STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 22-05-2019 19:27:17

SAMORZĄD SZKOLNY

Programy nauczania i podręczniki - GIMNAZJUM
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA Z ODDZIAŁAMI ZASADN. SZK. ZAW

Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie
news: szkola3.jpg news: szkola1.jpgnews: szkola2.jpg

W skład Zespołu Szkół wchodzą:

Branżowa Szkoła I Stopnia z oddziałami Zasadniczej Szkoły Zawodowej
Szkoła Przysposabiająca do Pracy

news: BIPLOGO.jpg
EPUAP - adres Elektronicznej Skrytki Podawczej: /zss_znin/SkrytkaESP
 news: logotypszkoly.jpg
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 2019

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 2019

21 marca, to pierwszy dzień wiosny. Nasza szkoła powitała ten dzień spacerem z piosenką nad Duże Jezioro, gdzie wykonano wspólną fotografię z Marzannami. Trzy Marzanny zostały  wykonane z dużym zaangażowaniem przez klasę p. K. Kurek, klasę I-II-III PdP na zajęciach z p. M. Małecką oraz przez uczniów na świetlicy szkolnej z p. A. Wiktorowską i p. A. Kurek. Ten dzien dostarczył nam wszystkim miłych i niezapomnianych wrażeń.

Kiermasz wielkanocny
WYDARZENIA 2018/2019

4 kwietnia 2019 roku w naszej szkole po raz kolejny odbył sie kiermasz wielkanocny przygotowany przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy. W czasie zajęć uczniowie przygtotowywali róznego rodzaju ozdoby i dekoracje, które mogła podziwiać społeczność szkolna. Były to: wianki, stroiki, jajeczka, drewniane króliczki, doniczki zdobione techniką Decoupage z  bukszpanem i wierzbą, wieszaki i obrazki wykonane również  tą techniką, palmy wielkanocne, dekoracje na korze, kompozycje w koszykach,  kurki i króliki z drewna oraz skrzynki z wiosennymi motywami. Prace powstały pod kierunkiem nauczycieli: M. Dytman, L. Kwaśniewskiej, M. Czaplickiej, T. Paradowskiej i M. Małeckiej.

Foto w galerii zdjęć.

„Przez zielone okulary”

„Przez zielone okulary”

15 maja 2019 roku w naszej szkole odbyła się XI edycja międzyszkolnego konkursu pn. „Przez zielone okulary” dla uczniów szkół Przysposabiających do Pracy z województwa kujawsko-pomorskiego.

W tym roku hasło przewodnie brzmiało: Praca jest ważna.

W I części konkursu uczniowie rozwiązywali test ze znajomości zagadnień związanych z poszukiwaniem i wykonywaniem różnych czynności pracy.

W części drugiej prezentowali przygotowane plakaty przedstawiające różne zawody.

W tym roku gościliśmy u siebie zaprzyjaźnione drużyny :

ZSS Karnowo, ZSS Koronowo, ZSS Toruń, ZSS Szubin, SOSW Szerzawy i SOSW Bydgoszcz.

Podczas corocznego spotkania, uczniowie poznają siebie, integrują się z rówieśnikami z różnych placówek i oczywiście miło spędzają czas.

Bardzo serdecznie dziękujemy firmie PSS w Żninie za pomoc i wsparcie naszego konkursu.

Konkurs przygotowały i zorganizowały nauczycielki: Małgorzata Dytman i Elżbieta Ziółkowska.

news: ZIELONEOKULARY2019.jpeg

Drzwi Otwarte
WYDARZENIA 2018/2019

w sprawie ,,Drzwi Otwartych”

w szkołach ponadgimnazjalnych

prowadzonych przez Powiat Żniński

Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie odbędą się w dniu 30 maja 2019

w godzinach 9.00 do 16.00

WYDARZENIA 2018/2019Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie informuje, że od dnia 29.04.2019 w placówce zostaje zawieszony ogólnopolski strajk nauczycieli.

Dyrektor ZSS przypomina, że zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora dni 29, 30 kwietnia oraz 02 maja 2019 r są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla wszystkich szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Specjalnych: Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Branżowej Szkoły I Stopnia z oddziałami Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Szkoła Przysposabiająca do Pracy.

W dniach, o których mowa powyżej, szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo - wychowawcze. Świetlica szkolna będzie czynna w godzinach 7.15 - 15.45.
Komunikat w sprawie ,,Drzwi Otwartych”
WYDARZENIA 2018/2019

w sprawie ,,Drzwi Otwartych”

w szkołach ponadgimnazjalnych

prowadzonych przez Powiat Żniński

Z uwagi na aktualną sytuację, związaną z przebiegiem akcji strajkowej w szkołach ponadgimnazjalanych, zaplanowane na 25 kwietnia 2019 roku ,,Drzwi Otwarte” nie odbędą się.

O nowym terminie zostaną powiadomieni uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz wszyscy zainteresowani w odrębnym komunikacie.
Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

W imieniu organizatorów:

Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej