STRONA GŁÓWNA · FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza" · BIP · KONTAKT · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · RODO 29-03-2024 16:59:47
Nawigacja


WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

Oferta zajęć dla dzieci z diagnozą autyzmu

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza"


Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
55 Lecie Nieprzetartego Szlaku
Wydarzenia 2012/2013

24 maja 2013 roku 17 Drużyna Harcerska NS im. Janusza Korczaka, działająca w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie brała udział w Chorągwianych obchodach 55- lecia Nieprzetartego Szlaku w Bydgoszczy.

Do uroczystości harcerze wraz z instruktorami phm Grażyną Sawicką, phm Teresą Paradowską, dh Tomaszem Jaworskim i nauczycielką muzyki mgr Katarzyną Siwak przygotowywali się sumiennie.   Zespołu Szkół Specjalnych reprezentował również Dyrektor Pan Grzegorz Koziełek oraz długoletnia emerytowana  instruktorka harcmistrzyni Janina Popielarz.

Drużyna ze Żnina rozśpiewała zebranych na sali instruktorów i zaproszonych gości oraz zaprezentowała scenki z życia harcerskiego, a harcerskimi okrzykami uświetnili ceremonię wręczania licznych odznaczeń i wyróżnień.

Wśród docenionych podczas Jubileuszu znaleźli się aktywni instruktorzy działający w drużynach NS oraz przyjaciele harcerzy i osób niepełnosprawnych

            Brązowy krzyż za zasługi dla ZHP z rąk druhny Komendant Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP , harcmistrzyni Lucyny Andrysiakotrzymała otrzymała m. in. phm Grażyna Sawicka, a wiceprezes Kujawsko- Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK hm Grzegorz Kruk wręczył druhnie phm Teresie Paradowskiej brązowy medal za zasługi dla Ligi Obrony Kraju.

            W obchodach udział wzięli zaproszeni goście m. in. instruktorzy seniorzy, komendanci Hufców, prezesi towarzystw i stowarzyszeń pracujących na rzecz osób niepełnosprawnych, takich jak Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenie Dum Spiro Spero i wiele innych.

Byli też zaproszeni goście z Powiatu Żnińskiego: pan wicestarosta mgr Robert Luchowski, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych mgr Grzegorz Koziełek i pani prezes Stowarzyszenia Sympatyków Harcerstwa Żnińskiego mgr Ewa Piwecka.

W imieniu zaproszonych gości, głos zabrał pan starosta, który powiedział o znaczeniu harcerstwa, a zwłaszcza Nieprzetartego Szlaku w wychowaniu i rozwoju dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami. W swoim wystąpieniu  życzył wszystkim  instruktorom wielu sukcesów w tej trudnej, a tak bardzo potrzebnej pracy. Uwieńczeniem uroczystości było wręczenie gościom pięknych upominków, wykonanych przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie, pod kierunkiem  nauczycieli   mgr Liliany Kwaśniewskiej, mgr Dominiki Piechowiak, mgr Małgorzaty Dytman i mgr Elżbiety Ziółkowskiej.

            Obchody 55-lecia NS dokumentowane były licznymi zdjęciami a migawki występów 17 DH NS można było zobaczyć w wieczornych Zbliżeniach emitowanych w Telewizji Bydgoszcz 24 mają.

            Uroczystości w Bydgoszczy były znakomitą formą integracji wielu pokoleń Nieprzetartego Szlaku.

news: 55ns.jpg
III Przegląd Twórczości Literatury Dziecięcej „Słowa niosą radość”
Wydarzenia 2012/2013

Dnia 23 maja 2013 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie odbył się III Przegląd Twórczości Literatury Dziecięcej „Słowa niosą radość”. W tym roku prezentowano wiersze Marii Konopnickiej.

Do udziału w Przeglądzie organizatorzy zaprosili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Zespołu Publicznych Szkół nr 1 w Żninie, uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Niepublicznych w Bożejewicach, przedszkolaków z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek N.P. N.M.P im. Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego oraz przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Żninie. W Przeglądzie brali też udział uczniowie z ZSS w Żninie.

