STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · KONTAKT · RODO 24-11-2020 08:05:12

Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO SZK. PODSTAWOWEJ
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO GIMNAZJUM

Dogoterapia
WYDARZENIA 2009/2010W dniu 03.12.2009 placówkę naszą odwiedziły wolontariuszki fundacji Cane Pro Humano wraz ze swymi podopiecznymi - pieskami. Prowadzą one zajęcia terapeutyczne dogoterapii.

Dogoterapia to wspomaganie rehabilitacji osób  poprzez zabawy i ćwiczenia z odpowiednio wyszkolonymi psami, dobrane do indywidualnych możliwości i potrzeb. Ta metoda terapii kontaktowej nie tylko przyczynia się do przywracania sprawności, ale poprzez bezpośredni kontakt z psem rozwija sferę emocjonalną. Dla osób w niej uczestniczących stanowi przede wszystkim doskonałą  zabawę.

news: pieski1.jpg  news: pieski2.jpg

WYDARZENIA 2009/2010
10 listopada w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Zebrana w świetlicy szkolnej społeczność uczniowska wysłuchała wystąpienia swoich kolegów przypominających sylwetki wielkich patriotów narodowych oraz ważne wydarzenia z historii Polski jakimi były zrywy niepodległościowe.

news: dzienniepodleglosci1.jpg  news: dzienniepodleglosci2.jpg
Dzień Papieski
WYDARZENIA 2009/201016 października uczniowie naszej szkoły uczcili kolejny raz Papieża Jana Pawła II przeżywając IX Dzień Papieski pod hasłem "Jan Paweł II - Papież Wolności. Dzieci przez cały tydzień poprzedzający ten dzień przygotowywały  prace plastyczne przedstawiające drogę Karola Wojtyły do papiestwa. Zostały one zaprezentowane podczas apelu. Podczas uroczystości nauczyciele czytali fragmenty autobiografi naszego wielkiego rodaka.
    Uczniowie oglądali materiały znajdujące się na witrynie internetowej "Papież Wolności", aby ją zobaczyć - kliknij.
WYDARZENIA 2009/2010

news: dziennaucz3.jpg Zorganizowaniem występu zajęli się uczniowie oraz nauczyciele prowadzący kółka teatralno - czytelniczo - regionalne oraz muzyczno - teatralne.
Uczniowie zaprezentowali krótki występ artystyczny przeplatany układami choreograficznymi.
Przemiłe niespodzianki - prezenty dla wszystkich nauczycieli przygotowali uczniowie klas PDP.
 news: dziennaucz1.jpg news: dziennaucz2.jpg

Bezpieczeństwo na ulicach
WYDARZENIA 2009/2010Dnia 2 października 2009 r w naszym Zespole Szkół odbyło się coroczne spotkanie z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Żninie w ramach realizacji programu przeznaczonego dla uczniów szkoły podstawowej pt.: "Bezpieczna droga". Koordynatorkami programu są nauczycielki: Małgorzata Dytman i Janina Witkowska. Już po raz czwarty bezpłatnymi światełkami odblaskowymi obdarowała nas zaprzyjaźniona firma A'DAL-BERT PRODUCTION z Jaworzna. Obdarowani nimi uczniowie będą bardziej widoczni i bezpieczni podczas drogi, którą codziennie pokonują idąc do szkoły i wracając do domu. W ramach zajęć uczniowie rozwiązywali test sprawdzający, w którym wykazywali się znajomością przepisów ruchu drogowego.
news: bezpdroga1.JPG news: bezpdroga2.JPG
news: bezpdroga3.JPG news: bezpdroga4.JPG
XV FESTYN ARCHEOLOGICZNY W BISKUPINIE

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie oraz
Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego zorganizowały XV festyn - Polak - Węgier - dwa bratanki.
W tym roku celem organizatorów jest przybliżyć przybyłym kulturę i historię węgierską. Oficjalnego otwarcia dokonał między innymi wódz biskupiński Wiesław Zajączkowski oraz ambasador Republiki Węgierskiej w Polsce Robert Kiss, który przeciął wstęgę.      Przechadzając się po terenach Muzeum Archeologicznego w Biskupinie można się było natknąć na wojska madziarskie i węgierskie.
news: biskupin1zm.jpg
 news: biskupin2.jpgnews: biskupin3.jpg
Udział w akcji "Sprzątanie Świata" 2009
EKOLOGIAPo raz kolejny uczniowie pod opieką swych nauczycieli wzięli udział w tej ważnej dla naszego środowiska akcji. Sprzątana była najbliższa okolica szkoły oraz teren nad Jeziorem Dużym Żnińskim. Akcja została przeprowadzona w dniu 18 września.
news: sprzatanie09-1.JPG  news: sprzatanie09-2.JPG
Na ryby
WYDARZENIA 2009/2010W dniu 12.09.09 grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w zawodach wędkarskich, które odbyły się nad jeziorem Małym Żnińskim. Zawody zorganizowane były przez Związek Wędkarski "Pałuczanin" przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Żninie. Spotkanie nad jeziorem miało na celu ukazanie tej aktywnej formy spędzania czasu wolnego i poznanie tajników sztuki wędkowania. Po wędkarskich emocjach, uczestnicy zostali zaproszeni na ciepły poczęstunek. Grupa uczniów naszej szkoły zajęła IV miejsce w kategorii - szkoły gimnazjalne.
„Słońce, plaża, las – wakacje moich marzeń”

news: konkurs.jpg

W dniu 18 czerwca rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Słońce, plaża, las – wakacje moich marzeń”. W konkursie brali udział uczniowie klas szkoły podstawowej i gimnazjum.       I miejsce zajął Kamil Pleśniak, II Kamil Piotrowicz, III Jakub Popielarz.
Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia. Wszyscy uczniowie dostali nagrody ufundowane przez prywatnych sponsorów. Organizacją konkursu i pozyskaniem sponsorów zajęły się nauczycielki Monika Kuras i Ewa Dobosz.

Uroczyste zakończenie Szkoły Zawodowej
WYDARZENIA 2008/2009
Zakończenie trzeciej edycji programu „Szkoła bez przemocy”
Strona 38 z 46 << < 35 36 37 38 39 40 41 > >>