STRONA GŁÓWNA · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT 10-12-2018 23:37:27
Nawigacja

STRONA GŁÓWNA

KADRA


WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

SAMORZĄD SZKOLNY

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

EEG BIOFEEDBACK

METODA TOMATISA

LINKOWNIA


VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Programy nauczania i podręczniki - GIMNAZJUM
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA Z ODDZIAŁAMI ZASADN. SZK. ZAW

Film nagrany przez rodziców uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Październik 2016
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie
 news: szkola1.jpgnews: szkola3.jpgnews: szkola2.jpg
news: szkola6.jpg news: szkola4.jpg


W skład Zespołu Szkół wchodzą:

Szkoła Podstawowa
Gimnazjum
Branżowa Szkoła I Stopnia z oddziałami Zasadniczej Szkoły Zawodowej
Szkoła Przysposabiająca do Pracy


news: BIPLOGO.jpg
EPUAP - adres Elektronicznej Skrytki Podawczej: /zss_znin/SkrytkaESP
 news: logotypszkoly.jpg

 news: logoniepodleglaa.jpg
SZLACHETNA PACZKA DLA SENIORA
WYDARZENIA 2018/2019

Nasza szkoła - Zespół Szkół Specjalnych, w tym roku po raz pierwszy wzięła udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Chcieliśmy być darczyńcami. Zdecydowaliśmy się przygotować paczkę dla seniora na Mikołajki.Inicjatorem akcji byli nauczyciele uczący w klasach Przysposabiających do Pracy. Do 30 listopada zbieraliśmy artykuły spożywcze o wydłużonym terminie ważności i produkty chemiczne. Nie spodziewaliśmy się, że nasi uczniowie i ich rodzice tak chętnie włączą się w zbiórkę. Efekty przerosły nasze oczekiwania. Okazało się, że ilość zebranych produktów była tak duża, że zamiast zaplanowanej jednej paczki zrobiliśmy ich aż pięć. Do każdej paczki dołączyliśmy kartkę z życzeniami wykonaną przez uczniów szkoły PdP, podpisaną w imieniu uczniów, ich rodziców i nauczycieli przez Panią Dyrektor.Paczki za pośrednictwem MOPS w Żninie trafiły do pięciu starszych osób w trudnej sytuacji materialnej.Nasi uczniowie wielokrotnie doświadczali pomocy ze strony innych osób, a teraz mogli sami obdarować potrzebujących. Okazało się, że umiemy się dzielić i ofiarować coś od siebie na szczytny cel.Dzięki naszej pomocy kilka starszych osób wesoło spędzi święta!Dzieląc się z innymi robimy coś ważnego i dobrego, a oto przecież chodzi w życiu!

news: szlachetnapaczka2018.JPG

Poznajemy tradycje i zwyczaje świąteczne
WYDARZENIA 2018/2019
Uczniowie klas IV –VI dla dzieci z autyzmem oraz uczniowie klas II, IV, V  w listopadzie, w ramach realizacji zadań zaplanowanych w innowacji pedagogicznej „Poznajemy tradycje i zwyczaje świąteczne” uczestniczyli w działaniach mających na celu przybliżenie tradycji związanych z kultywowaniem pamięci osób zasłużonych dla ojczyzny, kształtowaniem postaw patriotycznych, w tym również utrwaleniem znajomości symboli narodowych oraz rozwijaniem umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali wiązanki, które z szacunkiem i w skupieniu złożyli pod pomnikiem Walki i Męczeństwa w Żninie. Ważnym wydarzeniem dla wszystkich Polaków w tym również dla naszych uczniów była 100 rocznica odzyskania przez Polskę  niepodległości. Z tej okazji podopieczni wykonali dwie wspólne prace prezentujące flagę oraz godło Polski. Zostały one zaprezentowane podczas uroczystego apelu zorganizowanego z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości.
news: Resized_20181031_093448_3626.jpeg
Góra grosza
WYDARZENIA 2018/2019
news: goragrosza2018.jpg
Szkolny konkurs logopedyczny ”Co ma ręka do gadania”
WYDARZENIA 2018/2019Dnia 28 listopada 2018r. w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie odbył się szkolny konkurs logopedyczny „Co ma ręka do gadania” przeprowadzony przez Sylwię Słotę i Małgorzatę Małecką. Konkurs jest elementem składowym wprowadzonej od października 2018r. i zaplanowanej do realizacji na trzy lata innowacji logopedycznej „Kreatywna logopedia”, której twórcami irealizatorkami są w/w nauczycielki ZSS. Do udziału w konkursie zostały zaproszonewszystkie młodsze klasy szkoły podstawowej.Głównym założeniem konkursu były ćwiczenia palców i dłoni, które mają wpływ na rozwój mowy. Uczniowie zostali podzieleni na dwie drużyny Zielonych i Żółtych, których kapitanami były panie prowadzące konkurs i wykonywali zadania o różnym stopniu trudnościz zakresu motoryki małej.W konkursie brały udział dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym oraz niepełnosprawnościami współwystępującymi i sprzężonymi. Na pozór łatwe ćwiczenia są dla dzieci niepełnosprawnych bardzo trudne, a niektóre wręcz niemożliwe do wykonania jak zapinanie guzików czy sznurowanie butów. Organizatorki konkursu zwróciły uwagę, że doskonalenie tych umiejętności wpływa pozytywnie na rozwój mowy i komunikacji.

