STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · KONTAKT · RODO 25-05-2022 12:37:58
Nawigacja

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

Oferta zajęć dla dzieci z diagnozą autyzmu

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

LINKOWNIA
SZUKAJ NA STRONIE


Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO SZK. PODSTAWOWEJ
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO GIMNAZJUM

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie
news: szkola3.jpg news: szkola1.jpgnews: szkola2.jpg

W skład Zespołu Szkół wchodzą:

Szkoła Podstawowa
Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy

EPUAP - adres Elektronicznej Skrytki
Podawczej: /zss_znin/SkrytkaESP

 news: logotypszkoly.jpg
Udział w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych "Do hymnu!"
2021-2022

news: niepodleglalogotyp.jpg news: MKiDNlogotyp.jpg

     Dnia 19 maja 2022 nasza szkoła uczestniczyła w przesłuchaniu przez komisję zewnętrzną konkursu ,,Do Hymnu IV”.

,,Do Hymnu”  to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

Do szkoły na przesłuchanie przyjechał prof. zw. dr hab.  Roman Grucza oraz prof. dr hab.  Aleksandra Grucza- Rogalska.

Komisja była pod wrażeniem aktywności uczniów, podziękowała za przepiękne przygotowania konkursowe, złożyła sława uznana dla wszystkich nauczycieli i dyrekcji szkoły, podkreśliła trud i determinację szkoły specjalnej, która konkuruje w konkursie ze szkołami masowymi.

Nasi uczniowie spełnili warunki konkursowe, śpiewając utwory z pamięci i acapella. Wszyscy byli perfekcyjnie przygotowani przez panią Katarzynę Siwak. Nad oprawą organizacyjną czuwała pani Ania Jaworska.

W realizację konkursu włączyła się cała społeczność szkolna, która przygotowywała dekoracje, poczęstunek, oprawę całego przedsięwzięcia.

Nasza placówka postawiła na realizację zadania w atmosferze plenerowej, zbliżonej do strefy kibica, dzięki czemu uczniowie mogli się nauczyć jak można być patriotą każdego dnia, a nie tylko od święta. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz uczestniczyły po konkursie w zajęciach integracyjno-tanecznych.

Organizatorzy dziękują za zaangażowanie dzieciom, rodzicom, pracownikom szkoły oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że ten dzień wypadł doskonale.news: dohymnu.jpg
Więcej foto w galerii - aby zobaczyć proszę kliknąc w zdjęcie !
Majowe Święta
2021-2022
Kliknij w foto aby zobaczyć więcej!...
news: majoweswieta.jpg
Udział w I etapie Archidiecezjalnego Festiwalu Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych w Gnieźnie
2021-2022
Uczniowie kl.Ipdp z pomocą pani Lilianny wzięli udział w I etapie Archidiecezjalnego Festiwalu Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych w Gnieźnie Wykonali płaskorzeźbę z gipsu o tematyce "Udział Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w wyborze na papieża Karola Wojtyły."

news: rzezbajp2.jpg
„Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”
2021-2022
⌚️📱💻📹📺📻📠 W piątek zakończyła się w naszej szkole akcja „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Dziś zostały one przekazane do organizatorów. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się nam zgromadzić 2 tony zużytych sprzętów. Za pomoc serdecznie dziękujemy. Koordynatorki Magda Czaplicka i Dominika Hutek. 🖥💽🕹🖲🖨📷
news: elektrosmieci.jpg
I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Pocztówka Wielkanocna"
2021-2022

Uczeń klasy I PDP Bartosz Wawrzyniak zdobył I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Pocztówka Wielkanocna" zorganizowanym przez Zespół Placówek Specjalnych w Szerzawach. Praca została wykonana techniką decoupage pod kierunkiem pani Lilianny Kwaśniewskiej.

news: Bartekpraca.jpg

DZIEŃ BEZ PLECAKA
2021-2022

    Dziś obchodziliśmy Dzień bez plecaka. Rano udaliśmy się do Domu Kultury na projekcję filmu "Peter Rabbit" Po powrocie do szkoły podsumowaliśmy konkurs na kretywny plecak zorganizowany przez przedstawicieli SU Kacpra S. i Krystiana C. wszyscy uczniowie i nauczycieli mieli świetne pomysły. Na boisku szkolnym odbyły się konkurencje sportowe przygotowane przez pana Michała i Piotra, oraz zawody z udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadziły pani Magda i Dominika. Następnie rywalizowaliśmy z nauczycielami w grze w unihokeja pod czujnym okiem pani Bianki i pana Roberta. Dla mniej aktywnych fizycznie w świetlicy szkolnej panie Dominika , Ela i Maja przygotowały zabawy sensoryczne i kolorowanki wielkanocne, pani Kasia umiliła czas śpiewem organizując  karaoke, a pan Tomek przygotował rozgrywki w szachy i warcaby.  Wszyscy świetnie się bawiliśmy i dobrych humorach wróciliśmy na lekcje.

news: dzienbezplecaka.jpg

Aby zobaczyć więcej zdjęć - proszę kliknij w powyższe foto ;)

Wystawa prac ucznia - Bartka Kaszuby
2021-2022
Wystawa prac ucznia - Bartka Kaszuby.😊
Bartek jest uczniem klasy III SSPdP. Podczas zajęć z zakresu przysposobienia do pracy powstały piękne obrazki wykonane techniką haftu płaskiego. Proste, kolorowe wzory nie tylko dla dzieci. Bartek bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem wykonywał swoje prace, dobierał kolor muliny, wybierał wzory. Dzięki temu rozwijał swoją pasję. 👍
Prace powstały pod okiem nauczycielki M.Dytman, za wsparcie dziękujemy panu Tomkowi Jaworskiemu.
Haft to jedna z najstarszych technik ozdabiania tkanin, staje się też coraz bardziej popularny. Polecamy spróbować. Każdy może być artystą.💛💚💙❤️
news: bartekkwystawaprac.jpg
Wielkanocny kiermasz świąteczny
2021-2022
Galeria prac - proszę kliknąć w zdjęcie aby zobaczyć więcej
news: kiermaszwielkanocny22.jpg
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - podsumowanie
2021-2022

Nasza szkoła włączyła się w akcję solidarności z osobami dotkniętymi zaburzeniem autystycznym. Wielu z nas założyło niebieskie ubranie oraz specjalnie przygotowane plakietki. Wykonaliśmy prace plastyczne pod hasłem „Świat przez niebieskie okulary”. W realizację tego zadania włączyło się wielu uczniów pod kierunkiem swoich nauczycieli. Panie Karolina oraz Maja opracowały gazetkę przedstawiającą wiele interesujących informacji na temat zaburzenia autystycznego. W wybranych klasach zostały również przeprowadzone zajęcia mające na celu poszerzanie wiedzy uczniów naszej szkoły w temacie autyzmu. Wspaniale bawiliśmy się próbując wzbić w powietrze niebieskie baloniki. Było naprawdę bardzo wesoło. W realizację powyższych działań zaangażowali się uczniowie, wychowawcy oraz pedagodzy szkolni pod kierunkiem działającego przy szkole Zespołu do Spraw Autyzmu. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

news: swiatowydzienautyzmu22.jpg

Więcej zdjęć - proszę kliknąć w foto powyżej...

Rekolekcje wielkopostne
2021-2022


news: rekolekcje2022.jpg
Więcej foto - proszę kliknąć w powyższe zdjęcie.
Strona 1 z 52 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2021/2022
kontakt:
jawor.antom@gmail.com