STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · KONTAKT · RODO 24-07-2021 07:20:00
Nawigacja

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

Oferta zajęć dla dzieci z diagnozą autyzmu

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

LINKOWNIA
SZUKAJ NA STRONIE

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO SZK. PODSTAWOWEJ
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO GIMNAZJUM

UCZNIOWIE I RODZICE - NAUCZYCIELOM
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
konkurs plastyczny " Moje dziecięce marzenia"
WYDARZENIA 2009/201014 czerwca 2010 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny " Moje dziecięce marzenia".
W konkursie brali  udział uczniowie klas SP i Gimnazjum. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez prywatnych sponsorów. Organizacją konkursu oraz pozyskaniem sponsorów zajęły się nauczycielki: Ewa Dobosz, Monika Kuras i Dominika Piechowiak.
news: doboszewa.jpg
Wycieczka do Komendy Powiatowej Policji w Żninie
WYDARZENIA 2009/201017 czerwca 2010 r. uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Komendy Powiatowej Policji w Żninie.Uczniowie poznali specyfikę pracy policjantów, obejrzeli samochody policyjne, mieli możliwość zrobienia odcisków palców i badania alkometrem. Wyjście do KPP  zorganizowała p. Ewa Dobosz.
news: pilicja1.JPG news: policja2.JPG
Dzień bez papierosa
WYDARZENIA 2009/2010     W ramach współpracy z Powiatową Stacją Epidemiologicznąnews: swiatdziebbpapierosa.jpg w naszej szkole 31 maja obchodzono Światowy Dzie Bez Tytoniu zgodnie z ogłoszonym przez WHO hasłem "Płeć a tytoń, ze szczególnym uwzględnieniem działań marketingowych skierowanych do kobiet".
     W czasie prezentacji multimedialnej przygotowanej przez pedagogów - panie: Katarzynę Gwiazdę i Annę Muzykiewicz promowano modę na niepalenie, motywowano uczniów sięgających po papierosa do zaprzestania palenia, dostarczano wiedzę na temat szkodliwości tego nałogu, szczególnie z uwzględnieniem dziewcząt i kobiet.
    
     W dniu 02.06.2010 odbył się konkurs plastyczny dla uczniów szkoły podstawowej, będący podsumowaniem programu realizowanego od marca bieżącego roku: "Nie pal przy mnie proszę". Sponsorem nagród była Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Żninie, nagrody wręczyła pani Joanna Szymańska - koordynator programu z ramienia Sanepidu.

Międzyszkolny konkurs "Mistrz klawiatury" w Karnowie
WYDARZENIA 2009/2010   Dnia 7 maja w Zespole Szkół w Karnowie odbył się międzyszkolny konkurs pt.: "Mistrz klawiatury" dla uczniów szkół przysposabiających do pracy. W konkursie brały udział drużyny z Kcyni, Szubina, Szerzaw, Bydgoszczy, Karnowa i Żnina. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie naszej szkoły, które pojechały wraz z paniami Elżbietą Ziółkowską i Małgorzatą Dytman.
   Uczniowie zdobyli wspaniałe nagrody, była miła zabawa i świetna atmosfera. Szkołę reprezentowały uczennice: Anna Baranek, Ewelina Kaszuba, Eliza Malinowska, Katarzyna Plewa.
news: mistrzklawiaturykarnowo1.jpg news: mistrzklawiaturykarnowo2.jpg

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!
Udział w Zlocie Pałuckiego Oddziału PTTK
WYDARZENIA 2009/2010    1 maja 2010r. piątka uczniów naszej szkoły, wraz z opiekunkami- p. Moniką Kuras i p. Dominiką Piechowiak, brała udział w Zlocie Pałuckiego Oddziału PTTK inaugurującego sezon turystyczny.O godz. 10.00 drużyna zarejestrowała się w campingu przy ul. Szkolnej. Każdy uczestnik otrzymał czapeczkę, plakietkę Zlotu i długopis. Między 10.30 a 13.00 nastąpił przemarsz drużyn po mieście i poszukiwania w ramach konkursu "Historia Żnina zapisana w tablicach".  Po wykonaniu zadania uczestnicy udali się na poczęstunek turystyczny, a o godz. 14.30 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Nasza drużyna zdobyła II miejsce wśród gimnazjów i otrzymała nagrody- dyplom, foldery, książkę oraz drobne upominki dla każdego z uczestników. Póżniej, do ok. godz. 17tej, wszyscy bawili się przy ognisku i piekli kiełbaski. Atrakcją był występ zespółu muzycznego Fart.
news: zlotpttk2.jpg   news: zlotpttk3.jpg
II Złaz Szczepu Żnińskich Drużyn Harcerskich „Służba”
WYDARZENIA 2009/2010news: zlaz3.jpgW dniach 24- 25 kwietnia 2010 roku uczniowie  - kandydaci na harcerzy wraz z instruktorkami, brali udział w III Złazie Szczepu Żnińskich Drużyn Harcerskich „Służba”. Do złazu przygotowywaliśmy  się   wykonując  wcześniej  zadania  przedzłazowe,    takie jak: rysowanie plakatów- wspomnień ze wspólnych działań drużyny, nauka piosenek i pląsów. Podczas złazu nasi uczniowie brali udział we wszystkich  działaniach jakie przygotowali harcerze z drużyn starszoharcerskich i wędrowniczych śpiewaliśmy, pląsaliśmy, umanews: zlaz2.jpglowaliśmy koszulki, uczestniczyliśmy we mszy polowej, ognisku harcerskim  i w szeregu innych zajęć, które zintegrowały nas z innymi harcerzami. Łezka w oku nam się zakręciła na widok regulaminowo umundurowanych harcerzy. Mamy nadzieję, że i nam się uda do przyszłego złazu zorganizować mundury. Jesteśmy wdzięczni braci harcerskiej a przede wszystkim dh hm Justynie Marciniak za tak miłe przyjęcie naszych „biszkoptów” na złazie.

