STRONA GŁÓWNA · FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza" · BIP · KONTAKT · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · RODO 23-02-2024 13:39:16
Nawigacja


WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

Oferta zajęć dla dzieci z diagnozą autyzmu

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza"


Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
III Przegląd Teatrzyków Szkolnych
WYDARZENIA 2008/2009     27 listopada 2008 r. w naszej szkole panowały muzy teatru - odbył się III Przegląd Teatrzyków Szkolnych, w którym jako wykonawcy wystąpili:
- uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej "Promyk" z kabaretem "Mariolka",
- podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z bajką "Czerwony Kapturek",
- uczniowie naszej szkoły w utworze dramatycznym "Piyrduśnice" - opracowanie muzyczne - pani Katarzyna Siwak.
     Gośćmi spotkania byli również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Żninie oraz teatr "Vaśko" z Torunia.
     Młodzież i dzieci prezentowali swe przedstawienia przed uczniami naszej szkoły oraz siedmioosobowym jury, które spośród nich wyłoniło najlepszych aktorów. Najlepsi zostali obdarowani odtwarzaczami MP4 a wszyscy otrzymali cenne nagrody w postaci sprzętu sportowego, gier i kosmetyków. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku dla uczestników przeglądu.

     III Przegląd Teatrzyków Szkolnych był podsumowaniem grantu teatralnego "Przyjaciele Tomka Wszędobylskiego", który w szkole prowadziły panie: Magdalena Imbiorowska i Maria Niedźwiedzka. Aby dowiedzieć się więcej o projektach grantowych - kliknij tutaj!
Święto Pluszowego Misia
WYDARZENIA 2008/2009       25 listopada 2008 r. uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w Święcie Pluszowego Misia przygotowanym we współpracy z Biblioteką Powiatową w Żninie. Dzieci przygotowały przedstawienie o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach, obrazki - portrety swoich misiów a także przyniosły własne ukochane pluszaki. Zabawy były tematycznie związane z "misiami" oraz książkami o nich.
      Uczestnictwo w zajęciach przyniosło wiele radości dzieciom oraz opiekunom, którzy ich przygotowywali. Ze zajęcia były przygotowywane w ramach grantu: "W krainie baśni", prowadzonego przez nauczycieli: panią Magdalenę Imbiorowską, panią Marię Niedźwiedzką i pana Tomasza Jaworskiego. Portrety misiów przygotowała z dziećmi pani Aneta Szypowska, przedstawienie i rekwizyty pani Magdalena Imbiorowska a oprawę muzyczną pani Katarzyna Siwak.
Wycieczka do Kopalni Kujawy -Lafarge
SOS! Na ratunek przyrodzie!W dniu 19.11.08 klasy gimnazjalne odbyły edukacyjną wycieczkę do Kopalni Kujawy należącej do firmy Lafarge, która jest największą kopalnią skalną w Polsce. Uczniowie mogli zobaczyć potężne maszyny pracujące przy wydobyciu kruszywa oraz wysłuchać ciekawego wykładu pana Błażeja Muzykiewicza, kierownika kopalni, który przedstawił historię zakładu, opowiedział w jaki sposób wydobywa się wapień. Wypowiedź kierownika została wzbogacona pokazem multimedialnym, w którym uczniowie poznali pojęcie zrównoważonego rozwoju oraz poznali sposoby dbania o środowisko przez kopalnię Lafarge.Po ciekawym wystąpieniu Pan Błażej zaprowadził grupę na taras widokowy, skąd widać było doskonale wyrobisko kopalni a najciekawszym momentem był odstrzał kruszywa za pomocą ładunków wybuchowych.
Narodowe Święto Noiepodległości
WYDARZENIA 2008/2009news: 11listopada.JPGW dniu 12 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W pierwszej części wystąpili uczniowie klasy I i III gimnazjum oraz I zawodowej przedstawiając montaż słowno - muzyczny, przygotowany pod czujnym okiem Pani Marii Niedźwiedzkiej. Następnie Pan Dyrektor wygłosił ciekawy wykład o życiu i działalności marszałka Józefa Piłsudskiego, przeplatany pokazem multimedialnym, który wzbudził duże zainteresowanie wśród słuchaczy. Na koniec wszyscy uczniowie wysłuchali pieśni patriotycznych oglądając okolicznościowe fotografie z okresu pierwszej wojny światowej i walk o niepodległość. Oprawę muzyczną przygotowała Pani Katarzyna Siwak.
Zakończenie akcji
Masz pomysł - podziel się posiłkiem

news: danone03-11.JPG Nasza placówka w minionym roku szkolnym realizowała program grantowy: "Masz pomysł podziel się posiłkiem". W miesiącu październiku nasi uczniowie otrzymali 1008 sztuk jogurtów gratka. Na zakończenie tej akcji przedstawiliśmy prezentację multimedialną nadesłaną przez firmę Danon pt: "Zobacz jak powstają nasze jogurty" i zorganizowaliśmy quiz z poznanych zagadnień. Udział brali uczniowie klasy IV-VI Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcą Panią mgr Teresą Paradowską.

Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli, dla najlepszych firma Danon przygotowała atrakcyjne nagrody.

Koordynator projektu Magdalena Czaplicka-Wodyńska

Edukacja zdrowotna - ,,Zdrowie na talerzu”
SOS! Na ratunek przyrodzie!

