STRONA GŁÓWNA · FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza" · BIP · KONTAKT · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · RODO 23-02-2024 13:31:46
Nawigacja


WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

Oferta zajęć dla dzieci z diagnozą autyzmu

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza"


Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Zdrowo na spotrowo
SPORTOd 12 września 2008 w naszej szkole ruszyły zajęcia pozalekcyjne w ramach projektu ,,Zdrowo na sportowo"- współfinansowanego ze środków Funduszu Zajęć Sportowo- Rekreacyjnych dla uczniów MSiT oraz środków Powiatu Żnińskiego. Zajęcia te, odbywają się w każdy piątek na basenie w Mogilnie. Prowadzone są przez nauczycieli wychowania fizycznego: Aleksandrę Przywara i Piotra Przywara.
Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Biegach Przełajowych w Sępólnie Krajeńskim. Wrzesień 2008
SPORT

W dniu 24 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Mistrzostwach Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Biegach Przełajowych, którnews: sportsempolno.JPGe odbywały się w Sępólnie Krajeńskim. Zawody odbywały się w czterech kategoriach wiekowych:

-
dziewczęta młodsze, rocznik 1992 i młodsze na dystansie 1200 metrów. Naszą szkołę reprezentowała Aneta Dąbrowska, która zajęła XI miejsce,

-
 chłopcy młodsi – rocznik 1992 i młodsi na dystansie 2000 metrów. Naszą szkołę reprezentował Sebastian Ciaciuch, który zajął bardzo dobre III miejsce,

-
kobiety – rocznik 19991 i starsze na dystansie 1500 metrów. Naszą szkołę reprezentowały Anna Baranek, która zajęła IV miejsce oraz Beata Sobota – miejsce jedenaste,

-
mężczyźni – rocznik 1991 i starsi na dystansie 3000 metrów. Reprezentantem naszej szkoły był Tomasz Kazubek, który zajął VI miejsce.


Wszyscy zawodnicy otrzymali drobne upominki, słodki poczęstunek oraz obiad w restauracji.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

Sprzątanie Świata
SOS! Na ratunek przyrodzie!
Sprzątanie świata - foto znajduje się w galerii - kliknij!
news: logo_sprzatanieswiata.jpg

    W tym roku ogólnopolska akcja Sprzątanie Świata miała miejsce w dniach 19-21 września 2008. Nasi uczniowie jak co roku włączyli się czynnie w porządkowanie terenu wokół szkoły. Dzieci ze Szkoły Podstawowej zbierały śmieci wokół boiska oraz najbliższego otoczenia szkoły. Uczniowie Gimnazjum porządkowali okolice rzeki Gąsawki. Młodzież ze Szkoły Zawodowej oraz Przysposabiającej do Pracy zbierała wyrzucane śmieci wzdłuż linii brzegowej Dużego Jeziora. Niestety jak co roku śmieci było bardzo dużo co jest dowodem,że mieszkańcy Żnina nie dbają o otoczenie.
   Akcja ,,Sprzątanie Świata" przeprowadzona wspólnie z Urzędem Miejskim w Żninie, nie kończy się tylko na sprzątaniu najbliższego terenu. Już niedługo czekają młodszych uczniów praktyczne ćwiczenia w sortowaniu odpadków, mające na celu przybliżenie idei recyklingu. Natomiast starsi uczniowie będą tworzyć mapę zagrożeń ekologicznych w naszym mieście. Przygotowana mapa pozwoli na stały monitoring zagrożonych miejsc. W działania ekologiczne zaangażowali się wszyscy nauczyciele. Akcją w terenie koordynowała pani Janina
Witkowska, która poprowadzi już wspomniane warsztaty w ramach ścieżki ekologicznej.
Konkurs o Srebrną Zakładkę
WYDARZENIA 2007/2008
Jubileuszową edycję konkursu przeprowadzono w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Żninie. Tym razem wygrała go uczennica ze Strzelna.

W dziesiątej edycji Konkursu Czytelniczego „O srebrną zakładkę” wzięło udział 10 uczestników z pięciu gimnazjów specjalnych ze Strzelna, Karnowa, Szubina, Wągrowca i Żnina. Zmagania podzielono na dwie części. Podczas pierwszej uczniowie musieli przeczytać fragment wybranej prozy z dialogami.

- Ocenialiśmy inscenizację dialogów - powiedział pan Grzegorz Koziełek, dyrektor naszej szkoły.

