STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · KONTAKT · RODO 02-03-2021 23:56:40
Nawigacja

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

LINKOWNIA
SZUKAJ NA STRONIE

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO SZK. PODSTAWOWEJ
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO GIMNAZJUM

UCZNIOWIE I RODZICE - NAUCZYCIELOM
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Konkurs Poezji religijnej w Szubinie
Wydarzenia 2019-2020

18 lutego 2020r.  reprezentacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła w kolejnej edycji konkursu „Poezji religijnej” w  Szubinie. Celem konkursu jest propagowanie wartości chrześcijańskich wśród dzieci i młodzieży szkół specjalnych oraz ukazanie piękna poezji religijnej , zachęta do jej czytania i recytowania. Trzeba zauważyć, że poziom recytacji z roku na rok jest coraz wyższy. Uczniowie i przygotowujący ich opiekunowie sięgają po coraz trudniejszy repertuar, wybierając utwory takich autorów jak ks. Twardowski, ks. Tichner, czy św. Paweł. Wśród występujących usłyszeliśmy uczniów ze szkół z Kcyni, Karnowa, Bydgoszczy, Żnina i gospodarzy – Szubina. Uczniowie  naszej szkoły uplasowali się na następujących miejscach w swoich kategoriach wiekowych : Jakub Smarul- II miejsce, Dawid Wrzesiński – II miejsce oraz Julia Kruszyńska-II miejsce.

Serdecznie gratulujemy!!!

Zdjęcia z przebiegu konkursu są w galerii, aby obejrzeć proszę kliknąć w tekst.

Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej
news: os.jpg

Bezpieczne ferie 2020
Wydarzenia 2019-2020

 

W dniu 22 stycznia strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żninie pod kierownictwem bryg. Pawła Filipiaka i mł. asp. Daniela Osmańskiego przeprowadzili instruktaż udzielania pierwszej pomocy i ewakuacji poszkodowanych oraz omówili tematy dotyczące bezpiecznego zachowania podczas ferii. Dodatkową atrakcją była maskotka strażaka. Organizatorzy akcji: Magdalena Czaplicka i Dominika Piechowiak-Jasińska.

news: bezpieczneferie2020.jpg


 

Jubileuszowe „Integracyjne spotkanie z kolędą i pastorałką”2020r
Wydarzenia 2019-2020

 Czwartkowe przedpołudnie upłynęło w szkole pod znakiem X Jubileuszowego „Integracyjnego spotkania z kolędą i pastorałką” .Zaproszenie na wspólne kolędowanie przyjęły: zespół muzykujących uczniów „Pięciolinia” ze Szkoły Podstawowej nr 5 z dyrygentką p. Reginą Wysocką, chór szkolny z Zespołu Szkół Społecznych „Trójka” pod opieką p. Elżbiety Kończal, wokaliści: Bernard Różański i Ewa Plewa, których przygotowała p. Katarzyna Siwak oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Handlowych pod opieką p. Violetty Czekaj. Uczestnicy spotkania wprowadzili słuchaczy w niepowtarzalną atmosferę niosącą radość i dającą jednocześnie poczucie wspólnoty i bliskości. Prezentowane były kolędy i pastorałki wszystkim doskonale znane, ale nie zabrakło również nowych aranżacji, przy akompaniamencie instrumentów, czy w wersjach anglojęzycznych. Wspólne śpiewanie zbliżyło nas , wyzwoliło mnóstwo pozytywnych emocji i raz jeszcze pokazało, że potrafimy pielęgnować piękne polskie tradycje kolędowe. Honorowy patronat nad spotkaniem objął Starosta Żniński p. Zbigniew Jaszczuk. Wszyscy występujący otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Inicjatorką przedsięwzięcia, a jednocześnie prowadzącą spotkanie była p. V. Czekaj.

news: koledowanie2020.jpg

Jasełka szkolne oraz przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju
Wydarzenia 2019-202019 grudnia w szkole odbyły się uroczyste Jasełka Bożonarodzeniowe. W tym dniu także harcerze 17 Drużyny ZHP Nieprzetartego Szlaku szli z misją dzielenia się Betlejemskim Światłem Pokoju. Jak co roku odwiedzili Urzędy oraz zaprzyjaźnione instytucje wspomagające akcję.

