STRONA GŁÓWNA · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT 22-11-2018 11:43:22
Nawigacja

STRONA GŁÓWNA

KADRA


WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

SAMORZĄD SZKOLNY

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

EEG BIOFEEDBACK

METODA TOMATISA

LINKOWNIA


VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Programy nauczania i podręczniki - GIMNAZJUM
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA Z ODDZIAŁAMI ZASADN. SZK. ZAW

Film nagrany przez rodziców uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Październik 2016
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
„Nie daj się zaskoczyć-siła bezpieczeństwa”
WYDARZENIA 2017/2018

Od kwietnia do maja 2018 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie realizowane były zajęcia pozalekcyjne w ramach grantu oświatowego sponsorowanego przez Starostwo Powiatowe w Żninie – „Nie daj się zaskoczyć-siła bezpieczeństwa”. W ramach zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak właściwie zachować się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Nabyli umiejętności w zakresie przestrzegania zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, używania podręcznego sprzętu gaśniczego oraz przestrzegania zasad bhp w pracach polowych i w gospodarstwie rolnym.

Zajęcia realizowane były w formie teoretycznej i ćwiczeń praktycznych z użyciem specjalistycznego sprzętu ratowniczego i gaśniczego. Odbyły się również spotkania z zaproszonymi gośćmi (policjant, likwidator szkód KRUS, strażacy, ratownicy WOPR).

Zdobyte wiadomości i umiejętności pozwolą im na skuteczną interwencję jeśli staną się świadkami wypadku lub znajdą się w sytuacji zagrożenia.

Zajęcia prowadziły  nauczycielki Magdalena Czaplicka i Dominika Piechowiak-Jasińska.


news: kolage.jpg
„Bezpiecznie w dorosłość”
WYDARZENIA 2017/2018

                Dnia 7 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół Specjalnych odbyło się kolejne spotkanie  dla młodzieży z cyklu „Bezpiecznie w dorosłość”. Tegoroczna edycja pt „Szlaki pomocy” wpisywała  się w  Narodowy Program Zdrowia na lata 2016 – 2020. Organizatorami  byli  Zespół Szkół Specjalnych w Żninie oraz Starostwo Powiatowe w Żninie.

 Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było umiejętne niesienie pomocy potrzebującym. Odbiorcami byli uczniowie szkół ogólnodostępnych – szkoły podstawowej i gimnazjum. W spotkaniu uczestniczyły: SP z Gąsawy, SP z Janowca Wielkopolskiego,  SP z Gorzyc, SP nr 5 ze Żnina, SP nr 1 ze Żnina, SP nr 2 ze Żnina, Gimnazjum nr 1 ze Żnina, Gimnazjum nr 2 ze Żnina, Zespół Szkół z Łabiszyna  oraz Zespół Szkół Specjalnych ze Żnina.  Cele realizowane podczas warsztatów to :

- zapoznanie uczniów z problemami cywilizacyjnymi dzieci i młodzieży współczesnego świata;

- kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy wrażliwości  i otwartości na  potrzeby drugiego człowieka;

- zaszczepienie idei pomagania;

- ukazanie znaczenia edukacji w rozwoju dzieci i młodzieży;

- integracja uczniów.

 Gościem specjalnym była przedstawicielka  Kulczyk Foundation - Specjalista ds. Relacji Międzynarodowych, która opowiedziała o formach pomocy realizowanych przez Fundację. Zaznaczyła, że pomoc powinna mieć charakter  przynoszący długotrwałe rezultaty. Podkreśliła znaczącą rolę edukacji, która wpływa na  podniesienie świadomości społeczeństw. Zespół Szkół Specjalnych otrzymał od fundacji książki, przewodniki metodyczne do zajęć oraz upominki dla uczniów.

Zajęcia dla młodzieży miały formę  warsztatową. Uczniowie  poznali  na przykładzie życia mieszkańców Malawi, problemy najuboższych państw na świecie. Zastanawiali się nad możliwością poprawy ich sytuacji. Młodzież rozważała również możliwości niesienia pomocy innym w swoim najbliższym środowisku.

III Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy z Pierwszej Pomocy
WYDARZENIA 2017/2018

6 czerwca  reprezentacja Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie zdobyła III miejsce w III Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy z Pierwszej Pomocy „Ratując życie”.

 Organizatorem konkursu był Zespół Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu.

 Szkołę reprezentowali: Dominik Paszkiewicz, Przemysław Smok i Adrian Kuźniarek.

