejętności oraz apteczkę pierwszej pomocy.

news: pierwszapomoc2017.JPG

III Turniej Warcabowy "Żnińska Wiosna Warcabowa o Puchar Starosty Żnińskiego"
WYDARZENIA 2016/2017W tegorocznej edycji wzięło udział 30 zawodników - 7 drużyn w 2 kategoriach wiekowych. Turniej w fazie eliminacji przebiegał w rozgrywkach grupowych, a następnie w fazie finałowej każdy z każdym. Po zaciętych partiach, w których decydowały nawet "małe punkty" zdobyte z wcześniejszych gier wyniki są następujące:

W kategorii młodszej zwyciężyli:

I miejsce - Adam Pinkowski (ZSS Żnin)
II miejsce Patryk Kijewski   (ZSS Żnin)
III miejsce Daniel Kotwasiński (SOSW Szerzawy)

W kategorii starszej zwyciężyli:

I miejsce - Remigiusz Jurski (ZSS Żnin)
II miejsce Damian Dase (
SOSW Szerzawy)
III miejsce Jakub Popielarz (ZSS Żnin)

Drużynowo:
I miejsce ZSS Żnin
II
miejsce SOSW Szerzawy
III miejsce SOSW Strzelno

SERDECZNIE GRATULUJEMY !

Dzieci i młodzież otrzymały puchary i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Żninie oraz Komisję Sportu Gminy Żnin.
Wszyscy uczestnicy zawodów zadeklarowali chęć udziału w kolejnej edycji turnieju w przyszłym roku.
news: ZninskaWiosnaWarcabowa2017.jpg
Na fotografi drużyna ZSS Żnin wraz z opiekunami Piotrem Przywarą i Tomaszem Wierskim.
Wiosenno - świąteczny kiermasz
WYDARZENIA 2016/201710 kwietnia odbył się wiosenno - świąteczny kiermasz przygotowany przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz uczniów klas gimnazjum zespołów edukacyjno terapeutycznych. Można było podziwiać prace wykonane z drewna, filcu, techniką decupage, haftu matematycznego, dekoracje z masy solnej oraz uszyte z różnych tkanin. Wśród przygotowanych dekoracji pojawiły się stroiki, domki dla ptaszków, zajączki, pudełka dekoracyjne, motylki, pisanki oraz krzesła wykonane w stylu prowansalskim.
Nauczyciele organizatorzy przedsięwzięcia to M. Dytman, L. Kwaśniewska, D.Piechowiak - Jasińska, E. Ziółkowska.

Fotografie wykonanych prac znajdują się w galerii - proszę kliknąć wobraz poniżej...
news: kiermasz2017.jpg
Zajęcia z robotyki
WYDARZENIA 2016/2017W dniu 5 kwietnia w ZSS odbyły się zajęcia z robotyki.

III miejsce ucznia klasy III PDP Jakuba Popielarza w konkursie fotograficznym w Inowrocławiu
WYDARZENIA 2016/2017
news: dyplompopielarz.jpg

news: Popielarzpracakonkursowa.jpg
Strona 4 z 35 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2017/2018
kontakt:
jawor.antom@gmail.com