Uczniowie mogli otrzymać Tytuł Mistrza Sprawnych Palców i Dłoni wykonując poprawnie zadania manipulacyjne z różnymi przedmiotami.

Pierwsze miejsce w drużynie Żółtych i Tytuł Mistrza Sprawnych Palców i Dłoni zajął Wojciech Trela, drugie Wiktoria Chareńska, a trzecie Wojciech Garwol.

W drużynie Zielonych pierwsze miejsce i Tytuł Mistrza Sprawnych Palców i Dłoni otrzymał Krzysztof Wiśniewski, drugie Piotr Dojaś, a trzecie Jakub Smarul.

Uczniowie otrzymali dyplomy z nagrodami oraz słodycze, którymi zostali również obdarowani wszyscy uczestnicy konkursu.

 

W procesie kształtowania się mowy sprawność dłoni ma niebagatelne znaczenie. Pracując nad usprawnianiem dłoni pracujemy również nad mową dziecka. A można to robić w formie wspaniałej zabawy!

news: comarekadogadania.JPG

Szlachetna paczka
WYDARZENIA 2018/2019

news: szlachetnapaczka2018.jpg
Uroczystość 100 lecia odzyskania niepodległości
WYDARZENIA 2018/2019
     W dniu 9 listopada społeczność szkolna uroczyście obchodziła Święto Odzyskania Niepodległości. Uczniowie pod opieką pani Teresy Paradowskiej oraz przy akompaniamencie pani Katarzyny Siwak przedstawili montaż słowno - muzyczny o tematyce patriotycznej. O godzinie 11.11 odśpiewany został hymn Polski czym szkoła włączyła się w uroczyste ogólnopolskie śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.
     Uczniowie pod kierunkiem pana Grzegorza Koziełka zaprezentowali latawce w ramach Szkolnego Dnia Latawca pt. „Biało-czerwona na niebie”.
news: 100lecieodzyskanianiepodleglosci.jpg
Kolejna edycja ogólnopolskiego programu "Śniadanie daje moc" w naszej szkole...
WYDARZENIA 2018/2019
8 listopada 2018r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji p.n. :ŚNIADANIE DAJE MOC" w ramach realizacji programu "ZDROWIE NA TALERZU". W tym dniu uczniowie naszej szkoły wspólnie z wychowawcami przygotowali zdrowe śniadanie. Odbyły się zajęcia edukacyjne, które miały na celu utrwalenie zdrowych nawyków żywieniowych, zapoznanie z zasadami piramidy zdrowia i wdrożenie ich w codzienne życie.
Koordynatorkami szkolnego programu są nauczycielki: M.Dytman. A.Kobusińska, J.Witkowska.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy przyłączyli się do akcji:
E. Ziółkowska kl.III podst.
K. Kurek kl. I-II podst.
E. Gadzińska kl. VI-VIII
W. Łożyńska kl. IV-VI auty.
T. Paradowska kl. I PDP
L. Kwaśniewska kl. II PDP
M. Dytman kl. I-III PDP
B. Urbanowska kl. I-II ż
J. Witkowska kl. VI,VII,VIII
A. Jaworska kl.III-IV-V
A. Mróz kl. IV-VIII
A. Szypowska kl. II, IV, VI podst.
M. Łukawska kl.IV, VI podst.
 Dziękujemy:)
news: sniadaniedajemoc2018.jpg
Program: Godność, Wolność, Niepodległość
WYDARZENIA 2018/2019

Ministerstwo Edukacji Narodowej zakwalifikowało wniosek Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie  na realizację programu Godność, Wolność, Niepodległość, ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021. Ze środków MEN zostaną sfinansowane zaplanowane we wniosku poniższe zadania. Kwota dotacji celowej z MEN wyniosła 10 tys. zł.

Powiat Żniński zapewnił środki finansowe na wkład własny, niezbędny do realizacji programu w kwocie 2,5 tys. zł.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej połączone otwarciem nowych pracowni w Zespole Szkół Specjalnych
WYDARZENIA 2018/2019
W dniu 16 października 2018 odbył się uroczysty apel poświęcony Dniu Edukacji Narodowej. Święto to zbiegło się w naszej szkole z otwarciem nowych pracowni kształcenia zawodowego.news: Swietoedukacjinarodowejj2018.jpg
Zlot harcerzy ZHP NS w Funce
WYDARZENIA 2018/2019

Zdjęcia ze zlotu można obejrzeć klikając w link w galerii oraz w ten tekst.
Strona 1 z 38 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2018/2019
kontakt:
jawor.antom@gmail.com