STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 18-08-2019 17:07:13
Nawigacja

STRONA GŁÓWNA

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

SAMORZĄD SZKOLNY

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

LINKOWNIA
SZUKAJ NA STRONIE

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Programy nauczania i podręczniki - GIMNAZJUM
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA Z ODDZIAŁAMI ZASADN. SZK. ZAW

Film nagrany przez rodziców uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Październik 2016
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
„Przez zielone okulary”
WYDARZENIA 2018/2019

„Przez zielone okulary”

 

15 maja 2019 roku w naszej szkole odbyła się XI edycja międzyszkolnego konkursu pn. „Przez zielone okulary” dla uczniów szkół Przysposabiających do Pracy z województwa kujawsko-pomorskiego.

W tym roku hasło przewodnie brzmiało: Praca jest ważna.

W I części konkursu uczniowie rozwiązywali test ze znajomości zagadnień związanych z poszukiwaniem i wykonywaniem różnych czynności pracy.

W części drugiej prezentowali przygotowane plakaty przedstawiające różne zawody.

W tym roku gościliśmy u siebie zaprzyjaźnione drużyny :

ZSS Karnowo, ZSS Koronowo, ZSS Toruń, ZSS Szubin, SOSW Szerzawy i SOSW Bydgoszcz.

Podczas corocznego spotkania, uczniowie poznają siebie, integrują się z rówieśnikami z różnych placówek i oczywiście miło spędzają czas.

Bardzo serdecznie dziękujemy firmie PSS w Żninie za pomoc i wsparcie naszego konkursu.

Konkurs przygotowały i zorganizowały nauczycielki: Małgorzata Dytman i Elżbieta Ziółkowska.

news: ZIELONEOKULARY2019.jpeg

 

Drzwi Otwarte
WYDARZENIA 2018/2019

Komunikat

w sprawie ,,Drzwi Otwartych”

w szkołach ponadgimnazjalnych

 prowadzonych przez Powiat Żniński

 Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie odbędą się w dniu 30 maja 2019 

w godzinach 9.00 do 16.00

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie informuje, że od dnia 29.04.2019 w placówce zostaje zawieszony ogólnopolski strajk nauczycieli.
WYDARZENIA 2018/2019Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie informuje, że od dnia 29.04.2019 w placówce zostaje zawieszony ogólnopolski strajk nauczycieli.

Dyrektor ZSS przypomina, że zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora dni 29, 30 kwietnia oraz 02 maja 2019 r są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla wszystkich szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Specjalnych: Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Branżowej Szkoły I Stopnia z oddziałami Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Szkoła Przysposabiająca do Pracy.

W dniach, o których mowa powyżej, szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo - wychowawcze. Świetlica szkolna będzie czynna w godzinach 7.15 - 15.45.
Sukces Przemka- Konkurs Poezji Religijnej
WYDARZENIA 2018/2019Uczniowie naszej szkoły 20 lutego 2019 roku wzięli udział w XVI Międzyszkolnym Konkursie Poezji Religijnej w Szubinie. Wśród uczestników znalazły się również reprezentacje ze szkół w Kcyni, Karnowie, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy, Zespołu Szkół Specjalnych nr 31 w Bydgoszczy i oczywiście gospodarzy. Celem tej uroczystości o charakterze religijnym, niezmiennie od samego początku jest rozpowszechnianie poezji wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie wartości chrześcijańskich wśród uczniów szkól Specjalnych Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych to jest: szkoły podstawowej, gimnazjum + klasy 7 i 8 oraz szkoły przysposabiającej do pracy. Dzieci i młodzież przedstawiały własne interpretację wierszy między innymi księdza Jana Twardowskiego, Romana Brandstaettera i księdza Tischnera. Poziom recytowanej poezji z roku na rok jest coraz wyższy. Uczniowie zaskakują jury niebanalnymi interpretacjami, trafnie dobranym repertuarem i dykcją. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jakub Smarul, Adrian Kuźniarek i Przemysław Smok przygotowywani byli pod czujnym okiem pani Violetty Czekaj. Uczeń naszej szkoły Przemek Smok zdyskwalifikował rywali, zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wszyscy uczniowie zostali obdarowani dyplomami i słodyczami.
news: konkurspoezjireligijnej2019.JPG
Przeprowadzili zbiórkę karmy dla leśnych zwierząt
WYDARZENIA 2018/2019Uczniowie klas VI-VIII SP, pod kierunkiem n-li.  Janiny Witkowskiej i Dominiki Hutek, przeprowadzili zbiórkę karmy dla leśnych zwierząt. Do akcji przyłączyła się cała szkolna społeczność, za co serdecznie dziękujemy. Finał akcji miał miejsce w Nadleśnictwie Gołąbki, gdzie młodzież uczestniczyła w spotkaniu z leśniczym, który przeprowadził zajęcia na leśnej ścieżce edukacyjnej i przybliżył zawód człowieka żyjącego najbliżej przyrody.
news: zbiorkakarmydlalesnychzwierzat.jpeg
Nasi uczniowie w projekcie: „Klub Młodzieżowy: Warcaby i szachy - nauka i zabawa”
WYDARZENIA 2018/2019
news: warcabyszachyinfo.jpg
news: ulotkawarcaby.JPG