Przegląd otworzył występ Szkoły Przysposabiającej Do Pracy. Młodzież zaprezentowała wiersz „Stefek Burczymucha” w niekonwencjonalnej formie – rapując jego treść. Następnie odbył się konkurs. W kategorii przedszkola pierwsze miejsce zajął Gabriel Malak z Przedszkola Sióstr Służebniczek, drugie Iga Kończal również z tego samego przedszkola, a trzecie Antonina Marynowska z Przedszkola Miejskiego nr 2. W kategorii szkoły przyznano trzy pierwsze miejsca, które zajęły Zuzanna Karamol i Julia Kurek ze Szkoły Podstawowej nr oraz Kinga Wiśniewska z ZSS. Trzy drugie miejsca, które zajęły Julia Pałecka z Zespołu Szkół Niepublicznych w Bożejewicach, Oliwia Sowa ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Aleksandra Plewa z ZSS. Przyznano dwa miejsca trzecie, które zajęli Maja Piekarska ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Damian Liskowski z ZSS. Otrzymali oni dyplomy i nagrody. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia z nagrodami za udział w III Przeglądzie Literatury Dziecięcej. Zaproszonym placówkom wręczono podziękowania.

Przegląd zakończył się występem Filharmonii. Organizatorkami Przeglądu były nauczycielki Sylwia Najkowska, Małgorzata Małecka, Katarzyna Siwak i Maria Niedźwiedzka.


news: slowaniosaradosc2013.jpg

Międzyszkolny Konkurs Geograficzno- Ekologiczny „ Nasza Planeta”
Wydarzenia 2012/2013

Dnia 21 maja 2013 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie,  odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Geograficzno – Ekologicznego „Nasza Planeta”. Tegoroczna edycja realizowana była pod hasłem „Woda źródłem życia”. Konkurs miał na celu propagowanie postaw proekologicznych wśród młodzieży, pogłębienie i usystematyzowanie wiedzy z zakresu geografii oraz ekologii. Ważnym elementem spotkania była integracja młodzieży z różnych placówek szkolnictwa specjalnego. W konkursie wzięły udział zespoły z pięciu szkół.

           Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę podczas testu, w części ekspresyjnej  konkursu (plastyczno – technicznej), wykonywali modele statków. Każdy z modeli został „wyposażony” w hasła proekologiczne mające na celu przedstawienie problemu związanego z zanieczyszczeniem wód oraz zachęcenie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowisk wodnych. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Zespół Szkół z Koronowa, drugie Zespół Szkół ze Żnina, trzecie Ośrodek Szkolno Wychowawczy z Wągrowca. Konkurs został zorganizowany dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Żninie, które objęło honorowy patronat nad konkursem. Sponsorem nagród był również bank spółdzielczy w Żninie. Patronat medialny nad konkursem objął tygodnik „Pałuki”.


news: naszaplaneta2013.JPG

 

news: naszaplaneta20132.JPG

 

V JUBILEUSZOWY OGÓLNOPOLSKI INTEGRACYJNY ZLOT DRUŻYN HARCERSKICH ZHP NS DĘBLIN
Wydarzenia 2012/2013

Harcerze z 17 Drużyny Nieprzetartego Szlaku z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie wzięli udział w V JUBILEUSZOWYM  OGÓLNOPOLSKIM INTEGRACYJNYM  ZLOCIE DRUŻYN HARCERSKICH ZHP NS DĘBLIN 2013 - „POLSKIE DROGI DO WOLNOŚCI-150 ROCZNICA POWSTANIA STYCZNIOWEGO”

Zlot odbył się w  dniach 16-19 maja 2013 r. na terenie 1 Batalionu Drogowo Mostowego im. gen. Romualda Traugutta w Dęblinie – na terenie Twierdzy Dęblińskiej.

Na Zlot drużyna w liczbie 8 harcerzy i 3 instruktorów ZHP NS Grażyna Sawicka, Teresa Paradowska i Tomasz Jaworski udała się ze Żnina autobusem PKS, w Bydgoszczy autobusem MPK na dworzec PKP i pociągiem jadąc przez Warszawę  na miejsce w Dęblinie. Dla osób niepełnosprawnych to nie lada wysiłek i sukces pokonać samodzielnie, bez pomocy rodziców, a tylko pod troskliwym okiem instruktorów odległość ok. 400 km

W zlocie uczestniczyły drużyny ZHP Nieprzetartego Szlaku wszystkich środowisk harcerskich, gromady zuchowe, wychowankowie Świetlic Środowiskowych, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej. Drużyny wykonały zadanie przedzlotowe o nagrodę Dowódcy 1 BDM w Dęblinie - portret gen. Romualda Traugutta w formacie

W Dęblinie spotkało się 208 uczestników – zuchów, harcerzy i Instruktorów.


news: DEBLIN20131.jpg


news: DEBLIN20132.jpg

 

Każdy dzień rozpoczynał się zgodnie z  obrzędowością harcerską - apelem. Dla naszych przybocznych to niezwykłe przeżycie meldować drużynę przed tak licznie zebranymi na placu apelowym.

