Międzyszkolny Konkurs Profilaktyczny pt. "Znam zagrożenia współczesnego świata"
Dodane przez tj dnia 10.03.2010 11:13:34

    We wtorek, 9. marca 2010 r., w ramach 1. Międzyszkolnego Konkursu Profilaktycznego pt. "Znam zagrożenia współczesnego świata" uczniowie naszej szkoły wraz z gośćmi z Zespołu Szkół nr 31 z Bydgoszczy wzięli udział w konkursie wiedzy o współczesnych zagrożeniach. Organizatorkami konkursy były Grażyna Ślęzak oraz Magdalena Łukawska.

     Po zapoznaniu się z nowymi kolegami uczniowie z wielkim zaangażowaniem odpowiadali na konkursowe pytania a najlepsze drużyny zostały nagrodzone upominkami. Konkurs również uświetnili uczniowie z Bydgoszczy swoim występem tanecznym w rytmach samby.

    Kolejnym punktem programu był pokaz lepienia z gliny w wykonaniu Pani Marii Ślęzak, garncarki z Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Następnie uczniowie zakasali rękawy i samodzielnie ulepili gliniane miseczki, garnuszki, koszyczki i kubeczki.

    Konkurs okazał się nie tylko bardzo dobrą okazja do zainteresowania uczniów tematyką profilaktyki zagrożeń. Stanowił on również niepowtarzalną szansę do nawiązania nowych znajomości z bydgoskimi uczniami oraz wypróbowania swoich sił w sztuce lepienia z gliny.

news: 1.jpg  news: 2.jpg

Pełni nowych doświadczeń i wrażeń czekamy na kolejną edycję konkursu w roku 2011 - tym razem w Bydgoszczy.