STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 19-02-2020 01:41:57
Nawigacja

STRONA GŁÓWNA

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

LINKOWNIA
SZUKAJ NA STRONIE

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA Z ODDZIAŁAMI ZASADN. SZK. ZAW PO GIMN

UCZNIOWIE I RODZICE - NAUCZYCIELOM
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019 - 2020
Wydarzenia 2019-20202 września na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019 - 2020. Pani dyrektor Grażyna Sawicka powitała wszystkich zebranych. Po informacjach dotyczących bieżących spraw związanych z pracami remontowo budowlanymi jakie miały miejsce na terenie szkoły w okresie wakacyjnym uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych gdzie zostali zapoznani ze szczegółami dotyczącymi planu pracy, podreczników i organizacji bieżącego roku szkolnego.
news: rozproku2019.jpg

Ogłoszenie

news: Ogloszenie.jpg
Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego
WYDARZENIA 2018/2019

news: koniecroku2019.jpg
Praktyczne zajęcia z pierwszej pomocy
WYDARZENIA 2018/2019

W dniu 17 czerwca nasi uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w praktycznych zajęciach z pierwszej pomocy, które zorganizowała Lokalna Grupa Działania Pałuki Wspólna Sprawa na rynku żnińskim. Celem tego projektu było zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przez mieszkańców lokalnej społeczności. Nasi uczniowie poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności praktyczne. Wszyscy otrzymali apteczki i certyfikaty ukończenia szkolenia z pierwszej pomocy. Opiekunowie Magdalena Czaplicka, Teresa Paradowska i Robert Szypowski.

news: piewszapomoc2019.jpg

news: piewszapomoc20192.jpg

Dzień Dziecka w ZSS
WYDARZENIA 2018/2019W poniedziałek 4 czerwca 2019 r. w naszej szkole, z okazji Dnia Dziecka nauczyciele przygotowali ciekawe zajęcia, w których uczniowie mogli się realizować plastycznie przy tematycznych stanowiskach przygotowanych przez J. Witkowską, A. Mróz, D. Hutek i A. Kurek. Poza tym można było swobodnie wyrazić siebie poprzez śpiew i taniec, gdzie o oprawę muzyczną zadbała K. Siwak. Nie zabrakło też zajęć z poznawania ogólnych zasad bezpieczeństwa i przestrzegania ich. Całość zamykały rozgrywki sportowe, w tym mecz między nauczycielami i uczniami.
news: dziendziecka2019.jpeg
Turniej Warcabowy „V Żnińska Wiosna Warcabowa”
WYDARZENIA 2018/2019

Turniej Warcabowy „V Żnińska Wiosna Warcabowa” rozpoczął się dnia 28 maja br.  o godz. 10.00 w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie (termin był przesunięty z dnia 27.04.2019 r.). Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2003 i młodsi oraz rocznik 2002 i starsi. W zawodach wzięło udział 24 warcabistów ze Żnina i Bydgoszczy (łącznie 4 drużyny, reprezentujące po 3 zawodników w swojej kategorii wiekowej). Turniej rozgrywany był poprzez eliminacje grupowe, do każdej grupy zawodnicy byli dobierani losowo. Z każdej grupy awansowało po 2 zawodników, następnie rozgrywano półfinały, a w fazie finałowej mecze „każdy z każdym”. W przypadkach równej ilości punktów stosowano partie dodatkowe.

W kategorii młodszej zwyciężyli:

I miejsce – Patryk Kijewski ZSS Żnin

II miejsce – Adam Pinkowski ZSS Żnin

III miejsce – Przemysław Smok ZSS Żnin

W kategorii starszej zwyciężyli:

I miejsce – Remigiusz Jurski ZSS Żnin

II miejsce – Adam Łuczak WTZ Promyk Żnin

III miejsce – Mateusz Smolarz 6 Branżowa Szkoła Zaw. Bydgoszcz

Patronat nad Turniejem objął Starosta Żniński, który ufundował 6 pucharów (po 3 w każdej kategorii wiekowej). Pani Dyrektor uroczyście otworzyła i zakończyła turniej oraz wręczała zwycięzcom nagrody. Turniej trwał od godziny 10 do 13.00. Zawody przebiegały w sportowej i życzliwej atmosferze. Opiekunowie i ich zawodnicy w przerwie turnieju zostali poczęstowani napojami oraz  różnymi ciastami.

Impreza warcabowa wpisała się już w stały kalendarz imprez regionalnych, i wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie i organizatorzy zawodów mają nadzieję spotkać się na następnym turnieju w przyszłym roku.

