ZLOT ZHP NS w FUNCE
Dodane przez tj dnia 18.12.2009 11:08:32

ZLOT,  ZLOT, HARCERSKI ZLOT

CZY POGODA, CZY TEŻ DESZCZ

BAW SIĘ Z NAMI PRZYJACIELU

WIEM, ŻE CHCESZ...

 

      Już po raz drugi Druhny Grażyna Sawicka, Teresa Paradowska. Dominika Piechowiak zorganizowały wyjazd na ZLOT ZHP NS w FUNCE.

W tym roku udało się pozyskać fundusze na udział w harcerskiej przygodzie dla 20 uczestników.

Dzięki pomocy finansowej Miejskich i Miejsko-Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej w Janowcu Wielkopolskim, Żninie i  Barcinie nasi kandydaci na harcerzy wyruszyli w dniu 21 września 2009 na HARCERSKI SZLAK.

Pośród wielu atrakcji znalazły się między innymi:

·          Ognisko, na którym nasza Drużyna „zabłysła” aktywnością i znajomością wielu piosenek i pląsów harcerskich. Okazaliśmy się najlepszą, - zwycięska Drużyną w prezentacjach przygotowanego programu artystycznego na ognisko.

·          Niezapomniane chwile przeżyliśmy podczas  „Rejsu” po Jeziorze Charzykowskim na żaglówkach typu DZ. Słuchając opowieści sternika wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat żeglarstwa.

·          Kolejny dzień  to wyjazd do Chojnic na basen do Parku Wodnego.   Niczym morsy korzystaliśmy z uroków parku...

·          Wycieczka rowerowa ścieżkami i szlakami turystycznymi Borów Tucholskich, dostarczyła harcerzom niezapomnianych wrażeń wzrokowych. Piękno przyrody oraz duża ilość grzybów przy trasie wycieczki zadziwiała nas wszystkich.

·          Harcerz wszystko potrafi - krótkofalarstwo, makrama, origami i zajęcia w glinie, to także bardzo interesujące hobby, o czym przekonaliśmy się biorąc udział w warsztatach tematycznych.

·          Wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy , jaką zdobyliśmy podczas spotkania z ratownikami, została wykorzystana przez drużynę podczas BIEGU PATROLOWEGO, który podsumował nasz udział w ZLOCIE ZHP NS

 

Pełni wrażeń, nowej wiedzy i nowo zawartych znajomości i przyjaźni z innymi uczestnikami,  wróciliśmy 26 września 2009 roku do Żnina.

CHCEMY WRÓCIĆ DO FUNKI ZNÓW ZA ROK!!!

Czy tak będzie ???

Wszystko zależy także od nas?!

-  Jeśli będziemy solidnymi uczniami i zgłębimy nasza wiedzę harcerską - to na pewno nasze druhny zorganizują kolejny wyjazd.

news: Funka222.jpg   news: Funka111.jpg