STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · KONTAKT · RODO 24-11-2020 07:33:23
Nawigacja

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

LINKOWNIA
SZUKAJ NA STRONIE

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO SZK. PODSTAWOWEJ
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO GIMNAZJUM

UCZNIOWIE I RODZICE - NAUCZYCIELOM
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Spotkanie z panem Józefem Szpilskim - Kapitanem Żeglugi Wielkiej
WYDARZENIA 2007/2008
W spotkaniu wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły. Kapitan opowiedział dzieciom i młodzieży, jak został marynarzem. Przedstawił swoją karierę począwszy od chrztu morskiego, zabawiał opowieściami o swoich morskich przygodach podczas dalekich wypraw. Pokazał fotografie z różnych miejsc świata, w których przebywał, opowiadał o statkach, na których pływał. Dzieciom biorącym udział w konkursach rozdawał prezenty.

Po spotkaniu z kapitanem odbył się turniej międzyklasowy zorganizowany w ramach grantu oświatowego "Gry i zabawy jako alternatywa ucieczki od nałogów" przygotowany przez nauczycieli Aleksandrę i Piotra Przywarów.

Spotkanie z Kapitanem Żeglugi Wielkiej - zobacz foto - kliknij tutaj!
Dzień Ziemi i Powiatowy Przegląd Piosenki Ekologicznej w Kcyni - 2008
EKOLOGIA
Dnia 29 maja 2008 roku klasy III, IV, V i VI Szkoły Podstawowej brały 
udział w I Powiatowym Przeglądzie Piosenki Ekologicznej w Kcyni
zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w tymże mieście, pod
patronatem Starosty Nakielskiego. W przeglądzie brały udział szkoły
specjalne i masowe z powiatu nakielskiego oraz gościnnie nasza szkoła.
Uczniowie przygotowani przez panie: Janinę Witkowską i Teresę Paradowską
zaśpiewali dwie piosenki: "Nie zabierajcie nam" ze śpiewnika
ekologicznego i piosenkę autorską napisaną przez panią Teresę "Apel o
ochronę przyrody". Piosenki nagrodzone zostały gromkimi brawami. Nasz
zespół "Ekoludki" otrzymał wyróżnienie i specjalną nagrodę Starosty
Nakielskiego. Dzięki temu przeglądowi jesteśmy bogatsi o nowe
doświadczenia i przyjaźnie, a szkoła zyskała dwa odtwarzacze DVD.
Potem uczniowie brali udział w sadzeniu drzewek na terenie naszej szkoły.
„Masz pomysł - podziel się posiłkiem” informacje o projekcie
Masz pomysł - podziel się posiłkiem

Nasza szkoła znalazła się wśród 32 placówek w Polsce, które otrzymały 5 tysięcy złotych z programu grantowego firmy DANONE na wsparcie najlepszych pomysłów na dożywianie dzieci i młodzieży.

Głównym celem tego programu jest wyeliminowanie niedożywienia wśród dzieci i młodzieży naszej placówki .W ramach projektu będą zorganizowane warsztaty, które mają poszerzyć wiedzę naszych podopiecznych dotyczącą zdrowego odżywiania, wsparcie aktywności fizycznej i kształtowanie umiejętności niezbędnych do utrzymania zdrowia i kondycji fizycznej.

Realizację projektu pt. „Rozgrywki z Danonem” rozpoczęliśmy 2 stycznia 2008r. , a zakończymy 30 czerwca 2008r.

24 stycznia 2008r. uczniowie spotkają się z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Jadownikach Rycerskich przy pomocy, których dzieci i młodzież będą przygotowywać potrawy kuchni regionalnej Pałuk.

W lutym smakołyki kuchni regionalnej zostaną opisane, a przepisy na te potrawy znajdą się w kalendarzu, nad wykonaniem którego czuwać będzie pani mgr Elżbieta Ziółkowska

W marcu pani mgr Janina Witkowska przeprowadzi zajęcia warsztatowe pt. „Zdrowie na talerzu”, a w kwietniu pani mgr Wioletta Łożyńska będzie wspólnie z uczniami przygotowywała sałatki owocowe i surówki warzywne.

