STRONA GŁÓWNA · FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza" · BIP · KONTAKT · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · RODO 19-04-2024 03:39:37
Nawigacja


WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

Oferta zajęć dla dzieci z diagnozą autyzmu

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza"


Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Maj 2014 Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej drużyn 11-osobowych Związku Stowarzyszeń Społeczno - Sportowych "Sprawni-Razem"
SPORT
     W słoneczny weekend w Czarnkowie, przed Mundialem w Brazylii, odbyły się Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej drużyn 11-osobowych Związku Stowarzyszeń Społeczno - Sportowych "Sprawni-Razem". Organizatorami tego wielkiego piłkarskiego święta osób z lekką niepełnosprawnością intelektualną były Ministerstwo Sportu i Turystyki, Związek Stowarzyszeń Społeczno - Sportowych "Sprawni-Razem" z Warszawy, Nadnoteckie Stowarzyszenie Społeczno - Sportowe "Sprawni - Razem" z Piły i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie. Patronat honorowy nad imprezą objęli: posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Maria Małgorzata Janyska, Starostwo Powiatowe, Gmina Czarnków i Miasto Czarnków.

Oficjalne otwarcie zawodów miało miejsce w sobotę 24 maja o godzinie 11.00 na płycie stadionu głównego czarnkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (choć pierwsze rozgrywki piłkarskie rozpoczęły się już o godzinie 9.00). Pierwszym punktem otwarcia było wprowadzenie na stadion kolumny sportowej pod przewodnictwem jednego z organizatorów Piotra Swadzyniaka - nauczyciela Zespołu Szkół Specjalnych im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach. Po kolei na boisku ustawiały się zespoły z województw: dolnośląskiego, kujawsko - pomorskiego, lubuskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. Na końcu kolumny, jako przedstawiciele gospodarzy, stanęli piłkarze z województwa wielkopolskiego. Wówczas nastąpiło przywitanie gości honorowych zaproszonych przez dyrektora zawodów Jerzego Kucharskiego. Najpierw spiker zawodów, rzecznik prasowy i jednocześnie jeden z organizatorów, Piotr Mielcarek powitał posłankę na Sejm RP Marię Małgorzatę Janyskę, która odczytała list od Ministra Sportu i Turystyki skierowany do wszystkich zawodników, trenerów i organizatorów tej wielkiej prestiżowej imprezy. W liście tym minister wyraził swoje zadowolenie z organizacji Mistrzostw Polski w Czarnkowie, podkreślił też ogólną wagę sportu w naszym kraju i życzył wszystkim udanego turnieju.

Na płycie stadionu obecny był także wicestarosta czarnkowsko - trzcianecki Tadeusz Teterus, który razem z panią poseł uroczyście otworzył mistrzostwa. Nie zabrakło również burmistrza miasta Czarnków Franciszka Strugały, wójta gminy Czarnków Edwarda Kuleszy, przewodniczącego Rady Powiatu Waldemara Pawłowskiewgo i radnego powiatowego Bogdana Tomaszewskiego. Podczas otwarcia byli oczywiście obecni główni organizatorzy imprezy: doktor Zenon Jaszczur z Zarządu Głównego Związku Stowarzyszeń Społeczno - Sportowych "Sprawni - Razem" z Warszawy, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie Jan Palacz i prezes Oddziału Nadnoteckiego Stowarzyszenia Społeczno - Sportowego "Sprawni - Razem" z Piły Aleksandra Błażejewska.

Po złożeniu meldunku o gotowości zawodników do gry nastąpiło wciągnięcie na maszt flagi narodowej, przy uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego przez Katarzynę Wizę i Tomasza Czarneckiego. Zaraz po wyprowadzeniu kolumny sportowej ze stadionu rozpoczęły się kolejne mecze piłkarskie.