Od 4 stycznia do końca czerwca 2019 r realizowany jest projekt unijny Lokalnej Grupy Działania - Pałuki spólna Sprawa pt.: "Warcaby i szachy - nauka i zabawa"

Celem zajęć oprócz nauki gry w warcaby i szachy jest takze integracja środowiska oraz kształtowanie właściwych postaw społecznych. Wprojekcie bierze udział ośmioro uczniów: 3 dziewczynki i 5 chłopców. Planowane są 3 wycieczki: do Torunia, Ciechocinka, Golubia Dobrzynia. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie: Annę Kurek, Tomasza Wierskiego oraz Tomasza Jaworskiego. Koordynatorem zajęć jest p. Grażyna Ślęzak.

news: projektwarcabyszachy.JPG


OGŁOSZENIE O NABORZE DO PROJEKTU

Ogłaszamy nabór dla uczniów – uczestników zajęć dodatkowych realizowanych w ramach projektu „Klub Młodzieżowy: Warcaby i szachy - nauka i zabawa” realizowanego przezŻniński Klub Morsa, ul. Szkolna 35, 88-400 Żnin w ramach Osi priorytetowej 11. Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność Działania 11.1 Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014–2020.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizowany jest w okresie: od: 01.01.2019 r. do: 30.06.2019 r.

Miejsce realizacji: Siedziba Żnińskiego Towarzystwa Kulturalnego, ul. Plac Wolności 2/5 , 88-400 Żnin.

Wartość projektu: 46768,80 zł.

Wkład Funduszy Europejskich: 44368,80 zł

Celem głównym projektu jest rozwijanie umiejętności uczenia się gry w warcaby i szachy przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym, prowadzenie zajęć i treningów w oparciu o alternatywne metody spędzania wolnego czasu, alternatywną integrację dzieci i młodzieży podczas zajęć o charakterze wychowawczym i profilaktycznym, wsparcie procesu edukacyjnego poprzez pomoc w nauce i kształtowanie logicznego myślenia, pomoc w odkrywaniu potencjału intelektualnego, rozwój zdolności interpersonalnych, zapewnienie bezpiecznych form spędzania czasu wolnego oraz rozwój talentów i zainteresowań, wzmacnianie procesu integracji ze społeczeństwem, wzmacnianie poznawania własnej wartości, kształtowanie umiejętności interpersonalnych poprzez uczestnictwo w turniejach warcabowych i szachowych oraz uczenie się właściwych form kontaktów społecznych i integracji społecznej.

Rekrutacja uczestników odbywa się w terminie od 18 grudnia 2018 r. do 31 grudnia 2018 r. poprzez złożenie formularza rekrutacyjnego i oświadczenia uczestnika projektu u koordynatora projektu w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie, w biurze projektu (Siedziba Żnińskiego Towarzystwa Kulturalnego, ul. Plac Wolności 2/5 w Żninie) lub w biurze Żnińskiego Klubu Morsa (ul. Szkolna 35 w Żninie).

Pobierz załączniki:

REGULAMIN REKRUTACJI I UDZIAŁU W GRANCIE

FORMULARZ REKRUTACYJNY UCZESTNIKA PROJEKTU


ZAKOŃCZENIE PROJEKTU

Żniński Klub Morsa kończy realizację projektu unijnego pt. Klub Młodzieżowy „Warcaby i szachy – nauka i zabawa”. Zajęcia odbywały się od stycznia do czerwca br. Dzięki dofinansowaniu unijnemu Lokalnej Grupy Działania „Pałuki  - Wspólna Sprawa” co piątek młodzież bierze udział w zajęciach odbywających się w siedzibie Żnińskiego Towarzystwa Kulturalnego. W zajęciach uczestniczą trzy dziewczynki i pięciu chłopców. Na zajęcia uczęszczały też osoby z otoczenia młodzieży. Celem zajęć była nauka gry w szachy i warcaby, ale także m.in. rozwój społeczny, emocjonalny i integracja. Zajęcia prowadzą Anna Kurek, Tomasz Wierski oraz Tomasz Jaworski, a koordynatorem projektu jest Grażyna Ślęzak.

