Użytkowników Online |
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online
Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
|
|
|
Konkurs na ZABAWNĄ DMUCHAJKĘ LOGOPEDYCZNĄ |
REGULAMIN UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE LOGOPEDYCZNYM DLA
UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W ŻNINIE
,,Zabawna dmuchajka logopedyczna”
§ 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Niniejszy Regulamin określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa w konkursie na wybraną pomoc logopedyczną. 2. Organizatorem Szkolnego Konkursu jest nauczyciel pracujący w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie- Natalia Siudzińska. 3. Konkurs będzie podzielony na dwie grupy szkolne tj. uczniów szkoły podstawowej oraz szkoły branżowej i PDP. 4. Prace należy dostarczyć do swojego wychowawcy do 28.02.2025r. tj. piątku.
§ 2 CELE KONKURSU:
1. Kształtowanie aktywnej postawy uczniów. 2. Rozbudzanie twórczej inwencji ucznia i jego kreatywności. 3. Podkreślenie wagi ćwiczeń usprawniających aparat artykulacyjny w rozwoju mowy. 4. Zachęcenie do aktywnego udziału w zabawach logopedycznych.
§ 3 WARUNKI UCZESTNICTWA
1. Konkurs adresowany jest dla wszystkich chętnych uczniów Szkoły Podstawowej, Szkoły Branżowej I stopnia oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy. 2. Zadaniem uczniów przystępujących do konkursu jest wykonanie pomocy logopedycznej do ćwiczeń oddechowych. 3. Praca może być wykonana w dowolnej technice plastyczno - przestrzennej lub płaskiej. 4. Prace złożone na konkurs muszą być pracami wykonanymi samodzielnie przez uczniów. 5. Prace przyniesione po terminie nie będą brały udziału w konkursie. 6. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić jedną pracę. 7. Poprzez dostarczenie pracy rodzice/opiekunowie wyrażają zgodę na: wzięcie udziału ucznia w konkursie na warunkach określonych w niniejszym regulaminie, przetwarzanie danych osobowych uczestnika w zakresie niezbędnym dla przeprowadzenia konkursu, opublikowanie imienia i nazwiska uczestnika- niezbędne do ogłoszenia wyników konkursu. Udział w konkursie jest jednoznaczny z nieodpłatnym udzieleniem praw autorskich w celach publikacji zdjęć na stronie internetowej szkoły oraz poprzez media społecznościowe. 8. Prace konkursowe zostają u organizatora i zostaną wykorzystane do terapii logopedycznej w trakcie zajęć. 9. Prace nie spełniające zasad uczestnictwa, nie będą podlegały ocenie konkursowej. 10. Praca powinna być opatrzona kartą informacyjną umocowaną w dowolnym miejscu pracy. Powinna ona zawierać dane uczestnika: imię, nazwisko, klasę. 11. Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny. 12. Zapisy na konkurs u organizatora nie są wymagane. 13. Zdjęcia prac konkursowych zostaną umieszczone na stronie internetowej Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie oraz na Facebooku.
§ 4 OCENA PRAC KONKURSOWYCH
1. Ocena prac konkursowych nastąpi na podstawie oddanych głosów przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie. Głosy na poszczególne prace konkursowe będą wrzucane do specjalnie oznaczonego pojemnika. 2. Decyzja organizatora jest niepodważalna i nie można się od niej odwoływać. 3. Laureaci otrzymają nagrody, pozostali uczestnicy dyplomy. 4. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 10 marca 2025.
|
|
Jasełka szkolne |
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia - kliknij poniższe foto:
|
|
Pierniczki świąteczne |
Wspaniałe przedświąteczne chwile, nasze rączki tworzyły pachnące pierniki, a w każdym ciasteczku zamknięte nasze najlepsze życzenia...