W złazie udział wzięli: kandydaci na harcerzy:

Patrycja Molecka, Agnieszka Drzażdżyńska, Agnieszka Smelkowska, Mikołaj Pietras, Dawid Sikorski, Rafał Piechowiak, Michał Galwas

Instruktorzy:  dh phm Teresa Paradowska, dh Dominika Piechowiak i dh Monika Kuras.


Kiermasz Wielkanocny
WYDARZENIA 2009/2010   W dniu 18 marca w Liceum Ogólnokształcącym w Żninie odbył się kiermasz świąteczny przygotowany przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod kierunkiem pań: Małgorzaty Dytman, Lilianny Kwaśniewskiej i Elżbiety Ziółkowskiej.
   Uczniowie własnoręcznie przygotowali kartki wielkanocne, ozdoby świąteczne, kwiaty i stroiki. Przygotowane prace można było zakupić, a pieniądze zdobyte w ten sposób uczniowie przeznaczą na zakup materiałów potrzebnych do pracy.
   W tym roku do kiermaszu przyłączyli się również uczniowie klasy III gimnazjum zespołu terapeutyczno - edukacyjnego z nauczycielką Magdaleną Łukawską.
news: kiermasz20101.jpg  news: kiermasz20102.jpg
   Szkolną tradycją stało się coroczne przygotowanie kiermaszy związanych z różnymi świętami.
   W piątrk 19 marca kiermasz odbędzie się w naszej szkole.
Międzyszkolny Konkurs Profilaktyczny pt. "Znam zagrożenia współczesnego świata"
WYDARZENIA 2009/2010

    We wtorek, 9. marca 2010 r., w ramach 1. Międzyszkolnego Konkursu Profilaktycznego pt. "Znam zagrożenia współczesnego świata" uczniowie naszej szkoły wraz z gośćmi z Zespołu Szkół nr 31 z Bydgoszczy wzięli udział w konkursie wiedzy o współczesnych zagrożeniach. Organizatorkami konkursy były Grażyna Ślęzak oraz Magdalena Łukawska.

     Po zapoznaniu się z nowymi kolegami uczniowie z wielkim zaangażowaniem odpowiadali na konkursowe pytania a najlepsze drużyny zostały nagrodzone upominkami. Konkurs również uświetnili uczniowie z Bydgoszczy swoim występem tanecznym w rytmach samby.

    Kolejnym punktem programu był pokaz lepienia z gliny w wykonaniu Pani Marii Ślęzak, garncarki z Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Następnie uczniowie zakasali rękawy i samodzielnie ulepili gliniane miseczki, garnuszki, koszyczki i kubeczki.

    Konkurs okazał się nie tylko bardzo dobrą okazja do zainteresowania uczniów tematyką profilaktyki zagrożeń. Stanowił on również niepowtarzalną szansę do nawiązania nowych znajomości z bydgoskimi uczniami oraz wypróbowania swoich sił w sztuce lepienia z gliny.

news: 1.jpg  news: 2.jpg

Pełni nowych doświadczeń i wrażeń czekamy na kolejną edycję konkursu w roku 2011 - tym razem w Bydgoszczy.

