STRONA GŁÓWNA · FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza" · BIP · KONTAKT · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · RODO 23-02-2024 13:20:13
Nawigacja


WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

Oferta zajęć dla dzieci z diagnozą autyzmu

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza"


Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Międzyszkolny konkurs Geograficzno - Ekologiczny "Nasza Planeta"
EKOLOGIA
17 kwietnia 2008 r. w naszej szkole został zorganizowany Międzyszkolny konkurs Geograficzno - Ekologiczny - "Nasza Planeta".
Konkurs adresowany był do uczniów gimnazjum, wzięło w nim udział 17 uczestników z 6 placówek (Zespoły Szkół Specjalnych ze Żnina, z Kcyni,
Szubina, Inowrocławia, Karnowa oraz Ośrodek Szkolno - Wychowawczy z
Szerzaw - okolice Mogilna).
Cele główne konkursu:
- propagowanie postaw proekologicznych,
- uświadamianie zagrożeń dla środowiska wynikających z działalności
człowieka,
- uwrażliwienie na piękno przyrody,
- usystematyzowanie wiedzy uczniów z zakresu geografii oraz ekologii.


news: konkurs1.jpg
Organizatorzy konkursu:
mgr Anna Mróz
mgr Katarzyna Kurek
mgr Aneta Golczyk - Szypowska
Konkurs składał się z dwóch części:
- teoretycznej w formie testu,
- plastyczno - technicznej, której celem było stworzenie rzeczy użytecznej z odpadów.
Przed przystąpieniem do wyżej wymienionych części konkursu uczestnicy wzięli udział w zabawach integracyjnych, co pozwoliło na rozładowanie zdenerwowania bardzo przejętej młodzieży oraz zintegrowanie uczestników oraz opiekunów grup.

Więcej informacji oraz foto - Kliknij tutaj!
Osoby pomagające w realizacji zadań podczas imprezy:
Pani wicedyrektor mgr Grażyna Sawicka
Pan mgr Robert Szypowski
Apel upamiętniający śmierć Ojca Świętego
WYDARZENIA 2007/2008

Dzięki uroczystej akademii, która odbyła się dnia 2 kwietnia w naszej szkole, postać Jana Pawła II stała się bliższa wielu osobom. Młodzież pod opieką pani Violetty Czekaj wspomaganej przez panie: Aleksandrę Kobusińską, Katarzynę Kurek, Anetę Golczyk – Szypowską oraz pana Tomasza Jaworskiego, przygotowała wzruszającą uroczystość przywodzącą na myśl czas sprzed trzech lat, gdy papież Jan Paweł II na oczach całego świata przechodził do Domu Ojca.

Więcej informacji oraz fotografie w galerii - Kliknij aby wejść!

Kiermasz świąteczno - wiosenny
WYDARZENIA 2007/2008

W dniu 17 marca odbył się świąteczno – wiosenny kiermasz prac uczniów szkoły przysposabiającej do pracy.
Obrazki, kartki świąteczne, pisanki, aplikacje z kurkami i wiele innych – uczniowie przygotowali podczas zajęć pod kierunkiem nauczycieli – Małgorzaty Dytman, Lilianny Kwaśniewskiej i Elżbiety Ziółkowskiej. Wszystkie upominki o ozdoby można było zakupić po bardzo atrakcyjnych cenach. Nauczycielki są zadowolone, że wykonane przez uczniów prace cieszyły się dużym powodzeniem wśród kupujących i oglądających.

news: kiermasz20081.JPG news: kiermasz20082.JPG
Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt Lipno 2008
SPORT
26.02.2008r. Nasza drużyna w składzie: Weronika Kwaśnik, Sylwia Augustyniak, Joanna Skibińska, Agnieszka Rutkowska, Izabela Molecka, Paulina Mikołajczak, Kamila Żrałka, Daria Chmal wraz z opiekunem – panią Aleksandrą Przywara – pojechała na Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt Lipno 2008. Drużyna nasza zdobyła IV miejsce – puchar oraz dyplom.

news: sporthalowapilka082.jpg   news: sporthalowapilka081.jpg
Edukacja zdrowotna - „Zdrowie na talerzu”
Masz pomysł - podziel się posiłkiem

W dniu 7 marca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja programu profilaktycznego przeznaczonego dla uczniów szkoły podstawowej pt: „Zdrowie na talerzu”. Program realizowany jest w ramach edukacji prozdrowotnej już po raz piąty (od 2003 roku). Autorkami i realizatorkami programu są nauczycielki: Janina Witkowska, Aleksandra Kobusińska i Małgorzata Dytman.

