STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · Kontakt 25-10-2020 14:24:04
Nawigacja

STRONA GŁÓWNA

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

LINKOWNIA
SZUKAJ NA STRONIE

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO SZK. PODSTAWOWEJ
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO GIMNAZJUM

UCZNIOWIE I RODZICE - NAUCZYCIELOM
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Mikołajkowy Kiermasz
Wydarzenia 2019-2020

5 grudnia w naszej szkole po raz kolejny odbył się Mikołajkowy Kiermasz Świąteczny przygotowany przez uczniów trzech klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz klasy IV-VII-VIII Szkoły Podstawowej. Podczas zajęć uczniowie przygotowywali różnego rodzaju ozdoby świąteczne i dekoracyjne, które prezentowali całej społeczności szkolnej. Były to: stroiki, choinki z masy papierowej, choinki z kolorowego papieru oraz tkaniny, bombki, gwiazdki, obrazki, domki z drewna, poduszki, zawieszki, wianki, świeczniki, skrzaty, aniołki, itp. Prace powstały pod kierunkiem nauczycieli: L.Kwaśniewskiej, M.Małeckiej, M.Dytman, M.Czaplickiej, T.Paradowskiej, E.Kołodziejczak, J.Witkowskiej i D.Hutek.

Zachęcamy do obejrzenia prac - zdjęcia w galerii, aby obejrzeć proszę kliknąć w zdjęcie poniższe...
news: kiermaszswiateczny2019.jpg
Udział uczniów w XV Powiatowym Konkursie Pałucka Szopka Bożonarodzeniowa
Wydarzenia 2019-2020Uczniowie ZSS Filip Mech, Jacek Nowak i Bartosz Wawrzyniak pod kierunkiem n-li. Janiny Witkowskiej i Dominiki Hutek, przygotowali Betlejemską Szopkę, która na XV Powiatowym Konkursie Pałucka Szopka Bożonarodzeniowa, zajęła I miejsce w kategorii grupowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nagrody dla uczniów wręczyła Pani Dyrektor ZSS mgr Grażyna Sawicka i n-lka mgr Janina Witkowska.
news: dyplomkonk.jpg
W Mikołajkowym nastroju
Wydarzenia 2019-2020W dniu 5 grudnia odbyło się integracyjne spotkanie "W Mikołajkowym nastroju" w którym uczestniczyli uczniowie klas I i III Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Uczniowie rozwiązywali zagadki, rebusy, rozmawiali na temat tradycji i zwyczajów świątecznych oraz śpiewali piosenki zimowe i świąteczne. Spotkanie zorganizowały Ewa Dobosz i Monika Kuras.
news: spotkanieinegracyjne.jpg
Andrzejki
Wydarzenia 2019-2020

29 listopada odbywały się w naszej szkole Andrzejki. Szkoła Przysposabiająca do Pracy zorganizowała zabawę dyskotekową ze słodkim poczęstunkiem na dolnym korytarzu. Jako organizatorzy zadbalismy o sprzęt i oprawę muzyczną. Hitem Andrzejek była wata cukrowa przygotowywana przez Pania Teresę Paradowską, której dzielnie pomagał Pan Michał Zaborowski. Tego dnia cała społeczność szkolna bawiła się znakomicie. Była to doskonała okazja do integracji wszystkich, a szczególnie nowych uczniów naszej szkoły.

 

Zdjęcia znajdują się w galerii, aby obejrzeć proszę kliknąć w tekst.

SZLACHETNA PACZKA DLA SENIORA NA MIKOŁAJKI 2019!!!
Wydarzenia 2019-2020

Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w akcji „Szlachetna paczka dla seniora na Mikołajki“. Akcja ta w ubiegłym roku została zainicjowana przez Panią Małgorzatę Małecką, która postanowiła kontynuować ją w tym roku wraz z wychowawcami klas PdP - Paniami Lilianną Kwaśniewską, Małgorzatą Dytman i Teresą Paradowską.Do 4 grudnia zbieraliśmy artykuły spożywcze o wydłużonym terminie ważności i produkty chemiczne. Efekty przerosły nasze oczekiwania, zrobiliśmy dwa razy więcej paczek niż w ubiegłym roku. Do każdej paczki dołączyliśmy świąteczną kartkę wykonaną przez uczniów szkoły PdP haftem matematycznym. Kartki z życzeniami od Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i uczniów zostały podpisane przez Panią Dyrektor. Akcja została zorganizowana w porozumieniu z MOPS w Żninie, który znając środowisko sam wybiera osoby potrzebujące i przekazuje im nasze paczki. Nie znamy osób, które je otrzymają. 6 grudnia paczki za pośrednictwem MOPS w Żninie trafiły do starszych i samotnych osób w trudnej sytuacji materialnej. Uczniowie klas PdP wykazali sie zaangażowaniem na każdym etapie trwania akcji poprzez gromadzenie kartonów na paczki, segregowanie zebranych artykułów, przeliczanie, rozdzielanie ich do poszczególnych paczek, redagowanie życzeń oraz pakowanie i oklejanie  paczek papierami świątecznymi. Uczniowie maszej szkoły wielokrotnie doświadczali pomocy ze strony innych osób, a teraz mogli sami obdarować potrzebujących. Po raz kolejny okazało się, że umiemy się dzielić i ofiarować coś od siebie na szczytny cel. Dzięki naszej pomocy i wrażliwości kilka starszych osób wesoło i  szczęśliwie spędzi święta! Dzieląc się z innymi robimy coś ważnego i dobrego, a oto przecież chodzi w życiu!

