STRONA GŁÓWNA · FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza" · BIP · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · RODO 13-07-2024 00:52:13
Nawigacja


WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

Oferta zajęć dla dzieci z diagnozą autyzmu

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza"


Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA


Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Edukacja zdrowotna - „Zdrowie na talerzu”
Masz pomysł - podziel się posiłkiem

W dniu 7 marca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja programu profilaktycznego przeznaczonego dla uczniów szkoły podstawowej pt: „Zdrowie na talerzu”. Program realizowany jest w ramach edukacji prozdrowotnej już po raz piąty (od 2003 roku). Autorkami i realizatorkami programu są nauczycielki: Janina Witkowska, Aleksandra Kobusińska i Małgorzata Dytman.

W tym roku działania skierowane na promowanie zdrowia i zdrowego stylu życia realizowane były w ramach projektu grantowego Danone „Masz pomysł – podziel się posiłkiem”, którego pomysłodawczynią jest pani Magdalena Czaplicka – Wodyńska.

W trakcie trwania zajęć uczniowie z pomocą nauczycielek przygotowali wiele smacznych i zdrowych – posiłków. Zapoznali się i utrwalili zasady higieny podczas przygotowywania i spożywania posiłków.

Wszystkim smakowały przygotowane pyszności: Ciasto „murzynek”, tosty z dżemem, zapiekanki, chleby wypiekane w trakcie zajęć. Oczywiście nie mogło też zabraknąć posiłku mlecznego – pysznego kefiru z owocami. Na koniec zajęć uczniowie rozwiązywali zagadki z zakresu „higiena i zdrowie” oraz „owoce i warzywa”.

Autorkom programu zależy, by w przyjemny sposób uczniowie zapamiętali, że zdrowie jest najważniejsze

news: zdrowienatalerzu20081.JPG news: zdrowienatalerzu20082.JPG


II MIEJSCE NA POWIATOWEJ OLIMPIADZIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
SPORT

II MIEJSCE NA POWIATOWEJ OLIMPIADZIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W sobotę, 8 grudnia 2007 roku, w hali sportowej w Gąsawie, odbyła się V Edycja Powiatowej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych.


Więcej informacji oraz foto z imprezy - kliknij tutaj!

Warsztaty Sportowe pt: „Sport radością życia”
SPORT

W dniu 10.09.2007 odbyły się Warsztaty Sportowe pt: „Sport radością życia” w ogrodzie Sufraganii w Żninie. Impreza zorganizowana była przez księdza Bogumiła Czulińskiego. W imprezie więły udział klasy Szkoły Przyspasabiającej do Pracy pod opieką pań: E. Ziółkowskiej oraz A. Przywara.

Spotkanie z funkcjonariuszami policji
WYDARZENIA 2007/2008

W dniu 18 lutego na zaproszenie pedagogów szkolnych Anny Muzykiewicz i Katarzyny Gwiazdy odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Żninie panią sierżant K. Szczepańską z zespołu do spraw nieletnich oraz młodszym aspirantem, dzielnicowym, panem T. Pieczyńskim.

Uczniowie klas gimnazjalnych zostali zapoznani z konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów niezgodnych z prawem. Cykl spotkań będzie kontynuowany również w szkole zawodowej i podstawowej.

news: aniepolicja20082.jpg   news: aniepolicja20081.jpg
Halowe Mistrzostwa w Piłce Nożnej Kobiet PTSS: Sprawni – Razem
SPORT

 

news: druzyna.JPG

Dnia 27.02.2007 uczennice naszej szkoły: Aurelia Rewezińska, Joanna Skibińska, Kamila Żrałka, Kamila Irek, Agnieszka Rutkowska, Izabela Molecka, Natalia Łakomska, pod opieką pani Alaksandry Przywara - wzięły udział w Halowych Mistrzostwach w Piłce Nożnej Kobiet PTSS: Sprawni – Razem” Strzelno 2007. Najlepszą zawodniczką okazała się Aurelia Rewezińska, która otrzymała zaproszenie na Mistrzostwa Polski w Halowej Piłce Nożnej Kobiet.

 

Walentynki !!!
WYDARZENIA 2007/2008

W dniu 14 lutego uczniowie klas I, II, III Szkoły Przyspasabiającej do Pracy przygotowali kiermasz walentynkowy. Można było zakupić piękne upominki walentynkowe m.in. serduszka, kartki z życzeniami, koniczynki, serwetki.

