STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 07-07-2020 08:59:08
Nawigacja

STRONA GŁÓWNA

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

LINKOWNIA
SZUKAJ NA STRONIE

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO SZK. PODSTAWOWEJ
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO GIMNAZJUM

UCZNIOWIE I RODZICE - NAUCZYCIELOM
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Festiwal twórczości Religijnej w Gnieźnie
WYDARZENIA 2008/2009news: festiwal.jpgWe wtorek 31 marca uczniowie nasi uczestniczyli  w I edycji Festiwalu Twórczości Religijnej w Gnieźnie. Impreza ta zorganizowana została w ramach Gnieźnieńskiego Festiwalu Kultury i Nauki przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Wydział Katechizacji i Szkół Katolickich w Gnieźnie. Odbywał się pod hasłem: Otoczmy troską życie. Nasi uczniowie zaprezentowali etiudę sceniczną - pantomimę pt.: "Ziemia Naszą matką jest" a także wystąpili z piosenką i tańcem pt.: "Przebudzenie". W festiwali udział wzięło 16 placówek.
Wynikiem tego przedsięwzięcia jest publikacja zawierająca prace plastyczne nadesłane przez uczestników. W albumie tym umieszczone zostały między innymi prace uczniów naszej szkoły.
Do festiwalu dzieci zostały przygotowane przez panie: Violettę Czekaj i Katarzynę Siwak. Prace plastyczne zostały przygotowane pod kierunkiem pań: Małgorzaty Dytman, Liliany Kwaśniewskiej i Magdaleny Łukawskiej.
Mistrzostwa Województwa Kujawsko- Pomorskiego w Pływaniu
SPORTnews: basen.jpgW czwartek 19 marca 2009 roku drużyna naszej szkoły po raz pierwszy reprezentowała nas na Mistrzostwach Województwa Kujawsko- Pomorskiego w Pływaniu. Zawody odbyły się na pływalni w Świeciu. Skład drużyny: Ewa Pirowicz, Łukasz Stachowski, Norbert Tokarz, Przemek Miziała, Patryk Borkowski, opiekunowie: Aleksandra Przywara, Piotr Przywara. W klasyfikacji indywidualnej Ewa Pirowicz zdobyła I miejsce na 100 m stylem dowolnym a Norbert Tokarz III miejsce na 50 m stylem klasycznym. W końcowej klasyfikacji drużyna naszej szkoły zajęła VI miejsce w województwie.
Zawody w Halową Piłkę Nożną Kobiet w Lipnie
SPORTnews: pilka.jpgWe wtorek 17 marca 2009 roku, na hali sportowej w Lipnie rozegrane zostały zawody w Halową Piłkę Nożną Kobiet. W końcowej klasyfikacji drużyna z naszej szkoły zajęła V miejsce w województwie. Skład drużyny: J. Skibińska. I. Molecka, M. Rygiewicz, J. Ośmiana, A. Drzażdżyńska, A. Baranek, M. Baranek, opiekun: Aleksandra Przywara.
Pokaz mody ekologicznej w Przedszkolu Miejskim nr 1
SOS! Na ratunek przyrodzie!Dnia 26 marca 2008 nasi uczniowie pod kierunkiem nauczycieli realizujących zadania projektu ekologicznego przygotowali pokaz mody ekologicznej dla podopiecznych Przedszkola Miejskiego nr 1. W trakcie pokazu nasi uczniowie zaprezentowali się w strojach wykonanych z materiałów naturalnego pochodzenia: lnu, juty, płótna. Wśród ubiorów stylizowanych na historyczne epoki były ubiory w kolorach brązowym, zielonym, zgaszonej czerwieni i naturalnego surowca. Natomiast grupa sześciolatków przygotowała ciekawe stroje z papieru, folii i innych odpadków.

