STRONA GŁÓWNA · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT 21-08-2018 08:32:18
Nawigacja

STRONA GŁÓWNA

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

SAMORZĄD SZKOLNY

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

EEG BIOFEEDBACK

METODA TOMATISA

LINKOWNIA


VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA 2017/2018
Programy nauczania i podręczniki - GIMNAZJUM 2017/2018
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA Z ODDZIAŁAMI ZASADN. SZK. ZAW 2017/2018

Film nagrany przez rodziców uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Październik 2016
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Europejski Tydzień Autyzmu
WYDARZENIA 2017/2018
Europejski Tydzień Autyzmu

1-7 grudnia

Obchodzony jest co roku, w pierwszym tygodniu grudnia.

Święto zostało zainicjowane przez Parlament Europejski, który w 1996r. uchwalił

Kartę Praw Osób z Autyzmem.

Celem tego szczególnego tygodnia, jest przede wszystkim dostarczenie wiedzy społeczeństwu na temat autyzmu.

W piątek 1 grudnia na znak solidarności z osobami z autyzmem ubraliśmy się
na niebiesko i wspólnie przygotowaliśmy plakat pt. „Autyzm Razem Nie Obok”.

Organizatorzy Samorząd Uczniowski
news: dzienautyzmu.jpg
Heppening: Nie krzywdź - kochaj mnie
WYDARZENIA 2017/201816 listopada 2017 roku kilkunastu uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami brało udział w Happeningu przeciwko przemocy, w ramach projektu: Nie krzywdź - kochaj mnie, który odbył się na rynku w Żninie. Uczestniczyli w nim młodzi ludzie ze żnińskich szkół.
Koordynatorami happeningu w stolicy Pałuk byli pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żninie, którzy udostępnili przybyłym szereg ulotek tematycznych, informowali o możliwościach pomocy pokrzywdzonym, a na koniec częstowali rogalami upieczonymi przez Cukiernię Świętego
Floriana.
news: happening.JPG
Koncert
WYDARZENIA 2017/2018
news: koncertplakat.jpg
Mistrzostwo Polski w X Ogólnopolskim Turnieju w Warcabach
WYDARZENIA 2017/2018

Mistrzowie Polski ze Żnina.

 W dniach 24-25. 11 br. w Miłakowie (warmińsko-mazurskie) odbył się X Ogólnopolski Turniej w Warcabach 64-polowych ZSS „Sprawni Razem” – Integracja. W turnieju wzięło udział kilkudziesięciu zawodników z całej Polski. Województwo kujawsko-pomorskie po wcześniejszych eliminacjach wojewódzkich reprezentowało aż 5 zawodników Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie „Szkolnej Ligi Gier – Warcaby i Szachy”: Patryk Kijewski, Remigiusz Jurski, Adam Pinkowski, Dominik Paszkiewicz i Kamil Pleśniak. Zawody były rozgrywane w kategorii drużynowej i indywidualnej Turniej rozegrano komputerowym systemem szwajcarskim na zegarach szachowych w czasie 10 minut przeznaczonych na każdą partię. Rozegrano łącznie 11 rund między zawodnikami, bez ograniczeń wiekowych. Sędzią głównym zawodów był Prezydent Międzynarodowej Federacji Warcabowej Pan Leszek Pętlicki. W kategorii drużynowej zwyciężył zdecydowanie zespół ZSS w Żninie w składzie: Patryk Kijewski, Remigiusz Jurski i Adam Pinkowski zdobywając łącznie 47 punktów i tytuł Drużynowych Mistrzów Polski. W kategorii indywidualnej zwyciężył Adam Pinkowski (14 lat) ZSS Żnin po zaciętej walce z Anną Grzelak (OSW Szczecin) zdobywając tytuł Mistrza Polski. Trzecie miejsce uzyskał Remigiusz Jurski (17 lat)  również z ZSS w Żninie. Patryk Kijewski (14 lat)  zajął 6 miejsce, grał niestety jedną rundę mniej, gdyż losowo pauzował 1 rundę i przez to do podium zabraknął mu 1 punkt. Zwycięscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary i medale oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy zawodnicy biorący udział w Turnieju otrzymali pamiątkowe upominki. Zawody zorganizował UKS „Zawisza” przy SOSW w Miłakowie, Patronat Honorowy objął Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego oraz Starosta Ostródzki. Turniej ten służył wyłonieniu reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Polsce w roku 2018.

Po raz pierwszy w historii organizowanych Mistrzostw Polski w Warcabach w Miłakowie przyznano też puchar, dyplom i nagrodę pamiątkową w kategorii najlepszy trener. Otrzymał ją nauczyciel ZSS w Żninie Tomasz Wierski, prowadzący „Szkolną Ligę Gier – Warcaby i Szachy”. W ciągu ostatnich lat warcabiści ZSS w Żninie zdobywali wiele medali, pucharów i nagród na szczeblu regionalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

news: mistrzwarcaby.jpg

Śniadanie daje moc !
WYDARZENIA 2017/2018

8 listopada w nasza szkoła w ramach programu „Zdrowie na talerzu” przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali zdrowe, pyszne śniadania. Przygotowali kanapki, sałatki, surówki, pasty. Nie zabrakło też zdrowych warzyw i owoców, a także naturalnych soków owocowych. Koordynatorami szkolnego programu są nauczycielki: M.Dytman, A.Kobusińska, J.Witkowska. Dziękujemy wszystkim nauczycielom za liczne przyłączenie się do akcji...