W kwietniu uczestnicy, oprócz regularnych zajęć, pojechali na wycieczkę do Golubia-Dobrzynia i Chełmna. Ponadto w maju udali się na dwudniową wycieczkę Torunia i Ciechocinka.

W ramach projektu dla uczestników zostały zakupione dresy z nazwą Klubu Młodzieżowego oraz logo LGD i UE.

Uczestnicy Klubu odnieśli także sukcesy na polu gry w warcaby – I miejsce indywidualnie podczas V Żnińskiej Wiosny Warcabowej oraz III miejsce drużynowo podczas turnieju warcabowego w Toruniu.

Niestety z końcem czerwca Klub Młodzieżowy kończy swoją działalność w ramach dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego, ale na pewno uczestnicy nie kończą gry w szachy i warcaby oraz zawartych przyjaźni.


Kolędowanie i integracja
WYDARZENIA 2018/2019

8  stycznia, we wtorkowe przedpołudnie w szkole panowała niecodzienna atmosfera. Wszystko za sprawą odbywającego się już po raz dziewiąty "Spotkania z kolędą i pastorałką". Spotkaniom tym oprócz wspólnego śpiewu kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce świątecznej przyświeca również  idea szeroko rozumianej integracji środowisk szkolnych. Uczestników powitały panie: wicedyrektor Magdalena Imbiorowska oraz inicjatorka przedsięwzięcia i prowadząca koncert Violetta Czekaj. Do wspólnego kolędowania zaprosiliśmy 4 szkoły z terenu naszego miasta.  Po raz pierwszy gościliśmy zespół muzykujących uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Społecznych "Trójka", którzy w niebanalnych aranżacjach i z udziałem wielu instrumentów zaprezentowali nam swój repertuar kolędowy. Uczniów do występu przygotowała p. Elżbieta Kończal. Ponadto wysłuchaliśmy i zaśpiewaliśmy pastorałki z zespołami: Szkoły Podstawowej nr 5 (chór pod opieką p. Reginy Wysockiej), Szkoły Podstawowej nr 1 (uczniowie przygotowani przez p. Beatę Różańską), Szkoły Podstawowej nr 2 ( uczennice przygotowane przez p. Barbarę Bratz) oraz zespół gospodarzy przygotowany przez p. Kasię Siwak. Integracyjne kolędowanie odbyło się dwa dni po Uroczystości Objawienia Pańskiego tj. święcie Trzech Króli, co miało odzwierciedlenie w elementach stroju gospodarzy. Uczniowie bowiem klas młodszych w ramach innowacji pedagogicznej "Poznajemy tradycje i zwyczaje świąteczne" na tę okolicznośc przygotowali i założyli korony królewskie. Podkreśliło to charakter spotkania, ale było także swego rodzaju wyznaniem wiary i oddaniem pokłonu Panu Bogu.

Obszerna fotorelacja znajduje się w galerii zdjęć. Aby zobaczyć można także kliknąć w tekst.

Zajęcia z dogoterapii
WYDARZENIA 2018/2019

Dnia 10.01.2019 r. w ramach innowacji pedagogicznej: „Chcę świadomie wejść w świat dorosłości”, wprowadzonej przez mgr Janinę Witkowską, mgr Dominikę Hutek, mgr Jarosława Kobusińskiego, odbyły się zajęciach z dogoterapii. Celem zajęć było budowanie prawidłowej relacji z psem i nauka zasad bezpiecznego postępowania z psami. Jednocześnie uczniowie zostali zapoznani z różnymi zawodami, w których ważną rolę odgrywa pies. Zajęcia prowadziła Aleksandra Gic.

news: dogoterapia2019.jpg

Praktyczne zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego
WYDARZENIA 2018/2019

8 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w praktycznych zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz sprawdzili swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z zasadami postępowania w sytuacjach zagrożenia życia w formie zabawy i ćwiczeń praktycznych w specjalnie przygotowanej sali edukacyjnej „Ognik”.

 Zajęcia zostały zorganizowane w ramach akcji „Bezpieczne ferie” we współpracy z Komendą Powiatową PSP w Żninie. Organizatorami zajęć były nauczycielki: Magdalena Czaplicka i Dominika Piechowiak-Jasińska.

Obszerna fotorelacja znajduje się w galerii, aby tam przejść proszę kliknąć w tekst.