Pokaz mody był jednym z elementów realizowanego w szkole projektu ,,SOS! Na ratunek przyrodzie!", który został laureatem Konkursu Grantowego ,,Henkel- Zielone Granty" 2008/2009.Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia a fundatorem spółka Henkel-Polska. Więcej na temat konkursu www.naszaziemia.pl/konkurs_grantowy .
Po pokazie 6-latki otrzymały karty pracy, zawierające zadania dotyczące recyklingu, które opracują w domu wspólnie z rodzicami.
Również z rodzicami zostały wykonane w Przedszkolu Miejskim nr 2 instrumenty perkusyjne z niepotrzebnych opakowań. Instrumenty perkusyjne  zostaną wykorzystane w trakcie zajeć muzyczno-rytmicznych.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom, podopiecznym i rodzicom Przedszkola Miejskiego nr 1 i 2 współpracującym przy realizacji projektu.

Powitanie wiosny
WYDARZENIA 2008/2009W piątek, 20 marca w świetlicy szkolnej uczniowie pod kierunkiem pań: Moniki Kuras i Dominiki Piechowiak powitali wiosnę. Z tej okazji odbyły się konkursy:
 • na najładniejszy plakat wiosenny,
 • na najciekawsze przebranie.
Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, rebusy i zagadki wiosenne.
Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni upominkami oraz otrzymali dyplomy.
Program SOS! NA RATUNEK PRZYRODZIE!
SOS! Na ratunek przyrodzie!
Projekt SOS! NA ratunek przyrodzie! realizowany w naszej szkole od września 2008 roku zyskał uznanie ekspertów i otrzymał wsparcie finansowe od fundacji Nasza  Ziemia oraz firmy Henkel.
Projekt został laureatem Konkursu Grantowego „Henkel—Zielone Granty” 2008/2009.
Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Grant ufundowała spółka Henkel Polska. Więcej na temat Konkursu: www.naszaziemia.pl/konkurs_grantowy    
Placówka, jako jedna z 20 w Polsce otrzymała 5000 złotych na realizację  zadań z zakresu edukacji ekologicznej. Fundatorzy nagrody sfinansują działania przewidziane do realizacji w miesiącach od marca do kwietnia 2009. W najbliższym czasie  czeka uczniów wiele ciekawych inicjatyw. Chętna do działania młodzież, która nie jest obojętna na  sprawy ochrony przyrody w naszej okolicy może zgłaszać się do następujących nauczycieli: pani Janiny Witkowskiej, pani Małgorzaty Dytman, pani Anny Jaworskiej, pani Anny Mróz, pani Teresy Paradowskiej, pani Katarzyny Kurek, pana Tomasza Jaworskiego. Na aktywnych uczestników czeka na koniec roku bardzo atrakcyjna nagroda! Otrzymają ją uczniowie, którzy zdobędą tytuł ,,Miłośnika przyrody"
Dotychczas zrealizowano już następujące punkty, o których informowano już uczniów w naszej szkole. Oto niektóre z punktów:
 • akcja ,,Sprzątanie Świata"
 • edukacja zdrowotna - ,,Zdrowie na talerzu"
 • wycieczka do zakładu Lafarge
 • przygotowanie upominków świątecznych z materiałów ekologicznych
 • edukacja konsumencka.
Obecnie trwa praca realizowana metodą projektów nad działaniami:
 • uaktualnienie  mapy zagrożeń ekologicznych,
 • kontynuowanie badanie zjawiska biodegradacja,
 • zbiórka surowców wtórnych,
 • zbiórka baterii.
W marcu zostanie przeprowadzony pokaz mody ekologicznej w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Żninie.
Równolegle współpracujemy również z Przedszkolem Miejskim nr 2, w którym grupa 6-latków wspólnie z rodzicami oraz panią Małgorzatą Walkowiak przygotowuje instrumenty muzyczne, starając się wykorzystać zbędne opakowania.