Do konkursu uczniów przygotowała mgr Magdalena Czaplicka.

news: ZdjecieKonkurs2018.jpg

"Mistrz klawiatury" oraz "Wojewódzki konkurs profilaktyczny
WYDARZENIA 2017/2018Wojewódzki konkurs profilaktyczny
21 maja br. silna reprezentacja Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Wiedzy Profilaktycznej, pokonując siedem innych placówek. Organizatorem konkursu był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bydgoszczy na ul. Granicznej. Szkołę reprezentowali: Natalia Rymer, Natalia Lasecka oraz Mariusz Szwed. Do konkursu uczniów przygotowały pani Katarzyna Gwiazda oraz Grażyna Ślęzak.


Mistrz klawiatury
24 maja 2018r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy brali udział w międzyszkolnym konkursie w Karnowie. To już IX edycja konkursu p.n. "Mistrz klawiatury" pod patronatem starosty nakielskiego. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to 100-lecie odzyskania niepodległości. W konkursie nasza drużyna zdobyła wyróżnienie. Podczas konkursu dobrze się bawiliśmy i cieszyliśmy się ze spotkania z naszymi rówieśnikami z różnych placówek m.in. Chojnic, Bydgoszczy, Szubina, Koronowa. Uczniów do konkursu przygotowali nauczyciele M. Dytman, T. Jaworski, E. Ziółkowska
Kolejne środki unijne dla Powiatu Żnińskiego
WYDARZENIA 2017/2018

Informacja, że w dniu 23 maja 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu miało miejsce uroczyste podpisanie umów na łącznie 25 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego, a jednym z dofinansowań jest przedsięwzięcie Powiatu Żnińskiego polegające na modernizacji infrastruktury kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie daje naszej placówce szansę na korzystne dla uczniów zmiany.  Przedmiotem inwestycji będą prace remontowe oraz zakup wyposażenia pracowni kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie. Całkowita wartość projektu wynosi 670 032,59 zł, natomiast dofinansowanie to 569 527,70 zł. Głównym celem zadania będzie rozwój i poprawa stanu infrastruktury edukacyjnej w zakresie szkolnictwa specjalnego. Realizacja zadań projektu możliwi uczniom Branżowej Szkoły I Stopnia kształcenie w lepszych warunkach lokalowych i  sanitarnych, a nauczycielom zapewni bazę, w tym wykorzystanie specjalistycznego wyposażenia do realizacji kształcenia zawodowego.

Druga edycja powiatowego konkursu czytelniczego o „Kolorową Zakładkę”
WYDARZENIA 2017/2018W dniu 10 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Żninie odbyła się druga edycja powiatowego konkursu czytelniczego o „Kolorową Zakładkę”. Konkurs nawiązuje do tradycji imprez czytelniczych organizowanych przez szereg lat w Zespole Szkół Specjalnych przy współpracy biblioteki publicznej.
W tym roku zmagania uczestników dotyczyły twórczości Wandy Chotomskiej.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe Dyplomy oraz pakiety upominkowe.

Organizatorami imprezy byli Magdalena Imbiorowska, Beata Brzykca oraz Tomasz Jaworski.
news: kolorowazakladka2edycja.jpg
Wojewódzki Konkurs Wiedzy z Pierwszej Pomocy
WYDARZENIA 2017/2018

Dnia 26.04.2017 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie,  odbył się Wojewódzki  Konkurs Wiedzy z Pierwszej Pomocy „Nie daj się zaskoczyć-siła bezpieczeństwa”.  Organizatorkami były nauczycielki Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie, pani  Magdalena Czaplicka i Dominika Piechowiak- Jasińska.

Honorowy patronat nad konkursem objął Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty i  Starosta Żniński, pan Zbigniew Jaszczuk. Współorganizatorami konkursu była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żninie.

W konkursie brali udział uczniowie z niepełnosprawni intelektualnie z  czterech placówek: Gimnazjum w Zespole Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu, Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Bydgoszczy oraz Gimnazjum w Zespole Szkół Specjalnych w  Karnowie oraz Żninie. 

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy dotyczącej zasad udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowania właściwych reakcji w sytuacjach zagrożenia życia oraz wobec osób poszkodowanych w wypadkach.

 

Konkurs składał się z dwóch części teoretycznej ( test z 20 pytań ) i praktycznej I etap wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej  osoby dorosłej, II etap przedstawienie scenki:  udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

 

Komisja Konkursowa w składzie: kierownik Wydziału Zdrowia, Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Żninie pani Izabela Gronet, z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żninie pan Sławomir Reszkowski  i Powiatowy  Koordynator  Ratownictwa Medycznego KP PSP pan Daniel Osmański przyznała:

 I miejsce drużynie  Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie

 II miejsce drużynie  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Bydgoszczy

 III miejsce drużynie gospodarzy w składzie: Kamil Liskowski, Przemysław Smok i Dominik Paszkiewicz.