W tym roku działania skierowane na promowanie zdrowia i zdrowego stylu życia realizowane były w ramach projektu grantowego Danone „Masz pomysł – podziel się posiłkiem”, którego pomysłodawczynią jest pani Magdalena Czaplicka – Wodyńska.

W trakcie trwania zajęć uczniowie z pomocą nauczycielek przygotowali wiele smacznych i zdrowych – posiłków. Zapoznali się i utrwalili zasady higieny podczas przygotowywania i spożywania posiłków.

Wszystkim smakowały przygotowane pyszności: Ciasto „murzynek”, tosty z dżemem, zapiekanki, chleby wypiekane w trakcie zajęć. Oczywiście nie mogło też zabraknąć posiłku mlecznego – pysznego kefiru z owocami. Na koniec zajęć uczniowie rozwiązywali zagadki z zakresu „higiena i zdrowie” oraz „owoce i warzywa”.

Autorkom programu zależy, by w przyjemny sposób uczniowie zapamiętali, że zdrowie jest najważniejsze

news: zdrowienatalerzu20081.JPG news: zdrowienatalerzu20082.JPG


II MIEJSCE NA POWIATOWEJ OLIMPIADZIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
SPORT

II MIEJSCE NA POWIATOWEJ OLIMPIADZIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W sobotę, 8 grudnia 2007 roku, w hali sportowej w Gąsawie, odbyła się V Edycja Powiatowej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych.


Więcej informacji oraz foto z imprezy - kliknij tutaj!

Warsztaty Sportowe pt: „Sport radością życia”
SPORT

W dniu 10.09.2007 odbyły się Warsztaty Sportowe pt: „Sport radością życia” w ogrodzie Sufraganii w Żninie. Impreza zorganizowana była przez księdza Bogumiła Czulińskiego. W imprezie więły udział klasy Szkoły Przyspasabiającej do Pracy pod opieką pań: E. Ziółkowskiej oraz A. Przywara.

Spotkanie z funkcjonariuszami policji
WYDARZENIA 2007/2008

W dniu 18 lutego na zaproszenie pedagogów szkolnych Anny Muzykiewicz i Katarzyny Gwiazdy odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Żninie panią sierżant K. Szczepańską z zespołu do spraw nieletnich oraz młodszym aspirantem, dzielnicowym, panem T. Pieczyńskim.

Uczniowie klas gimnazjalnych zostali zapoznani z konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów niezgodnych z prawem. Cykl spotkań będzie kontynuowany również w szkole zawodowej i podstawowej.

news: aniepolicja20082.jpg   news: aniepolicja20081.jpg
Halowe Mistrzostwa w Piłce Nożnej Kobiet PTSS: Sprawni – Razem
SPORT

 

news: druzyna.JPG

Dnia 27.02.2007 uczennice naszej szkoły: Aurelia Rewezińska, Joanna Skibińska, Kamila Żrałka, Kamila Irek, Agnieszka Rutkowska, Izabela Molecka, Natalia Łakomska, pod opieką pani Alaksandry Przywara - wzięły udział w Halowych Mistrzostwach w Piłce Nożnej Kobiet PTSS: Sprawni – Razem” Strzelno 2007. Najlepszą zawodniczką okazała się Aurelia Rewezińska, która otrzymała zaproszenie na Mistrzostwa Polski w Halowej Piłce Nożnej Kobiet.

 

Walentynki !!!
WYDARZENIA 2007/2008

W dniu 14 lutego uczniowie klas I, II, III Szkoły Przyspasabiającej do Pracy przygotowali kiermasz walentynkowy. Można było zakupić piękne upominki walentynkowe m.in. serduszka, kartki z życzeniami, koniczynki, serwetki.

Wszystkie prace powstały podczas zajęć z przysposobienia do pracy pod kierunkiem pań: Lilianny Kwaśniewskiej oraz Małgorzaty Dytman

Kiermasz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli naszej szkoły.

news: walentynki20082.jpg   news: walentynki20081.jpg

Jasełka w naszej szkole...
WYDARZENIA 2007/2008
Strona 55 z 58 << < 52 53 54 55 56 57 58 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2021/2022
kontakt:
jawor.antom@gmail.com