Nagroda w konkursie ogólnopolskim dla Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie
Dodane przez tj dnia 15.06.2022 11:08:39
news: niepodleglalogotyp.jpg      news: MKiDNlogotyp.jpg

      Dnia 14 czerwca 2022 delegacja Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie odebrała w Warszawie nagrodę Dyrektora Narodowego Centrum Kultury.

Uczniowie ZSS brali udział w IV edycji ogólnopolskiego konkursu: Do Hymnu! i zdobyli nagrodę pieniężną  w wysokości dwóch tysięcy złotych.

     Szkoła znalazła się w pierwszej dwudziestce  w kraju, na 174 szkoły podstawowe startujące w konkursie. Komisja konkursowa doceniła wkład pracy, zaangażowanie, wrażenie artystyczne oraz niestandardowy pomysł prezentacji.

Nagrodę, pamiątkowe dyplomy i statuetkę odebrała w Warszawie podczas uroczystej  gali w Kinie Kultura na Krakowskim Przedmieściu pani dyrektor szkoły mgr Grażyna Sawicka.Towarzyszyły jej organizatorki wydarzenia Anna Jaworska oraz Katarzyna Siwak.

Do Hymnu! to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. Występy uczniów ocenia zewnętrzna komisja, która wizytuje szkoły podczas przesłuchania.

news: dohymnunagroda.jpg

Fotorelacja z wizyty w stolicy - proszę kliknąć w zdjęcie powyżej.