news: szlachetnapaczka2019.jpg

VII Międzyszkolne Integracyjne Spotkanie Profilaktyczne pt. „W zgodzie z innymi”
Wydarzenia 2019-2020

26.11.2019 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie odbyło się VII Międzyszkolne Integracyjne Spotkanie Profilaktyczne pt. „W zgodzie z innymi”. Celem tegorocznego spotkania było promowanie zdrowego odżywiania oraz rozwijanie umiejętności radzenia sobie z negatywnymi emocjami z wykorzystaniem metod relaksacyjnych. Uczniowie sześciu szkól powiatu żnińskiego (Szkoła Podstawowa im. Wandy Dobaczewskiej w Gąsawie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Żninie, Zespół Szkół Społecznych „Trójka” w Żninie, Zespół Szkół Niepublicznych w Bożejewicach oraz Zespół Szkół Specjalnych w  Żninie) wzięli udział w zajęciach z dietetykiem klinicznym, panią Agnieszką Piechocką pt. „Zdrowo i łatwo każdego dnia  - dieta ucznia” oraz samodzielnie przygotowali zdrowe koktajle. Następnie odbyły się zajęcia relaksacyjne z wykorzystaniem elementów jogi z panią Izabellą Jerzyńską.

Organizatorami spotkania były p. Grażyna Ślęzak,  Anna Muzykiewicz oraz Dominika Piechowiak-Jasińska z Zespołu Szkól Specjalnych w Żninie oraz p. Izabela Gronet ze Starostwa Powiatowego w Żninie. Spotkania integracyjne odbywają się w ramach realizacji zadań związanych w Programem Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Powiatu  Żnińskiego.

Zdjęcia ze spotkania znajdują się w galerii - proszę kliknąć w tekst aby obejrzeć.

MIKOŁAJKOWY KONCERT CHARYTATYWNY
Wydarzenia 2019-2020
news: plakatSwiatlo2019.jpg
Czujka na straży twojego bezpieczeństwa
Wydarzenia 2019-2020

W piątek 22 listopada w ramach zajęć edukacji dla bezpieczeństwa odbyła  się prelekcja z udziałem mł. kpt. Huberta Kurowskiego z KP PSP w Żninie o tematyce ochrony przeciwpożarowej i zagrożeń tlenkiem węgla pt. „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa” dla uczniów klasy ósmej i pierwszych klas szkoły branżowej I stopnia. Zajęcia przygotowała pani Magdalena Czaplicka.

news: unnamed4.jpg

X JubileuszowY Turniej Szerzawska Jesień Warcabowa
Wydarzenia 2019-2020
Narodowe Święto Niepodległości 2019
Wydarzenia 2019-2020W dniu 11 listopada 2019 delegacja Zespołu Szkół Specjalnych złożyła kwiaty pod pomnikiem Walk i Męczeństwa w Żninie. Pani Dyrektor Grażyna Sawicka wraz z przedstawicielami 17 Drużyny ZHP Nieprzetartego Szlaku im. Janusza Korczaka wzięli udział we mszy świętej za Ojczyznę w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
news: swietoniepodleglosci2019.jpeg
fot. Żnin Nasze Miasto

W piątek 8 listopada uroczystości Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół. O godzinie 11.11 w szkołach całej Polski, został odśpiewany hymn narodowy. Społeczność szkolna włączyła się w tę akcję. Podczas trwania części artystycznej śpiewano pieśni patriotyczne, przypomniano czasy zaborów oraz powstańczych zrywów.
news: swietoniepodleglosci2019.jpg
Szlachetna paczka dla seniora na mikołajki 2019
Wydarzenia 2019-2020

Szlachetna paczka dla seniora na mikołajki 2019!!!

Serdecznie zapraszamy po raz drugi do udziału w zbiórce dla najbardziej potrzebujących starszych i samotnych osób w trudnej sytuacji materialnej, aby ich święta były radosne i szczęśliwe.

Akcję organizujemy w porozumieniu z MOPS w Żninie, który znając środowisko sam wybiera osoby potrzebujące i przekazuje im nasze paczki. Nie znamy osób, które je otrzymają.

Zbiórkę zaczynamy już od dziś i będzie ona trwała do końca listopada!

W salach klas PDP, które mieszczą się w piwnicy czekamy na produkty spożywcze o długim terminie ważności, produkty chemiczne i drogeryjne.

W ubiegłym roku udało nam się przekazać aż  pięć dużych paczek, które trafiły do pięciu osób. mamy nadzieję, że w tym roku nasza akcja spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem. Liczymy na wasze wielkie i dobre serca!

 

organizatorzy:

M. Małecka

L. Kwaśniewska

M. Dytman

M. Czaplicka

T. Paradowska

Strona 4 z 46 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2019/2020
kontakt:
jawor.antom@gmail.com