Na wszelkie pomysły oraz sugestie od uczniów, rodziców, mieszkańców naszego regionu czekamy pod adresem e-mailowym dbamosrodowisko@interia.pl

Konkurs poezji religijnej w Zespole Szkół w Szubinie
WYDARZENIA 2008/2009

Kolejny raz zaproszeni zostaliśmy do udziału w V jubileuszowym Konkursie Poezji Religijnej zorganizowanym przes ZSS w Szubinie w dniu 6 lutego 2009 roku. Celem, który przyświeca konkursowi jest rozpowszechnienie poezji religijnej wśród dzieci i młodzieży. Do konkursu przystąpiły zespoły uczniowskie (szkoły podstawowe i gimnazjum) z czterech placówek tj.: Karnowa, Kcyni, Szubina i Żnina. Tym razem młodzież prezentowała utwory związane z postaciami aniołów oraz humorystyczne wiersze przedstawiające drogę człowieka do świętości. W kategorii szkół gimnazjalnych jury przyznało II miejsce uczennicy naszej szkoły: Karolinie Stróżyńskiej, natomiast w kategorii szkół podstawowych III miejsce zajął Mateusz Świtała. Uczniowie do konkursu przygotowywali się pod czujnym okiem pani Violetty Czekaj.
news: k1.jpg

Spotkanie z Panem Krzysztofem Głombowiczem
WYDARZENIA 2008/2009

Wyprawa Pana Krzysztofa Głombowicza.

Pana Krzysztofa zaprosiła do naszej szkoły Pani Teresa Paradowska, która poznała go już w czasie studiów i do tej pory są przyjaciółmi. Pan Krzysztof jako dziecko zachorował na chorobę Heinego-Medina. Od tamtej pory korzysta z aparatu ortopedycznego oraz kul. Przez 20 lat uprawiał różne dyscypliny sportu, strzelectwo, podnoszenie ciężarów, pływanie, narciarstwo klasyczne i lekkoatletykę. Jako dziennikarz TVP był komentatorem na olimpiadach w Sydney, Atenach i Turynie. 27 września 2008 grupa 9 osób niepełnosprawnych wyruszyła na najwyższy szczyt Afryki Kilimandżaro 5896m npm. Podczas spotkania z młodzieżą pan Krzysztof opowiedział o tej wyprawie, zaprezentował film oraz zdjęcia. Na koniec uczniowie i nauczyciele zadawali ciekawe pytania. Spotkanie to udowodniło nam, że warto marzyć, bo marzenia się spełniają.

Szkolne Jasełka
WYDARZENIA 2008/2009W dniu 19 grudnia w szkole odbyły się tradycyjne Jasełka Bożonarodzeniowe.
Uczniowie zapewne długo będą wspominali przedstawicieli wielu narodowości, którzy niczym blibnijni Trzej Królowie odwiedzili w ten grudniowy poranek naszą szkołę. Inicjatorką i reżyserką spotkania była pani Violetta Czakaj przy współpracy innych nauczycieli. Widzów oglądających jasełka ogarnęło wzruszenie, nie ukrywał go nawet gość ksiądz Stanisław Talaczyński, który podkreślił, że Boże Narodzenie jest wszędzie tam, gdzie jest dobro! Kapłan pobłogosławił opłatki, którymi dzielono się wzajemnie. Uśmiechy na wszystkich buziach wywołał Gwiazdor, który dzięki hojności i ofiarności wielu sponsorów przyniósł wiele prezentów.

Ciekawe fotgrafie można oglądać - wystarczy kliknąć tutaj!

Dzień wcześniej duża grupa uczniów wraz z opiekunami wybrała się do ośrodka wypoczynkowego w Oćwiece na "Wigilię Staropolską". Gospodarz - pan Piotr Sobolewski wraz z żoną zaprosili uczestników spotkania do wspólnego wypieku pierników i chleba, przygotowania stroików świątecznych, wysłuchania opowieści - prelekcji związanej z tradycją adwentową i bożonarodzeniową.
Spotkanie zakończono wspólnym dzieleniem się opłatkiem oraz skosztowaniem wspaniałych potraw wieczerzy wigilijnej.

news: 2zm.jpg  news: 1zm.jpg
Świąteczny kiermasz
WYDARZENIA 2008/2009

Klasy przysposobienia do pracy z Zespołu Szkół przygotowały świąteczne cuda, które można było kupić podczas kiermaszu.