Wszystkie prace powstały podczas zajęć z przysposobienia do pracy pod kierunkiem pań: Lilianny Kwaśniewskiej oraz Małgorzaty Dytman

Kiermasz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli naszej szkoły.

news: walentynki20082.jpg   news: walentynki20081.jpg

Jasełka w naszej szkole...
WYDARZENIA 2007/2008
Zajęcia terapeutyczne – dogoterapii
WYDARZENIA 2007/2008

12 grudnia klasy szkoły podstawowej oraz gimnazjum wzięły udział w zajęciach terapeutycznych dogoterapii prowadzonych przez osoby z fundacji Cane Pro Humano.

news: dogoterapia1.jpg news: dogoterapia2.jpg
Zajęcia te odbyły się w ramach realizacji programu

 

Szkoła Bez Przemocy”


Wycieczka do fabryki ozdób choinkowych
WYDARZENIA 2007/2008

10 grudnia najmłodsi uczniowie uczestniczyli w wycieczce do zakładu produkującego ozdoby choinkowe w Gnieźnie. Uczniowie zobaczyli wszystkie etapy produkcji:

  • ogrzewanie szklanych rur oraz dmuchanie stopionego szkła,

  • srebrzalnia – miejsce, w którym w wyniku odpowiedniej reakcji chemicznej srebrzy się bombki od środka,

  • lakiernia – gdzie ozdoby uzyskują zewnętrzny kolor,

  • ręczne malowanie wzorów oraz zdobienie.

Wycieczkabyła dla uczniów bardzo ciekawa, ale zarazem pouczająca. Patrząc na śliczne i błyszczące świecidełka na choince uczniowie wiedzą już, ile pracy należy włożyć aby uzyskać taki efekt końcowy.

news: fabrykabombek.jpg news: fabrykabombek2.jpg
Mistrzostwa Województwa Kujawsko-pomorskiego w Piłce Nożnej Siedmioosobowej
SPORT

Dnia 16.05.2007 reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-pomorskiego w Piłce Nożnej Siedmioosobowej. Zawody odbyły się w Rypinie(to aż 150 km od naszej szkoły).W zawodach uczestniczyło 5 zespołów: Grudziądz, Rypin, Świecie, Kruszwica oraz nasza drużyna. Graliśmy systemem każdy z każdym. Los sprawił, że w pierwszym meczu spotkaliśmy się z późniejszym mistrzem naszego województwa któremu ulegliśmy 0:3. Ale nie załamaliśmy się i dzielnie walczyliśmy do końca turnieju o jak najwyższą lokatę. W kolejnych meczach uzyskaliśmy następujące wyniki: z ZSS w Świeciu 2:0 (bramki-2 Bartosz Kazubek), z SOSW w Rypinie 1:0 ( bramka Piortka Przybysza), z Grudziądzem 3:0 ( 2 bramki Łukasza Stachowskiego i 1 Bartka Kazubka). W końcowej klasyfikacji zajęliśmy II miejsce co jest dla nas dużum sukcesem. Ponadto trzech chłopaków z naszej drużyny zostało powołanych do reprezentacji województwa na Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej PTSS,,Sprawni Razem" rozgrywanych w Zamościu - są to Piotr Przybysz, Łukasz Stachowski oraz Daniel Słupski.

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Województwa Kujawsko-pomorskiego w Piłce Nożnej Siedmioosobowej:

1. KRUSZWICA / 2. ŻNIN / 3. RYPIN / 4. GRUDZIĄDZ / 5. ŚWIECIE

news: sportpuchar.JPG

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W LEKKIEJ ATLETYCE W SĘPÓLNIE
SPORT

Dnia 30 maja 2007 r odbyły się MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W LEKKIEJ ATLETYCE W SĘPÓLNIE. Uczniowie naszej szkoły z pełnym zaangażowaniem wzięli udział w tych zawodach...


news: sportsepolno3.jpg news: sportsepolno4.jpg

Kliknij - zobacz więcej zdjęć

Strona 57 z 59 << < 54 55 56 57 58 59 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2021/2022
kontakt:
jawor.antom@gmail.com