Zdjęcia do obejrzenia w galerii...

Akcja „Super klasa"
WYDARZENIA 2017/2018
news: superklasa.jpg

Akcja „Super klasa”

została wymyślona przez samorząd szkolny w celu:

- zaangażowania uczniów w życie szkoły   (uroczystości, apele)

- udział w akcjach wolontariatu

 

w ramach akcji „super klasa”

w I i II półroczu

będzie  prowadzony ranking klas.

Punkty (od 1  do 5) będą przyznawane  w zależności od  zaangażowania uczniów

w danej klasie w akcje i imprezy organizowane przez nasz Samorząd.


Święto Niepodległości w naszej szkole
WYDARZENIA 2017/2018

W dniu 10 listopada 2017r. po uroczystym apelu z okazji rocznicy odzyskanie niepodległości odbył się konkurs pt.:„Ubierz się w barwy narodowe” zorganizowany przez samorząd uczniowski w ramach akcji Super klasa.

Uczniowie prezentowali się w kolorach biało- czerwonych, śpiewali polskie piosenki i czytali wiersze patriotyczne. Salę gimnastyczną wypełniły kolory biało-czerwone, a wszystkie klasy zaprezentowały się znakomicie . Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

Zdjęcia z imprezy znajdują się w galerii - kliknij w ten tekst aby zobaczyć...

news: swietniepodleglosci2017.jpg
Spotkanie z hafciarką pałucką paną Krystyną Ługiewicz
WYDARZENIA 2017/2018

26 października 2017 w naszej szkole uczniowie szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w spotkaniu, które prowadziła twórczyni ludowa – hafciarka pałucka pani Krystyna Ługiewicz. Podczas spotkania uczniowie poszerzyli  wiedzę o kulturze swojego regionu, mieli możliwość oglądać strój pałucki, podziwiać piękne serwetki, aniołki, które własnoręcznie wykonała pani Krystyna. Uczniowie z pomocą zaproszonego gościa uczyli się podstaw wyszywania techniką haftu pałuckiego. Nasze spotkania będą odbywały się cyklicznie, przynajmniej raz w miesiącu, z czego bardzo się cieszymy.

news: hafciarstwo.jpg

9 listopada Szkołę Przysposabiającą do Pracy po raz kolejny odwiedziła twórczyni ludowa pani Krystyna Ługiewicz. Wspólnie wykonaliśmy ozdoby z wełny i wytwarzaliśmy przedmioty dekoracyjne. Uczniowie bardzo byli zaangażowani we własnoręczne wykonanie ozdób.


 

Bezpieczna droga
WYDARZENIA 2017/2018

20 października 2017r. odbyła się kolejna edycja programu edukacyjnego dla uczniów szkoły podstawowej pn.”Bezpieczna droga”. Zajęcia miały na celu przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, zachowania szczególnej ostrożności w drodze do szkoły i domu. Prawidłowego oznakowania rowerów i tornistrów. Specjalny wykład przygotowali  i prowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żninie asp.sztab. Edyta Gościńska oraz st. asp. sztab. Bartosz Kubisiak. Na zakończenie zajęć policjanci rozdali uczniom odblaski. Zajęcia przygotowały nauczycielki Małgorzata Dytman i Janina Witkowska.

news: bezpiecznadroga2017.jpg

Samorząd szkolny
WYDARZENIA 2017/2018

news: samorzadszkolny.jpg

Skład Rady Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017-2018:


Przewodniczący:


Kamil Liskowski


Zastępcy przewodniczącego:


Adam Pinkowski, sekretarz: Anita Smok


Pozostali członkowie :

Jan Gnat

Karolina Nowak

Natalia Lasecka

Remigiusz Jurski


opiekunowie samorządu: mgr Magdalena Czaplicka, mgr Anna Mróz, mgr Dominika Piechowiak-Jasińska


Dzień Edukacji Narodowej
WYDARZENIA 2017/2018

13  października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej, święto które upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzoną za czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Obecnie Dzień Edukacji Narodowej to przede wszystkim święto wszystkich nauczycieli, pedagogów oraz pracowników oświaty.

W ramach podziękowania nauczycielom za ich trud włożony w edukację i wychowanie uczniowie naszej szkoły przygotowali żartobliwy program artystyczny, w czasie którego wcielili się w postaci nauczycieli.

Po części oficjalnej cała społeczność szkolna udała się na teren PTTK w Żninie gdzie odbyło się integracyjne ognisko, połączone z poczęstunkiem i zabawami.

news: dziennauczyciela2017.jpg

Strona 4 z 37 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2017/2018
kontakt:
jawor.antom@gmail.com