Zapraszamy na nasz Facebook !!! kliknij w link poniżej i posłuchaj !
|
|
Finał akcji „Szlachetna Paczka dla Seniora 2024” |
Kochani, w poniedziałek 16 grudnia 2024 zakończyliśmy pakowanie Szlachetnych Paczek. Zadanie nie było łatwe. Zaangażowana w pakowanie była klasa VII-VIII p. J. Witkowskiej pod kierunkiem p. M. Małeckiej. Uczniowie tej klasy wykazali się umiejętnościami na każdym etapie pracy od rozkładania, segregowania, zliczania, dobierania, układania produktów w kartonach aż po zaklejanie kartonów, owijanie papierem, naklejanie ozdób i przewiązywanie ozdobnym sznurkiem. A wszystko to w ramach zajęć rozwijających kreatywność, którą wykazali się na 6 z plusem. Pracowali przy Szlachetnej Paczce już od piątku i sprawiało im to wielką radość. Pracowały z nami przy pakowaniu p. M. Dytman i E. Gadzińska, których pomoc była nieoceniona. Do momentu zapakowania ostatniej paczki otrzymywaliśmy produkty. Mamy 39 Paczek dla Seniorów! W tym 12 paczek dla pań, 4 paczki dla panów, oraz 23, które mogą trafić zarówno do pań jak i do panów, co wynika z rodzaju kosmetyków tam zawartych. Ogólnie aż 39 osób otrzyma od nas świąteczny podarunek. Liczba to jest ponad dwa razy większa niż w ubiegłym roku. Dla przypomnienia wtedy mieliśmy 18 paczek. Paczki zostaną odebrane ze szkoły w tym tygodniu przez MOPS w Żninie i przekazane starszym, samotnym osobom, w trudnej sytuacji materialnej. MOPS sam tworzy listę osób potrzebujących. Otrzymaliśmy informację, że obdarowani w ubiegłym roku już od dłuższego czasu dopytują pracowników MOPS, czy również w tym roku mogą liczyć na prezenty. To dla nas miły sygnał, że nasza praca ma sens i nie możemy zawieść tych starszych, samotnych osób dla których jest to zapewne jedyny świąteczny prezent. Te osoby na nas liczą i które dzięki nam z radością oczekują Świąt. Dla nas organizatorów jest to ogromna motywacja do podejmowania tego zadania co roku. W każdej paczce znalazły się produkty spożywcze, drogeryjne, słodycze i kosmetyki. W tym roku mieliśmy dużo słodyczy i kosmetyków dzięki czemu nasze paczki są bardziej atrakcyjne. Do każdej paczki dołączyliśmy kartki z życzeniami podpisane przez panią dyrektor lub panią wicedyrektor. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do tej pięknej i ważnej akcji. Dziękujemy uczniom, ich rodzicom, nauczycielom, emerytowanym nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy w ramach lekcji tłumaczyli uczniom na czym polega ta akcja i dlaczego jest ważna. Jesteśmy szczęśliwi, że coraz więcej osób przyłącza się do naszej akcji o czym świadczy ilość przygotowanych paczek. Życzymy wszystkim zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia! Myślę, że obdarowani seniorzy będą szczęśliwi, wzruszeni i dzięki nam mile upłynie im świąteczny czas. A my organizatorzy po raz szósty przekonaliśmy się jak wielkie serca mają nasi darczyńcy! Dziękujemy – Małgorzata Małecka z ekipą Szlachetnej Paczki.
|
|
Wojewódzke i Miejskie obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami |
3 grudnia harcerze z 17 Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku działającej w naszej szkole, brali czynny udział w Wojewódzkich i Miejskich obchodach Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, który był zorganizowany w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. Nasi harcerze wspólnie z harcerzami z Bydgoszczy i Torunia zaśpiewali 5 piosenek harcerskich., a druhna Terenia opowiedziała krótką gawędę o powstaniu Nieprzetartego Szlaku. Zgromadzonych licznie gości obdarowaliśmy pięknymi kartkami świątecznymi wykonanymi własnoręcznie na zajęciach z Przysposobienia do Pracy. Harcerze na występ byli przygotowani przez Panią Kasię, druhnę Terenię i druha Tomka. Do udziału w Obchodach tego jakże ważnego Święta dla Osób z Niepełnosprawnościami zaprosiła nas zaprzyjaźniona z nami druhna Katarzyna Zwierzchowska, współorganizatorka tego przedsięwzięcia.
