STRONA GŁÓWNA · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT 24-09-2018 19:48:25
Nawigacja

STRONA GŁÓWNA

KADRA


WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

SAMORZĄD SZKOLNY

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

EEG BIOFEEDBACK

METODA TOMATISA

LINKOWNIA


VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Programy nauczania i podręczniki - GIMNAZJUM
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA Z ODDZIAŁAMI ZASADN. SZK. ZAW

Film nagrany przez rodziców uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Październik 2016
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie
 news: szkola1.jpgnews: szkola3.jpgnews: szkola2.jpg
news: szkola6.jpg news: szkola4.jpg
Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018-2019 odbędzie się
3 września o godzinie 8.30

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą
W skład Zespołu Szkół wchodzą:

Szkoła Podstawowa
Gimnazjum
Branżowa Szkoła I Stopnia z oddziałami Zasadniczej Szkoły Zawodowej
Szkoła Przysposabiająca do Pracy


news: BIPLOGO.jpg
EPUAP - adres Elektronicznej Skrytki Podawczej: /zss_znin/SkrytkaESP
 news: logotypszkoly.jpg
Zlot harcerzy ZHP NS w Funce
WYDARZENIA 2018/2019

Bezpieczna droga
WYDARZENIA 2018/201912 września 2018 r. w ramach profilaktycznego programu pt. " Bezpieczna droga", odbyły się zajęcia z panią policjant Edytą Gościńską KPP Żnin.  Koordynatorami programowych zadań  są Małgorzata Dytman i Janina Witkowska.
news: bezpiecznadroga2018.jpeg
Bezpieczne wakacje
WYDARZENIA 2017/2018

Bezpieczne wakacje

29 maja uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych uczestniczyli w zajęciach promujących bezpieczne spędzanie czasu wolnego  nad wodą w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne wakacje”. Zajęcia zostały przeprowadzone we współpracy z KP PSP w Żninie i Pałuckim WOPR. Organizatorkami zajęć były nauczycielki: Magdalena  Czaplicka i Dominika Piechowiak-Jasińska.

news: kolazbezpiecznewakacje.jpg

„Nie daj się zaskoczyć-siła bezpieczeństwa”
WYDARZENIA 2017/2018

Od kwietnia do maja 2018 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie realizowane były zajęcia pozalekcyjne w ramach grantu oświatowego sponsorowanego przez Starostwo Powiatowe w Żninie – „Nie daj się zaskoczyć-siła bezpieczeństwa”. W ramach zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak właściwie zachować się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Nabyli umiejętności w zakresie przestrzegania zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, używania podręcznego sprzętu gaśniczego oraz przestrzegania zasad bhp w pracach polowych i w gospodarstwie rolnym.

Zajęcia realizowane były w formie teoretycznej i ćwiczeń praktycznych z użyciem specjalistycznego sprzętu ratowniczego i gaśniczego. Odbyły się również spotkania z zaproszonymi gośćmi (policjant, likwidator szkód KRUS, strażacy, ratownicy WOPR).

Zdobyte wiadomości i umiejętności pozwolą im na skuteczną interwencję jeśli staną się świadkami wypadku lub znajdą się w sytuacji zagrożenia.

Zajęcia prowadziły  nauczycielki Magdalena Czaplicka i Dominika Piechowiak-Jasińska.


news: kolage.jpg
„Bezpiecznie w dorosłość”
WYDARZENIA 2017/2018

                Dnia 7 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół Specjalnych odbyło się kolejne spotkanie  dla młodzieży z cyklu „Bezpiecznie w dorosłość”. Tegoroczna edycja pt „Szlaki pomocy” wpisywała  się w  Narodowy Program Zdrowia na lata 2016 – 2020. Organizatorami  byli  Zespół Szkół Specjalnych w Żninie oraz Starostwo Powiatowe w Żninie.

 Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było umiejętne niesienie pomocy potrzebującym. Odbiorcami byli uczniowie szkół ogólnodostępnych – szkoły podstawowej i gimnazjum. W spotkaniu uczestniczyły: SP z Gąsawy, SP z Janowca Wielkopolskiego,  SP z Gorzyc, SP nr 5 ze Żnina, SP nr 1 ze Żnina, SP nr 2 ze Żnina, Gimnazjum nr 1 ze Żnina, Gimnazjum nr 2 ze Żnina, Zespół Szkół z Łabiszyna  oraz Zespół Szkół Specjalnych ze Żnina.  Cele realizowane podczas warsztatów to :

- zapoznanie uczniów z problemami cywilizacyjnymi dzieci i młodzieży współczesnego świata;

- kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy wrażliwości  i otwartości na  potrzeby drugiego człowieka;

- zaszczepienie idei pomagania;

- ukazanie znaczenia edukacji w rozwoju dzieci i młodzieży;

- integracja uczniów.

 Gościem specjalnym była przedstawicielka  Kulczyk Foundation - Specjalista ds. Relacji Międzynarodowych, która opowiedziała o formach pomocy realizowanych przez Fundację. Zaznaczyła, że pomoc powinna mieć charakter  przynoszący długotrwałe rezultaty. Podkreśliła znaczącą rolę edukacji, która wpływa na  podniesienie świadomości społeczeństw. Zespół Szkół Specjalnych otrzymał od fundacji książki, przewodniki metodyczne do zajęć oraz upominki dla uczniów.

