STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · KONTAKT · RODO 24-07-2021 05:38:33
Nawigacja

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

Oferta zajęć dla dzieci z diagnozą autyzmu

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

LINKOWNIA
SZUKAJ NA STRONIE

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO SZK. PODSTAWOWEJ
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO GIMNAZJUM

UCZNIOWIE I RODZICE - NAUCZYCIELOM
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Informacja o dalszym nauczaniu zdalnym
2020-2021Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie informuje, że wprowadza Zarządzeniem dalszą realizację zajęć w formie zdalnej w okresie od 19 do 25 kwietnia 2021 roku.
Informacja o dalszym nauczaniu zdalnym
2020-2021Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie informuje, że wprowadza Zarządzeniem dalszą realizację zajęć w formie zdalnej w okresie od 12 do 18 kwietnia 2021 roku.
Informacja o dalszym nauczaniu zdalnym
2020-2021Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie informuje, że wprowadza Zarządzeniem dalszą realizację zajęć w formie zdalnej w okresie od 29 marca do 9 kwietnia 2021 roku.
Informacja
2020-2021Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie informuje, że wprowadza Zarządzeniem dalszą realizację zajęć w formie zdalnej w okresie od 22 marca do 28 marca 2021 roku.
Ogłoszenie
2020-2021
 
news: nadzorepidemiologiczny.jpg
Rozstrzygnięcie konkursu „Genialne portrety na Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny“ w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie.
2020-2021

Dnia 16 marca w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Genialne portrety na Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny“. Konkurs zorganizowała klasa I-III Przysposabiająca do Pracy pod kierunkiem nauczycieli p.Lilianny Kwaśniewskiej i p.Małgorzaty Małeckiej. Kolaże z gazet przedstawiające nauczycieli i pracowników szkoły, wykonane przez uczniów tejże klasy na zajęciach z przysposobienia do pracy zostały umieszczone na gazetce w holu szkoły. Konkurs obejmował wszystkie klasy ZSS w Żninie. Uczniowie musieli rozpoznać jak największą liczbę nauczycieli i pracowników szkoły z imienia i nazwiska. Należało przyporządkować imię i nazwisko osoby do danego numeru z kolażu. Konkurs wywołał wiele pozytywnych emocji. Z uwagi na kwarantannę uczniów klas biorących udział w konkursie i chorobę jednej z organizatorek rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpiło z opóźnieniem, nie 11 , a 16 marca. Odgadywanie kto kryje się za portretem okazało się niełatwym zadaniem dla uczniów. W konkursie wzięło udział 12 klas. Jedyną klasą, która udzieliła wszystkich 50 poprawnych odpowiedzi była klasa V-VI-VIII p.Janiny Witkowskiej i ta klasa zajęła I miejsce. Drugie miejsce zajęła klasa IV p.Arlety Wiktorowskiej zdobywając 48 punktów. Trzecie miejsce z 46 punktami zdobyła klasa III/VI p. Anety Szypowskiej. Klasa I-III zdobyła 45 punktów i z tego powodu zdecydowano wręczyć czwarte miejsce. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną i procedury szkolne z tym związane Pani M.Małecka wraz z dwoma uczniami klasy I-III PdP udała się do wyróżnionych klas i w salach lekcyjnych nastąpiło uroczyste wręczenie nagród. Najpierw podziękowała za udział w konkursie, pogratulowała zwycięzcom również w imieniu nieobecnej organizatorki p.L.Kwaśniewskiej, a uczniowie klasy I-III PdP wręczyli nagrody. Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody - piękne albumy przyrodnicze, książki przygodowe, zawieszki na drzwi, naklejki samochodowe i płyty z piosenkami. Na ręce wychowawców złożono dyplomy dla klas oraz gadżety szkole. Następnie uczniowie ze zwycięskich klas zostali poproszeni wraz z nagrodami do zdjęcia z organizatorem. Informacja o wynikach osiągniętych przez poszczególne klasy biorące udział w konkursie wraz z prawidłowymi odpowiedziami została zamieszczona na gazetce z konkursem w holu szkoły. Zgromadziła wielu nauczycieli i uczniów chcących sprawdzić, bądź upewnić się, czy dobrze typowali osoby z portretów. W najbliższym czasie planowane jest wręczenie na pamiątkę każdemu nauczycielowi i pracownikowi szkoły kolażu z jego portretem. Konkurs okazał się szczególny i wyjątkowy, dostarczył wielu radości i uśmiechu, a organizatorom gratulowano pomysłu na konkurs jakiego nigdy jeszcze w tej szkole nie było. Artykuł o konkursie ukazał się już w Pałukach i na stronie szkoły na Facebook’u. Natomiast artykuł o rozstrzygnięciu konkursu wraz ze zdjęciami ukaże się w Pałukach i w Gazecie Pomorskiej w papierowym i internetowym wydaniu oraz na stronie szkoły na Facebook’u.

news: genialneportrety.jpg

Kiermasz wielkanocny
2020-2021

Dnia 12 marca 2021r. w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie został zorganizowany kiermasz wielkanocny przygotowany przez uczniów trzech klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Prace zostały wykonane pod kierunkiem nauczycieli - p.Lilianny Kwaśniewskiej, p.Małgorzaty Małeckiej, p.Małgorzaty Dytman, p.Magdaleny Czaplickiej i p.Teresy Paradowskiej. Przedstawiono prace dekoracyjne o tematyce świątecznej i wiosennej przygotowane na zajęciach z przysposobienia do pracy w ramach zajęć rękodzielniczych. Były to m. in.: drewniane skrzyneczki do kwiatów, torby ekologiczne, jajka owijane sznurkiem, zajączki z filcu, stroiki świąteczne na plastrach drewna i w doniczkach, kurki i koguty z tkaniny, wianki z kaczuszkami, drewniane zajączki i ptaszki, obrazki i jajka wykonane techniką decoupage‘u, zakładki do książek wykonane techniką haftu matematycznego, drewniane okienka z motywem wiosennym, drewniane wieszaki oraz woreczki na owoce i warzywa wielorazowego użytku. Zastosowano różnorodne techniki: decoupage, haft matematyczny, szycie ręczne i maszynowe oraz elementy stolarstwa i florystyki. Wykonanie tych wszystkich prac wymagało od uczniów wielu umiejętności, cierpliwości i zaangażowania. Kiermasz jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem.