PREZENTY OD MANY MORNINGS!!!
WYDARZENIA 2018/2019

W grudniu 2018r. uczniów kl. I-III  Szkoły Przysposabiającej do Pracy spotkała bardzo miła niespodzianka. Firma Many Mornings bezpłatnie przesłała wyroby swojej firmy czyli kolorowe skarpetki nie do pary. Uczniowie bardzo się ucieszyli, każdy z nich mógł wybrać sobie wzór, który najbardziej mu się podobał. Nie było to łatwe zadanie, gdyż wszystkie wzory były niesamowicie kolorowe i przepiękne.

Bardzo bardzo dziękujemy firmie za okazaną życzliwość i chęć pomocy naszym uczniom. W imieniu wychowanków dziękuję Małgorzata Dytman.

Zdjęcia w galerii, aby obejrzeć proszę kliknąć w tekst.

news: PREZENTYODMANYMORNINGS.jpg

Betlejemskie Światło Pokoju
WYDARZENIA 2018/2019

W nocy z 12/13 grudnia 2018 roku 14 harcerzy 17 Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku im Janusza Korczaka, w tym dwoje absolwentów ZSS w Żninie i 3 opiekunki wyjechali na wyprawę po Betlejemskie Światło Pokoju do Zakopanego i Svitu na Słowację, zorganizowaną przez Chorągiew Kujawsko- Pomorską ZHP. Przedsięwzięcie możliwe było dzięki dotacji Marszałka Województwa, a lokalnie dzięki pomocy ze strony Gminy Żnin i zbiórce do puszek pod patronatem Fundacji Dum Spiro Spero z Bydgoszczy, podczas koncertu charytatywnego "Betlejemskie Światło Pokoju.

Harcerze zwiedzili Kraków, gdzie obejrzeli przepiękne Szopki Krakowskie i samodzielnie wykonali obwarzanki. 14 grudnia cała ekipa udała się w góry na Rusinową Polanę i Wiktorówki, a po południu wszyscy mogli zrelaksować się i nabrać sił w Termach w Bukowinie Tatrzańskiej. Późnym wieczorem wszyscy przedstawiciele drużyny brali udział w Ogniobraniu w Zakopanem, W sobotę podczas Betlejemskiego Zlotu w Zakopanem harcerze w dwóch patrolach pod kierunkiem phm Teresy Paradowskiej i pwd Marty Okońskiej realizowali zadania gry miejskiej, gdzie mieli okazję wykazać się pomysłowością i zaangażowaniem. Tradycyjnie po grze wszyscy odwiedzili grób Olgi i Andrzeja Małkowskich, po czym udali się na obiad i warsztaty do Gimnazjum nr 1 w Zakopanem. Wszyscy wykonali sobie bombkę na choinkę wspólnie z druhnami Anią i Aldoną z NS, pośpiewali z siostrami Jordaną i Maksymillą, pograli w boccię z druhem Radkiem i poznali instrumenty regionalne, na których grał góral. Instruktorzy Nieprzetartego Szlaku przygotowali dla dzieci przedstawienie pod tytułem " W poszukiwaniu pierwszej gwiazdki", a o godzinie 21-ej Nabożeństwo Światła.

W niedzielę 16 grudnia wczesnym rankiem cała reprezentacja Chorągwi udała się do Svitu na Slowację po najważniejszy dar jakim jest Betlejemskie Światło Pokoju, które odebrali z rąk druhny naczelniczki hm Anny Nowosad. W czasie mszy Weronika, Monika, Filip, Bartek i Kuba nieśli dary ołtarza. Po odebraniu BŚP wszyscy udali się w drogę powrotną. do Bydgoszczy i do Żnina.

W Żninie delegacja 17 DH NS była o 00,30. Wszyscy zmęczeni ale szczęśliwi udali się do swoich domów. 18 grudnia dwoje uczniów i dwoje absolwentów wraz z druhną Teresą udało się do Redakcji Radia Żnin, Starostwa Powiatowego, Urzędu Gminy, Banku Spółdzielczego, MOPSu, Gazety Pomorskiej, Pałuk, Parafii Św Floriana, Przedszkola u sióstr Służebniczek, Szkoły Podstawowej Nr 1 ze Światłem Betlejemskim. 19 grudnia podczas jubileuszu 45-lecia szkoły harcerze uroczyście wnieśli BŚP, które po zakończeniu uroczystości wszyscy goście, rodzice i pracownicy szkoły mogli sobie odpalić i zanieść je do swoich domów.

art. Teresa Paradowska


news: swiatlo2018.JPG
Strona 2 z 41 < 1 2 3 4 5 > >>
Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2018/2019
kontakt:
jawor.antom@gmail.com