STRONA GŁÓWNA · FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza" · BIP · KONTAKT · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · RODO 23-02-2024 13:44:34
Nawigacja


WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

Oferta zajęć dla dzieci z diagnozą autyzmu

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza"


Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Zajęcia terapeutyczne – dogoterapii
WYDARZENIA 2007/2008

12 grudnia klasy szkoły podstawowej oraz gimnazjum wzięły udział w zajęciach terapeutycznych dogoterapii prowadzonych przez osoby z fundacji Cane Pro Humano.

news: dogoterapia1.jpg news: dogoterapia2.jpg
Zajęcia te odbyły się w ramach realizacji programu

 

Szkoła Bez Przemocy”


Wycieczka do fabryki ozdób choinkowych
WYDARZENIA 2007/2008

10 grudnia najmłodsi uczniowie uczestniczyli w wycieczce do zakładu produkującego ozdoby choinkowe w Gnieźnie. Uczniowie zobaczyli wszystkie etapy produkcji:

  • ogrzewanie szklanych rur oraz dmuchanie stopionego szkła,

  • srebrzalnia – miejsce, w którym w wyniku odpowiedniej reakcji chemicznej srebrzy się bombki od środka,

  • lakiernia – gdzie ozdoby uzyskują zewnętrzny kolor,

  • ręczne malowanie wzorów oraz zdobienie.

Wycieczkabyła dla uczniów bardzo ciekawa, ale zarazem pouczająca. Patrząc na śliczne i błyszczące świecidełka na choince uczniowie wiedzą już, ile pracy należy włożyć aby uzyskać taki efekt końcowy.

news: fabrykabombek.jpg news: fabrykabombek2.jpg
Mistrzostwa Województwa Kujawsko-pomorskiego w Piłce Nożnej Siedmioosobowej
SPORT

Dnia 16.05.2007 reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-pomorskiego w Piłce Nożnej Siedmioosobowej. Zawody odbyły się w Rypinie(to aż 150 km od naszej szkoły).W zawodach uczestniczyło 5 zespołów: Grudziądz, Rypin, Świecie, Kruszwica oraz nasza drużyna. Graliśmy systemem każdy z każdym. Los sprawił, że w pierwszym meczu spotkaliśmy się z późniejszym mistrzem naszego województwa któremu ulegliśmy 0:3. Ale nie załamaliśmy się i dzielnie walczyliśmy do końca turnieju o jak najwyższą lokatę. W kolejnych meczach uzyskaliśmy następujące wyniki: z ZSS w Świeciu 2:0 (bramki-2 Bartosz Kazubek), z SOSW w Rypinie 1:0 ( bramka Piortka Przybysza), z Grudziądzem 3:0 ( 2 bramki Łukasza Stachowskiego i 1 Bartka Kazubka). W końcowej klasyfikacji zajęliśmy II miejsce co jest dla nas dużum sukcesem. Ponadto trzech chłopaków z naszej drużyny zostało powołanych do reprezentacji województwa na Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej PTSS,,Sprawni Razem" rozgrywanych w Zamościu - są to Piotr Przybysz, Łukasz Stachowski oraz Daniel Słupski.

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Województwa Kujawsko-pomorskiego w Piłce Nożnej Siedmioosobowej:

1. KRUSZWICA / 2. ŻNIN / 3. RYPIN / 4. GRUDZIĄDZ / 5. ŚWIECIE

news: sportpuchar.JPG

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W LEKKIEJ ATLETYCE W SĘPÓLNIE
SPORT

Dnia 30 maja 2007 r odbyły się MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W LEKKIEJ ATLETYCE W SĘPÓLNIE. Uczniowie naszej szkoły z pełnym zaangażowaniem wzięli udział w tych zawodach...


news: sportsepolno3.jpg news: sportsepolno4.jpg

Kliknij - zobacz więcej zdjęć

Święto Niepodległości
WYDARZENIA 2007/2008

Dnia 10 listopada odbyła się uroczystość z okazji 89 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Program artystyczny poprzedzony był wcześniejszymi zadaniami dla wszystkich klas – uczniowie przygotowywali serca z życzeniami dla Polski oraz symbole narodowe. Atrakcją całej imprezy był tort w kształcie flagi Polski. Każdy z uczniów, nauczycieli oraz obsługi mógł spróbować wyśmienitego wypieku.

news: swietoniepodleglosci1.jpg news: swietoniepodleglosci2.jpg

Program artystyczny przygotowały panie: S. Najkowska, M. Niedźwiedzka, M. Imbiorowska. Tort upiekła pani E. Wagner.