Piątek był dniem na zakwaterowanie, apel inauguracyjny i integrację środowisk  poprzez wspólną harcerską zabawę, pląsy i śpiewy przy ognisku.

Dzień drugi to niezapomniane dla wszystkich uczestników  chwile pod troskliwym okiem żołnierzy. Poznaliśmy historie jednostki, zobaczyliśmy ważne historyczne miejsca Twierdzy „Dęblin”. Największe wrażenie zrobiło na wszystkich uczestnikach to, że mogliśmy znaleźć się na wozie transportowym PTS amfibia i uczestniczyć w manewrach na lądzie i rzece Wiśle. Amfibia to pojazd przystosowany konstrukcyjnie do poruszania się po powierzchni lądu i wody, używane głównie przez wojsko i służby ratownicze. Może również  służyć do desantu.

Po południu drużyny uczestniczyły w konkurencjach sportowych oraz wzięli udział w pokonaniu wojskowej ścieżki zdrowia.

Trzeci dzień to wycieczka pod hasłem   „Lubelskie jest tak piękne, że się w nim zakochasz i powrócisz” Harcerski Rajd na dostosowanych do niepełnosprawności I trasa light (3,5 km) Bochotnica – Kazimierz Dolny n. Wisłą-trasa II trasa dla drużyn sprawniejszych (12 km).Puławy - Bochotnica - Kazimierz Dolny n. Wisłą – Mięćmierz. Po kolacji chwile dla nowych znajomych.

Czwartego dnia po uroczystym apelu, mszy świętej Drużyna ze Żnina wróciła do domu na Ziemię Pałucką i stwierdziła „Dęblin jest wspaniały …”

Udział w konkursie "Mistrz klawiatury" w Karnowie
Wydarzenia 2012/2013Dnia 9 maja 2013 uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy brali udział w IV edycji międzyszkolnego konkursu informatycznego "Mistrz klawiatury" w Karnowie.
W konkursie uczestniczyli uczniowie ze szkół w Kcyni, Chojnicach, Bydgoszczy, Karnowa i Żnina. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy III PDP.
Zawodnicy mieli za zadanie przepisanie na komputerze tekstu i rozwiązanie quizu dotyczącego bezpieczeństwa w czasie pracy oraz ułożenie puzzli ze znaków informacyjnych.
W konkursie zajęliśmy II miejsce! Z nowopoznanymi kolegami spędziliśmy miło czas. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję konkursu.
Do konkursu uczniów przygotowywali nauczyciele: Małgorzata Dytman, Elżbieta Ziółkowska i Tomasz Jaworski
Dogoterapia
Wydarzenia 2012/2013

Dnia 22 kwietnia 2013 odbyło się spotkanie z przedstawicielami fundacji Cane Pro Humano, którzy od lat współpracują z Zespołem Szkół Specjalnych w Żninie.

W zajęciach rehabilitacyjnych brało udział około 30 uczniów, dla których spotkania z dogoterapią są szansą na oswojenie się z lękami przed zwierzęciem, wyzwalają pozytywne emocje oraz pozwalają na wszechstronny rozwój w innej sytuacji niż typowy system klasowo – lekcyjny.

Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w wielu rodzajach ćwiczeń i zabaw. Spotkanie było jednym z elementów realizowanego w szkole projektu dotowanego grantem Starostwa Powiatowego w Żninie pt: „Aktywna rehabilitacja”. W działania zaangażowali się autorzy grantu: Anna Jaworska, Anna Muzykiewicz, Tomasz Jaworski oraz współpracowała z nimi pani Aneta Golczyk Szypowska.


news: dogot.jpg

Międzyszkolny przegląd o tematyce profilaktycznej "Stres pod kontrolą"
Wydarzenia 2012/2013

Dnia 18 kwietnia 2013 w ZSS w Żninie odbył się integracyjny międzyszkolny przegląd o tematyce profilaktycznej "Stres pod kontrolą". W przeglądzie udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie, Zespołu Szkół Specjalnych z Karnowa, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego z Wągrowca, Szkoły Podstawowej nr 2, Zespołu Szkół Publicznych nr 1, Gimnazjum Publicznego nr 1 w Żninie. Uczniowie zaprezentowali plakaty, scenki tematyczne, prezentacje dotyczące sposobów radzenia sobie ze stresem. Grupa uczniów z Koła Teatralnego z Gimnazjum Publicznego nr 1 w Żninie pod kierunkiem pani Bernadety Kłonieckiej przedstawiła pantomimę pt: "Walczę o siebie", następnie uczniowie mieli możliwość lepienia w glinie na profesjonalnym kole garncarskim z panią Marią Ślęzak. Uczniowie ponadto wzięli udział w zabawach integracyjnych. 