Zajęcia dla młodzieży miały formę  warsztatową. Uczniowie  poznali  na przykładzie życia mieszkańców Malawi, problemy najuboższych państw na świecie. Zastanawiali się nad możliwością poprawy ich sytuacji. Młodzież rozważała również możliwości niesienia pomocy innym w swoim najbliższym środowisku.

III Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy z Pierwszej Pomocy
WYDARZENIA 2017/2018

6 czerwca  reprezentacja Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie zdobyła III miejsce w III Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy z Pierwszej Pomocy „Ratując życie”.

 Organizatorem konkursu był Zespół Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu.

 Szkołę reprezentowali: Dominik Paszkiewicz, Przemysław Smok i Adrian Kuźniarek.

Do konkursu uczniów przygotowała mgr Magdalena Czaplicka.

news: ZdjecieKonkurs2018.jpg

"Mistrz klawiatury"
WYDARZENIA 2017/201824 maja 2018r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy brali udział w międzyszkolnym konkursie w Karnowie. To już IX edycja konkursu p.n. "Mistrz klawiatury" pod patronatem starosty nakielskiego. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to 100-lecie odzyskania niepodległości. W konkursie nasza drużyna zdobyła wyróżnienie. Podczas konkursu dobrze się bawiliśmy i cieszyliśmy się ze spotkania z naszymi rówieśnikami z różnych placówek m.in. Chojnic, Bydgoszczy, Szubina, Koronowa. Uczniów do konkursu przygotowali nauczyciele M. Dytman, T. Jaworski, E. Ziółkowska
I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Wiedzy Profilaktycznej
WYDARZENIA 2017/201821 maja br. silna reprezentacja Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Wiedzy Profilaktycznej, pokonując siedem innych placówek. Organizatorem konkursu był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bydgoszczy na ul. Granicznej. Szkołę reprezentowali: Natalia Rymer, Natalia Lasecka oraz Mariusz Szwed. Do konkursu uczniów przygotowały pani Katarzyna Gwiazda oraz Grażyna Ślęzak.
news: turniejwiedzyprofilaktycznej.jpg
Druga edycja powiatowego konkursu czytelniczego o „Kolorową Zakładkę”
WYDARZENIA 2017/2018W dniu 10 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Żninie odbyła się druga edycja powiatowego konkursu czytelniczego o „Kolorową Zakładkę”. Konkurs nawiązuje do tradycji imprez czytelniczych organizowanych przez szereg lat w Zespole Szkół Specjalnych przy współpracy biblioteki publicznej.
W tym roku zmagania uczestników dotyczyły twórczości Wandy Chotomskiej.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe Dyplomy oraz pakiety upominkowe.

Organizatorami imprezy byli Magdalena Imbiorowska, Beata Brzykca oraz Tomasz Jaworski.
news: kolorowazakladka2edycja.jpg
Wojewódzki Konkurs Wiedzy z Pierwszej Pomocy
WYDARZENIA 2017/2018

Dnia 26.04.2017 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie,  odbył się Wojewódzki  Konkurs Wiedzy z Pierwszej Pomocy „Nie daj się zaskoczyć-siła bezpieczeństwa”.  Organizatorkami były nauczycielki Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie, pani  Magdalena Czaplicka i Dominika Piechowiak- Jasińska.

Honorowy patronat nad konkursem objął Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty i  Starosta Żniński, pan Zbigniew Jaszczuk. Współorganizatorami konkursu była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żninie.

W konkursie brali udział uczniowie z niepełnosprawni intelektualnie z  czterech placówek: Gimnazjum w Zespole Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu, Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Bydgoszczy oraz Gimnazjum w Zespole Szkół Specjalnych w  Karnowie oraz Żninie. 

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy dotyczącej zasad udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowania właściwych reakcji w sytuacjach zagrożenia życia oraz wobec osób poszkodowanych w wypadkach.

 

Konkurs składał się z dwóch części teoretycznej ( test z 20 pytań ) i praktycznej I etap wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej  osoby dorosłej, II etap przedstawienie scenki:  udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

 

Komisja Konkursowa w składzie: kierownik Wydziału Zdrowia, Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Żninie pani Izabela Gronet, z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żninie pan Sławomir Reszkowski  i Powiatowy  Koordynator  Ratownictwa Medycznego KP PSP pan Daniel Osmański przyznała:

 I miejsce drużynie  Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie

 II miejsce drużynie  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Bydgoszczy

 III miejsce drużynie gospodarzy w składzie: Kamil Liskowski, Przemysław Smok i Dominik Paszkiewicz.

Nagrody w konkursie ufundował Starosta Żniński, Pan Zbigniew Jaszczuk.

Każdy uczestnik wyjechał wyposażony w wiedzę, praktyczne umiejętności i atrakcyjne nagrody.

news: pierwszapomoc2018.jpg

Strona 1 z 37 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2017/2018
kontakt:
jawor.antom@gmail.com