Bezpieczne ferie 2018
Dodane przez tj dnia 08.02.2018 18:33:23
Bezpieczne ferie 2018
W ramach akcji „Bezpieczne ferie” dnia 6 lutego uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez Komendę Powiatową PSP w Żninie o sposobach bezpiecznego spędzania czasu podczas ferii zimowych oraz zasadach zachowania się na lodzie.
Ponadto młodzież zapoznano z materiałem związanym z akcją prewencyjną „Czad i ogień, obudź czujność”.
Uczniowie mieli również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy i użycia defibrylatora treningowego.Bezpieczeństwo na lodzie

W dniu 9 lutego uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez KPPSP w Żninie w ramach akcji Bezpieczeństwo na lodzie. Uczniom zwrócono uwagę na konieczność zachowania szczególnej ostrożności podczas zabaw na lodzie. Strażacy przestrzegali o podstawowej zasadzie: „nie ma bezpiecznego lodu na jeziorze, stawie czy rzece”. Bezpiecznie jest tylko na lodowiskach i specjalnie przygotowanych ślizgawkach. Przedstawiono także jak wygląda akcja ratownicza prowadzona z użyciem profesjonalnego sprzętu oraz w jaki sposób można ratować się we własnym zakresie w przypadku załamania się tafli lodowej pod nogami.

Życzymy wszystkim bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych.

Współorganizatorzy akcji: Magdalena Czaplicka i Dominika Piechowiak- Jasińska

Zdjęcia z działań znajdują się w galerii...
news: bezpieczneferie2018.jpg