Turniej Warcabowy „V Żnińska Wiosna Warcabowa”
Dodane przez tj dnia 06.06.2019 10:04:25

Turniej Warcabowy „V Żnińska Wiosna Warcabowa” rozpoczął się dnia 28 maja br.  o godz. 10.00 w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie (termin był przesunięty z dnia 27.04.2019 r.). Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2003 i młodsi oraz rocznik 2002 i starsi. W zawodach wzięło udział 24 warcabistów ze Żnina i Bydgoszczy (łącznie 4 drużyny, reprezentujące po 3 zawodników w swojej kategorii wiekowej). Turniej rozgrywany był poprzez eliminacje grupowe, do każdej grupy zawodnicy byli dobierani losowo. Z każdej grupy awansowało po 2 zawodników, następnie rozgrywano półfinały, a w fazie finałowej mecze „każdy z każdym”. W przypadkach równej ilości punktów stosowano partie dodatkowe.

W kategorii młodszej zwyciężyli:

I miejsce – Patryk Kijewski ZSS Żnin

II miejsce – Adam Pinkowski ZSS Żnin

III miejsce – Przemysław Smok ZSS Żnin

W kategorii starszej zwyciężyli:

I miejsce – Remigiusz Jurski ZSS Żnin

II miejsce – Adam Łuczak WTZ Promyk Żnin

III miejsce – Mateusz Smolarz 6 Branżowa Szkoła Zaw. Bydgoszcz

Patronat nad Turniejem objął Starosta Żniński, który ufundował 6 pucharów (po 3 w każdej kategorii wiekowej). Pani Dyrektor uroczyście otworzyła i zakończyła turniej oraz wręczała zwycięzcom nagrody. Turniej trwał od godziny 10 do 13.00. Zawody przebiegały w sportowej i życzliwej atmosferze. Opiekunowie i ich zawodnicy w przerwie turnieju zostali poczęstowani napojami oraz  różnymi ciastami.

Impreza warcabowa wpisała się już w stały kalendarz imprez regionalnych, i wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie i organizatorzy zawodów mają nadzieję spotkać się na następnym turnieju w przyszłym roku.

Organizatorami zawodów byli nauczyciele ZSS w Żninie: Tomasz Wierski, Piotr Przywara i Anna Kurek.

news: war3.jpg