więcej zdjęć znajduje się w galerii - zapraszamy do obejrzenia:

news: swiatlo2019.jpg
"W świątecznym nastroju"
Wydarzenia 2019-2020

"W świątecznym nastroju". 16 grudnia 2019 r., w ramach innowacji pedagogicznej "Chcę świadomie wejść w dorosłość", uczniowie klas IV - VIII SP pod kierunkiem Janiny Witkowskiej, Anny Mróz i Dominiki Hutek, przeprowadzili kulinarne zajęcia warsztatowe. Zapach i smak ciasteczek wprowadził nas w świąteczny nastrój. Życzymy Wesołych Świąt.

news: pieczenieciastek.jpg

Szkolne Mikołajki 2019
Wydarzenia 2019-2020

Szkolne Mikołajki

W dniu 6 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty i zajęcia o tematyce mikołajkowej: ekologiczne ozdoby choinkowe, świąteczne wypieki, ozdoby świąteczne- bombki, christmas Songs i zabawy ruchowe, gra Just Dance na Playstation, mikołajkowe zabawy z tablicą multimedialną, mikołajkowe skarpety oraz konkursy: mini quiz mikołajkowy, w świątecznym nastroju i turniej w piłkarzyki.

Wszyscy świetnie się bawiliśmy przy świątecznej muzyce ubierając szkolną choinkę. Każdy uczeń w tym dniu mógł skosztować waty cukrowej.

Samorząd Uczniowski rozstrzygnął konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową, który wygrała klasa VI a pani Ani Muzykiewicz. Zwycięzcy otrzymali nagrodę, a wszystkie klasy biorące udział słodki upominek od Rady Rodziców.

Organizatorem był Samorząd Uczniowski i nauczyciele: Magdalena Czaplicka, Dominika Piechowiak-Jasińska, Małgorzata Małecka, Teresa Paradowska, Lilianna Kwaśniewska, Michał Zaborowski, Anna Jaworska, Sylwia Słota, Ewa Kołodziejczak, Grzegorz Koziełek, Katarzyna Siwak, Violetta Czekaj, Anna Kurek, Małgorzata Dytman , Elżbieta Ziółkowska, Wioletta Łożyńska.

Szkolny konkurs logopedyczny „Co ma ręka do gadania”
Wydarzenia 2019-2020

Dnia 13 grudnia 2019r. w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie odbył się szkolny konkurs logopedyczny „Co ma ręka do gadania” przeprowadzony przez Sylwię Słotę i Małgorzatę Małecką. Konkurs uroczyście otworzyła p.wicedyrektor Magdalena Imbiorowska. Była to druga edycja konkursu, który jest elementem składowym wprowadzonej od października 2018r. i zaplanowanej do realizacji na trzy lata innowacji logopedycznej „Kreatywna logopedia”, której twórcami i realizatorkami są w/w nauczycielki ZSS. Do udziału w konkursie zostały zaproszone młodsze klasy szkoły podstawowej ZSS, dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi. Każda klasa typowała swojego reprezentanta do udziału w konkursie i  było ich ośmioro. Głównym założeniem konkursu były ćwiczenia palców i dłoni, które mają wpływ na rozwój mowy. Uczniowie wykonywali zadania o różnym stopniu trudności z zakresu motoryki małej jak również ćwiczenia oddechowe.Organizatorki konkursu zwróciły uwagę, że w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrósł poziom sprawności manualnej dzieci oraz tempo ich pracy. Na sali panowała atmosfera ciszy i skupienia, pozostali uczniowie z klas obserwowali pracę kolegów i koleżanek i kibicowali im. Jednocześnie mogli wraz z nauczycielami podziwiać wystawkę pomocy do ćwiczeń oddechowych wykonanych i wykorzystywanych na zajęciach rewalidacyjnych z elementami logopedii prowadzonych przez organizatorki konkursu.

Pierwsze miejsce w konkursie i Tytuł Mistrza Sprawnych Palców i Dłoni zajęła Małgorzata Pytlewska z klasy V, drugie miejsce zajął Wojciech Trela z klasy II, a trzecie miejsce zajęła Maja Kujawa z klasy III. Uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz słodycze. Również wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe wraz ze słodyczami.

W procesie kształtowania się mowy sprawność dłoni ma niebagatelne znaczenie. Pracując nad usprawnianiem dłoni pracujemy również nad mową dziecka. A można to robić w formie wspaniałej zabawy!

Zdjęcia z przebiegu konkursu znajdują się w galerii.

Wizyta w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Żninie
Wydarzenia 2019-2020

Lekcja biblioteczna „W świątecznym nastroju“ w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Żninie.