W maju pani Magdalena Czaplicka-Wodyńska, zorganizuje konkurs plastyczny pt. „Zrobiłem to dla siebie”. W którym dzieci i młodzież wybiorą trzy najładniejsze prace i przekażą je firmie DANONE.

W czerwcu kulminacyjnym punktem projektu będzie integracyjny dzień sportu, w którym wezmą udział reprezentanci każdej z klas rywalizując między sobą w atrakcyjnych konkurencjach sportowych. Zwycięska reprezentacja klasy otrzyma tytuł „NAJBARDZIEJ SPRAWNEJ FIZYCZNIE KLASY W SZKOLE”.

Na zakończenie dnia sportu reprezentacja uczniów naszej szkoły, pod okiem pana mgr Piotra Przywary, rozegra mecz piłki nożnej z KS Pałuczanka Żnin.

Foto z przeprowadzonych działań - kliknij tutaj!

Koordynator projektu- Magdalena Czaplicka-Wodyńska

Konkurs Poezji Religijnej zorganizowany przez Zespół Szkół w Szubinie
WYDARZENIA 2007/2008


news: konkursreligijnyszubin.jpg 22 kwietnia (wtorek) 2008r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej edycji Konkursu Poezji Religijnej zorganizowanym przez Zespół Szkół w Szubinie.
Konkurs adresowany był dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Wzięło w nim udział 21 uczestników z czterech placówek - Zespoły Szkół ze Żnina, Szubina, Kcyni i Karnowa.
Celem głównym konkursu było:
- rozwijanie twórczości religijnej dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem piękna zawartego w Psalmach,
- uwrażliwienie na piękno poezji,
- propagowanie postaw religijnych,
- integracja środowisk szkolnych.

W wyniku rozstrzygnięcia konkursu I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła uczennica naszej szkoły Agnieszka Drzażdżyńska. W nagrodę otrzymała pięknie ilustrowaną Biblię multimedialną oraz pamiątkowy dyplom. Pozostali uczestnicy (uczniowie wszystkich placówek) otrzymali książki o tematyce religijnej i dyplomy. Do konkursu uczniów przygotowała pani Violetta Czekaj.

Międzyszkolny konkurs Geograficzno - Ekologiczny "Nasza Planeta"
EKOLOGIA
17 kwietnia 2008 r. w naszej szkole został zorganizowany Międzyszkolny konkurs Geograficzno - Ekologiczny - "Nasza Planeta".
Konkurs adresowany był do uczniów gimnazjum, wzięło w nim udział 17 uczestników z 6 placówek (Zespoły Szkół Specjalnych ze Żnina, z Kcyni,
Szubina, Inowrocławia, Karnowa oraz Ośrodek Szkolno - Wychowawczy z
Szerzaw - okolice Mogilna).
Cele główne konkursu:
- propagowanie postaw proekologicznych,
- uświadamianie zagrożeń dla środowiska wynikających z działalności
człowieka,
- uwrażliwienie na piękno przyrody,
- usystematyzowanie wiedzy uczniów z zakresu geografii oraz ekologii.


news: konkurs1.jpg
Organizatorzy konkursu:
mgr Anna Mróz
mgr Katarzyna Kurek
mgr Aneta Golczyk - Szypowska
Konkurs składał się z dwóch części:
- teoretycznej w formie testu,
- plastyczno - technicznej, której celem było stworzenie rzeczy użytecznej z odpadów.
Przed przystąpieniem do wyżej wymienionych części konkursu uczestnicy wzięli udział w zabawach integracyjnych, co pozwoliło na rozładowanie zdenerwowania bardzo przejętej młodzieży oraz zintegrowanie uczestników oraz opiekunów grup.

Więcej informacji oraz foto - Kliknij tutaj!
Osoby pomagające w realizacji zadań podczas imprezy:
Pani wicedyrektor mgr Grażyna Sawicka
Pan mgr Robert Szypowski
Apel upamiętniający śmierć Ojca Świętego
WYDARZENIA 2007/2008

Dzięki uroczystej akademii, która odbyła się dnia 2 kwietnia w naszej szkole, postać Jana Pawła II stała się bliższa wielu osobom. Młodzież pod opieką pani Violetty Czekaj wspomaganej przez panie: Aleksandrę Kobusińską, Katarzynę Kurek, Anetę Golczyk – Szypowską oraz pana Tomasza Jaworskiego, przygotowała wzruszającą uroczystość przywodzącą na myśl czas sprzed trzech lat, gdy papież Jan Paweł II na oczach całego świata przechodził do Domu Ojca.