Spotkania były bardzo zacięte, ponieważ wszyscy zawodnicy mieli świadomość wagi każdego wygranego meczu, który przybliżał ich do zdobycia trofeów w całych Mistrzostwach Polski. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali zawodowi arbitrzy piłkarscy z Okręgowego Związku Piłki Nożnej z Piły, którzy w fachowy sposób sędziowali wszystkie spotkania. Gry toczyły się w grupach "A" i "B" na obu płytach boisk czarnkowskiego OSiRu. W wyniku rozgrywek dnia pierwszego, do półfinałów zakwalifikowały się zespoły z czterech województw: kujawsko - pomorskiego, pomorskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego. Mecze półfinałowe i finałowe, które odbywały się już w niedzielę, były naprawdę dobrym widowiskiem piłkarskim. W wyniku rozgrywek udało się wyłonić zwycięzców mistrzostw. Miejsce I zdobyła drużyna z województwa kujawsko - pomorskiego, złożona z uczniów naszej szkoły którą reprezentowali: Paweł Szczepański, Mariusz Łuczka, Bartłomiej Stachowski, Mateusz Świtała, Sebastian Ciaciuch oraz absolwent naszej szkoły Łukasz Stachowski który został najlepszym strzelcem naszej drużyny zdobywając trzy bramki dla naszej drużyny oraz Zespołu szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu, otrzymując tym samym Puchar Mistrzów Polski "Sprawni - Razem" ufundowany przez starostę czarnkowsko - trzcianeckiego Wiesława Maszewskiego. Miejsce II zdobyła drużyna z województwa pomorskiego, która otrzymała puchar ufundowany przez burmistrza Czarnkowa Franciszka Strugałę, a III miejsce przypadło w udziale zespołowi z województwa dolnośląskiego. Puchar za trzecie miejsce wręczył jego fundator wójt gminy Czarnków Edward Kulesza. Pozostałe zespoły wywalczyły dalsze lokaty. I tak: miejsce IV zajął zespół z województwa zachodnio - pomorskiego, miejsce V przedstawiciele gospodarzy - Wielkopolska, miejsce VI województwo lubuskie, miejsce VII - tzw. Wielkopolska II i miejsce VIII: Jastrowie (dodatkowa drużyna ze szkół specjalnych i Ośrodków Szkolno - Wychowawczych                      z naszego najbliższego regionu). Statuetkę najlepszego bramkarza otrzymał z rąk posłanki Krzysztof Zborowski ze zwycięskiego zespołu z województwa kujawsko - pomorskiego, a najlepszym zawodnikiem turnieju został Rafał Redmann, również z kujawsko - pomorskiego. Mistrzostwa Polski przeprowadzone w naszym pięknym mieście miały tym większą rangę, że były sprawdzianem naszej Kadry Narodowej osób niepełnosprawnych intelektualnie przed Mundialem w Brazylii latem 2014 roku.

Sponsorami turnieju byli: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Czarnkowa, Komat z Romanowa Dolnego, Dora - Metal z Czarnkowa, Meble VOX z Czarnkowa, Bank Spółdzielczy z Czarnkowa, drukarnia Interak z Grzęp, Plastmet z Lubasza oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji z Czarnkowa. Wszyscy organizatorzy są niezmiernie wdzięczni sponsorom za ich pomoc w przeprowadzeniu tego wielkiego piłkarskiego święta. Organizacja turnieju nie byłaby również możliwa bez zaangażowania Piotra Kłosa - nauczyciela wychowania fizycznego z ZSP im. Józefa Nojego w Czarnkowie i Jacka Michalaka - nauczyciela wychowania fizycznego z publicznego gimnazjum w Lubaszu. Wielką pomoc zaoferowała pani Bożena Kacza z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie, która była szefową wolontariatu młodzieżowego, a dziewczęta, które podjęły się pracy społecznej były wprost nieocenione. W roli dźwiękowców i operatorów sprzętu nagłaśniającego doskonale sprawdzili się uczniowie: Waldemar Gawrych i Krzysztof Wiza, za co również należą im się serdeczne podziękowania.

Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej "Sprawni - Razem" 2014 dobiegły co prawda końca, ale niektórzy zawodnicy i trenerzy, którzy przez pełne dwa dni gościli w naszym mieście, nie mogą się już doczekać kolejnych. Jest to znak, że organizatorzy tej wielkiej imprezy stanęli na wysokości zadania i że wykazali się pełnym profesjonalizmem w przeprowadzeniu tak prestiżowych zawodów. Trzeba mieć nadzieję, że Zarząd Główny Związku Stowarzyszeń Społeczno-Sportowych "Sprawni - Razem" z Warszawy znowu będzie chciał zorganizować w mieście nad Notecią imprezę sportową o podobnej randze. Czarnków po prostu na to zasługuje!
Artykuł przygotował: Piotr Przywara

news: pilkarskiemistrzostwa.JPG

„Nasza planeta” – VII edycja
WYDARZENIA 2013/2014

Dnia 22.05.2014 w Zespole szkół specjalnych w Żninie odbył się międzyszkolny konkurs geograficzno – ekologiczny „Nasza planeta” – VII edycja. Konkurs odbywał się pod patronatem Starostwa  Powiatowego w Żninie, Zakładu Oczyszczania Miasta w Świdnicy, patronat medialny – Radio Żnin.