Więcej zdjęć... kliknij w foto

news: wielkanockiermasz2021.jpg

W czwartek 18 marca w tygodniku lokalnym "Pałuki" ukazał się artykuł wraz z forografią prac naszych uczniów.

news: artykulkiermaszwios.jpg

Artykuł w Gazecie Pomorskiej:

news: artykulkiermaszwios2.jpg

Konkurs „Genialne portrety na Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny“
2020-2021

    Klasa I-III Przysposabiająca do Pracy pod kierunkiem nauczycieli p. Lilianny Kwaśniewskiej i p. Małgorzaty Małeckiej zorganizowała konkurs „Genialne portrety na Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny“. Kolaże z gazet przedstawiające nauczycieli i pracowników szkoły, wykonane przez uczniów tejże klasy na zajęciach z przysposobienia do pracy, zostały umieszczone na gazetce w holu szkoły. Konkurs obejmuje wszystkie klasy ZSS w Żninie. Uczniowie muszą rozpoznać jak największą liczbę nauczycieli i pracowników szkoły z imienia i nazwiska. Należy przyporządkować imię i nazwisko osoby do danego numeru z kolażu. Listę odgadniętych portretów należy złożyć w sali nr 9. Termin składania list do 10 marca. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 11 marca. Dla klas, które odgadną największą liczbę osób przewidziane są atrakcyjne nagrody.

news: portretykonkurs.jpg

Dzień pod znakiem serducha- jak okazywać sobie miłość i przyjaźń
2020-2021

Dnia 12 lutego w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy odbył się cykl zajęć o tematyce związanej z Walentynkami.

Podczas zajęć uczniowie wysłuchali opowiadania „Piękna walentynka dla Puchatka”.

Wykonali również przepiękne dekoracje z motywem serca. Wykorzystali do tego różnorodne techniki plastyczno-techniczne oraz umiejętności krawieckie.

Mottem zajęć było przesłanie Puchatka:

Im więcej komuś okazujesz uczucia, tym więcej miłości otrzymujesz w zamian”

Zajęcia przygotowała i prowadziła Małgorzata Dytman

news: walentynki2021.jpg

Decyzja Dyrektora o dalszej realizacji zajęć
2020-2021

Żnin, 15 stycznia 2020Decyzja Dyrektora o dalszej realizacji zajęć

w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie

na podstawie


ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (§ 1a ust. 1 i 2).

Od dnia 18 stycznia 2021 r. do dnia 31 stycznia 2021 r. uczniowie klas I-III realizują zajęcia w formie stacjonarnej w szkole.

W przypadku: szkół podstawowych specjalnych w zakresie klas IV–VIII oraz szkół ponadpodstawowych specjalnych, zajęcia mogą być prowadzone w szkole; o prowadzeniu zajęć w szkole decyduje dyrektor szkoły.


Zarządzenia Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych:


Od dnia 18 stycznia 2021 r. do dnia 31 stycznia 2021r. wznawiamy zajęcia

  • w klasach I-III Szkoły Podstawowej,

  • w klasach IV-VIII Szkoły Podstawowej,

  • Branżowej Szkole I Stopnia

  • Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy


Podczas zajęć zostaną zachowane zasady rygoru sanitarnego zgodnie z wytycznymi MEiN, MZ i GIS dla klas 1-3 szkół podstawowych.


Bliższych informacji o sposobie organizacji zajęć udzielają wychowawcy klas, wyznaczeni przez dyrektora nauczyciele oraz Dyrekcja szkoły.


Pozdrawiam wszystkich serdecznie, życząc zdrowia

Grażyna Sawicka, Dyrektor

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych
2020-2021

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Żninie proponuje oprócz zaplanowanych diagnoz oraz terapii na okres ferii zimowych zintensyfikowane wsparcie, w tym:


·         infolinia i poradnictwo dla dzieci i młodzieży czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:30 tel. 516 081 200 lub 523020438;
·         dyżury telefoniczne dla rodziców od poniedziałku do czwartku w godzinach 12:00-15:00,  tel. 516 081 200;
·         możliwość spotkania w Poradni lub wsparcie telefoniczne w sytuacji kryzysowej ze specjalistą. W celu ustalenia terminu należy zgłosić się telefonicznie
do sekretariatu poradni tel. 516 081 200 lub 523020438.

 
Ponadto cały czas funkcjonuje telefoniczne wsparcie z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej  z uwagi na zagrożenie wynikające ze stanu pandemii, w tym możliwość  poradnictwa dla  nauczycieli, którzy wymagają wsparcia przy rozwiązywaniu problemów wychowawczych, emocjonalnych i edukacyjnych uczniów w czasie pracy zdalnej.
Strona 2 z 48 < 1 2 3 4 5 > >>
Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2020/2021
kontakt:
jawor.antom@gmail.com