STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · KONTAKT · RODO 18-09-2021 01:19:22

Oferta zajęć dla dzieci z diagnozą autyzmu

Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO SZK. PODSTAWOWEJ
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO GIMNAZJUM

Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie
news: szkola3.jpg news: szkola1.jpgnews: szkola2.jpg

W skład Zespołu Szkół wchodzą:

Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy

EPUAP - adres Elektronicznej Skrytki
Podawczej: /zss_znin/SkrytkaESP

news: logotypszkoly.jpg
Bezpieczna droga do szkoły
2021-2022

"Bezpieczna droga do szkoły". 10 września 2021 w naszej szkole odbyły się dwa spotkania z panią policjant KPP w Żninie, która rzeczowo, zarazem w przystępny sposób przedstawiła zasady w ruchu drogowym dla pieszych i innych użytkowników ruchu drogowego.

Program autorstwa Janiny Witkowskiej i Małgorzaty Dytman "Bezpieczna droga do szkoły" w naszej placówce realizowany jest już od wielu lat.

Piękny bukiet kwiatów jako podziękowanie dla Pani Policjant, ze swoimi uczniami wykonała Pani Teresa Paradowska.

news: bezpiecznadroga2021.jpg

ORGANIZACJA SZCZEPIEŃ
2021-2022

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami.
Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2020-2021
2020-2021

Ogólnopolski projekt edukacyjny -" Z kulturą mi do twarzy"
2020-2021

Ogólnopolski projekt edukacyjny -" Z kulturą mi do twarzy"

W ramach realizowanego w szkole ogólnopolskiego projektu edukacyjnego

" Z kulturą mi do twarzy" ( koordynator – pani Dominika Hutek) w maju zostały zorganizowane przez panią Dominikę Hutek i panią Karolinę Pejkę dwa konkursy plastyczne:

"Pejzaże Polski"( prace prezentujące piękno naszej przyrody)

oraz "Kocham moje miasto"( prace prezentujące piękno naszego regionu).

Projekt był realizowany w naszej szkole od października do maja. Jego celem było m.in. promowanie wrażliwości na piękno oraz rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką.

Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W konkursie " Pejzaże Polski" poszczególne miejsca zajęli:

1. Bartosz Wawrzyniak kl. VIII

2.Jakub Smarul, Dominik Dypolt kl. VI

3.Jan Wolanowski kl. VIII, Wojciech Trela kl. III

W konkursie " Kocham moje miasto" poszczególne miejsca zajęli:

1. Igor Olszanowski kl. VI

2. Anna Nowicka kl. VII

3.Radosław Kapłoński kl. III PdP, Jacek Nowak kl. VIII

Uczniowie za zajęcie miejsc 1-3 otrzymali atrakcyjne nagrody oraz dyplomy.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursach otrzymali drobne upominki oraz dyplomy.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursach!

news: pejzazepolski.jpg

news: pejzazepolski2.jpg
Międzynarodowy Projekt Edukacyjny - Kreatywne Prace Plastyczne
2020-2021
Uczniowie Zespołu Szkół - z różnych klas- przystąpili we wrześniu do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego - czyli najbarwniejszego projektu edukacyjnego na świecie!🌈
Projekt realizowany był od 15 września 2020 do 30 maja 2021.
        Celem projektu było wspieranie harmonijnego rozwoju dzieci poprzez twórcze działania plastyczne oraz inicjowanie i popularyzowanie kreatywnych zabaw i dziecięcej twórczości plastycznej.
Podczas trwania projektu powstało bardzo wiele ciekawych prac. Wykorzystaliśmy pomysły i techniki oraz cudowne inspiracje spośród wszystkich pomysłów zawartych na blogu. Były to m.in.: tulipany 3D, drukowanie roślinami, drukowanie folią bąbelkową, malowanie linijką, malowanie miętego papieru i wiele innych. Część prac została zaprezentowana na wystawie w Szkolnej Galerii Sztuki. 🙂
Cieszymy się, że podczas realizacji projektu udało nam się wyzwolić ekspresję twórczą u uczniów.
Nauczyciele realizujący projekt:
Janina Witkowska, Katarzyna Gwiazda, Magdalena Imbiorowska, Ewa Gadzińska, Małgorzata Dytman

news: gd.jpg
Słodkie zakończenie innowacji pedagogicznej „Kreatywna kuchnia“
2020-2021

28 maja uczniowie klas I-II-III PdP pod kierunkiem P. Teresy Paradowskiej i p. Małgorzaty Małeckiej w ramach zakończenia trzyletniej innowacji pedagogicznej "Kreatywna kuchnia" przygotowali kruche ciastka na Dzień Dziecka dla wszystkich uczniów szkoły. Życzymy smacznego :)

news: pieczenieciastek.jpg
Konkurs: "Zareklamuj bibliotekę szkolną"
2020-2021
     Kolejna edycja konkursu bibliotecznego. Poniżej przedstawiamy prace uczniów chcących zachęcić innych do czytania i odwiedzania biblioteki szkolnej. ZAPRASZAMY !

news: zareklamujbiblioteke2021.jpg
Kiermasz kartek z okazji Dnia Matki
2020-2021

Dnia 19 maja 2021r. odbył się kiermasz kartek z okazji Dnia Matki zorganizowany przez klasę I-III pdp pod kierunkiem nauczycielek Lilianny Kwaśniewskiej i Magdaleny Czaplickiej.

Kartki cieszyły się dużym zainteresowaniem. Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie. Uczniowie kl.I-III pdp i opiekunowie.

news: kartkizzyczeniami.jpg
Aby zobaczyć więcej zdjęć proszę kliknąć w foto powyżej...
Gramy w zielone
2020-2021

SSPdP- pielęgnacja roślin domowych. Cały czas powiększamy naszą kolekcję roślin doniczkowych. Poznajemy podstawowe gatunki, sposoby i zasady pielęgnacji oraz wymagania roślin.

news: gramywzielone.jpg

2020-2021
Decyzją dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie we wszystkich typach szkół w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie, w okresie od 04 maja do 30 maja 2021 roku, zajęcia będą prowadzone stacjonarnie w szkole z zachowaniem rygoru sanitarnego i przyjętych w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie procedur w zakresie organizowania zajęć.
Grażyna Sawicka
Strona 1 z 48 1 2 3 4 > >>