W konkursie wzięły udział następujące szkoły:

- Zespół Szkół Specjalnych ze Żnina,

- Zespół Szkół Specjalnych z Szubina,

- Zespół Szkół Specjalnych im M. Kotańskiego z Inowrocławia,

- Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy z Bydgoszczy,

- Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy im. J. Korczaka z Wągrowca.

Cele konkursu:

- Propagowanie postaw i wrażliwości proekologicznych wśród młodzieży

- Kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko.

- Rozwijanie świadomości dotyczącej konieczności powtórnego wykorzystywania odpadóa.

- Pogłębienie oraz usystematyzowanie wiedzy z zakresu geografii oraz ekologii.

- Rozwijanie zainteresowań uczniów.

- Dostrzeganie niekorzystnych zmian zachodzących w najbliższym środowisku.

- Określanie sposobu zapobiegania tym zmianom.

Każdą szkołę reprezentowało troje uczniów, którzy wcześniej otrzymali zestaw 61 pytań z kluczem. Konkurs składał się z 2 części – teoretycznej i ekspresyjnej (plastyczno – technicznej). W części teoretycznej każdy z uczestników rozwiązywał samodzielnie test, składający się z 25 pytań z zakresu geografii i ekologii, a zagadnienia były wybrane z zestawu pytań. Liczba punktów otrzymanych z testu została zsumowana z punktami pozostałych reprezentantów szkoły. W części ekspresyjnej uczniowie wykonywali zadanie zespołowo, a tematyka dotyczyła potrzeby powtórnego wykorzystania odpadów. Każda drużyna przygotowała hasło zachęcające do segregacji odpadów i potrzeby ich powtórnego wykorzystania. Po wykonaniu zadań, zespoły prezentowały swoje prace i hasła. Prace były oryginalne a hasła pomysłowe. Trudno było wyłonić faworytów, dlatego komisja przyznała równą ilość punktów. O zajęciu miejsc zadecydowała punktacja zdobyta w części teoretycznej.

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych ze Żnina, drugie miejsce uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego z Wągrowca, a trzecie miejsce uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych z Szubina.

Organizatorami konkursu były: mgr Aneta Szypowska, mgr Katarzyna Gwiazda, mgr Katarzyna Kurek, mgr Anna Mróz.


FOTOREPORTAŻ Z KONKURSU - PROSZĘ KLIKNĄĆ W TEN TEKST

II Międzyszkolny Integracyjny Przegląd Profilaktyczny pt. „W zgodzie z innymi”
WYDARZENIA 2013/2014

20.05.2014 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie odbył się II Międzyszkolny Integracyjny Przegląd Profilaktyczny pt. „W zgodzie z innymi”. Przegląd zorganizowany był przez Zespół Szkół Specjalnych w Żninie przy współudziale Starostwa Powiatowego w Żninie, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żninie oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żninie. Działania te wpisały się w Program Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Powiatu Żnińskiego na lata 2011 – 2015. Uczestnikami przeglądu byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu żnińskiego (Szkoła Podstawowa nr 2 w Żninie, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Żninie, Zespół Publicznych Szkół nr 1 w Żninie) oraz szkół specjalnych (Zespół Placówek Specjalnych im. Janusza Korczaka w Szerzawach oraz Zespół Szkół Specjalnych w Żninie).

Celami przeglądu były:

- Upowszechnianie wiedzy na temat przeciwdziałania przemocy i agresji, kształtowanie zachowań i stylów życia korzystnych dla zdrowia psychicznego, rozwijanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych i stresujących.

- Ćwiczenie umiejętności konstruktywnego rozładowywania negatywnych emocji.

- Wskazanie na negatywne skutki przemocy oraz kształtowanie umiejętności podejmowania decyzji.

- Wskazanie na zachowania antyagresywne i wdrażanie do stosowania tych zachowań oraz kształtowanie postawy szacunku do innych.

- Rozwijanie postawy tolerancji dla inności oraz umiejętności wykorzystania muzyki do radzenia sobie z agresją.