Więcej informacji oraz fotografie w galerii - Kliknij aby wejść!

Kiermasz świąteczno - wiosenny
WYDARZENIA 2007/2008

W dniu 17 marca odbył się świąteczno – wiosenny kiermasz prac uczniów szkoły przysposabiającej do pracy.
Obrazki, kartki świąteczne, pisanki, aplikacje z kurkami i wiele innych – uczniowie przygotowali podczas zajęć pod kierunkiem nauczycieli – Małgorzaty Dytman, Lilianny Kwaśniewskiej i Elżbiety Ziółkowskiej. Wszystkie upominki o ozdoby można było zakupić po bardzo atrakcyjnych cenach. Nauczycielki są zadowolone, że wykonane przez uczniów prace cieszyły się dużym powodzeniem wśród kupujących i oglądających.

news: kiermasz20081.JPG news: kiermasz20082.JPG
Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt Lipno 2008
SPORT
26.02.2008r. Nasza drużyna w składzie: Weronika Kwaśnik, Sylwia Augustyniak, Joanna Skibińska, Agnieszka Rutkowska, Izabela Molecka, Paulina Mikołajczak, Kamila Żrałka, Daria Chmal wraz z opiekunem – panią Aleksandrą Przywara – pojechała na Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt Lipno 2008. Drużyna nasza zdobyła IV miejsce – puchar oraz dyplom.

news: sporthalowapilka082.jpg   news: sporthalowapilka081.jpg
Edukacja zdrowotna - „Zdrowie na talerzu”
Masz pomysł - podziel się posiłkiem

W dniu 7 marca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja programu profilaktycznego przeznaczonego dla uczniów szkoły podstawowej pt: „Zdrowie na talerzu”. Program realizowany jest w ramach edukacji prozdrowotnej już po raz piąty (od 2003 roku). Autorkami i realizatorkami programu są nauczycielki: Janina Witkowska, Aleksandra Kobusińska i Małgorzata Dytman.

W tym roku działania skierowane na promowanie zdrowia i zdrowego stylu życia realizowane były w ramach projektu grantowego Danone „Masz pomysł – podziel się posiłkiem”, którego pomysłodawczynią jest pani Magdalena Czaplicka – Wodyńska.

W trakcie trwania zajęć uczniowie z pomocą nauczycielek przygotowali wiele smacznych i zdrowych – posiłków. Zapoznali się i utrwalili zasady higieny podczas przygotowywania i spożywania posiłków.

Wszystkim smakowały przygotowane pyszności: Ciasto „murzynek”, tosty z dżemem, zapiekanki, chleby wypiekane w trakcie zajęć. Oczywiście nie mogło też zabraknąć posiłku mlecznego – pysznego kefiru z owocami. Na koniec zajęć uczniowie rozwiązywali zagadki z zakresu „higiena i zdrowie” oraz „owoce i warzywa”.

Autorkom programu zależy, by w przyjemny sposób uczniowie zapamiętali, że zdrowie jest najważniejsze

news: zdrowienatalerzu20081.JPG news: zdrowienatalerzu20082.JPG


II MIEJSCE NA POWIATOWEJ OLIMPIADZIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
SPORT

II MIEJSCE NA POWIATOWEJ OLIMPIADZIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W sobotę, 8 grudnia 2007 roku, w hali sportowej w Gąsawie, odbyła się V Edycja Powiatowej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych.


Więcej informacji oraz foto z imprezy - kliknij tutaj!

Warsztaty Sportowe pt: „Sport radością życia”
SPORT

W dniu 10.09.2007 odbyły się Warsztaty Sportowe pt: „Sport radością życia” w ogrodzie Sufraganii w Żninie. Impreza zorganizowana była przez księdza Bogumiła Czulińskiego. W imprezie więły udział klasy Szkoły Przyspasabiającej do Pracy pod opieką pań: E. Ziółkowskiej oraz A. Przywara.

Strona 43 z 46 << < 40 41 42 43 44 45 46 >
Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2019/2020
kontakt:
jawor.antom@gmail.com