Nagrody w konkursie ufundował Starosta Żniński, Pan Zbigniew Jaszczuk.

Każdy uczestnik wyjechał wyposażony w wiedzę, praktyczne umiejętności i atrakcyjne nagrody.

news: pierwszapomoc2018.jpg

IV Żnińska Wiosna Warcabowa 2018
WYDARZENIA 2017/2018Po raz czwarty w ZSS w Żninie odbył się turniej warcabowy "IV Żnińska Wiosna Warcabowa" o Puchar Starosty Żnińskiego. W turnieju wzięło udział 8 drużyn z naszego województwa, które grały w kategoriach wiekowych (łącznie 34 zawodników), rocznik 2002 i młodsi oraz rocznik 2001 i starsi. Cały turniej odbył się pod patronatem Starosty Żnińskiego i Burmistrza Żnina.

W kategorii młodszej zwyciężyli:
I   Adam Pinkowski ZSS Żnin
II  Dominik Paszkiewicz ZSS Żnin
III Patryk Kijewski ZSS Żnin

W kategorii starszej zwyciężyli:
I   Remigiusz Jurski ZSS Żnin
II  Mirosław Wawrzyniak Środ. Dom Samopomocy Żnin
III Patryk Lisiecki SOSW Strzelno

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe związane ze Żninem. Pani Teresa Paradowska upiekła smaczne bułeczki z wiśniami jako poczęstunek :))
Nagrody i upominki otrzymali również:
1. Najmłodszy zawodnik - Kacper Wiśniewski 11 lat z Karnowa
2. Najstarszy zawodnik Marek Jankowski - 51 lat ze Żnina.

W klasyfikacji drużynowej w kategorii młodszej zwyciężył ZSS Żnin, a w kategorii starszej SOSW Strzelno.
Turniej zorganizowali:
Tomasz Wierski
i Piotr Przywara
news: wiosnawarcabowa2018.jpg

VIII Przegląd Twórczości Literatury Dziecięcej Słowa Niosą Radość
WYDARZENIA 2017/2018

Dnia 24.04. 2018 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie odbył się VIII Przegląd Twórczości Literatury Dziecięcej Słowa Niosą Radość pod hasłem W zdrowym ciele, zdrowy duch.

Do udziału w przeglądzie organizatorzy zaprosili przedszkolaków z Przedszkola Niepublicznego u Boba, z oddziału zerowego przy Szkole Podstawowej nr 2, klasę pierwszą ze Szkoły Podstawowej nr 2, klasę pierwszą i trzecią ze Szkoły Podstawowej nr 1. W przeglądzie brali też uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie.

Wyniki: Kategoria przedszkola: 5- latki- Emilia Owczarczak I miejsce, 6-latki- Julia Kaczmarek I miejsce, Antonina Kurek i miejsce, Małgorzata Świtała II miejsce, Olga Winiecka II miejsce. KATEGORIA SZKOŁY:  kl. I ZOFIA Piwecka I miejsce, Szymon Przymusiński I miejsce, Jakub Przybyła I miejsce, Hanna Czekaj III miejsce, Bartosz Rynarzewski II miejsce, Urszula Kwiatkowska III miejsce. Kl. III  Maja Kujawa I miejsce, Emil Zwierzykowski I miejsce,  Hanna Piasecka I miejsce, Jakub Smarul II miejsce, Jan Dudek II miejsce, Mikołaj Szymański III miejsce. W konkursie barały udział dzieci z klasy IV, V P. Anny Jaworskiej.

Przegląd zakończył się spektaklem teatralnym pt. Lampa Alladyna wykonanym przez Teatr Waśka z Torunia.

Organizatorkami Przeglądu były: Sylwia Słota, Lilianna Kwaśniewska, Aleksandra Przywara, Katarzyna Siwak.

Foto z konkursu znajduje się w galerii - proszę kliknąć w tekst...

"Przez zielone okulary"
WYDARZENIA 2017/2018 To już 10 lat!!!
Zaśpiewajmy Razem
WYDARZENIA 2017/2018W Żnińskim Domu Kultury odbyło się integracyjne muzykowanie w rytmach disco polo "Zaśpiewajmy Razem". W spotkaniu udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy ze Żnina, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej z Tonowa oraz nauczyciele, opiekunowie i rodzice uczniów. Spotkanie odbyło się już po raz piąty. Organizacją zajęli się: Ewa Dobosz, Kasia Siwak z ZSS oraz Piotr Pryka ze ŚDS.
news: discopolokoncert.jpg
Strona 2 z 38 < 1 2 3 4 5 > >>
Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2018/2019
kontakt:
jawor.antom@gmail.com