Przebieg spotkania

1. Występ szkolnego zespołu muzycznego pod kierownictwem p. Katarzyny Siwak .

2. Przedstawienie przez zaproszone szkoły krótkich prezentacji  na temat profilaktyki przemocy (forma dowolna -plakat, scenka, prezentacja multimedialna lub inne).

3. Prezentacja metodyki bezpiecznej samoobrony przez mistrza sztuk walki vo-quyen Jarosława Kobusińskiego.

4. Poczęstunek.

5. Przeprowadzenie przygotowanych przez uczniów każdej ze szkół dowolnych zabaw integracyjnych dla wszystkich uczestników przeglądu.

news: konkursprofilaktyczny2014.jpg

Kujawsko - Pomorski Kurator Oświaty z wizytą w naszej szkole
WYDARZENIA 2013/2014

W dniu 19 maja 2014 w Zespole Szkół Specjalnych odbyło się uroczyste wręczenie raportu z ewaluacji zewnętrznej szkoły podstawowej i gimnazjum z następujących obszarów:


1.    Procesy edukacyjne są zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się.

2.    Uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej.

3.    Respektowane są normy społeczne.

 

Uroczystość odbyła się przy udziale władz oświatowych – Kujawsko Pomorskiej Kurator Oświaty pani mgr Anny Łukaszewskiej, Wicestarosty Żnińskiego Pana mgr Andrzeja Hłonda. Obecne były wizytujące szkołę: wizytator Pani Dorota Rama i st. wizytator Pani Anna Borysiak.

Wśród licznych gości byli dyrektorzy żnińskich placówek oświatowych oraz instytucji współpracujących.  Wręczony raport zawierał oceny bardzo wysokie i wysokie, co świadczy o bardzo dobrej pracy szkoły w badanych obszarach.

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie mgr Grzegorz Koziełek z satysfakcją przyjął raport i w wystąpieniu stwierdził, że tak wysokie oceny są potwierdzeniem wysokiej jakości pracy kierowanej przez niego placówki i stanowią uznanie dla całego zespołu.  Następnie uczniowie i nauczyciele przedstawili wspólny program artystyczny „Na  pałucką nutę”, w którym opierając się o teksty Mirosława Binkowskiego w zabawny sposób zostały zaprezentowane sceny rodzajowe i piosenki Pałuk.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na poczęstunek do pięknie zastawionych pałuckich stołów.

news: wreczenieraportu.jpg

FOTOREPORTAŻ Z UROCZYSTOŚCI - PROSZĘ KLIKNĄĆ W TEN TEKST

Uroczystość z okazji kanonizacji Jana Pawła II
WYDARZENIA 2013/201430 kwietnia uczniowie naszej szkoły wraz z chórem pod kierunkiem p. Beaty Różańskiej przedstawili spektakl "Recepta na świętośc według Jana Pawła II". Jego celem było uczczenie wyniesionego na ołtarze papieża Polaka, Św. Jana Pawła II. Tą inscenizacją młodzież chciała uzyskac odpowiedź na pytanie , co spowodowało, że papież z Polski stał się osobą pełną świętości, a także przekazac ideę że świętośc jest dla każdego, że każdy może tego doświadczyc, że jest to możliwe. Wielu urzekła scena z ptakami, które stopniowo uwalniały sie z sideł. Miało to znaczenie symboliczne, że dobrym
życiem, również poprzez swoją niepełnosprawnośc możemy wznieśc się w górę. Przy tej okazji pan dyrektor Grzegorz Koziełek oraz proboszcz ks.proboszcz Stanisław Talaczyński podzielili się własnymi refleksjami na temat świętego J P II.
Na koniec uroczystości uczniowie zaprezentowali krótkie przedstawienie obrazujące wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja .

Na specjalne zaproszenie ks. proboszcza Stanisława , we wtorek 20 maja po wieczornej mszy św., grupa uczniów wystąpiła w kosciele pw.NMP Królowej Polski w Żninie z inscenizacją przypominającą osobę papieża Jana Pawła II. Swoim występem młodzież przypomniała przesłanie świętego papieża ,ale także wskazała na to jak dążyc do świętości. Cieszymy się, że zostaliśmy przez zgromadzoną publicznośc  przyjęci bardzo serdecznie i ciepło, a oklaskom nie było końca.


