STRONA GŁÓWNA · FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza" · BIP · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · RODO 27-07-2024 15:06:40

Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie
news: szkola3.jpg news: szkola1.jpgnews: szkola2.jpg
ul. Mickiewicza 32, 88-400 Żnin,
tel.: (52) 30 20 530, fax: wewnętrzny 33

EPUAP - adres Elektronicznej Skrytki Podawczej: /zss_znin/SkrytkaESP

e-mail: sekretariat: zsssekretariat@znin.pl
dyrektor: zss@znin.pl
W skład Zespołu Szkół wchodzą:

Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna

mgr Anna Kurek

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2023 - 2024

news: zakonczenieroku24.jpg
Wystawa prac uczniów klasy I,II,III pdp
Dziś odbyła sie wystawa prac uczniów klasy I,II,III pdp. Obrazy wykonane techniką mozaiki diamentowej pod kierunkiem pani Lilianny i Magdy.

news: wysrawaprac24.jpg
Recykling w życiu codziennym
news: recykling.jpg

Uczeń klasy II PDP Jan Wolanowski  zdobył wyróżnienie w konkursie "Recykling w życiu codziennym" zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 1 w Świeciu. Janek wykonał krokodyla z wytłaczanki po jajkach pod kierunkiem pani Magdy Czaplickiej. Gratulacje!
Zajęcia na wirtualnej strzelnicy w Zespole Szkół Technicznych w Żninie
Uczniowie klasy I Szkoły Branżowej w ramach przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa mieli możliwość skorzystania z wirtualnej strzelnicy w Zespole Szkół Technicznych w Żninie. Celem zajęć było doskonalenie postawy i techniki strzeleckiej z wykorzystaniem pistoletu Walther PPK i karabinku HK 416.
news: dzienunii.jpg
Dzień Pszczoły
Z okazji Dnia Pszczoły w naszej szkole odbyły się warsztaty z produkcji miodu i hodowli pszczół, które przeprowadził pan Piotr Maciuba. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć budowę ula i niektóre narzędzia pszczelarza, a także przymierzyć kapelusz.
Najważniejszym przesłaniem było uświadomienie młodzieży jak ważne dla ludzi jest istnienie pszczół.

news: dzienunii.jpg
Spotkanie w DPS Tonowo z okazji Dnia Dziecka
Dnia 22 maja odbył się II Integracyjny Dzień Dziecka w Tonowie. Uczestników  czekała moc atrakcji, poczęstunek, zabawy i tance.  Punktem kulminacyjnym imprezy był kosmiczny występ w wykonaniu mieszkańców i pracowników DPS Tonowo.
Jesteśmy wdzięczni za zaproszenie 😀Do zobaczenia w przyszłym roku.

news: jaselka2023.jpg
XIV Festiwal Twórczości Religijnej Osób z Niepełnosprawnością
      W Centrum Edukacyjno - Formacyjnym w Gnieźnie odbył się 20 maja XIV Festiwal Twórczości Religijnej Osób z Niepełnosprawnością "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła". W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 uczestników z 11 placówek,  którym na początku spotkania błogosławił i dobrej zabawy życzył Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Hasło trwającego roku duszpasterskiego "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła", które wyznaczało także festiwalowy temat, to - jak  przypomniano - wezwanie do wspólnego przemierzania drogi, do aktywnego budowania wspólnoty, do pokonywania barier i przełamywania różnic. Podobnie, jak w latach ubiegłych festiwal miał  formę przeglądu piosenek i małych form scenicznych oraz wystawy prac plastycznych. Autorzy prac plastycznych ilustrowali wybrane teksty biblijne oraz przedstawiali konkretną realizację w życiu codziennym  chrześcijańskiego hasła aktualnego tematu roku duszpasterskiego. Wszystkie prace zostały zaprezentowane w okolicznościowym albumie. W części  plastycznej wzięli udział: Anastazja L., Aleksandra S., Nicola P., Krystian C.
Natomiast na scenie gnieźnieńskiego Centrum Edukacyjno- Formacyjnego zaprezentowała się grupa uczniów, która wykonała  radosny i dynamiczny taniec do piosenki " Wszystkie narody klaskajcie w dłonie". Występ Adama, Jakuba, Krzysztofa, Natalii,  Adriana i Krzysztofa został przyjęty przez publiczność bardzo entuzjastycznie i nagrodzony gromkimi brawami. Dzieci do festiwalowych zmagań przygotowane zostały pod czujnym okiem pani Kasi i wspierającej jej pani Violi. Coroczne spotkanie festiwalowe jest wydarzeniem integrującym, włączającym osoby z niepełnosprawnością w duszpasterską działalność Kościoła i pokazującą jak wspaniałym dobrem jest ich  obecność, świadectwo i twórczość.

==>> Galeria zdjęć z imprezy - kliknij w foto poniższe aby zobaczyć <==
news: gniezno24.jpeg
Święto Unii Europejskiej
Dzisiaj odbyły się warsztaty z okazji Dnia Unii Europejskiej. Uczniowie Szkoły PDP poznali bliżej należące do niej kraje -witali się w różnych językach, kosztowali przysmaków z Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Czech,Grecji oraz Francji. Na  koniec uczniowie razem z nauczycielami zatańczyli grecki taniec " Zorba". Warsztaty przeprowadziły Panie M. Czaplicka i A. Kurek.

===>>>  Galeria zdjęć - kliknij w foto poniżej  <<<===

news: bezpiecznadroga2021.jpg
Dzień tańca
Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca💃🕺 To był wyjątkowy dzień dla całej społeczności szkolnej. Taniec to wspaniała forma aktywności fizycznej, której u nas dziś nie zabrakło. Swoje umiejętności taneczne pokazali zarówno uczniowie, jak i zaproszeni goście. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas💞💃🕺

===>>> FOTORELACJA !  - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻSZE <<<===
news: salakom2.jpg
Światowy Dzień Książki

📚

Dziś obchodziliśmy Dzień Książki  Nauczyciele czytali najmłodszym wiersze znanych poetów i bajki.
Uczniowie dowiedzieli się również, że dzięki czytaniu książek rozwija się wyobraźnia, można dowiedzieć się wielu ciekawostek, a zarazem rozbawić się i odprężyć.

Więcej zdjęć - kliknij w foto poniżej:
news: Funka111.jpg
Strona 1 z 59 1 2 3 4 > >>