Spotkanie odbyło się m. in. w ramach projektu promującego zdrowie psychiczne i zapobiegającego chorobom psychicznym.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Starostwo Powiatowe Żnin, Zespół Szkół Specjalnych w Żninie, Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Żninie i Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Żninie.

news: stres.jpg

Apel z okazji rocznicy śmierci Jana Pawła
Wydarzenia 2012/2013

11 kwietnia w Zespole Szkół Specjalnych odbyła się wzruszająca uroczystość upamiętniająca 8 rocznicę śmierci Jana Pawła II. W montażu słowno  – muzycznym uczniowie wspominali „Wielkiego Polaka” – Papieża pielgrzyma i orędownika. Apel uświetnił występ gościa specjalnego – Chóru im. Stanisława Moniuszki pod batutą pani Beaty Różańskiej, który kilka utworów z szerokiego wachlarza swojego repertuaru zadedykował Ojcu Świętemu. Były to między innymi utwory: „ De profundis”, „Do ojczyzny”, „W tych chwilach”, „Ave Maria””

Podczas uroczystości obecny był także ksiądz proboszcz parafii p.w. NMP Królowej Polski ks, Stanisław Talaczyński, który podkreślił, że warto uczyć się od Ojca Świętego odwagi i konsekwencji.

Cieszył Si, że młodzież pamięta jego nauki i zachęcał by pamiętała o jego przesłaniu: „Nie lękajcie się”.

Na zakończenie wspólnego spotkania cała brać szkolna z dużym zaangażowaniem zaśpiewała ulubioną pieśń błogosławionego papieża – „Barkę”. Nad całością czuwały i program przygotowały panie Violetta Czekaj i Katarzyna Siwak.


news: apelpapiezjp2.jpg

Haft matematyczny
Wydarzenia 2012/2013Haft matematyczny to technika ozdabiania, szycia wg. określonego wzoru. Stosuje się go głównie do tworzenia wzorów na kartce papieru.
Aby wykonać haft potrzebujemy: papier techniczny, nici zwykłe lub rozdzielona mulina, cienka igła, taśma klejąca, nożyczki, szpilka z grubą główką, podkładka i wzór.
     Technika ta jest bardzo przydatna przy rozwijaniu zdolności manualnych, myślenia przestrzennego, projektowania i myślenia perspektywicznego. Jest to również bardzo ciekawa technika stosowana również przy rehabilitacji.
    Prace wykonał Dariusz Baranek uczeń klasy III Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod kierunkiem nauczycielki Małgorzaty Dytman w ramach zajęć z przysposobienia do pracy.
news: pracedarka.jpg
Coroczny kiermasz Wielkanocny
Wydarzenia 2012/2013Dnia 21 marca odbył się kiermasz wielkanocno - wiosenny przygotowany przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy.
   Podczas zajęć uczniowie przygotowali różne dekoracje świąteczne. Można było kupić: kartki wielkanocne, stroiki, wianki, koszyczki z orzechów i wiele innych.
Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród oglądających i kupujących.

Prace zostały przygotowane pod kierunkiem nauczycielek: M. Dytman, L. Kwaśniewskiej, D. Piechowiak - Jasińskiej, E. Ziółkowskiej.
news: kiermasz2013.jpg
Wycieczka do Radia Żnin
Wydarzenia 2012/2013

W dniu  28 lutego br. uczniowie klas I - III gimnazjum życia i  I -III PDP wraz z wychowawcami byli na wycieczce w Radio Żnin. Młodzież poznała charakter pracy radiowców, uczniowie zobaczyli studio radiowe, uczestniczyli w nagraniu „ wejściu na żywo”, mieli możliwość nagrania swoich pozdrowień, które  później  były wyemitowane. Uczniowie zadawali dużo pytań na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni i podekscytowani.

      Opiekunami wyjścia do radia były nauczycielki: Ewa Dobosz, Dominika Piechowiak-Jasińska i Małgorzata  Dytman

 
news: radioznin.JPG

Strona 42 z 58 << < 39 40 41 42 43 44 45 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2021/2022
kontakt:
jawor.antom@gmail.com