                Dnia 10 grudnia 2019 roku uczniowie klas V, VI, VII, VIII szkoły podstawowej  i klasa przysposabiająca do pracy pod opieką p. Magdaleny  Imbiorowskiej, p. Małgorzaty Małeckiej oraz p. Anny Mróz  wybrali się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Żninie na lekcję biblioteczną „W świątecznym nastroju“. Zostaliśmy bardzo mile powitani. Dla uczniów pani bibliotekarka Beata Garbacz przygotowała krótką, ale ciekawą lekcję na temat książek, pokazała wybrany księgozbiór dla młodszych dzieci oraz dla młodzieży, również zachęcała wszystkich do czytania. Następnie  przeczytała  fragmenty niektórych książek, a potem uczniowie odpowiadali na pytania związane z poznaną treścią. Dzieci zmagały się również z zagadkami o tematyce świątecznej za które otrzymywały nagrody. Wcześniej poznały legendę o świętym Mikołaju oraz obejrzały krótki film. Wysłuchaliśmy również kolęd w wykonaniu absolwentów naszej szkoły nagranych na płycie CD. Jedną z konkurencji przygotowaną przez panie bibliotekarki były dwa plakaty przedstawiające św. Mikołaja i elfa. Zadaniem uczniów było pokolorować obrazki według instrukcji. Uczniowie podchodzili parami, kolorowali fragment i się zmieniali, przez co wszyscy byli aktywni i świetnie się bawili. W czasie wolnym mogli pooglądać najnowsze książki, poczytać. Niektórzy uczniowie zdeklarowali chęć zapisania się do biblioteki. Otrzymaliśmy również wspaniały prezent dla szkoły; były to książki naszej lokalnej poetki pani Barbary Filipiak pt.,, Czas w myślach zaklęty”, ,,Drzwi do życia” oraz ,,Wanda Niedziałkowska-Dobaczewska Droga do Żnina”, które  zostały wręczone przez nią osobiście wraz z dedykacjami. Książki te wzbogacą nasz szkolny księgozbiór. Na koniec czekała na nas słodka niespodzianka, którą wręczyła pani dyrektor biblioteki Beata Czaczyk wszystkim uczestnikom spotkania. My również podziękowaliśmy za zorganizowanie lekcji i wręczyliśmy upominek, który wykonali uczniowie klasy przysposabiającej do pracy. Spotkanie w bibliotece wszystkim się bardzo podobało, wróciliśmy zadowoleni i uśmiechnięci.

news: bibliotekapublicznawycieczka.JPG

Koncert dla Betlejemskiego Światła Pokoju...
Wydarzenia 2019-20209 grudnia w Żnińskim Domu Kultury miało miejsce wydarzenie, które od wielu lat jest tradycją kultywowaną przez harcerzy 17 Drużyny ZHP Nieprzetartego Szlaku im. Janusza Korczaka działającą w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie. Jest nią koncert. Koncert ten zawsze ma charakter charytatywny. Artyści lokalni wystąpili dla pięknej idei jaką jest przywiezienie do naszego miasta Betlejemskiego Światła Pokoju, które zostanie odebrane przez naszych harcerzy od słowackich skautów.
Pełna fotorelacja znajduje się w galerii.
news: koncertbetlejemskieswiatlo2019.jpg

Mikołajkowy Kiermasz
Wydarzenia 2019-2020

5 grudnia w naszej szkole po raz kolejny odbył się Mikołajkowy Kiermasz Świąteczny przygotowany przez uczniów trzech klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz klasy IV-VII-VIII Szkoły Podstawowej. Podczas zajęć uczniowie przygotowywali różnego rodzaju ozdoby świąteczne i dekoracyjne, które prezentowali całej społeczności szkolnej. Były to: stroiki, choinki z masy papierowej, choinki z kolorowego papieru oraz tkaniny, bombki, gwiazdki, obrazki, domki z drewna, poduszki, zawieszki, wianki, świeczniki, skrzaty, aniołki, itp. Prace powstały pod kierunkiem nauczycieli: L.Kwaśniewskiej, M.Małeckiej, M.Dytman, M.Czaplickiej, T.Paradowskiej, E.Kołodziejczak, J.Witkowskiej i D.Hutek.

Zachęcamy do obejrzenia prac - zdjęcia w galerii, aby obejrzeć proszę kliknąć w zdjęcie poniższe...
news: kiermaszswiateczny2019.jpg
Strona 4 z 47 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2019/2020
kontakt:
jawor.antom@gmail.com