Zlot harcerzy NS w Dęblinie
WYDARZENIA 2013/2014
Drużyna nasza wzięła udział w zlocie tym, który odbył się w dniach 8 - 11 maja na terenie jednostki wojskowej w Twierdzy Dęblin. Harcerze zapoznali się z życiem codziennym żołnierzy. Zaprezentowano im sprzęt wojskowy, brali udział w desancie przez Wisłę wojskowymi amfibiami, w ćwiczebnym rozminowywaniu terenu, udzielaniu pierwszej pomocy, zajęciach sportowych, grze terenowej.
Kolejna edycja konkursu Mistrz Klawiatury
WYDARZENIA 2013/2014

Dnia  7 maja  2014 uczniowie Szkoły Przysposabiającej do pracy brali udział w Międzyszkolnym konkursie dla szkół PDP w Karnowie patronatem  Starosty nakielskiego „Mistrz klawiatury”.

Hasło przewodnie tegorocznego konkursu  „Zdrowie na co dzień” Uczniowie przepisywali tekst na komputerze z załączoną grafiką oraz rozwiązywali quiz. Było to wspaniałe spotkanie z koleżankami i kolegami z różnych szkół m .im. Karnowa , Bydgoszczy ,  Kcynii , Chojnic, Szubina , Koronowa.

Dziękujemy za możliwość wspólnej zabawy i do zobaczenia.

Uczniów do konkursu przygotowały:

M. Dytman i E. Żółkowska

W świątecznym nastroju
WYDARZENIA 2013/2014

W dniu 10 kwietnia 2014 roku odbyło się coroczne integracyjne spotkanie związane ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi   "W świątecznym nastroju" . W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas " życia " Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Szkoły Przysposabiającej Do Pracy. Uczestnicy wykonywali zadania nawiązujące do tradycji świątecznych, na koniec wspólnie przygotowali prace plastyczne zatytułowane " Kolorowe pisanki ".

Organizacją spotkania zajęły się nauczycielki: Ewa Dobosz i Monika Kuras

news: wswiatecznymnastroju.JPG

Pokaz dogoterapii przy współpracy Fundacji Pomocy Terapeutycznej ,,Cane pro Humano” z Bydgoszczy
WYDARZENIA 2013/2014

Dnia 4 kwietnia 2014 w naszej szkole odbył się po raz kolejny pokaz dogoterapii przy współpracy Fundacji Pomocy Terapeutycznej ,,Cane pro Humano” z Bydgoszczy. W zajęciach uczestniczyli najmłodsi uczniowie z zespołów edukacyjno-terapetycznych oraz dzieci mające nauczanie indywidualne. Dogoterapia najbardziej efektywna jest w rehabilitacji dzieci, ze względu na "ukrycie" ćwiczeń rehabilitacyjnych w formie zabawy z psem. Daje również dobre efekty w terapii osób chorych, samotnych i starszych. Działanie w tym przypadku przede wszystkim polega na nawiązaniu psychicznej więzi ze zwierzęciem, co przyspiesza leczenie lub ułatwia przejście choroby. Zajęcia przeprowadzone w naszej szkole pomagają ćwiczyć i rozwijać umiejętności potrzebne do przywrócenia sprawności, rozwijają spostrzegawczość, kształtują umiejętności, zwiększają skupienie uwagi, uczą samodzielności oraz dają uczniom dużo pozytywnych przeżyć. Czynnik emocjonalny, który towarzyszy takim zajęciom jest niezwykle istotnym elementem dogoterapii i to on właśnie w dużej mierze decyduje o skuteczności działań, jak i o popularności tej metody. Pies stwarza wspaniałą motywację do podejmowania konkretnych działań. Żmudne, często nudne i wielokrotnie powtarzane ćwiczenia stają się w obecności psa przyjemnością i zabawą.

GALERIA ZDJĘĆ Z DOGOTERAPII - PROSZĘ KLIKNĄĆ TEN NAPIS

 Z fundacją od lat współpracują panie Aneta Golczyk-Szypowska  i Anna Jaworska.

kiermasz wiosenno - świąteczny
WYDARZENIA 2013/2014

UWAGA !!!

 

Dnia 8 kwietnia od godziny 8.30 uczniowie klas PDP serdecznie zapraszają na kiermasz

wiosenno – świąteczny.

DZRZWI OTWARTE
WYDARZENIA 2013/2014
news: dzwiotwarte.JPG
Strona 39 z 58 << < 36 37 38 39 40 41 42 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2021/2022
kontakt:
jawor.antom@gmail.com