Edukacja zdrowotnaprogram profilaktyczny pt.: ,,Zdrowie na talerzu, opracowany dla uczniów szkoły podstawowej, ma na celu dostarczanie dzieciom wiedzy na temat: prawidłowego odżywiania się i kształtowania w nich pozytywnych postaw wobec wartości zdrowia. W dniu 30.10.08 odbyły się coroczne zajęcia promujące zdrowe odżywianie. Na początku zajęć klasa IV-VI przygotowała krótkie przedstawienie pt.: ,,Dary jesieni". Później z przygotowanych darów jesieni zostały wykonane pyszne surówki oraz obiadowe smakołyki. Praktyczne zajęcia gospodarstwa domowego zostały wzbogacone o sposoby przetwarzania odpadków w gospodarstwie domowym. Uczniowie poznali zasady sortowania odpadków. Sprzątając po zajęciach segregowali odpadki, a z odpadków organicznych przygotowali podłoże do wykonania kompostu organicznego.

Zdjęcia z tego wydarzenia znajdują się w galerii KLIKNIJ TUTAJ I WEJDŹ.

Konkurs na najpiękniejszy latawiec
WYDARZENIA 2008/2009
W dniu 27.10.08 w szkole odbył się konkurs na najpiękniejszy latawiec. Więcej informacji wkrótce.
Zdjęcia prac uczniów znajdują się w galerii - kliknij tutaj!
MISTRZOSTWA WOJ. KUJAWSKO POMORSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ - Żnin 09.10.2008
SPORTDnia 09.10.2008 nasza szkoła wraz ze Starostwem Powiatowym w Żninie brała udział w organizacji Mistrzostw Województwa Kujawsko Pomorskiego w Piłce Nożnej Halowej Chłopców. Do hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przybyło 12 ekip z całego województwa: Żnin, Inowrocław, Warlubie, Sępólno, news: mistrzpilkihalowej.jpgŚwiecie, Chełmża, Tuchola, Grudziądz, Karnowo, Kcynia, Toruń, Koronowo. Zawody rozgrywano w 3 grupach, z których zwyciężcy utworzyli trzy najlepsze drużyny, które zagrały między sobą w finale.
Po zaciętej grze zwyciężyła drużyna z Inowrocławia, która nie poniosła żadnej porażki. Drugie miejsce wywalczyli zawodnicy reprezentujący naszą szkołę w składzie: T. Kazubek, B. Kazubek, Ł. Stachowski, A. Pawełek, I. Mikołajczak, K. Teske, Ł. Kujawa, Ł. Chmal, P. Miziała. Trzecią lokatę zajęła drużyna z Sępólna Krajeńskiego. Pan Starosta ufundował puchary, dyplomy oraz indywidualne nagrody dla najlepszego strzelca - Szatkowskiego Mirka z Inowrocławia, oraz najlepszego bramkarza - Płotki Marcina, również z Inowrocławia.
Dalsza klasyfikacja kolejno od 4 miejsca: Warlubie, Chełmża, Świecie, Grudziądz, Tuchola, Kcynia, Karnowo, Koronowo, Toruń.

Do reprezentacji województwa Kujawsko Pomorskiego na Mistrzostwa Polski, które odbyły się w Ostrzeszowie powołany został uczeń naszej szkoły Łukasz Stachowski, który udanie reprezentował naszą szkołę. Drużyna naszego województwa zajęła IV miejsce w Polsce! GRATULUJEMY!
Dzień Edukacji Narodowej
WYDARZENIA 2008/2009
14 października odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Występ artystyczny podzielony był na dwie części - w pierwszej odsłonie wystąpili uczniowie szkoły podstawowej wraz z wychowawcą, natomiast w drugiej części zaprezentowali się uczniowi gimnazjum wraz ze swoimi nauczycielami. Cała uroczystość była bardzo wesoła i ciekawa, na koniec wszyscy uczniowie zaśpiewali nauczycielom "Sto lat..." i wręczyli im okolicznościowe laurki.
Zdjęcia z imprezy - kliknij!
Bezpieczeństwo na drogach - spotkanie z policjantami
WYDARZENIA 2008/2009Jak co roku do szkoły zostali zaproszeni przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Żninie. Tematem spotkania było omówienie zasad bezpiecznego poruszania się po ulicach rowerem oraz w ruchu pieszym.
XLII Zlot Drużyn Harcerskich „Nieprzetartego Szlaku”
WYDARZENIA 2008/2009


XLII Zlot Drużyn Harcerskich „Nieprzetartego Szlaku”

Funka 15-21 września 2008 Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej

 

W dniach 15-21 września 2008 dziesięcioro uczniów naszej Szkoły miała okazję, wraz z opiekunami, spędzić niezapomniane chwile w Funce na XLII Zlocie Drużyn Harcerskich „Nieprzetartego Szlaku”.

Nasi uczniowie każdego dnia uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez HCEE.

Przygotowano wiele atrakcyjnych form spędzania czasu, min.:

basen, chodzenie po linach na wysokości z asekuracją, zajęcia z makramy, rzeźba, wikliniarstwo, strzelanie z łuku, ornitologia, zajęcia plastyczne, łączność, rowery, fotografia, komputery, pływanie żaglówką, dogoterapia, zawody sportowe, świeczkowisko, ognisko, dyskoteka.

 Uczniowie wzięli również udział w uroczystym apelu, oraz zaprezentowali się podczas świeczkowiska, przedstawiając krótki program artystyczny dla pozostałych uczestników Zlotu. Zajęli również pierwsze miejsce w zawodach sportowych.

Wyjazd należał do bardzo udanych i na długo pozostanie w pamięci zlotowiczów.

Opiekuniowie: pani Grażyna Sawicka, pani Teresa Paradowska, pani Dominika Piechowiak, pani Marlena Mróz

Zdjęcia z pobytu w Funce znajdziecie w galerii - kliknij!

Strona 53 z 58 << < 50 51 52 53 54 55 56 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2021/2022
kontakt:
jawor.antom@gmail.com