Organizatorami zawodów byli nauczyciele ZSS w Żninie: Tomasz Wierski, Piotr Przywara i Anna Kurek.

news: war3.jpg

Zlot harcerzy ZHP NS w Radzyniu Podlaskim
WYDARZENIA 2018/2019W dniach 31 maja - 3 czerwca harcerze odwiedzili gościnne progi Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Z.Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim, gdzie odbył się Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku. Szczegółowa fotorelacja ze zlotu znajduje się w galerii - zapraszamy do obejrzenia.
news: radzyn.jpg
Wojewódzki Konkurs Wiedzy z pierwszej pomocy „Nie daj się zaskoczyć-siła bezpieczeństwa”
WYDARZENIA 2018/2019

Dnia 27.05.2019 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Żninie, odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy z pierwszej pomocy „Nie daj się zaskoczyć-siła bezpieczeństwa”.  Organizatorkami były nauczycielki Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie, pani  Magdalena Czaplicka i Dominika Piechowiak- Jasińska.

Honorowy patronat nad konkursem objął Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty i  Starosta Żniński, pan Zbigniew Jaszczuk. Współorganizatorami konkursu była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żninie.

W konkursie brali udział uczniowie z niepełnosprawni intelektualnie z  pięciu placówek: Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Bydgoszczy, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kruszwicy, Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy  w Toruniu, Zespole Szkół Specjalnych w  Karnowie oraz  Zespół Szkół Specjalnych w Żninie. 

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy dotyczącej zasad udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowania właściwych reakcji w sytuacjach zagrożenia życia.

 

Konkurs składał się z dwóch części teoretycznej ( test z 20 pytań ) i praktycznej I etap wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej  osoby dorosłej, II etap przedstawienie scenki:  udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

 

Komisja Konkursowa w składzie: kierownik Wydziału Zdrowia, Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Żninie pani Izabela Gronet, Koordynator  Ratownictwa Medycznego PSP pan Daniel Osmański i dowódca JGR w Żninie pan Waldemar Ulatowski przyznała:

 I miejsce drużynie  Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie w składzie: Przemysław Smok, Jakub Michałowski i Adrian Kuźniarek

II miejsce drużynie  Zespół Szkół Specjalnych w Karnowie

III miejsce drużynie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego dla Dziewcząt w Kruszwicy.

Nagrody w konkursie ufundował Starosta Żniński, Pan Zbigniew Jaszczuk.

Każdy uczestnik wyjechał wyposażony w wiedzę, praktyczne umiejętności i atrakcyjne nagrody.

news: 1.jpg

Mistrz klawiatury - konkurs w Karnowie dla Szkół Przysposabiających do Pracy
WYDARZENIA 2018/2019

Mistrz klawiatury - konkurs w Karnowie dla Szkół Przysposabiających do Pracy

23 maja 2019 uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy brali udział w międzyszkolnym konkursie pn. „Mistrz klawiatury” w Karnowie.

Była to już X edycja konkursu pod patronatem starosty nakielskiego. W konkursie  brały udział drużyny z Szubina, Kcyni, Bydgoszczy, Żnina i Karnowa. W tym roku hasło przewodnie konkursu brzmiało: Prasa (gazetki szkolne). Uczniowie przepisywali tekst na komputerze oraz rozwiązywali test z zakresu wiadomości o prasie. W konkursie nasza drużyna zdobyła II miejsce.

Uczniów przygotowali nauczyciele: Małgorzata Dytman i Tomasz Jaworski.

news: mistrzklawiatury2019.jpeg

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 2019
WYDARZENIA 2018/2019

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 2019 

21 marca, to pierwszy dzień wiosny. Nasza szkoła powitała ten dzień spacerem z piosenką nad Duże Jezioro, gdzie wykonano wspólną fotografię z Marzannami. Trzy Marzanny zostały  wykonane z dużym zaangażowaniem przez klasę p. K. Kurek, klasę I-II-III PdP na zajęciach z p. M. Małecką oraz przez uczniów na świetlicy szkolnej z p. A. Wiktorowską i p. A. Kurek. Ten dzien dostarczył nam wszystkim miłych i niezapomnianych wrażeń.

Kiermasz wielkanocny
WYDARZENIA 2018/2019

4 kwietnia 2019 roku w naszej szkole po raz kolejny odbył sie kiermasz wielkanocny przygotowany przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy. W czasie zajęć uczniowie przygtotowywali róznego rodzaju ozdoby i dekoracje, które mogła podziwiać społeczność szkolna. Były to: wianki, stroiki, jajeczka, drewniane króliczki, doniczki zdobione techniką Decoupage z  bukszpanem i wierzbą, wieszaki i obrazki wykonane również  tą techniką, palmy wielkanocne, dekoracje na korze, kompozycje w koszykach,  kurki i króliki z drewna oraz skrzynki z wiosennymi motywami. Prace powstały pod kierunkiem nauczycieli: M. Dytman, L. Kwaśniewskiej, M. Czaplickiej, T. Paradowskiej i M. Małeckiej.

Foto w galerii zdjęć.


 

Strona 4 z 44 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2019/2020
kontakt:
jawor.antom@gmail.com