 

Konkurs na najbardziej pomysłowy latawiec
WYDARZENIA 2007/2008

 

22.10.2007 r w naszej szkole został zorganizowany przy współprazy z SPOŁEM PSS, konkurs na najbardziej pomysłowy latawiec. Głównymi organizatorami konkursu byli nauczyciele: pani Aneta Golczyk – Szypowska, Teresa Paradowska, Robert Szypowski. W konkursie wzięło udział 35 uczniów. Trzyosobowa komisja, w skład której wchodziły osoby delegowane ze SPOŁEM PSS, oceniając latawce brała pod uwagę pomysłowość wykonania prac, dokładność oraz estetykę.

Najlepsze okazały się latawce Darka Stachowskiego (klasa VI sp) oraz Natalii Łakomskiej (klasa III gimn). Trzecie miejsce zajął uczeń Kamil Matelski (klasa V sp). Ponadto pięć osób otrzymało wyróżnienia – Darek Kowalewski, Paweł Czekała, Łukasz Rybarczyk, Daria Chmal, Patrycja Molecka.

 

news: latawce2007.jpg

Dzięki ogromnemu wsparciu SPOŁEM PSS uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody – sprzęt sportowy, gry edukacyjne, słodycze. Szczególne podziękowania należą się pani Teresie Janus – prezes SPOŁEM PSS, oraz osobom delegowanym z tejże firmy, bezpośrednio pomagającym w realizacji konkursu: pani Elwirze Kwapich, pani Helenie Malak, oraz panu Tadeuszowi Mazany.


Wycieczka do Biskupina
WYDARZENIA 2007/2008

W dniu 17 września uczniowie naszej szkoły gościli na XIII Festynie Archeologicznym w Biskupinie, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Bałtowie – północni sąsiedzi Słowian”.

news: biskupin2007.jpg

Organizatorzy starali się przybliżyć odwiedzającym bogactwo kultury duchowej i materialnej ludów bałtyckich. Podczas festynu można było podejrzeć tradycyjne zajęcia Bałtów, posłuchać oryginalnej muzyki i spróbować typowych potraw. Dla gości przygotowano także wystawę „Skarby starożytnej Łotwy”, na której zaprezentowano wiele zabytkowych eksponatów pochodzących z czasów historycznej kultury Bałtów.

 

Bezpieczna droga!
WYDARZENIA 2007/2008

Bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły – zagadnienie to jest bardzo istotnym elementem edukacji komunikacyjnej dzieci i młodzieży, wpisane w zadania szkoły (realizowane na poszczególnych przedmiotach). Zauważając szczególne potrzeby naszych uczniów opracowaliśmy i realizujemy od 5 lat w naszej placówce projekt „Bezpieczna droga”, który ma na celu kształtowanie w naszych uczniach – świadomego uczestnika ruchu drogowego.

news: bezpiecznadroga071.jpg news: bezpiecznadroga072.jpgDzień Dziecka w Lubostroniu
WYDARZENIA 2006/2007
Dzień Matki
WYDARZENIA 2006/2007

Dnia 25 maja klasy I – VI pani Anny Jaworskiej oraz pani Teresy Paradowskiej przygotowały uroczysty Dzień Matki. Przybyły prawie wszystkie mamy, które były wzruszone pięknymi wierszami jak i piosenkami śpiewanymi przez dzieci przy akompaniamencie pani Katarzyny Siwak.

Grantowe zajęcia pozalekcyjne
WYDARZENIA 2006/2007

Grantowe zajęcia pozalekcyjne

W roku szkolnym 2006 – 2007 nasi uczniowie mogą korzystać z zajęć pozalekcyjnych organizowanych w ramach grantów. W chwili obecnej trwają zajęcia grantowe pod nazwą „Szlakiem drewnianych kościołów na Pałukach i w okolicach” oraz „Bliskie spotkania z teatrem”. Program do obu grantów przygotowały nauczycielki języka polskiego, panie Maria Niedźwiedzka i Magdalena Imbiorowska.

Strona 56 z 58 << < 53 54 55 56 57 58 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2021/2022
kontakt:
jawor.antom@gmail.com