|
|
Dzień pluszowego misia |
Zabawy odbyły się w świetlicy szkolnej w dniu 25 listopada.:)
Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia:
|
|
Narodowe Święto Niepodległości |
8 listopada świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Uroczysty apel w wykonaniu uczniów przygotowywały Panie Elżbieta i Kasia, okolicznościowe latawce przygotowali uczniowie pod kierunkiem pana Grzegorza.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia - kliknij w foto poniżej :)
|
|
Rozmowy o lesie. Spotkanie z Panią Katarzyną Chmielik z Nadleśnictwa Gołąbki |

Dnia 22 października br w naszej Szkole gościliśmy panią Katarzynę Chmielik z Nadleśnictwa Gołąbki, która spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej, aby porozmawiać o lesie i jego mieszkańcach. Celem spotkania było przybliżenie życia lasu, uwrażliwianie na jego piękno, zapoznanie z gatunkami zwierząt zamieszkujących pobliskie lasy oraz rozwijanie zainteresowań związanych z przyrodą. Na początku spotkania p. Kasia metodą burzy mózgów zachęciła uczniów do wypowiedzi na temat skojarzeń z lasem, następnie poprzez aktywność słuchową dzieci rozpoznawały dźwięki leśnych zwierząt i utrwalały ich nazwy na materiale obrazowym. Dzieci mogły przyjrzeć się porożu jelenia i sarny. W dalszej części spotkania uczniowie mogli sprawdzić swoje siły w aktywności ruchowej, wykonując skok a zmierzona odległość umożliwiła porównanie ze skokiem zwierząt takich jak mysz, jeż, wiewiórka, lis, zając czy sarna. Pani Kasia zaprezentowała różne olejki zapachowe związane z leśną roślinnością a ich aromat dodał miłego nastroju. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali torebki papierowe, które ozdobili pieczątką tropów wybranego zwierzęcia. Spotkanie przygotowały: Lucyna Kasprzyk i Agnieszka Filipiak
|
|
Dzień Białej Laski |
15 października br. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Z tej okazji zaprosiliśmy gości z Domu Pomocy Społecznej w Podobowicach, które zostało chętnie przyjęte. Spotkanie naszej młodzieży z wyjątkowymi gośćmi miało na celu przybliżenie problematyki osób z dysfunkcją wzroku. Spotkanie to okazało się bardzo interesujące. Uczniowie Szkoły Branżowej, PDP oraz najstarszych klas Szkoły Podstawowej mogli bliżej zapoznać się z codziennym funkcjonowaniem osób niewidomych i słabo widzących. Pani Danuta, terapeutka opowiadała o codziennych zmaganiach podopiecznych, P. Jadwigi i P. Stanisławy, o ich sposobach radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych. P. Jadwiga urodziła się jako osoba niewidoma, z zaciekawieniem wysłuchaliśmy opowieści jak np. uczyła się kojarzyć kolory. Nasi goście zaprezentowali sprzęt codziennego użytku, nieco odmienny od tego, z którym spotykamy się w naszych domach. Młodzież miała okazję przyjrzeć się książkom pisanym językiem Braille’a, zaobserwować jak P. Jadwiga pisze za pomocą znajomości języka i niezbędnego sprzętu. Natomiast P. Stanisław zwrócił naszą uwagę, w jaki sposób można pomóc osobom niewidomym i słabo widzącym, co na pewno zaowocuje w przyszłości. Na zakończenie P. Jadwiga zaprezentowała swój talent do szycia i tworzenia kolorowych skrzatów oraz talent muzyczny grając balladę na harmonice ustnej piosenkę pt. „Odpowie Ci wiatr”. Wszyscy byliśmy ogromnie wzruszeni i przekonani, że żadne bariery nie ograniczają możliwości człowieka a dzisiejsze święto otwiera wszystkich ludzi na akceptacje i empatię wobec osób niewidomych, którzy mimo dysfunkcji wzroku pokazują nam świat pełen barw, radości i wrażliwości. Spotkanie przygotowały panie: Ewa Kończal-Słomkowska, Natalia Siudzińska i Lucyna Kasprzyk Więcej zdjęć w galerii - aby obejrzeć proszę kliknąć w powyższe foto
|
|
|
Logowanie |
Zapomniane hasło? Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
|
|
|