W drugiej części uczniowie musieli wykonać ilustrację przeczytanego fragmentu. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Stachowiak ze Strzelna, drugie Paulina Kamińska z Karnowa, a trzecie Marta Kirschiebel z Szubina.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z imprezy - wystarczy kliknąć!

Informacja z Expressu Bydgoskiego
VI Festyn Rekreacyjno - Sportowy w Szubinie
SPORT
Zawody zostały przeprowadzone w dniu 10.06.2008 r przy Zespole Szkół w Szubinie.
Konkurencje w jakich brali udział uczniowie to: Tor sprawnoiściowy, bieg w workach, bieg szybkościowy, bieg z jajkiem slalomem, rzuty woreczkami do koła, suche wędkowanie.

Dyplom oraz fotografie z festynu moża oglądać w galerii - wystarczy kliknąć tutaj!


Integracyjne spotkanie „Western w Gozdawie”
WYDARZENIA 2007/2008news: gozdawy2.JPG

Na zaproszenie wychowanków i wychowawców Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Ośrodka Wychowawczego w Szerzawach k/Mogilna grupa naszych uczniów z Panią Grażyną Sawicką i Sylwią Najkowską udała się w dniu 6 czerwca na integracyjne spotkanie „Western w Gozdawie”
Nastrój miasteczka cantry udzielił się bardzo szybko wszystkim uczestnikom spotkania. Było wiele radości oraz atrakcji sportowo-rekreacyjnych przygotowanych przez organizatorów.

Strzelaliśmy z łuku,

Rzucaliśmy lasso

Braliśmy udział w przejazdach po miasteczku bryczką i dyliżansem

Obserwowaliśmy tresurę psów policyjnych

Z zainteresowaniem przyglądaliśmy się pokazom Straży Pożarnej

Stroje w stylu cowboyskim, w jakich pojechaliśmy zapewniły nam nastrój i wesołą zabawę w gronie rówieśników z innych szkół.

Dziękujemy organizatorom.

Więcej zdjęć w galerii - kliknij!

Wycieczka do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Żninie.
WYDARZENIA 2007/2008

news: straz02.jpg

26 maja uczniowie klas IV – VI SP, I – III gimnazjum i PDP uczestniczyli w wycieczce do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Żninie.

Uczniowie poznali specyfikę pracy strażaków, obejrzeli pojazdy i sprzęt strażacki. Największą atrakcją była „przejażdżka” na podnośniku strażackim.

Wyjście do KPSP zorganizowała p. Ewa Dobosz

Aby obejrzeć więcej fotografii - kliknij tutaj!


Spotkanie z panem Józefem Szpilskim - Kapitanem Żeglugi Wielkiej
WYDARZENIA 2007/2008
W spotkaniu wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły. Kapitan opowiedział dzieciom i młodzieży, jak został marynarzem. Przedstawił swoją karierę począwszy od chrztu morskiego, zabawiał opowieściami o swoich morskich przygodach podczas dalekich wypraw. Pokazał fotografie z różnych miejsc świata, w których przebywał, opowiadał o statkach, na których pływał. Dzieciom biorącym udział w konkursach rozdawał prezenty.

Po spotkaniu z kapitanem odbył się turniej międzyklasowy zorganizowany w ramach grantu oświatowego "Gry i zabawy jako alternatywa ucieczki od nałogów" przygotowany przez nauczycieli Aleksandrę i Piotra Przywarów.

Spotkanie z Kapitanem Żeglugi Wielkiej - zobacz foto - kliknij tutaj!
Dzień Ziemi i Powiatowy Przegląd Piosenki Ekologicznej w Kcyni - 2008
EKOLOGIA
Dnia 29 maja 2008 roku klasy III, IV, V i VI Szkoły Podstawowej brały 
udział w I Powiatowym Przeglądzie Piosenki Ekologicznej w Kcyni
zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w tymże mieście, pod
patronatem Starosty Nakielskiego. W przeglądzie brały udział szkoły
specjalne i masowe z powiatu nakielskiego oraz gościnnie nasza szkoła.
Uczniowie przygotowani przez panie: Janinę Witkowską i Teresę Paradowską
zaśpiewali dwie piosenki: "Nie zabierajcie nam" ze śpiewnika
ekologicznego i piosenkę autorską napisaną przez panią Teresę "Apel o
ochronę przyrody". Piosenki nagrodzone zostały gromkimi brawami. Nasz
zespół "Ekoludki" otrzymał wyróżnienie i specjalną nagrodę Starosty
Nakielskiego. Dzięki temu przeglądowi jesteśmy bogatsi o nowe
doświadczenia i przyjaźnie, a szkoła zyskała dwa odtwarzacze DVD.
Potem uczniowie brali udział w sadzeniu drzewek na terenie naszej szkoły.
„Masz pomysł - podziel się posiłkiem” informacje o projekcie
Masz pomysł - podziel się posiłkiem