Konkurs poezji religijnej w Zespole Szkół w Szubinie
WYDARZENIA 2009/2010     Kolejny raz szkoła nasza została zaproszona do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Religijnej w Szubinie. Cel, który przyświeca konkursowi od wielu lat to rozpowszechnienie poezji religijnej wśród dzieci i młodzieży, a także integracja środowisk. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z czterech placówek - Karnowa, Kcyni, Szubina i Żnina. Młodzież prezentowała utwory pisane wierszem związane tym razem z życiem i działalnością Pana Jezusa.
     Radość nasza była wielka, kiedy jury konkursowe przyznało zarówno w kategorii szkół podstawowych jak i gimnazjalnych pierwsze miejsca naszym uczennicom Kindze Bonnej oraz Karolinie Stróżyńskiej, które obdarowane zostały dyplomami oraz upominkami.
Uczniów przygotowała pani Violetta Czekaj
Jasełka
WYDARZENIA 2009/2010Czas Świąt Bożego Narodzenia jest okresem wyjątkowym dla każdego, jest czasem miłości, zgody, pojednania. Również w naszej szkole uczniowie jak co roku o tej porze gorączkowo przygotowują się do tych pięknych Świąt. Wyrazem tego są spotkania opłatkowe w klasach z wychowawcami, a także przygotowania od wielu tygodni - właśnie na tę okoliczność, a następnie wspólnie przeżywane przez całą społeczność szkolną - jasełka bożonarodzeniowe.
     Tym razem uczniowie oprócz tradycyjnych postaci przychodzących do szopki betlejemskiej wcielili się w bohaterów bajek: Czerwony Kapturek, Pinokio, Pszczółka Maja, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Dziewczynka z zapałkami. Każda bajkowa postać jak najpiękniej składała pokłon Dzieciątku.
     Po występie młodych aktorów świąteczne i bardzo ciepłe słowa skierował do uczniów dyrektor Grzegorz Koziełek oraz gość, który rokrocznie odwiedza nas w tym świątecznym czasie - ksiądz proboszcz Stanisław Talaczyński. Tradycyjnie ksiądz proboszcz pobłogosławił opłatki, którymi dzielono się składając sobie życzenia wielu łask płynących od Nowonarodzonego Jezusa.
      Śpiew kolęd oraz dzięki życzliwości i wsparciu wielu osób - odwiedziny św. Mikołaja - były dopełnieniem tego wtorkowego przedpołudnia.
news: Jaselka11.JPG  news: jaselka22.jpg
ZLOT ZHP NS w FUNCE
WYDARZENIA 2009/2010

ZLOT,  ZLOT, HARCERSKI ZLOT

CZY POGODA, CZY TEŻ DESZCZ

BAW SIĘ Z NAMI PRZYJACIELU

WIEM, ŻE CHCESZ...

 

      Już po raz drugi Druhny Grażyna Sawicka, Teresa Paradowska. Dominika Piechowiak zorganizowały wyjazd na ZLOT ZHP NS w FUNCE.

W tym roku udało się pozyskać fundusze na udział w harcerskiej przygodzie dla 20 uczestników.

Dzięki pomocy finansowej Miejskich i Miejsko-Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej w Janowcu Wielkopolskim, Żninie i  Barcinie nasi kandydaci na harcerzy wyruszyli w dniu 21 września 2009 na HARCERSKI SZLAK.

Pośród wielu atrakcji znalazły się między innymi:

·          Ognisko, na którym nasza Drużyna „zabłysła” aktywnością i znajomością wielu piosenek i pląsów harcerskich. Okazaliśmy się najlepszą, - zwycięska Drużyną w prezentacjach przygotowanego programu artystycznego na ognisko.

·          Niezapomniane chwile przeżyliśmy podczas  „Rejsu” po Jeziorze Charzykowskim na żaglówkach typu DZ. Słuchając opowieści sternika wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat żeglarstwa.

·          Kolejny dzień  to wyjazd do Chojnic na basen do Parku Wodnego.   Niczym morsy korzystaliśmy z uroków parku...

·          Wycieczka rowerowa ścieżkami i szlakami turystycznymi Borów Tucholskich, dostarczyła harcerzom niezapomnianych wrażeń wzrokowych. Piękno przyrody oraz duża ilość grzybów przy trasie wycieczki zadziwiała nas wszystkich.

·          Harcerz wszystko potrafi - krótkofalarstwo, makrama, origami i zajęcia w glinie, to także bardzo interesujące hobby, o czym przekonaliśmy się biorąc udział w warsztatach tematycznych.

·          Wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy , jaką zdobyliśmy podczas spotkania z ratownikami, została wykorzystana przez drużynę podczas BIEGU PATROLOWEGO, który podsumował nasz udział w ZLOCIE ZHP NS

 

Pełni wrażeń, nowej wiedzy i nowo zawartych znajomości i przyjaźni z innymi uczestnikami,  wróciliśmy 26 września 2009 roku do Żnina.

CHCEMY WRÓCIĆ DO FUNKI ZNÓW ZA ROK!!!

Czy tak będzie ???

Wszystko zależy także od nas?!

-  Jeśli będziemy solidnymi uczniami i zgłębimy nasza wiedzę harcerską - to na pewno nasze druhny zorganizują kolejny wyjazd.

news: Funka222.jpg   news: Funka111.jpg

Strona 39 z 48 << < 36 37 38 39 40 41 42 > >>
Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2020/2021
kontakt:
jawor.antom@gmail.com