Uczniowie przygotowali je pod okiem nauczycielek Lilianny Kwaśniewskiej i Grażyny Ksieniewicz. Kupujących świąteczne kartki, choinki wykonane z trzciny, ozdoby i przysmaki, wśród których nie zabrakło piernika pieczonego według staropolskiego przepisu, a więc na miodzie, nie brakowało. Pieniędzy nie żałowali nauczyciele i rodzice. - Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na zakup produktów, które wykorzystamy na zajęciach szkolnych - mówi Liliana Kwaśniewska.

O dużym zainteresowaniu kiermaszem świadczyły oblężone stoiska. Jeden z chłopców powiedział, że podoba mu się wszystko, a najbardziej choinka, która przypomina mu, że Boże Narodzenie już blisko.

- Cieszę się, że niedługo będą święta - mówił Adam. - Mam nadzieję, że dostanę jakiś prezent. Nie musi być drogi, ważne, abym wiedział, że ktoś mnie kocha.

Informacja z Expressu Bydgoskiego

Foto - kliknij tutaj!

Gala z okazji Europejskiego dnia Osób Niepełnosprawnych w Mogilnie
WYDARZENIA 2008/2009

Dnia 3 grudnia, już po raz  kolejny, braliśmy udział w uroczystej Gali z okazji Europejskiego dnia Osób Niepełnosprawnych w Mogilnie. Organizatorem uroczystości był Ośrodek Szkolno-Wychowawczy  w Szerzawach k/ Mogilna.

Nasi uczniowie Bartosz Kazubek, Tomasz Kazubek, Artur Chmal oraz Daria Chmal. i  Marta Rygiewicz  wraz z Pania Grazyną Sawicką i Katarzyną Siwak

reprezentowali szkołę na scenie w Kinie „Wawrzyn” .

     Hymn gali  „Więc podaj dłoń” rozpoczął spotkanie i zjednoczył wszystkich uczestników.

Na scenie pojawiali się kolejno reprezentanci placówek skupiających osoby niepełnosprawne, prezentując się wokalnie, muzycznie i artystycznie. Zabrzmiały sławne utwory lat 30-tych i 60-tych. Muzyka country oraz rock and roll rozbawiły całą widownię.

Przy dźwiękach muzyki  Lat 70-tych tj. rocka oraz  mieli przyjemność zabawić  się przez chwilę uczestnicy gali.

Na disco lat 80-tych czekało wielu zgromadzonych gości. To przy tej muzyce szaleli często w latach młodości. Gromkie oklaski nagradzały wykonawców, którzy przygotowali prezentację muzyczną z tego okresu.

Kolejni wykonawcy, którzy pojawili się na scenie zaprezentowali gwiazdy muzyki pop lat 80-tych.

Po nich przyszedł czas na naszych reprezentantów. Nasi chłopcy w tańcu nawiązali do muzyki lat 90-tych.

Ostatnie rytmy, jakie zabrzmiały na scenie to disco-polo.

Gości pożegnali a jednocześnie zakończyli uroczysta Galę wychowankowie  Ośrodka Szkolno-Wychowawczy  w Szerzawach k/ Mogilna.

    Podczas integracyjnego spotkania wielu znakomitych gości i sponsorów skorzystało z  możliwości nabycia gadżetów o tematyce świąt Bożego Narodzenia, znajdujących się na kiermaszu w holu Kina. Zostały one wykonane przez wychowanków z placówek, którzy byli organizatorami imprezy.

    Nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Nim zabłyśnie pierwsza gwiazda”. Nasz uczeń Kamil Kulasik zajął I miejsce w kategorii rysunek kredką.

    Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, napojów oraz nagród – upominków dla reprezentacji biorących udział w Gali.

Zdjęcia z imprezy - kliknij tutaj!

Strona 39 z 45 << < 36 37 38 39 40 41 42 > >>
Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2019/2020
kontakt:
jawor.antom@gmail.com