Nasza szkoła znalazła się wśród 32 placówek w Polsce, które otrzymały 5 tysięcy złotych z programu grantowego firmy DANONE na wsparcie najlepszych pomysłów na dożywianie dzieci i młodzieży.

Głównym celem tego programu jest wyeliminowanie niedożywienia wśród dzieci i młodzieży naszej placówki .W ramach projektu będą zorganizowane warsztaty, które mają poszerzyć wiedzę naszych podopiecznych dotyczącą zdrowego odżywiania, wsparcie aktywności fizycznej i kształtowanie umiejętności niezbędnych do utrzymania zdrowia i kondycji fizycznej.

Realizację projektu pt. „Rozgrywki z Danonem” rozpoczęliśmy 2 stycznia 2008r. , a zakończymy 30 czerwca 2008r.

24 stycznia 2008r. uczniowie spotkają się z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Jadownikach Rycerskich przy pomocy, których dzieci i młodzież będą przygotowywać potrawy kuchni regionalnej Pałuk.

W lutym smakołyki kuchni regionalnej zostaną opisane, a przepisy na te potrawy znajdą się w kalendarzu, nad wykonaniem którego czuwać będzie pani mgr Elżbieta Ziółkowska

W marcu pani mgr Janina Witkowska przeprowadzi zajęcia warsztatowe pt. „Zdrowie na talerzu”, a w kwietniu pani mgr Wioletta Łożyńska będzie wspólnie z uczniami przygotowywała sałatki owocowe i surówki warzywne.

W maju pani Magdalena Czaplicka-Wodyńska, zorganizuje konkurs plastyczny pt. „Zrobiłem to dla siebie”. W którym dzieci i młodzież wybiorą trzy najładniejsze prace i przekażą je firmie DANONE.

W czerwcu kulminacyjnym punktem projektu będzie integracyjny dzień sportu, w którym wezmą udział reprezentanci każdej z klas rywalizując między sobą w atrakcyjnych konkurencjach sportowych. Zwycięska reprezentacja klasy otrzyma tytuł „NAJBARDZIEJ SPRAWNEJ FIZYCZNIE KLASY W SZKOLE”.

Na zakończenie dnia sportu reprezentacja uczniów naszej szkoły, pod okiem pana mgr Piotra Przywary, rozegra mecz piłki nożnej z KS Pałuczanka Żnin.

Foto z przeprowadzonych działań - kliknij tutaj!

Koordynator projektu- Magdalena Czaplicka-Wodyńska

Konkurs Poezji Religijnej zorganizowany przez Zespół Szkół w Szubinie
WYDARZENIA 2007/2008


news: konkursreligijnyszubin.jpg 22 kwietnia (wtorek) 2008r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej edycji Konkursu Poezji Religijnej zorganizowanym przez Zespół Szkół w Szubinie.
Konkurs adresowany był dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Wzięło w nim udział 21 uczestników z czterech placówek - Zespoły Szkół ze Żnina, Szubina, Kcyni i Karnowa.
Celem głównym konkursu było:
- rozwijanie twórczości religijnej dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem piękna zawartego w Psalmach,
- uwrażliwienie na piękno poezji,
- propagowanie postaw religijnych,
- integracja środowisk szkolnych.

W wyniku rozstrzygnięcia konkursu I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła uczennica naszej szkoły Agnieszka Drzażdżyńska. W nagrodę otrzymała pięknie ilustrowaną Biblię multimedialną oraz pamiątkowy dyplom. Pozostali uczestnicy (uczniowie wszystkich placówek) otrzymali książki o tematyce religijnej i dyplomy. Do konkursu uczniów przygotowała pani Violetta Czekaj.

Strona 54 z 58 << < 51 52 53 54 55 56 57 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2021/2022
kontakt:
jawor.antom@gmail.com